Цветята веч' зимуват,цветарките не спират да умуват...... (19)

  • 20 936
  • 473
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 622
И аз съм за  Peace

Вчера като си оглеждах китките видях, че крутона ми са го напитили едни микроскопични паячита, които си живеят в основата на листата  Confused А аз се чудех защо от известно време му падат. Имам един препарат и го пръснах. Дано да се оправи

# 16
  • Мнения: 2 724
Аз също съм за Peace.
това е полезна информацияm събрана накуп и човек лесно и бързо може да си направи справка.
Адриана, джудженцето ти е много сладко Hug Grinning.

# 17
  • Мнения: 929
 И аз съм за предложението - тъй кота съм начинаеща цветарка и винаги се обръщам към вас за съвет за нещата които не разбирам.
 И така да започна с проблемите на моите цвитя - и двете ми драцени нещо не са добре( на тази с широките листа и покафеняха връхчетата, а на другата-с тънките листа- и се появиха жълтеникави питна).Ще пусна снимки по-късно.
 Дадоха ми два резника хоя и съм ги сложила във вода за да пуснат корени, та искам да питам кога да ги засадя чак на пролет ли или когато се оформи хубав корен? и още нещо в екопочва сложих три листа от хоята, които ми пречеха, пуснали са коренчета, но се чудя дали ще се развие нещо от тях?
Мерси предварително.

# 18
  • На края на света !
  • Мнения: 2 328
Здравейте и от мен в новата тема Hug ,момичета ама тия градинските юки ,стават огромни тук по  градинките има такива ,дори в момента има една такава цъфнала ,но това нещо може да ми захване цели я двор Joy

# 19
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
ок, разбрахме се за инфото, ама кой ще го систематизира?

аз ще погледна после да напиша нещо и после ще се допълва newsm78

да се похваля - ядката на авокадото се оправи. била съм го пресушила Rolling Eyes

# 20
  • София
  • Мнения: 10 858
Да се запиша и аз в новата тема и да кажа, че днес проверявайки дали стръкчетата ми розмарин, които бях потопила във вода имат някакво развитие, установих че едно от тях е пуснало коренчета и веднага го засадих Mr. Green Коренчетата не са големи, около 2 мм., но пък са трички такива. Дано се хване! Praynig

# 21
  • На края на света !
  • Мнения: 2 328
Вивиан ще ме накараш ти и аз да сложа във вода  Peace

# 22
  • София
  • Мнения: 10 858
Вивиан ще ме накараш ти и аз да сложа във вода  Peace

Нищо не пречи да пробваш Peace Аз сложих три стръкчета /толкова ми даде майка/, и абсолютно се бях настроила, че ще си загният и нищо няма да стане. Е, само едно от тях е пуснало коренчета, но все пак...Другите са тръгнали да загниват, но ще ги почакам още де.
Сега ще видим дали ще потръгне като го засадих Praynig Дано, дано Praynig

# 23
  • БГ
  • Мнения: 351
И така да започна с проблемите на моите цвитя - и двете ми драцени нещо не са добре( на тази с широките листа и покафеняха връхчетата, а на другата-с тънките листа- и се появиха жълтеникави питна).Ще пусна снимки по-късно.
 
Кафяви връхчета се появяват при сух въздух, може да пръскаш листата или да сложиш саксията на подложка от камъчета и там да наливаш вода така че да не се мокрят корените, а да се изпарява водата и да осигурява влажност.
Може да засаждаш като се оформят корени

# 24
  • Мнения: 2 125
Запис и от мен  Hug
Коледната ми звезда май няма да почервенее. Тия цветя много сложни  ooooh! за гледане.
Има зелени листа, но никакви наченки да почервенее  Crossing Arms

Кафяви връхчета се появяват при сух въздух, може да пръскаш листата или да сложиш саксията на подложка от камъчета и там да наливаш вода така че да не се мокрят корените, а да се изпарява водата и да осигурява влажност.
Може да засаждаш като се оформят корени

Така е!

# 25
  • Мнения: 5 001
Запис и от мен  Hug
Коледната ми звезда май няма да почервенее. Тия цветя много сложни  ooooh! за гледане.
Има зелени листа, но никакви наченки да почервенее  Crossing Arms




Що не пробваш да я сложиш на тъмно в шкаф или килер.Тогава ще почервенее.....

# 26
  • Мнения: 2 125
Запис и от мен  Hug
Коледната ми звезда май няма да почервенее. Тия цветя много сложни  ooooh! за гледане.
Има зелени листа, но никакви наченки да почервенее  Crossing Arms




Що не пробваш да я сложиш на тъмно в шкаф или килер.Тогава ще почервенее.....

От началото на октомври я крия всяка вечер на тъмно и след 14 часа я вадя....засега нищо не й се случва Crossing Arms

# 27
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
ей тук направих нещо примерно за борба с гадините  Twisted Evil

не е напълно направено, ама и аз си нямам идея от всичко Blush
пускам го, четете и допълвайте.
ясно е, че биозащита са бабешките методи - за хора с малки деца, домашни любимци и против отровите, а хим. препарати са купешките помагачи  Hug

чакам да допълвате  bouquet


Листни въшки



Биозащита:
1.   извлек от тютюн – тютюнът от една цигара се накисва с около 250 мл. Вода и се оставя да престпи 24ч. Прецежда се и се пръска многократно по поразените места.
2.   извлек от чесън – като от тютюн.
3.   калинки


Хим. Препарати:
1.   инсектициди


Паяче/акари



Биозащита:
1.   ръчно почистване с вода и малко спирт в нея. Спиртът унищожава и яйцата на акарите. Повтаря се няколко пъти през 6 дни.
2.   овлажняване на въздуха  - паячето предпочита сух въздух


Хим. Препарати:
1.   акарициди

Дребни мушички

Биозащита:
1.   клечки кибрит, забити в пръстта с барутчето надолу.
2.   засушаване
3.   поливане с бледорозов разтвор на калиев перманганат
4.   пръскане с извлек от чесън


Хим. Препарати:


Щитоносни въшки



Биозащита:
1.   ръчно почистване с вода с малко спирт

Хим. Препарати:



Белокрилка



Биозащита:

Хим. Препарати:



Памукова въшка

Биозащита:
1.   ръчно почистване

Хим. Препарати:




Изсъхнали връхчета на листа :
1.   обикновено е симптом на сух въздух; често се наблюдава в помещения, отоплявани с климатик.
            Да се увеличи пулверизирането с вода.
2.   начало на гъбична инфекция. Да се третира с фунгицид.



Жълти петна по листата:
1.   хлораза – липса на желязо в почвата.
2.   преполиване.
3.   липса на минерални вещества в почвата. Да се тори с подходящ тор.
4.   липса на достатъчно светлина.


Брашнеста мана:



Биозащита:
1.   премахват се поразени места и се пръска с извлек от чесън. Растението незбавно се отделя, за да не зарази останалите.
      Често причината за брашнеста мана е висока влажност и ниски температури.


Хим. Препарати:
1.   Фунгицид.


Симптоми при преполиване
1.   жълти петна по листата
2.   омекнали и клюмнали листа
3.   малки мушички, живеещи в почвата



Мухлясала пръст

обикновено се получава при разграждането на торфа. плесен се образува при висока влажност и ниски температури. плесентта е бяла и мирише леко на гъби.
за цветето не е опасна, но може да предизвика алергии у малки деца или хора с дихателни проблеми

Последна редакция: чт, 29 ное 2007, 19:36 от asyalein

# 28
  • Разпиляна във въображението
  • Мнения: 24 795
да се запиша

# 29
  • София
  • Мнения: 10 858
asyalein , много благодаря, копирах си го да си го имам  bouquet  bouquet  bouquet
Чудесно си систематизирала инфото! Peace

За мен остава само да разпозная различните паразити и симптоми.

В този дух да попитам - по повърхността на почвата на дифенбахията имам едни много мънички белички като мушички, направо микроскопични. Пълзят много бързо и прехвърчат, но все са по почвата и около основата на стеблото. Кое от изброените би могло да бъде?

Общи условия

Активация на акаунт