~::~ООН по арабски с бурни дебати и дискусии~::~44

  • 16 744
  • 282
  •   1
Отговори
# 270
  • Мнения: 914
Честито на всички празнуващи   bouquet
И понеже сте заговорили за риба и рибни рецепти  да ви предложа
тажин с риба и червени маслинки Направо е вкусотия

Муцка как ще пълните рибата Аз когато мъжо ми купи от рибния пазар и махам внимателно вътрешната част от кожата след това отделям внимателно костите и месото го смелям в машинката за месо и с добавки на подправки и лук леко запържен и пак я фаршировам След това се вари в дълъг съд Аз имам глинен и като се отцеди се сервира студена или топла,взависимост от гарнитурата , според предпочитанията се нарязва на всеки по парченце
Трябва да кажа на татко ни да ни донесе ама той нали се е застраховал всеки вторник ни звъни един продавач на риба    Grinning
Аз предпочитам сардин във фурната с гарнитура от домати и пипер и маслини
или кюфтета от сардин  в доматин соус в тажина

а татко ни обича риба по точно сардин на огъня т е въглища и така пуши че събираме всички котараци от квартала  hahahaно и то е вкусно

Муцка благодаря ти за инфото ще го разгледам щом си нахраня децата и после ще ви пиша пак

На всички   bouquet
Пренцес успех   bouquetАко забравиш нещо от материала кажи Алахума салли уа саллем аля саидина Мохамед   уа  аля алихи Мохамед

С невероятна сила всичко ще си спомниш Аз го използвам винаги когато мъжа ми ме кара да търся някаква бележка ,особено на арабски и даже не съм я виждала  #Crazy  или нещо съм забравила къде съм го сложила  hahaha

За правдивоста имаш кого да попиташ като се върне  bowuu


А това за тахамин да си направи страхотна салата от консервирана риба

О хари аз само такъв меся всеки ден че вече мечтая за бял хляб  Joy

Страхотна си мадама  Hugи с три деца   bouquet

# 271
  • Мнения: 720
svear ( светла ли беше...) аз пък ти се възхищавам как месиш всеки ден хляб Rolling Eyes..не е ли трудно бе жена ? Я кажи как го правиш ,че да се метна и аз да изненадам моите Grinning

# 272
Здравейте и от мен на всички момичета! Честито на всички именници, да са живи и здрави! Кате няма такова нещо, аз трудно се плаша....
Тия дни много работа, много нерви
А сега отивам да чистя шаран, не е много приятно ноооооооооооооо
по късно ще вляза пак!
Марси как си мила, добре ли си?
Муцка целувки!

# 273
  • Мнения: 468
Криси, Криси, появи се. Peace

Svear, героиня си. Че той пресният хляб си е супер, ама ако е и черен - още по-добре за мен, много го обичам, не заради диетите, просто ми е вкусен. В Сирия видях такива черни питки, ама не смогнах да ги опитам. Твоят хляб как изглежда? Аз си купих машина за хляб ама или незнам да я ползвам правилно, или пък не прави хубав хляб по принцип. А, има и трета опция - брашното да е скапано.  newsm78

По рибата не си падам много, а и семейството като цяло, само печена на скара и евентуално пържена, но рядко. Така че празника може да посрещнем и с мусака, какво пък, не вярвам светиите да издребняват толкова. Party  chef

Муцка, и книгите липсват колкото храната, а понякога и повече. На мъжа от Сирия му домъкнахме цяла библиотека направо. Два дни в жегите обикаляхме по книжарниците в Дамаск да търсим книги.

Хариет, много са ти хубави дечицата.  Hug

Тахмин
, върви ви на емоции с Бонбонела. #Crazy

# 274
  • Мнения: 914
Хари   не   не етрудно  за мен повече е трудно да съм на диета  hahaha

Ами оначало е трудоемка процедурата но се свиква Имаме домашно брашно или се купува не е проблем избора на брашно и качеството 
Слагам го в специален съд от глина ,в този който се прави и кус кус ,добавям малко сол и мая и топла вода И се започва месене и разминаване докато тестото не изпращи и чуваш пук когато се прегъва После добавям малко още вода за да стане по рядко За мен по рядкото тесто по трудно се оформя но е по пухкаво   След това го покривам с кърпа за около 15  или 20 мин да постои Тогава се проверява и маята дали е пубава ако се надигне значи започвам да оформям малки топки  като ги овалвам по избор Имаме  смида като грис  ,или незнам как му е името май трици  newsm78дето оставя като се смели брашното от зърно и се пресява   или брашно     Оставям топките за 3 мин докато се поотруснат и ги оформям като пити   с леко притискане   и обръщане до желаната големина
Като се надигне тестото след около половин час  ги слагам във фурната като се пекат от двете страни   Затова при нас хляба е плосък
А ако искаш хляба да стане по надигнат както нашия в бг  тогава намазваш тавата в която ще се надигне с леко олио    и втаса  и като се надигне го слагаш в   печката отгоре и отдолу взависимост от печката ти

Амал някои препоръки з ада разбереш дали е добра маята преди да замесиш слагаш в съд  например купа малко мая ,1 лъжица захар и топла вода   и 5 л  брашно ,нещо като каша после като се надигне го слагаш в брашното и месиш  а ако не значи има проблем в маята

Ако се сетя нещо пак ще пиша
Много ме разсмя за това със светиите да не се обидят  hahahaче нямало днес риба  Joy

# 275
  • Мнения: 914
http://www.oujda-maroc.com/Recette/Gateaux-Pain/Pain_Crone.jpgтук се вижда с какво оформяме хляба ,като се използва и като кус кус по желание

# 276
  • Мнения: 720
svear  чудесно си обяснила,благодаря!Ние с мъжа ми и двамата обичаме тези плоските питки(хляб )много са вкусни .Купували сме току що направени от един пакистански мисля ресторант ,които едва ли са същите но са подобни предполагам.Така ,че не държа да го правя като''българския ''на всяка цена.
Ох,представям си тогава колко вкусно ухае във вас всеки ден Heart Eyes


Амал. Peace

# 277
  • по пътеката
  • Мнения: 3 149
аз писах, ама ми се затри, не знам какво стана! сега сме с виста от снощи, не съм й свикнала на странностите!светле, и аз така го правя хляба, но рядко бг пити или това тесто за пици и мекици ползвам, линда им вика питки!тука с тези багети и видове хляб има избор, аз най-много оби4ам табуната и фтаира, ама нали сме на диета ,бре ! я ,кротко ,мижам ве4е!в турксата едни софри , после как за една седмица няма да сложа цели 3.5 кг! от сутринта  само едно око отварям, ама какво око.... хахаха! аз обожавам типов и ръжен от едно време,  от овес или със семки , жито и такива  екстри, ей, няма диета тогава, омахвам го тотално! Mr. Green ooooh!
муцка, не знам, ако не бяха тревогите, можеше и по-добре да съм! благодаря, ама аз на тебе щях да правя комплимент  мислех, 4е нямаш 40 и викам,млади4ка е тръгнала към мароко! тука рускините  все по на 18/19 са се женили и са с големи деца, а по малки от мене и сега аз съм им раздумката покрай линда-бандитката! те ве4е 4акат  за внуци, оуфффффф!
криси, ок съм, освен  споради4ните  4ерни мисли и съмнения за правилен избор! но не се оставям да ме хване лошата депресия!  ooooh! Tiredще мине! Peace
аз гледах за риба, но ме е страх да взема, кой знае от колко време се мота на въздух и колко пъти е замразена и отмразена, не ми се рискува, дано не се сърдят светиите!  Praynig Peaceа консервите пък освен тон май другата  не се та4и тука!  newsm78
амал, аз исках да си взема машина за хляб, ама с тези ограни4ения по самолетите, не стана! тука не съм видяла , може и да има по моловете! особено за кузунаците и за пица тестото да не  блъскам, ама като фитнес го минавам, хахаха Mr. Green


# 278
  • Мнения: 113
Ей, честито на всички именници- здраве, щастие и късмет от  мен!!!
На много вкусна тема сте се "отворили", а онова чудо от снимката- с гевречетата и доматките- изглежда божествено...Какво е това, всъщност?
Днес съм страшно развълнувана, но не заради пълнения шаран на мама  Simple Smile... Мъжът ми си идва скоро- нямам търпение да го посрещна!  Hug

# 279
  • Мнения: 800
nafasima, 4естита ти радост и ние ще чакаме заедно с теб Simple Smile

аз си промених решението и вместо консерва взех хек, нз дали е хубав. Момченцето се измъкна и остави на мен да го чистя Close , ужас така го изчистих, че не остана месо  Embarassed сега го сложих да се пече. Иначе ако бях взела заплатката, щях да взема пастърва,ама ...... Sad
дано прихвана и аз малко готварски усет от мамите тук, че нещо го закъсвам с домакинството. Доскоро се гордеех, че от приятелките единствена аз чистя и поназнайвам да готвя, ама нещо напоследък предадох фронта Cry

# 280
  • Мнения: 333
Здравейте всички!  Hug

Честит празник на всички празнуващи днес!   bouquet

Принцес, като колежка стикскам палци. И честит 8 декември предварително!!!!! Аз няма да го празнувам, много дърта студентка съм. Joy

Мерси, Амал. Честит празник и  на теб!   bouquet То и при мен не се знае дали ще го празнувам. Simple Smile

Ажда успех на изпитите! Студенството е един от най-хубавите периоди в живота, въпреки натовареността.

Мерси АниСим! Simple Smile

Принцеса,лек изпит в петък!И да черпиш!

Мерси, дано наистина да е лек!  Praynig Непременно ще черпя само да го взема.  Grinning

Пренцес успех   bouquetАко забравиш нещо от материала кажи Алахума салли уа саллем аля саидина Мохамед   уа  аля алихи Мохамед

С невероятна сила всичко ще си спомниш Аз го използвам винаги когато мъжа ми ме кара да търся някаква бележка ,особено на арабски и даже не съм я виждала  #Crazy  или нещо съм забравила къде съм го сложила  hahaha

За правдивоста имаш кого да попиташ като се върне  bowuu

Благодаря ти мн Свеар.  Hug Много ценен съвет за мен. Ще се опитам да го наизустя.
А може ли да го преведеш?   bouquet

Пустинна само е извинена, щото има изпит утре Simple Smile

 Hug

А сега отивам да уча. Лека вечер на всички.  Hug

# 281
  • Мнения: 914
Пренцес ,превода е О,Аллах благослови Мохаммед и семейството на Мохаммед
Това се казва салеуат или благослов за пратеника ,салла лаху алейхи уа саллем
Имаше и един хадис за този салеуат но не сиспомням  точно и затова не ще го цитирам сега Също ако забравиш или търсиш нещо и не го намираш се казва сурата Доха ,аз не я зная още и затова казвам на децата да го повтарят вместо мен  Hug

Длугарче кюде си пак  newsm78Кога излизате във ваканция

Муцка  вие кога ще излизате във ваканция при нас само 4 дни дават на децата и от които събота и нееделя  А за бюлтените ги питах още нищо  Sick
В кои страни колко се дават по празниците момичета имам предвид коледа и после Лаид Адха
или както много го знаят като Курбан байрам  newsm78

# 282
  • In a surreal moment!
  • Мнения: 2 038
Здравейте сладурани - имаме аварии по ел .  мрежата в селата наоколо - нета ми сече много - ей сегичка пускам новата тема , че може да няма ток до утре - то 2 пръста сняг като падне и държавата се парализира ...пфуй.... да му се невиди - действам и ще ви поканя ....



Готово - моля заповядайте !   http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=247528.new#new

Последна редакция: чт, 06 дек 2007, 23:35 от Другарче

Общи условия

Активация на акаунт