Времето бързо минава, лети - ДЕКЕМВРИ е - сбъдват се наще мечти!

  • 10 942
  • 293
  •   1
Отговори
# 45
  • Бургас
  • Мнения: 675
Дуци, лека и безпроблемна бременност ти желая и едно страхотно бебче на финала!!!

# 46
  • Мнения: 534
здравейте момичета,
да ви се похвалим...снощи сме бодърствали до 1:30ч. Sad...мъчиха ни колики, а и вчера малката не беше акала, нито пък тази сутрин...мамите с опит, много моля за съвет...колко време ако не ака да предприема мерки и какви? Сега спи доволна с ръцете вдигнати нагоре Simple Smile

# 47
  • Мнения: 55
Ето, че дойде и ДЕКЕМВРИ  Party Днес съм запланувала да извадя коледната украса, но реших преди това да погледна как сте и дали няма случайно нови бебчета  Simple Smile

Mama Boby добре дошла отново сред нас  Hug Ще чакаме с нетърпение снимки на малкия юнак

Иве, Орлине, новата темичка е страхотна. Стихотворението ми подейства много емоционално - чак до рев се стигна, но после се успокоих и дори преведох стихчето на половинката (за да не се чуди защо цивря пред компютъра)

katiousha, стискам палци бързо да ги преборите тези колики. Пиши какво ви е предписал доктора и дали дава резултат.

Дуци, лека и безпроблемна бременност

# 48
  • Мнения: 38
здравейте момичета,
да ви се похвалим...снощи сме бодърствали до 1:30ч. Sad...мъчиха ни колики, а и вчера малката не беше акала, нито пък тази сутрин...мамите с опит, много моля за съвет...колко време ако не ака да предприема мерки и какви? Сега спи доволна с ръцете вдигнати нагоре Simple Smile
За съжаление това с акането е един недостатък на АМ. Кърмата регулира този процес, но не е болка за умиране. Аз ще ти опиша един начин, който не е свързан с лекарства и аз съм прилагала успешно и на 2-те си деца: намазваш върха на термометъра/ аз сега съм си купила с огъващ се връх, но преди съм ползвала обикновен/ с нещо мазно-от кремчетата за бебето и съвсем лекичко около 0.5 мм го вкарваш в дупето и, като вдигнеш с др. ръка двете крачета, започваш леко и внимателно да го въртиш и след минутка сама ще видиш, че започва да ака, тогава го вадиш и процеса си тече спокойно. Подложи под дупето пелена или лигнин, иначе лошо.... Така хем и измерваш и температурата, но ректалната е с 0.5 градуса по- висока от нормалната, да не се уплашиш че има темп. Метода е изпитан и описан и в книгите за гледане на деца, защото всеки ден трябва да се изхожда, дори повече от 1 път.

# 49
  • Мнения: 534
Благодаря ти Роринка Hug

# 50
  • Мнения: 2 641
ивалинаи, дъщеря ми беше на АМ но никога като бебе не се е запичала. Бяхме на Нутрилон хипоалергенен и съм много доволна. Когато бебетата са на АМ трябва да пият задължително вода за да не се запечат а и млякото е бая сладко. Иначе се прави точно така с термометара, аз един път съм го правила, но Ема беше на година някъде. Другото е стриктно да спазваш съотношениято мляко/вода когато разтваряш АМ в шишетата.
стелче ама ти голям трактат за килограмите Simple Smile аз се надявам да не стане кат предния път и вместо да свалям да почна да качвам  Shocked
и да ви кажа незнам какво ми става ама последните дни все викам на мъжа ми. горкия ми се е разсърдил ама и той никакво разбиране. цяла седмица се е прибирал по различни причини в 22 часа и аз сама с детето в къщи, нищо не сме свършили а време неостана. е днес му викам давай изчисти с прахосмукачката а човека пак си седнал на компа. имаме да разместваме, да подреждаме а както се сещате аз не мога да мъкна шкафове и книги. не се сеща и чиниите да измие поне веднъж а на мен ми се скъса кръста вече наведена. нито прозорците са мити, пода трябва да се мие, а аз вече не мога. направо незнам кога ще се оправиме, не е много работа за 2 часа е ама никаква организация от негова страна. ама така е като го научих като се върне и всичко да е изчистено и сготвено. гледах да не го занимавам в къщи с такива работи а сега дори и масата не си почиства след ядене  Thinking за да се свърши нещо трябва да повторя 5 пъти и накрая да викна. и тогава се обижда и ми заявява че щял да се отнася с мен по същия начин  Shocked ами викам му аз ако аз работех и се прибирах вечер и пак засядах на компа и никакво внимание не ви обръщах? че и кусури да намирам колко било разхвърляно вместо за 5 мин да прибере играчките от пода. така де не мога да лазя в 9 месец по цял ден. сори за излиянията ама ми кипна напоследък.

# 51
  • Мнения: 444
Здравейте мамички !
По въпроса с акането , мен педиатъра ме беше посъветвал да не бъркам с нищо в дупето на бебо ,някои деца свиквали и после без помощ не става  , запек се води ако детенце не се изака до 72 -я час , може да се дава Дуфалак , към него не се привиква !!!
За коликите (ние се разминахме първия път ) но профилактично давах капки Саб Симплекс направо в млякото , също така при преваряването на водата за пиене слагах семена от копър и анасон ( всички други бабини рецепти с индийско орехче и т.н. педито беше забранил ) Давах на малкия водичка след всяко хранене!

Да се похваля , вече всичко за бебо е купено , само чакаме малкия юнак да се появи !!!

За килограмите аз съм +20 , доста подпухнала , но не се плаша ....както и друг път съм казвала с първата бременност качих +40 и се въстанових без диети за 1 година !

# 52
  • Мнения: 2 641
магия откъде взимаш тези семена от копър и анасон? и в каква пропорция се варят?
ние имаме кошара и матрак да ккупуваме и други работи и пак не виждам кога ще успеем  Crazy ама трябва да правя като другите хора и аз - като се роди бебето само да нареждам а останалите да тичат като луди тогава по магазините. че то с добро в моя случай не става - никой не се сеща да помогне.

# 53
  • Мнения: 684
Иве за запека и аз съм чувала че само ако е много драматично положението се бърка с термометър, според мен смени млякото...не смея дад ти давам съвет какво з-то децата са различни.Ние пиехме Аптамил и нямахме проблеми, но...според мен трябва просто да пробваш...
Давала съм на малката вода от овесени ядки , но май сте малки още за нея...аз давах като беше на 3-4 месеца- имахме епизодични запичания...
Семената от копър и анасон ги има по аптеките и не само в билковите...а им аи чайчета на Хип които са с копър и анасон, ние и такива сме ползвали.
А от българските капки с ани помагали само Бейбинос-много са гадни на вкус, но и помагаха...сега ще ползваме Лефакс...да видим какво ще стане...

# 54
  • Мнения: 44
Калоян е само на кърма и още няма колики, но педиатърката ни предписа Еспумизан капки, като профилактично средство. Според нея предимството на този продукт пред другите средства за колики е, че не предизвиква запичане на бебето, което също си е сериозен дискомфорт за малкото човече. Ползваме го от 4 дни /слагам капки във водата за пиене/ и за сега всичко е ОК. Дано така си остане Wink и да минем без гадните колики, но кой знае...

# 55
  • София
  • Мнения: 1 020
Здравейте. Днес голямо затишие тук. Да каже човек, че е хубаво времето на вън, не е. Доста духа и е студеничко.
На мама Боби добре дошла отново в нашите редици с малкия бебок. Само спокойни дни и нощи.
А другите къде са? Хайде едните кърмят, хранят, преобуват, а другите. Да не раждате ей, информирайте ни.

# 56
  • Мнения: 686
Иве,как съм ревала с Ралица заедно докато се изака,не е истина просто.
Това с термометъра е много добро и почти винаги помага.
Друго,което можеш да направиш е масаж на корема по поска обратна на часовниковата стрелка(задвижва перисталтиката на червата,добро е но не очаквай чудеса на секундата,това помага и при колики).Слагаш длан върху стомахчето и леко,без да натискаш движиш обратно на часовниковата стрелка.Много пъти съм го правила на Ралица,но незнам как стой въпроса с пъпчето,ако не е зарастнало още,по-добре не пипай.
Също,но трябва да питаш доктора,че забравих кога най-рано се дава(мисля,че преди да захраня Ралица и бях дала,но не помня вече)овесена вода.В сто мл. вода сваряваш 1 супена лъжица овесени ядки,прецеждаш и наливаш в биберона,даваш между храненията,но внимавай,разваля се бързо едно шише можеш да даваш от сутринта до обяд и обезателно ново след обяд,дори и да не е изпила всичко,по добре изхвърляй,защото е идеално за развитието на микроорганизми.
Сигурно мога цяла книга да напиша за запека при малките деца.С Ралца като ни изписаха от родилното,след това 4 дена не беше акала,е след втория ходихме на доктор и той каза,че няма страшно при бебетата често ставало така,на четвъртия ден точно мислехме с доктора за клизма,но след толкова масажи,термометри и т.н. се изака.Така се свиваше докато успее горкото още го помня цялото зачервено и чак една капчица кръв излезе с акото.И друг път се е запичала,но това беше най-запомнящото се.

# 57
  • София
  • Мнения: 165
new super_mama, профилактично ли ги даваш капките. Нашият доктор ни предписа същите капки и сокчетата на хип ( с анасона и билките). Капките още не съм и ги давала, но пием от вчера сокчето. Май временно ни облекчава, но си мислих по натам да започна с капките. За сега се справяме без рев. Нощно време спим заедно с ръчичка на коремчето.
Вiska-piska, нямах време да ти кажа - възхитена съм от вашето родилно. Толкова е чисто и персоналът е върхът (  Hug отнася се и за тези в отпуска по майчинство ). Ако се наложи, пак идвам при вас. Детенце пооздравя ли вече ?

Последна редакция: сб, 01 дек 2007, 16:00 от katiousha

# 58
  • Мнения: 44
 katiousha , профилактично давам капките във водата, а док каза ако започнат колики преди хранене да давам в лъжичка 3-4 капки с малко вода. За сега нямаме проблеми. Успех и на вас - започвай капките смело.

Последна редакция: сб, 01 дек 2007, 16:41 от new super_mama

# 59
  • Мнения: 1 210
Иве, всички друго прави - редувай и т.н. Само НЕ давай ОВЕСЕНА водичка. Овесените ядки съдържат глутен, отварата им също. Той е толкова противопоказен при бебета по-малки от 8-9 месеца че ..... Не знам кой педиатър го е препоръчал, но освен да повредиш червата на детето нищо няма да постигнеш - всъщност ще постигнеш освен едно нон-стоп разстройство, неусвояване на хранителни вещества или иначе казано Цьолиакия. Тази болест се среща много рядко като чисто генетично заболяване, но много често от неправилно хранене/захранване на кърмачета.

Смени млякото по-добре. Фризолакът на доста бебета не влияе добре - запичат се. По-добре е дори хипоалергенно мляко (поне докато станете на възраст за следващия номер 2). На нутриция има хубави млека - не знам дали ще намерите около вас Омнео например.

Общи условия

Активация на акаунт