кръв от носа...

  • 7 935
  • 19
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • Мнения: 2 825
моми4ета, последните няколко месеца, дни преди да ми дойде лелката и ден след това ми те4е кръв от носа. Не съм 4увала досега такова нещо, записах си 4ас за лекар, но е за другата седмица. Моля ви, ако някой знае нещо по темата да го сподели Sad  Sad Не знам дали наистина да го свързвам с лелката или просто е някакво съвпадение. Тази сутрин ми дойде и този месец и този месец е още пове4е от предните....а инъ4е не ми е текло кръв от носа от детските години.....

# 1
  • Мнения: 1 320
клара, не мисля, че трябва да се шашкаш. може да се е спукал някой капиляр. хубаво е, че ще ходиш на лекар.
при мен също има някакви такива наченки-не бих казала чак кръв,  защото се появява само като си духам носа и аз също забелязах, че е около лелята. ама не знам има  ли връзка. не съм се замисляла.

# 2
  • Мнения: 2 123
Клара,
чувала съм и от други момичета подобни ситуации. Коментарът на моя лекар е, че понякога при някои жени хормоналните изменения непосредствено преди цикъл повлияват на кръвното налягане. Ако си с по-нежни капиляри при повишаването на кръвното не е стряскащо да ти се спука и капиляр и оттам - да ти потече кръв от носа. Не се притеснявай.Надявам се специалистът, който те преглежда да те успокои напълно.

# 3
  • Мнения: 2 494
Може и да има някаква връзка, но за съжаление и аз не знам. Дано някой знае.
На мен никога не ми е текла кръв от носа. Като забременях, може би около датата на лелката ми тече 1 път, а сега почти постоянно съм като Момиче, като се духам има и малко кръв. Но незнам от какво е.

# 4
  • Му Кинд Оф Плаце
  • Мнения: 4 033
Мегана, специално прри теб е нормално - пусни търсене за кръв от носа. Пробвай преди лягане, там където спиш, да слагаш чаша с вода или ако си предвидила овлажнител за въздух да го пускаш.

# 5
  • Мнения: 4 399
По принцип кървене от носа се получава при високо кръвно налягане. Някъде в таzи посока трябва да търсиш. Но доколко това е свърzано с хормонални промени по време на цикъла или е чисто съвпадение, не zнам.

# 6
  • Мнения: 1 320
ами аз от ранна детска възраст съм с ниско кръвно. високо ми беше само преди няколко години, когато се учех да карам кола /от зор, ей!/, пък тогава кръв не ми е текла. сега ми е почти непрекъснато 90/60.
ама всъщност не бих казала, че ми тече и кръв, де. мисля, че може да са различни причини. високо кръвно, да, но може и слаби капиляри. на брат ми като малък много му швиркаше кръвта през носа и бяха казали слаби капиляри.

# 7
  • Мнения: 264
Rolling Eyes  и аз да кажа - при настинка може да се спука капиляр, ама май най-често е от силна емоция/стрес или нещо подобно. аз съм също с ниско кръвно, ама покрай няколко луди седмици в работата и почти без сън и на мен ми се случи, а след това не се повтори ;о)

# 8
  • Мнения: 2 825
Благодаря ви за отговорите. Моми4е, и при мене досега беше много по малко само като си духам носа, ама днеска...доста пове4е, затова и се шашнах. И аз по принцип съм с ниско кръвно, обикновенно 60/90, знам и за това, 4е ако се вдигне кръвно те4е кръв. Мерих го тази сутрин, беше 120/80, малко повишено за мене...дано да е от това... ще видим какво ще каже доктора

# 9
  • Мнения: 724
Възможно е да е ендометриоза. Дано да греша! Посъветвай се с гинеколога си.

# 10
  • Мнения: 1 320
като й тече кръв от НОСА  да има ендометриоза??!!

# 11
  • Мнения: 724
Момиче, ендометриозата е разрастване на маточната лигавица извън матката. Може да е навсякъде, дори и в носа. Същата тази лигавица кърви заедно с матката.
Пак казвам - дано да не съм права!

# 12
  • Мнения: 2 494
little_rabbit, кръв от носа - ендометриоза, що за глупости?!!!!! Може и да го има този симтом при тази болест, но.. Така като вземете да правите предположения, направо.....нямам думи !  Не се заяждам, просто това е пресилено и ........ та аз със моите симптоми-разни вече трябва да съм ...... да не казвам къде, ако се правят такива връзки и заключения.
Това ми напомни за една от племенниците ми, като беше на 1 годинка една цяла нощ повръща и дежурната лекарка веднага се изказа: Преплитане на червата! И искаше веднага да режат детето. Добре, че дойде следващата смяна! Иначе не се знае какво щеше да стане. От едно повръщане можеше да я уморят, а то се оказа стомашен вирус.

# 13
  • Мнения: 1 320
малко зайче, аз не съм лекар, ама съм учила биология и съм гледала книжки. матката е лигавица, която се намира в долната част на тялото и между нея и носа има бая много разстояние...даже едни чИрва се намират помежду тях. та в тоя ред на мисли- не би ли трябвало и стомашната лигавица да нарасне неимоверно и да причини още един куп злини?! я да питаме клара дали случайно не повръща кръв, та да търсим нарастване и на стомашната лигавица!

# 14
  • Мнения: 660
Хей литъл заек,сигурна ли си,че си срещала в мрежата случай на кървяща матка от носа.Звучи меко казано "необичайно".
Добре е,че искаш да предупредиш и за този вариант,но аз лично съм безкрайно скептична за една такава "диагноза".
По-скоро повишава й се кръвното по време на цикъл...или нещо такова,без да съм специалист,разбира се....

# 15
  • Мнения: 498
Цитат на: Milian
По-скоро повишава й се кръвното по време на цикъл...или нещо такова,без да съм специалист,разбира се....

Момичета не ви ли е нервно преди да ви дойде , не плачете ли за глупости ? За мен това е връзката - вдига кръвното сладурката. При мен се появява сърцебиене и заглъхване на ушите - пак от кръвното 100 %. Grinning

# 16
  • Мнения: 724
Момичета, момичета...
Не съм искала да ви плаша, в никакъв случай. Просто ендометриозата може да е навсякъде, дори и в носа. Всъщност това за носа ми го е казвал лекар, затова веднага направих асоциацията.
Не е задължително маточната лигавица да е превзела стомаха и другите органи в коремната кухина, преди да се качи по-нагоре. Има различни теории за нея - че по кръвен път мигрират тези ендометриални клетки, както и по съседство - в тръбите например. Още не е добре изучена. Същият лекар ми каза, че ако някой открие точната причина за появата й, ще получи Нобелова награда (или някаква друга).
За мен ще е щастие да нямате ендометриоза, честна дума. Но е добре да питате и гинеколозите си за това кръвотечение от носа, което се появява около М.
Успех ви желая!

# 17
  • Мнения: 4 306
Не се притеснявай Клара! На мен от дете много често ми тече кръв от носа, причината - слаби кръвоносни съдове. Пий повече витамин С и препарати, съдържащи калций. Много се учудих ,когато веднъж имах много тежък кръвоизлив и като ходихме в болницата за обгаряне /беше се спукала вена/ и всички лекари ме питаха дали не съм в М. После като ходих на гинеколог го питах и той ми отговори, че се наблюдава при някои жени подобна свързаност. Още не е изяснено, но най-вероятно е от промените в хормоналните нива.

# 18
  • Мнения: 2 825
Благодаря ви момичета за отговорите. Порових се в нета и попрочеох някои успокоителни работи, така че почнах вече да пия витамин С. Странното е, че като по малка, ми се случваше да припадам като ми дойде, защото ми падаше крывното....сега пык го вдигам...аз затова и не вярвах много и не исках да го меря досега...ама ще питам док за всеки случай.
Зайче, благодаря и за твоето предположение, наистина се моля да не е това...но никога не е излишно човек да знае и да е подготвен за най лошото.

# 19
  • Мнения: 1 419
И аз да потвърдя - или е от кръвното, или е от стрес - и все заради слаби капиляри  #Silly  #Cussing out
Аз съм като Vera* - и на мен от малка си ми тече кръв от носа ей така от нищото - понякога съвсем слабо и за кратко, понякога доста обилно и продължително. И е твърде вероятно рязката хормонална промяна да предизвиква естествена реакция на организма - че то не е малък стрес това  #Shocked
Сега като се замисля, последния път като ми потече кръв от носа беше точно когато за пореден път ме навести лелката - ей така от нищото тръгна и повече от 20мин трябваше да стоя неподвижно, за да спре напълно  Thinking  Shocked
Така че, мила Клара, не се притеснявай - ще живеем Wink

Общи условия

Активация на акаунт