МНОГОДЕТНИ МАМИ 28

  • 18 816
  • 396
  •   1
Отговори
# 180
  • През девет земи в десета
  • Мнения: 2 001
Нели,жалко,че сина ми изгори соленките,оставих го да ги гледа докато приспя бебата и замина едната тава на кино,а половината нямаше да стигнат всички да опитат Tired
Айде отивам да спя,че всички вече са в леглата само аз тракам на компютъра.

Лека и наспивана smile3524

# 181
  • Мнения: 1 470
Момичета, искам да ви кажа огромно благодаря за организацията!!!! Свършили сте невероятна работа!!!!
Оказа се че през цялото време сме забравяли да снимаме - така че имам само няколко снимки
Могат да се видят ето тук http://picasaweb.google.bg/rkaynarova/PraznikNaMnogodetniteSemejstva
Искам всички рецепти на вкусотиите, които си хапнахме!!!!!!
Щом са приготвени от многодетни мами и техните деца - трябва и ние да можем да се справим!
Обаче много мами ми се губеха.. Джейн..., Червената шапчица..., Дидка и Наталия.....

Раде,как така ти се губя,като голяма част от времето си лафихме?!Аз съм Злати...Червената Шапка

Мами,празникът мина чудесно!!!И децата са много доволни,и аз!!!Аз нямам снимки,защото бях без Тати,и смятах че Преслав няма да ми слезе от ръцете,но той пък не спря да дивее,това е показно колко добре мина всичко...Поздрави от мен!И стискайте палци,че отивам на изпит по Право!!!

# 182
  • Мнения: 3 740
Здравейте, купонджийки!

Едва сега сядам на компютъра, защото вчера определено имаше заговор срещу мен. Най-напред сутринта от бързане по приготвленията се сринах по стълбите на нашия "мезонет" и сега цялата съм в отоци и подкожни кръвоизливи. Добре, че нищо не си счупих, защото, както с грижа за мен отбеляза мъжът ми, "поне да беше минал празникът".  Mr. Green Вечерта пък, като се прибрахме, ме втресе, вдигнах температура, а и въобще не можех да стъпвам на единия крак от болки в глезена. Така че децата ме натикаха в леглото, наляха ми няколко чаши чай в гърлото и ми забраниха да мърдам. И днес съм чисто нова - нищо ми няма.

Много се радвам, че празникът ви е харесал! Честно казано, не можах да истински да усетя дали се получи - на моменти ми се струваше, че е добре, на моменти - че се проваляме. Имаше доста слаби моменти в организацията, но мисля, че основната ни грешка беше, че нямахме съвсем ясно разпределение на отговорностите. Там, където интуитивно бяхме стигнали до такава - нещата се получиха: Перката перфектно се справи с украсата, Цоцоланка - с кулинарната изложба, точно защото изцяло отговаряха за "сектора" си. Иначе всички ние вложихме много сърце и сили в организацията, но понеже повечето неща минаваха през мен, настана известен хаос - просто един човек не е в състояние да обхване всичко и да реагира на всичко навреме и адекватно. Слаби моменти ни бяха "бюфета" (хубаво пратихме големите момчета да купят и донесат напитките, но нямахме отговорник за това, да ги разпределят сред хората), работата с картичките (нямахме конкретни отговорници на всяка маса с ясно дефинирани задължения), както и самия резултат от работата с картичките - не организирахме нещо за финал, с подчертаване на резултата. Освен това технологията не беше добре отработена - лепилото, памукът и брокатът се оказаха неподходящи за такава работа, защото нямаше време картичките да изсъхнат хубаво, наложи се да ги съберем и повечето са се залепили една за друга, само около 1/3 са годни за целите ни. Не споделяйте това с децата, нека си знаят, че са направили добро дело за Коледа. У мен има останали основи за картички, ако у някого има материали за декорацията им, може да ми ги даде и да впрегна моята домашна работилница да приготви още картички за базара на ДБМ, да не се излагаме.
Иначе от нашия базар сме събрали 205 лв. (благодаря на Цоцоланка и мой Сашко, които жертвоготовно седяха да продават). Предлагам половината да отидат за Българската Коледа, а другата половина - за ДБМ, защото годните ни картички са малко.

Освен това не знам децата дали харесаха подаръците.
Останаха подаръците на децата, които не дойдоха. Моля родителите им да се свържат с мен!

Въпреки че някои неща не се получиха, струва ми се, че повечето деца се забавляха. За което много благодаря на всички, които до последно хвърлиха сили в организацията.
Благодаря на Перката, която организира читалището, изработи повечето от декорациите и от обяд украсяваше самоотвержено, въпреки че нейните деца на практика пропуснаха цялото забавление поради друг ангажимент. Благодаря и на моите деца, които от обяд се включиха в подготовката и после бяха неотстъпно до мен да ме отменят там, където не смогвам. Благодаря на Пепи и Самуил, които също самоотвержено мъкнаха маси и напитки, за да се получи празника. Благодаря на Галче, Пешеходката и албена, задето имаха очи за всичко и реагираха навреме. Благодаря на всички, които изработиха неща за Коледния ни базар. Това, което не успяхме да продадем, ще предоставим на базара на ДБМ. Благодаря на Каменчо, задето стоя цял час в канцеларията да пази багажите и подаръците, докато ги примъквахме за раздаването. Благодаря на семействата, които биха път до София, за да бъдем заедно. Благодаря на всички, които не чакаха някой да им прави празника интересен, а се опитваха да създават настроение около себе си. За съжаление, просто не съм в състояние да ги изброя поименно, но им казвам  Heart Eyes Hug Heart Eyes Hug Heart Eyes. Благодаря на всички, които се включиха в почистването и разтребването, както и в прибирането на багажа.

Впрочем, ще трябва в един момент да видим кое къде е, че се разпиля на много места.

Останаха две кашончета с кроасани. Оставих ги в читалището, защото нямах възможност да ги взема. Перке, моля те, прибери ги днес или в понеделник - разбрахме се с Несторов. Решихме да ги дарим на ДБМ за децата в домовете.

Джулка, моля те изпрати ми сметката за материалите за Клуба. Извинявай, че не решихме въпроса на място.

И ужасно ме е яд, че не успях да опитам нещата от кулинарния конкурс! Следващия път сядам до манджите и докато не изям всичко, не помръдвам!

Последна редакция: нд, 02 дек 2007, 09:40 от Кабо Алма

# 183
  • Мнения: 1 744
Най-накрая и моя отчет.
Беше невероятно страхотно! На по-хубав празник не съм присъствала и с толкова положително заредени хора!
Ето и снимките:
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=197365
Моя мъж беше прехласнат по еклерите на Пиги, специално я издири, коя е и ме запозна с нея , с уговорката да даде рецептата за тях. Така че чакам, а и сигурно не само аз, рецепта. Даже й измисли нов ник Еклерката - Пиги дано не си се обидила.  bouquet
Искам и рецептата на топчетата с кокоса.  PraynigИзядох десетина от тях. Embarassed
Ицо пък не ми слезе три часа от ръцете. Първият един час не спря да реве - плашеше се от балоните ,дето децата пукаха. Юли пък изобщо не му пукаше и се разхождаше натам насам. Вики в началото се дърпаше и даже искаше да си ходим, ама тя си е такава, после започна да прави картички и много й хареса.
И ние малко се издънихме- точно когато Дядо Коледа извика имената на близнаците за подаръци , мъжът ми с Юли беше в другата зала при масите с хапването, и аз само с Ицо взех подаръците.
Солените бани4ки бяха мои.
Запознах се с Мадам Мим и едно семейство със супер спокойно спящо момиченце. Даже и таткото беше полегнал на земята до него. И едни близнаци - too many boys, вие ли бяхте?
Ве4е 4акам Великденския празник! bowuu

# 184
  • Мнения: 1 744
Нели, като имаш време прати ми твоите снимки на имейла ми: nadiaeuro@abv.bg

Цоци, ти снимаше  с камера и се надявам, че ще споделиш записа. Peace

# 185
  • София
  • Мнения: 191
Мами, днес ходя със зелена тениска на Пълна къща, снощи си я купих, и съм много доволна. Вчера забравих да кажа, че не успях да опитам всички изкушения, просто си налетях на сочните сладкиши, които обичам по принцип. Това не значи, че другите неща не са били вкусни. Даже и моята проста баница Embarassed не беше лоша...
Ще опитам и аз да кача моите снимки, за жалост не са станали най-качествени, но нейсе. Отивам да се пробвам. Приятна неделя на всички. И още веднъж - мерси на всички, които се постараха толкова, за да се чувстваме добре снощи ние и децата ни.
Хареса ми, кога ще се видим пак?  Hug

# 186
  • Мнения: 524
Изпратих си гостите и аз да срасна два-три реда преди да започна с рутинните си ангажименти.
Аз пък благодаря на Цвета, щото наистина щяхме да я окъсаме, ако не беше тя.
Както винаги и оценката и за събието е много точна и аналитична.
Аз много се притесних, че по-едно време нещата с картичките не се получават според намеренията ни, но наистина- въпрос на организация. Общто впечатление отстрани е по-вече от добро, това май епо-важното.
Мъжът ми вечерта сподели, че съм била родено за отряден председател. Тъй съм се "щурала" напред-назад и такава активност съм "симулирала"...
- че създавах допълнителен хаос ли? - попитах
-Не, ти беше самия хаос...
Ами сори, ако тъй се е получило.

За кулинарната- там минах като тазманийския дявол и успях да "хвърля "  в устата си торта от Каишка, едни прекрасни коледни курабийки, такива украсени и типични - неразбрах чии са, и едно парче солен кекс от Асоциацита, баба Зара.
Преди началото се подкрепих със саламките на Пешеходката-ма мого вкусни, а от еклерите на Пиги-дори не ги и видях.

Да вземем да помислим за празнк на кльопачката, а?
Шегичка....

Ох и още искам да споделя, ама ме притиска времето.

Децата ми току-що си видяха подаръците и много им се радват. Доволни са, нищо ,че опуснаха купона.

# 187
  • София
  • Мнения: 191
http://www.snimka.bg/profile.php?view_album&album_id=197380
Момичета, това са моите снимки, дано стане работата, че за пръв път се пробвам!
СТАНА, СТАНА!!! Кажете дали са ви харесали, плс!!!

Последна редакция: нд, 02 дек 2007, 12:00 от Madam Mim

# 188
  • Мнения: 1 744
http://www.snimka.bg/profile.php?view_album&album_id=197380
Момичета, това са моите снимки, дано стане работата, че за пръв път се пробвам!
СТАНА, СТАНА!!! Кажете дали са ви харесали, плс!!!
Ами не е станала. Натисни виж албума и тогава копирай адреса. Peace

# 189
  • София
  • Мнения: 191
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=197380
Ами направих го, както каза, Наде. Дано сега стане!

СТАНА ЛИ СЕГА? МАЙ ДА, А? КАЖЕТЕ, МОЛЯ, МНОГОДЕТНИ МАМИ!

Последна редакция: нд, 02 дек 2007, 12:22 от Madam Mim

# 190
  • Мнения: 1 744
Стана, стана! Peace

# 191
  • Мнения: 10
благодаря ви за сърдечното посрещане.ще се опитам днес да сканирам малко и снимки и  да пратя моите слънчица.но нали знаете-неделята не е ден за почивка  Laughing

# 192
  • Мнения: 10
 newsm45 Weary
много съм зле-не мога да публикувам снимката.
сканирах я ,но нямам идея после какво да направя. #2gunfire
помощ

# 193
  • Мнения: 1 035
Здравейте! Напълнихте ми очите и душата!
Вече си мечтаем за Пролетния празник...живот и здраве Praynig
Кабо Алма,
Цитат
Имаше доста слаби моменти в организацията,
това са неща от кухнята...аз те поздравявам теб и момичетата ,с които толкова много се постарахте ,за да осъществите тази среща и я направите ПРАЗНИК!!!
Благодаря и на всички ,които разказахте и показахте снимки ,за да бъдем (поне виртуално) с вас.
nizamova, не се отчайвай за снимките,и на мен още ми ги качват...и добре дошла  bouquet
За кулинарната изложба ...нямам думи.Моята Софи каквато е "шведка"щеше да стои само там Joy
Желая ви на всички вас многодетни мами ,да сте живи и здрави ,и вашите семейства също...и дай Боже да се запознаем лично!

# 194
  • Мнения: 524
Мадам Мим, поздравления за успеха със снимките. Много благодаря, че и мен си "хванала", щото аз апарат не пипнах, само го носех...
А момичетата ти са тооолкова сладки! Жалко, че ни ги доведе...

Общи условия

Активация на акаунт