Дните си минават,коремчето расте,а МАРТенката с трепет чака да гушне своето дете

  • 9 878
  • 288
  •   1
Отговори
# 60
  • хасково
  • Мнения: 378
Добро утро,мамчета! И честита нова темичка,нека я изпълним само с хубави новини!!!
Искам да ви попитам за тези болнични,на мен миналия месец ми изплатиха първия болничен, който беше от август месец и накрая на месец октомври на 30.10,работодателя ми си е драпнал 73 лева и някакви стотинки. И се чудя защо??? Да не би от преведените пари на Нои ,работодателя да си дърпа за осигуровки,ама нали пък те се плащат от нои и така съм цял месец в лутане в един затворен  кръг.От работата ми супервайзора не знае защо е така,а счетоводството ни е в софия и ми казаха по-добре да не съм се занимавала с тях.Но това са все пак 70 лева???

# 61
  • Мнения: 473
Аз не съм много наясно, но болничните не ти ли се превеждат в дебитна карта. Защото при мен е така и работодателката ми няма как да вземе от парите ви. При това при първият болничен трябва да ти изплати около 10лв. не знам защо.

Аз искам да попитам от кога се слушат тоновете на бебчо, и мога ли сама да ги чуя със слушалки ?

# 62
  • Мнения: 3 621
Добро утро мамчета
Илияна само хубави сънища да сънуваш в новата спалня и да ти е честита
Станкова нещо не разбирам как така работодателя ти е бръкнал в сметката и е взел от парите ти , я обясни по точно и не си оставяй парите ей така твои са си и не трябва никои да ни ощетява
Тук в Бургас наистина е много хубаво времето и аз отивам на разходка след малко , че за другата седмица пак дъжд ни обещават
 Cry колко е тъжно това което се е случило с февруарската мама, едва ли някога ще го забрави и прежали , пожелавам и скоро да се похвали с живо и здраво бебче

# 63
  • София
  • Мнения: 3 123
Добро утро и от мен! Hug
 При нас е голяма мъгла. Close
 
 Cveteelina ,не съм забравила за снимките,но утре ще ги кача,че апарата ни бил в работата на мъжът ми и днес ще си го вземе.За тоновете- аз четох,че от 20-та ьседмица почват да се чуват със слушалка,но ако си със задна плацента.Аз съм с предна и номерът не става.

 stankova82 ,болничните се изплащат директно на картата ти- и аз се чудя как може някой друг да ти ги вземе.А работодателя изплаща първият ден от болничните.

 Искам да питам,ако някой знае Френски - как е гестационна седмица.

# 64
  • Мнения: 1 710
Станкова, не се сещам за никаква причина роботодателят ти да ти удържа част от болничния. Освен това Цветелина е права - борничния се превежда от НОИ, по тоя лична сметка, точно с цел да се избегне намесата на работодателя. Не би трябвало да имат достъп до болничните ти. Сигурна ли си, че ти липсват част от парите. На мен вчера ми дадоха разпечатка от НОИ, от която се вижда по кой болничен, за колко дни са ми изплатили пари и калко е среднобрутното ми дневно възнаграждение. Поискай и ти такава.
Cveteelina , ако плацентата е по задната стена на матката, би трябвало да чуеш тоновете. А, забравих другото условие - да си слаба. Правя уточнението, защото аз не съм и нямам никакви шансове да чуя бебчо със слушалки.
Чили, нямаш представа как бързо ще си настроиш ежедневието на по-спокоен и мързелив ритъм и ще се чудиш как си могла да ставаш рано и да ходиш на работа. На мен ми беше криво само първата седмица, защото като обявих, че излизам в болничен, една колежка попита колко време няма да ме има, а друга отговори вместо мен: "Около три години и половина." И като осъзнах, че може наистина да не ходя на работа 3,5 г., ми се стори, че ще ми е адски тъпо и скучно. Първата седмица си намерих извинение да отида 2 пъти до офиса и то за по 4-5 часа и при положение, че пътят ми до там е поне 1 час. Сега ходя само да си предам болничния и хич не се сещам за работа, офис, колеги и др. такива вредни мисли.

# 65
  • Мнения: 174
Добро утро мамчета GrinningДнес денят ми се струва слънчев и мисля да изляза на разходка стига да намеря с кого разбира се защото всичките  ми приятелки работят.
Илияначестита придобивка и аз чакам тези дни да пристигне нашето легло а вчера поръчах скрин за дрехите на бебка тъй като отначало няма да има детска стая/ще се страхувам да я оставя сама/
Пожелавам ден изпълнен само с приятни емоции на всички мамита smile3525

# 66
  • Мнения: 240
Здравейте мамчета!
Много тъжно, дано февруарската мам има сили да продължи по-скоро напред.
Моите гърди пък така и почти не пораснаха,  Cryа аз така се надявах, за сметка на това пък задните ми части са пораснали доста Laughing

# 67
  • Мнения: 1 710
Нефертити и Ангелчето пак ме изпревариха с отговорите, а аз отново не прочетох публикуваните отговори докато съм писала и за кой ли път дублирам мненията. Ама вие сте готини и не ми забелязвате, нали?  Grinning

Чили, още нещо - сега имам толкова свободно време, че не ми пречи да правя каквото ми хрумне. Сега съм много гладна, но не ми се яде нищо което имам в къщи. Чудех се пица ли да си поръчам, пиле от KFC ли, някаква салата ли, но реших, че нищо не ми се яде ама вече ме боли корем от глад. Присетих се за нищо, което много обичам - дюнер от Мимас и сега потеглям към Графа да си купя. Ще изгубя два часа в път, но пък ще си хапна хубаво и ще уплатня малко време. smile3521

# 68
  • Мнения: 198
Здравейте!
Тук все още има мъгла и е много потискащо!Дано скоро изгрее слънчице!
Аз в понеделник съм на преглед и вече нямам търпение да видя колко е пораснал бебчо. И сега се колебая да си взема ли болничен или не - като че ли хич не ми се седи в къщи.
Future mama на лентичката ти пише 27 седмица, а за термина 6 март - много голяма ми се вижда тази разлика (сравнение с моя аз съм на 4 март).
Лек и спокоен ден  newsm51

Последна редакция: пт, 23 ное 2007, 11:15 от Ani 77

# 69
  • Мнения: 263
Дея* - слънце ти ме уби! За един дюнер час път?! Лелееее е те толко път нема да бия посмъртно smile3521
Аз съм се захванала с еднин гоблем и да си призная много ми харесва, но предполагам като ми остане само това за правене....ще ми омръзне бързо newsm12
Мислех да се разхождам ама в това време...пък и нямам много познати с които да се шлая, никога не съм имала време Rolling Eyes
Ако пък много ми доскучае ще взема да се присъединя към вашите сбирки Blushако приемате и нови членове Praynig

# 70
  • Мнения: 263
Божее как съм написала гоблен?! newsm09
Простет ми от бременността е (или от мързел да си оправя маникюра Embarassed)

# 71
  • Мнения: 1 710
Зори, как си? Боли ли те още гърлото?
Сега беше удобен момент да запазя маса в някое заведение, нали ще ходя в центъра да ям, ама като никой не си казва предпочитанията... Ще взема да запазя маса в заведение по мой избор. От няколко дни ме гони вълчи глад за шницел по виенски и за това май клоня към Дон Домат, където го правят много хубав. Ако някой е против тази пицария да си каже овреме - разполагате с половин час докато се облека и натуткам, за да изляза.

# 72
  • София
  • Мнения: 3 123
Ами днес вече съм бомба-сутринта пих един чай с мед и ми е екстра за сега.
 Аз също го харесвам Дон Домат. Grinning

# 73
  • Тук и там
  • Мнения: 97
Дея, Дея ... не отваряй дума за ядене, че лигите ми потичат като ти чета желанията - май като си свободна да вземем тези, които сме на работа и няма как да се шляем по улиците да ти правим поръчки - хем и ти ще си доволна от вееееечните разходки, хем и ние няма да останем гладни  Laughing
Помисли си сериозно по въпроса  Wink

# 74
  • Мнения: 575
Добро утро момичета! Завиждам на варненки и бургазлийки за слънчевото време. Ние тук само с мъгла можем да се похвалим.
Дея възхищавам ти се колко си подвижна, само щъкаш насам-натам и си измисляш поводи да излезеш и да се разнообразиш с различни неща. Аз пък съм мързелива Confused и винаги съм се чудила на такива хора като теб от къде им идва ентусиазма  Grinning Hug
Доколкото знам и в Дон Домат не работят със резервации, дано да се бъркам де, но мисля че е така.

Общи условия

Активация на акаунт