"Кой открадна коледните подаръци на децата ми?"

  • 3 943
  • 72
  •   1
Отговори
# 30
  • ВАРНА
  • Мнения: 1 848
и защо АЗ трябва да си изисквам касовия бон? не е ли това задължение на продавача? винаги, когато си купувам нещо и ми връчат торбата с покупките, ме гледат като извънземно, щото седя и чакам нещо. на изумените им погледи посочвам касовия апарат и те с едно такова огрооомно нежелание отиват до него и  ми дават заветния касов бон!
нищо лично, ама ако ще и бон за -8ст да е, се издава задължително ако ще и касовият апарат да е през девет гори в десета!

# 31
  • Мнения: 2 433
и защо АЗ трябва да си изисквам касовия бон? не е ли това задължение на продавача? винаги, когато си купувам нещо и ми връчат торбата с покупките, ме гледат като извънземно, щото седя и чакам нещо. на изумените им погледи посочвам касовия апарат и те с едно такова огрооомно нежелание отиват до него и  ми дават заветния касов бон!
нищо лично, ама ако ще и бон за -8ст да е, се издава задължително ако ще и касовият апарат да е през девет гори в десета!

Никой не оспорва нарушението!
Нарушение има и дори вече е констатирано!

Въпроса не е до това дали е правилно или не - въпроса е абсурдното съпоставяне на тези 0,08лв с 600лв глоба. Сигурно за нарушение от 800лв глобата също ще е толкова! Ей това е ненормалното. Ненормално е че влизат с ясната умисъл да те глобят и правят всичко възможно това да стане! Ето това е абсурдното!
Затова е и темата ми - а не да се оневиня пред себе си или пред някой друг!

# 32
  • Мнения: 24 467
Не съм груба, просто съм по- директна- за мен коледните подаръци на децата нямат нищо общо с глобата за извършено нарушение. Когато има нарушение- следва да има и санкция. Има си пътища /легални/ за нейното обжалване. Законът е еднакъв за всички. Дали проверяващият влизан с някаква специална идея в главата си или не- това са си за мен винаги само хипотези /повярвайте ми, по цял ден чувам подобни твърдение, отказала съм се от години да вярвам в нещо различно от доказателствата по конкретния сручай/.
Заглавието на темата за мен е тенденциозно и не може да ме убеди в нищо.
Ами мен редовно ме "глобяват" от Енергото, ВиК, БТК, миналата седмица цигане открадна шубата на сина ми, та се налага да сбера пари за нова. Тези неща обаче нямат нищо общо нито с Коледа, нито с подаръците за децата ми. Ще купя това, за което имам възможност и което те самите желаят, като съобразя едното с другото.

# 33
  • Мнения: 2 433
Благодаря на всички Ви за участието - за мен беше важно да чуя още няколко гледни точки освен моята! Hug Със сигурност ще платим глобата - както със сигурност ще обжалваме!
Освен това ще пусна това "писмо" до местната и окръжна преса. За мое удовлетворение!


...
Заглавието на темата за мен е тенденциозно и не може да ме убеди в нищо.


Все пак Коледа ще има за децата ни! Ще получат подаръци , макар и не от тези най-дълго мечтаните...Вярвам ще ни разберат! Heart Eyes Защото на това ги учим всеки ден  - на човещина, доброта и съпричастност.
Сега ще ги научим и на още нещо. Че аршинът с който мерим трябва да е еднакъв за всички и че в държавата ни още важи приказката  "За кокошка - няма прошка!"

# 34
  • Мнения: 1 440
Ох,мила Джулка,какво да се прави в държавата ни е пълно с абсурди,като този,0.08 ст.= 600 лв.  Shocked
Съгласна съм,законът си е закон,ама на фона на милионите или милярдите,които някои господа източват и то почти безнаказано,това е супер отвратително! #Cussing out
За съжаление не мога да те посъветвам,къде да се напише статия,но е добре,да изразиш мнението си по въпроса в някой вестник!Не,че ще "накривиш шапката" някому,ама все пак!
На мен досега за ксерокс касова бележка никога не са ми издавали,е вината си е моя за това!Но как стои въпроса с пазарите,там никой такова нещо не издава,май?А защо? newsm78

# 35
  • Мнения: 14 494
ами и аз това щях да кажа - да обжалваш. държавната такса мисля, че е 10 лева (признавам не съм сигурна, но почти). ще искаш ако не да ти я отменят поне да ти я намалят на минимума, като първо нарушение и то за толкова малка сума.
всеки има проблеми я с банки, я с данъчни, я с някой друг простак с власт или без, помисли какво можеш да направиш конструктивно, не само да се драматизира.

# 36
  • Варна
  • Мнения: 1 795

3. Не ми беше даден шанс за издаването на такава, дори и да съм искала да го направя...по простата причина че копирната машина е до вратата , а касовият апарат доста по навътре в ателието. За информация данъчната излезе едва ли не държейки дръжката на вратата.


Джули, би ли разяснила това свое изречение? Какво означава, че не си имала шанс да издадеш касова бележка? Независимо къде се намира копирът и къде-касовият апарат ти си длъжна да издадеш такава бележка. Длъжна си да я издадеш дори, когато клиентът е тръгнал да си ходи. Съжалявам, но ми се струва, че и ти имаш вина.
Преди години попаднах в аналогична ситуация на твоята. Обслужих данъчен и той тръгна да си ходи без касова бележка. Върна се с думите "Я да видим кой не издава касови бележки". На което му отвърнах: "Я да видим кой си тръгва без да си е взел касовия бон" и му го връчих, защото го бях издала. Опули се човекът, не очакваше.
А това, за двойния аршин е абсолютно вярно. За съжаление. И няма да го коментирам. Ти си направи изводите сама за себе си и не допускай подобни ситуации в бъдеще.

# 37
  • София
  • Мнения: 1 467
Обжалвай размера на глобата, основанието за налагането й, струва ми се не можеш, доколкото разбрах изобщо не си издала касов бон.

# 38
  • Мнения: 210
Джули съжалявам,че са те санкционирали... но глобата е толкова голяма не случайно, а за да я избягваме... Да не говорим, че ти може никога да не издаваш касови бележки / говоря по принцип а не те обвинявам/ в такъв случай 600 лв. са дори малко в сравнение с щетата която нанасяш на държавата...

Преди време и аз имах фирма и на ревизията ме утрепаха с 4731 лв. акт... заради насрещни проверки по ДДС... аз виновна ли съм, че доставчикът ми е починал или,че фирмата е прекратила дейност и никой не я представлява или ,че касовата бележка е издадена от дърводелски цех а не от търговски обект  което не бях забелязала и аз и счетоводителката ?  ooooh! Не съм, но си платих... Такива са законите... В моя случай не зависеше от мен, бях виновна само за това, че не съм видяла касовата бележка ... А ти поне си имала избор - да издадеш касов бон...

А колкото до касовата бележка, разбира се че ние трябва да я изискваме -  без нея не можем да докажем ,че услугата или стоката е от този търговски обект /при желание за рекламация/..

Когато работех в Хърватска носех от Босна стекове цигари на клиентите - хървати...
Първият на когото реших да подаря ми се ядоса видимо и каза: " Не ги искам, ако ги взема ощетявам държавата, аз не съм
"шверцер"! Цигарите нямаха хърватски бандерол - това го е ядосало... обясниха ми,че е много лошо Crazy
Потънах в земята и не съм правила други опити... Whistling
Не знам само още колко години трябва да минат, за да започнем и ние да си мислим и за държавата не само за собствените си кожи

# 39
  • София
  • Мнения: 6 999
Отделно е, че данъчните понякога правят перфектна постановка, така че просто да те топнат... Но до колкото разбирам случая не е такъв  Thinking

Напротив, от разказа на авторката изглежда, че случаят е такъв.

Аз пък друго разбрах, макар че може и да греша: Те така или иначе не издават касови бележки за такива дребни суми, защото апарата им е далеч от ксерокса и защото основно работят с големи фирми. Което за мен означава, че си имат пълното съзнание, че правят нещо нередно... Не разбирам защо са смятали, че глобата трябва да е пропорционална на сумата на неиздадената бележка?  newsm78

Както и да е - не обичам да съм съдник. Всеки прави дребни грешки и дребни нарушения, но нормалното е в такива случаи да си преглътнеш и глобата.
Извинението: "Ние ли сме най-големите престъпници?" ми беше най-неприятното.  Sick Непрекъснато го чувам като върха на оправданията.

# 40
  • Мнения: 1 217
Градския транспорт,продавачите на вестници и още някои групи по закон са освободени от издаване на касова бележка.

# 41
  • Мнения: 2 196
Градския транспорт,продавачите на вестници и още някои групи по закон са освободени от издаване на касова бележка.
Благодаря ти.   bouquet

# 42
# 43
  • Мнения: 2 433
Отделно е, че данъчните понякога правят перфектна постановка, така че просто да те топнат... Но до колкото разбирам случая не е такъв  Thinking

Напротив, от разказа на авторката изглежда, че случаят е такъв.

Аз пък друго разбрах, макар че може и да греша: Те така или иначе не издават касови бележки за такива дребни суми, защото апарата им е далеч от ксерокса и защото основно работят с големи фирми. Което за мен означава, че си имат пълното съзнание, че правят нещо нередно... Не разбирам защо са смятали, че глобата трябва да е пропорционална на сумата на неиздадената бележка?  newsm78

Както и да е - не обичам да съм съдник. Всеки прави дребни грешки и дребни нарушения, но нормалното е в такива случаи да си преглътнеш и глобата.
Извинението: "Ние ли сме най-големите престъпници?" ми беше най-неприятното.  Sick Непрекъснато го чувам като върха на оправданията.


Абе хора - как ще не издаваме по принцип касови бележки???това е абсурдно!!Но жената ми подаде парите точно нагласени 8ст. в ръката и веднага излезе . Нали затова написах - че работим с фирми и фактури - няма скрито покрито. Плащаме си и ДДСто и данъците към държавата всеки месец!!!
Просто в ситуацията - не издадох бележка! Признах си - така е!!!
Не се оправдавам нито оспорвам нарушението си.
Оспорвам начина по който беше изигран театъра. Оспорвам акта и сумата в него. Оспорвам отношението към нас - като към престъпници ощетили държавата с 8ст.

# 44
  • София
  • Мнения: 6 999
JuliS, извинявай, както казах - явно аз не съм разбрала.   bouquet

Обжалвайте /с адвокат/ той ще ви даде най-добрия съвет на какво да се наблегне в жалбата. Успех.

Общи условия

Активация на акаунт