какво се прави при първо зъбче?

  • 10 060
  • 48
  •   1
Отговори
  • Мнения: 473
здравейте. има ли някой представа какво се прави когато на детето ви се появи първото зъбче. казаха ми че се купувало бяла дрешка / риза/, други пък ми казаха че някой си слагал безопасна игла за да са остри зъбите. мерси.

# 1
  • Мнения: 27 524
И аз съм чувала това за бялата дрешка, но нищо не съм правила, защото ги намирам за напълно безсмислени тези неща  Simple Smile

# 2
  • Мнения: 353
За първи път чувам за такива поверия. newsm78

# 3
  • Мнения: 409
И аз съм чувала че се купува нещо бяло и здраво(да са бели и здрави зъбките) но не съм го правила. Peace

# 4
  • offshore & overseas
  • Мнения: 3 421
Не съм правила нищо, но това за бялото ми се струва весел ритуал. Що пък бебчо да не се сдобие с някое хубаво бяло боди, ръкавички, шапо?!  Grinning

# 5
  • Мнения: 4 111
Какво се прави ли - радваме му се.   tooth

# 6
  • Мнения: 268
 за първи път чувам,е вече не newsm78 #Crazy

# 7
  • София
  • Мнения: 2 967
Аз знам, че този, който види пръв зъбчето, купува нещо бяло Simple Smile

# 8
  • под жаркото слънце
  • Мнения: 2 565
И аз съм чувала това за бялата дрешка, но нищо не съм правила, защото ги намирам за напълно безсмислени тези неща  Simple Smile
Peace
Какво се прави ли - радваме му се.   tooth
Peace

# 9
  • Мнения: 6 443
Аз знам,че се раздават игли,за да са остри и здрави зъбчетата(цякаш,че вампирче ще става #Crazy).Аз нищо не съм правила Peace

# 10
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
За първи път чувам за такива поверия. newsm78

# 11
  • София
  • Мнения: 6 011
Аз пък не съм чувала никакви поверия по този повод. А пък и не съм суеверна.

# 12
  • Мнения: 2 159
ммм не знаех, че нещо се прави Rolling Eyes

# 13
  • Мнения: 3 695
Радват се родителите и детето.  Laughing

# 14
  • Мнения: 2 131
Аз също съм чувала, че се подаряват игли - за да пробиват лесно зъбчетата.  bowuu

# 15
  • Мнения: 469
Здравей аз съм чувала  от много хора два варианта: този който първи види зъбчето трябва да му се купят нови дрехи т.е да го облекат от горе до долу.  другото: който види първи зъбчето той купува нещо ново на бебчето. Е при нас първа го видя педито но и двата варианта не ми се сториха подходящи. Нито да я обличаме ( защото не е заслужила такова внимание иначе нямаше да имам нищо против) нито пък да и кажем: " Я купете нещо на малкия че вие първа виждате зъбчето" За това аз му купих на детенце дрешка и почерпихме близките с бонбони, все е някакво отбелязване, поне според мен.  bouquet

# 16
  • Мнения: X
Все още имало бабини диветини, които не съм чувала........ smile3544

# 17
  • Бургас
  • Мнения: 10 822
Е,и за мен това е ново.Нищо не съм правила.

# 18
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Имам приятелка която е като енциклопедия от суеверия.Аз винаги й правя на пук, но при първото зъбче ме заведе в един магазин да купя нещо бяло за да са бели зъбите на детето.Купих бяло боди, просто синът ми имаше нижда от него Simple Smile

# 19
  • Мнения: 1 897
Все още имало бабини диветини, които не съм чувала........ smile3544

и аз.
Единственото, което ние направихме,когато проби първото зъбче на сина ни бе да се похвалим с 'новата придобивка' на близките ни.

# 20
  • Мнения: 5 103
И аз съм чувала това за бялата дрешка, но нищо не съм правила, защото ги намирам за напълно безсмислени тези неща  Simple Smile
Peace

# 21
  • Мнения: 636
Не съм чувала за такова нещо, но като се сдобием със зъбче, сигурно ще се намери някой да ми "обясни" какво се прави Crazy
Не си падам по суеверия Peace

# 22
  • Мнения: 471
Една камара суеверия чух...............така и така си нямаше бодита и му купих 2 белички, че две зъбчета наведнъж му излязоха

# 23
  • София - Младост 1А
  • Мнения: 2 384
Нищо не съм чувала да се прави и нищо не съм правила. Първото зъбе на моето дете се появи на рожденния ден на татко му и той много се радваше на този подарък.

# 24
  • Мнения: 1 217
На мен някои от суеверията и ритуалите ми допадат и харесват.
Всеки момент очаквам да пробие първия зъб и ще му взема нещо бяло.
В това поне има някакъв смисъл. Peace

# 25
  • Мнения: 2 677
Нищо не съм правила, но съм чувала, че се купувало дрешка на детето. Това, че трябвало да е бяла, ми дойде като бонус информация.  Simple Smile

# 26
  • Мнения: 3 069
Не съм чувала за подобна традиция и не сме правили нищо специално.

# 27
  • Мнения: 1 367
И аз бях чувала за бялата дрешка.Когато излезе първото зъбче на моето мъниче,му купих едно боди бяло и зелено /нямаше чисто бели нашия размер  Joy/,а баба му му купи пакет памперси. Това стана традиция при нас-аз купувам дрешка,а тя-памперси.Не от суеверие,просто подаръци за малката радост.Дотук има 5 зъбчета и всичките са белички и мноооого остри,независимо от бяло-зеленото боди и факта,че не съм раздавала игли. Laughing

# 28
  • Мнения: 4 451
Нищо не съм чувала, но аз не съм никак суеверна, така че едва ли бих хукнала да купувам нещо. Simple Smile

# 29
  • Мнения: 9 487
Нищо съществено-само внимаваме с "тестването" му по нас Joy

# 30
  • някъде
  • Мнения: 4 956
радвахме му се Wink

# 31
  • под дъгата
  • Мнения: 630
Нито съм чувала, нито правила нещо. Всъщност първото нещо, което направих, след като видях зъбчето, е да го пипна, за да се уверя, че не ми се е привидяло.  Laughing

# 32
  • Мнения: 7 914
чувала съм ,че който види първото зъбче купува нещо бяло на бебето
 а майката подарява игли и черпи с пуканки за да никнат зъбчетата бързо и безболезнено Peace

# 33
  • Мнения: 1 367
Нищо съществено-само внимаваме с "тестването" му по нас Joy
А знаеш ли как се тестват четири наведнъж?Мама е най-добрата чесалка за зъбки.... #Crazy

# 34
  • Мнения: 9 487
Офф-знам, знам-моят бандит е на 2г./демек с пълен набор / и още го кърмя Mr. Green

# 35
  • Мнения: 2 498
За първи път чувам, че се прави нещо при никненето на първото зъбче Shocked

# 36
  • Мнения: 1 367
Офф-знам, знам-моят бандит е на 2г./демек с пълен набор / и още го кърмя Mr. Green
Аууууууууу,това трябва да боли зверски........ #CrazyКато си спомня мен как ме боля от беззъбата устичка,с пълен набор зъбки не мога да си го представя..............

# 37
  • Мнения: 9 487
Е, не ме дъвче, но чат-пат се случва заспивайки на гърдата да ме захапе в съня си Shocked

# 38
  • Мнения: 107
чака се появата на второто Joy
 но тук за първи път прочетох че се прави нещо...... Thinkingне  се е намерила някоя баба за да си даде савета преди 2 год..

# 39
  • Мнения: 4 621
Нищо не съм правила Naughty

# 40
  • Мнения: 1 931
Аз нищо не съм чувала и нищо не съм правила. Но иначе си е добър повод да си му купиш нещо на детенцето, то човек като си иска го прави и с повод и без повод.

# 41
  • Мнения: 4 406
купуваш четка и паста  Laughing Laughing Laughing

# 42
  • Мнения: 1 701
Таткото трябва да подари нещо бяло на майката!  Crossing Arms

# 43
  • Мнения: 9 487
Таткото трябва да подари нещо бяло на майката!  Crossing Arms

Браво! smile3501
Ей това е умно "суеверие" newsm62

# 44
  • Мнения: 1 006
Аз съм чувала,че който види пръв зъбчето купува нещо бяло на детето,за да са му бели зъбките.

# 45
# 46
  • Бургас
  • Мнения: 891
чувала съм ,че който види първото зъбче купува нещо бяло на бебето
 а майката подарява игли и черпи с пуканки за да никнат зъбчетата бързо и безболезнено Peace

И аз така занам.
 Peace

# 47
  • Русе
  • Мнения: 2 354
нищо особено не сме правили

# 48
  • Мнения: 342
Купува се нещо бяло и твърдо за да са здрави и бели зъбките.

Общи условия

Активация на акаунт