Грозна ли е София

  • 9 566
  • 281
  •   1
Отговори
  • Мнения: 669
Мислите ли София за красив град? Или за грозен? Или, може би, е някъде по средата на тези определения?
Аз лично все повече я виждам мръсна, сиво-кафява, пълна с безкрайно много хора, задушена от коли и смок, разбита от дупки и кал....
Къде отиде моят хубав роден град?

# 1
  • UK
  • Мнения: 3 959
Мръсна е и разхвърляна, но не е грозна.

# 2
  • Мнения: 2 936
oпределено-грозна  Confused
най-грозната столица в Европа....е,ако не включваме Тирана

# 3
  • София
  • Мнения: 4 884
Много обичам София и ме боли от грозотата и.
Вчера бях измислила една хубава разходка с влак до Банкя на сина ми. Качихме се на една мръсна и студена ЖП гара и потеглихме по един грозен и мръсен маршрут, който ни преследваше от прозореца на влака по целия ни път.
Ние пътувахме, а сърцето ми беше толкова свито от гледката.....
Повече от 15 минути от двете ни страни, се виждаха купчини отпадъци. Много тъжна гледка наистина.

Автобусните и трамвайните спирки са осакатени и грозни. Кварталните градинки са пълни с боклуци и кучешки "красоти".
Само малките Коледни лампички, които са сложени в центъра на града, навяват някаква светлина в иначе призрачната атмосфера на  милата ни измъчена София.

# 4
  • Мнения: 172
Аз съм родена и отраснала в София, което ме прави пристрастна. Има много красиви градове, но тук съм вкъщи. Красив или грозен е един град зависи от човека, който го възприема. За едни е София е прекрасна, за други е ад. За мен е романтична, някак отказвам да видя отрицателните й черти...

# 5
  • Мнения: 2 037
Само ще ти кажа, че като малки винаги, когато се прибирахме от някъде към София с брат ми изпадахме в истерия от радост, че се прибираме в къщи. Сега, когато вече аз съм в позицията на родител, направо не ми се прибира!!!!! Виждам пушеците от далаче и се старая по-дълго да запазя усещането от мястото, от което се връщаме. София е просто вече ад.

# 6
  • Мнения: 6 167
Не, моя си е.

# 7
  • Мнения: 3 423
Не е грозна. Даже се разхубавява.

# 8
  • Мнения: 1 671
През погледа на провинциалистка  Mr. Green смятам, че София е и грозна, и красива.
Грозни са боклуците, занемарените градинки, ужасното движение на коли и хора - като в малък десетмилионен китайски квартал,
грозни са изнервените хора.

Обаче София е и красива , особено нощем, когато тъмнината скрива.
Централните улици, жълтите павета, красивите сгради и паметници - това хваща око.

София обаче е град - сирота.
През него минават и заминават - и кметове, и архитекти.
Липсва единният поглед в архитектурно отношение, липсва ясна концепция за архитектурното бъдеще на града.
Така се случва с повечето по-нови градове, защото нямат старото сърце - нямат стара част.

Тук ще дам за пример Пловдив и Велико Търново. Въпреки усиленото строителство, наличието на стар град
винаги дава усещането да дълготрайност и приемственост.

# 9
  • Мнения: 1 299
Не е грозна. Даже се разхубавява.
Ухааа, веднъж да съм съгласна с Лиска Laughing

# 10
  • Мнения: 7 474
Чак грозена не е, но не е интересна и впечатляваща  Wink
Лошото е, че е мръсна и пренаселена Tired

Последна редакция: нд, 25 ное 2007, 15:48 от L е о

# 11
  • София
  • Мнения: 1 105
В никакъв случай не е грозна София, грозни са други неща...

# 12
  • Мнения: 2 037
Не е грозна. Даже се разхубавява.
Бих искала и аз това да можех да кажа. Но някак си не можеш да ме убедиш, при положение, че в моята част на града срещам повече бетоновози, камиони и пр, от колкото велосипедисти, а майките с колички изкарват маркучи да ги мият след разходка от кал! При нас улиците са само на картата. За два дни събориха детската градина до нас. Сега там има бизнес център, а изрязаха и почти всички дървета от парка на градината. Въобще, какво да си говорим. Израснала съм до НДК, сега не бих го пожелала на децата си. Обожавах да се разхождам (просто така, не шопинг) пеша из центъра, вече в това няма никакво удоволствие.

Последна редакция: нд, 25 ное 2007, 15:51 от superslavy

# 13
  • Мнения: 311
За съжеление все по-грозна ще става. Все оак цялото село дойде да живее тук, донесаха си обичаите и простотията. Отвратителна става, особено силно се вижда това по време на Коледа. Всички европейски столици са красиви и светят, усеща се че идва Коледа, тук не е така за съжеление.
По улиците е сиво, мръсно и от всички страни мякане.

# 14
  • Мнения: 764
А бе,има си чар София!Никога не съм живяла та,но ми харесва да ходя!Иска ми се да става по-хубава,дано!
За съжеление все по-грозна ще става. Все оак цялото село дойде да живее тук, донесаха си обичаите и простотията. Отвратителна става, особено силно се вижда това по време на Коледа. Всички европейски столици са красиви и светят, усеща се че идва Коледа, тук не е така за съжеление.
По улиците е сиво, мръсно и от всички страни мякане.
Все пак света стана едно село,не бива да се разсъждава така!

Общи условия

Активация на акаунт