Защо на нас хомеопатията не помогна?

  • 3 540
  • 25
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 8 769
ЗЕ може би е Зелена Енергия, а и Колактив е продукт на АкваСорс... сиреч това не е хомеопатия.
 И начинаещите курсисти изучаващи истинска хомеопатия знаят, че висока Т. с конституционално хомеопатично л-во не се бори, а се използва съответното л-во за Остро състояние.
 Така че не е чудно, че три дни високата Т. не се е повлияла.
 Но такива "излишни" неща като например Миазми, в двумесечните курсчена не се преподават и изучават.  Peace
Да, съгласна съм. В такъв случай си вземам думите назад за запазването на хомеопата. Джинджифилово човече, пробвай наистина с класически хомеопат!
От опит съдя, че при моите деца в остро състояние наистина не са давани конституционните им лекарства.

# 16
Има една прекрасна книга"Домашен хомеопатичен наръчник".Продават я в ХМ аптека на "Чаталджа",но мисля,че я има и на "Славейков".Медицински кадър съм,но вече 5 години се лекуваме само с хомеопатия.На практика вече ходиме на лекар веднъж-два пъти годишно.Всъщност синът ми/12 г./преживя какво ли не,но хомеопатията е велико нещо!
  Джинджифилово човече-не се отказвай.Мисля,че мога да помогна-пиши на ЛС.

# 17
  • Мнения: 668
Виж какво пише:
Цитат
...Започнахме да пием ЗЕ и Колактив. След това дойде и момента, в който трябваше да прибегнем до помощта на хомеопатията - малката вдигна ужасна Т, която 3 дни поред не можахме да свалим с нищо. Хремата и тя тръгна, имаше и силно зачервено гърло. Поддържахме връзка с хомеопата - пихме си конституционното, без резултат.

 ЗЕ може би е Зелена Енергия, а и Колактив е продукт на АкваСорс... сиреч това не е хомеопатия.
 И начинаещите курсисти изучаващи истинска хомеопатия знаят, че висока Т. с конституционално хомеопатично л-во не се бори, а се използва съответното л-во за Остро състояние.
 Така че не е чудно, че три дни високата Т. не се е повлияла.
 Но такива "излишни" неща като например Миазми, в двумесечните курсчена не се преподават и изучават.  Peace

Моите почитания, но е пълно с класически (истински, както им казваш) хомеопати, които задължително прибавят към лечението и продуктите на АкваСорс #2gunfire #2gunfire #2gunfire Нали са им дистрибутори... Няма нужда да изброявам, но на прима виста се сещам поне за трима "реномирани" такива Sad

Обаче аз, като лаик, искам да ти задам следния въпрос - каква е разликата между лекарството за Остро състояние, което дават класическите хомеопати и това, което дават боаронските такива? Защо си мисля, че са еднакви, като разликата е в това, че боаронци дават по-ниски потенции?

# 18
  • Мнения: 8 769
Моите почитания, но е пълно с класически (истински, както им казваш) хомеопати, които задължително прибавят към лечението и продуктите на АкваСорс #2gunfire #2gunfire #2gunfire Нали са им дистрибутори... Няма нужда да изброявам, но на прима виста се сещам поне за трима "реномирани" такива Sad
Стига стреля, говорили сме и в други теми за продуктите на Аквасорс.
Никой не те кара да ги ползваш насила.
Освен това има и лекари, които ги продават на дистрибуторска цена, без да печелят от това.
Потърси такива.
Аз лично скоро не съм си купувала, по няколко причини. Това не пречи на хомеопата ми да ме лекува.

# 19
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
Цитат на: honey13 в събота, 01 декември 2007, 00:43
Цитат
Моите почитания, но е пълно с класически (истински, както им казваш) хомеопати, които задължително прибавят към лечението и продуктите на АкваСорс #2gunfire #2gunfire #2gunfire Нали са им дистрибутори... Няма нужда да изброявам, но на прима виста се сещам поне за трима "реномирани" такива Sad

  Горе не става въпрос за или против хранителните добавки, а за "хомеопатично" ?... лечение с тях?!...

# 20
  • Мнения: 668
Доня Туфиня, ОК, няма дя стрелям повече, обещавам Wink  bouquet

Aleksander, всъщност въпросът ми към теб беше съвсем друг...

# 21
  • Варна
  • Мнения: 2 133
Вече стигам до извода, че всеки човек различно се "поддава" на хомеопатия, след като нашият хомеопат ни посъветва да следваме съветите на личния лекар. Другата причина да не подейства  хомеопатията, според мен, е и неспособността ни да схванем какво точно ни питат или липсата на наблюдения върху някакви на пръв поглед, може би, дребни неща. Това е втори хомеопат, класически, след боаронските, с които съм се срещала. Изглежда странно, че хората са склонни да обвиняват хомеопатите повече, отколкото традиционната медицина, когато нещо не върви. Може би, защото не познаваме в детайли действието, може би, защото това поражда някакъв непонятен страх, който отблъсква решението, макар че съзнателно го търсим. Опитвам се и аз да намеря отговорите, вероятно и те като "точното" хомеопатично лекарство ще са конкретни за "моя" случай...

# 22
  • Мнения: 494
Несериозно е лекуващия хомеопат да те посъветва да следваш съветите на личния лекар! Все едно иска да се отърве... По-добре е да се потърси друг - на този не може да се разчита.
И, наистина, малките подробности са УЖАСНО важни. Изпитах го и на собстения си гръб с гнойната ангина, която изкарах преди 4 месеца. По време на прегледа просто споменах, че имам силно кръвотечение и това повлия върху предписанието на лекарството, което подейства след 1 час.

# 23
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
Несериозно е лекуващия хомеопат да те посъветва да следваш съветите на личния лекар! Все едно иска да се отърве... По-добре е да се потърси друг - на този не може да се разчита.
И, наистина, малките подробности са УЖАСНО важни. Изпитах го и на собстения си гръб с гнойната ангина, която изкарах преди 4 месеца. По време на прегледа просто споменах, че имам силно кръвотечение и това повлия върху предписанието на лекарството, което подейства след 1 час.

Кръвотечение от носа ли? ако е така Phos ли беше лекарството?

# 24
  • Мнения: 494
Цитат
ако е така  Phos ли беше лекарството?
Специалистът си е специалист! Да, това беше лекарството, което ми повлия след по-малко от час. А кръвотечението беше месечният ми цикъл - доста продължителен този път.

# 25
  • Мнения: 4 414
о, намесил се е модератор.  Hug самоцензурирам се!

Общи условия

Активация на акаунт