Спешно! Какво е това пиле?

  • 9 576
  • 107
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 10 825
Не съм, мъжът ми казва, че гушката му трябва да е пълна. Това трябва да ви е ориентир колко често да го храните.
Пиленцето не може съмо да кълве, трябва да му отваряте човчицата и да пъхате зрънцата вътре

# 16
  • Мнения: 1 100
Много е сладко.
Като малки с една приятелка намерихме паднало гълъбче или гугутка, но беше по-беззащитно и малко от това. Беше и по-грозно. Изцяло сиво и мършаво. Не си спомням с какво го хранехме, но едва ли е било на 2-3 часа. Спомням си, че умря на петия ден.

# 17
  • Мнения: 1 335
 Пак цитирам: "... ми аз съм  пробвал с хляб, с мухи, с червици, с кво ли не и все умират. А пък това с жито,просо.... то на тая възраст не може да ги смели."
Разкисвайте всичко на каша, която може да стане на меко топче. Хапката между палеца и показалеца.
Взимаш малко и го почукваш с пръст леко по главичката. То инстинктивно ще си отвори човката. В този момент напъхваш хапката, възможно по-навътре в гърлото. Няма да го задавиш, спокойно; човката на майката влиза дълбоко в гърлото на пиленцето при хранене. Мъчите се излишно с пипетите.
Ще разбереш по колко да го храниш като спре да си отваря само човката като го почукваш по главичката. Храненията са начесто. Направете му гнездо

# 18
  • С питане до Цариград, стига се, но с ... отзад!
  • Мнения: 6 406
Не съм, мъжът ми казва, че гушката му трябва да е пълна. Това трябва да ви е ориентир колко често да го храните.
Пиленцето не може съмо да кълве, трябва да му отваряте човчицата и да пъхате зрънцата вътре

Много благодаря, при следващото хранене ще се опитам да разбера кога е пълна. Иначе знам как се храни малко пиле защото съм имала врана, но тя беше по-голяма и не съм гледала гушката.

# 19
  • Мнения: 742
мъжа ми каза - гълъбче. Хранете го с варено жито, разкашквате го и в човчицата. Храни се на около 45-50 минути.

# 20
  • Мнения: 268
 100% гълъбче Peace

# 21
  • Варна
  • Мнения: 25 241
Ай, че е сладур Simple Smile  Преди години на един лагер бяхме намерили такова пиленце и една съученичка го взе да си го гледа. На връщане от лагера във влака го поихме с вода, която му наливахме със сламка. А тя как го е хранила не знам, но знам, че му поникнаха пера и една сутрин като го изнесла на терасата, то отлетяло. Дано и това дребосъче да се справи.

# 22
  • С питане до Цариград, стига се, но с ... отзад!
  • Мнения: 6 406
мъжа ми каза - гълъбче. Хранете го с варено жито, разкашквате го и в човчицата. Храни се на около 45-50 минути.

А нощно време? И тогава ли или тогава спят?

arcana много благодаря!

Въобще благодаря отново на всички за помоща!  bouquet

И още един въпрос - къде могат да го вземат евентуално пилето да го отгледат и пуснат после на свобода? Не знам дали бихме могли да се справим в къщи, още повече, че имаме и дете и котка. Не ми се вярва, че в Зелени Балкани ще го приберат, те все пак се занимават с по-редки птици.

Едно пояснение - Овнерог е град в Света на Диска от книгите на Тери Пратчет, аз иначе съм от София, в Света на Диска е душата ми  Grinning

# 23
  • Мнения: 742
През нощта заспива. Направете му нещо като гнездо- ако имаш панер за хляб,плодове, нещо такова, сложи вътре меки парцалки, блузка, абе нещо старо и меко.

Пробвай при ветеринар или в зоомагазин, или някой ваш познат-орнитоман да го иска.

# 24
  • Мнения: 2 149
за едно сойче съм ходила при д-р Велев, който гледа папагали и птици. Не ми помогна особено въодушевено, но карай.
Дано мъничето да оцелее - все пак гълъбите са по-устойчиви птици, дано да има късмет пиленцето.
С разкашкани зрънца все ще го нахраните, стискам палци!

# 25
  • С питане до Цариград, стига се, но с ... отзад!
  • Мнения: 6 406
Аз още като го видях веднага му спретнах нещо като гнездо в един кашон вътре със стара хавлия, сега сме го сложили на радиатора на топло, че инче пищи.
 Значи днес няма повече да го тормозим да го храним, направо утре рано сутринта ще му дадем.

Познати орнитомани нямам, единствено гореспоменатата ветеринарка от Зелени Балкани, но тя е от Стара Загора, а и се занимава с по-диви и редки животни, все пак утре ще я питам дали има някой познат готов да поеме грижите за гълъбчето.

# 26
  • Мнения: 742
Добро утро. Пилето как е?
А вие?
Снощи у дома го кръстихме Онуфри. Даже тая сутрин мъжа ми вика - влез и виж как е Фуфи Laughing

# 27
  • София
  • Мнения: 4 751
Страшно сладичко животинче  Heart Eyes Дано оцелее!
Разказвай ни как върви 'отглеждането'  Simple Smile

# 28
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
или гугутка
хранех моето с варено ито
следете дали се изхожад и да пие вода
в нормални условия не трябва но иначе си е нужно

# 29
  • С питане до Цариград, стига се, но с ... отзад!
  • Мнения: 6 406
 Здравейте, орелът Онуфри яде като ламя. Сутринта го храних със смлян слънчоглед разбъркан със вода и хляб на средно гъста кашичка. Яде доста и накрая започна като че да заспива и аз го оставих. Не знам дали е нормално или нещо му е станало - да не съм го прехранила или нещо от сорта? Уж му следя гушката, ама не мога да преценя кога е достатъчно пълна. Гушна си се пилето, знам ли го? Иначе видях, че е акал малко. За водичка мисля, че няма нужда, давам му сравнително рядка кашичка. Сега на обяд ще му вземем и други семенца и жито. Питах се дали мога да му давам добре разкиснат грис, някой знае ли?

Общи условия

Активация на акаунт