С АПРИЛчето в количка всеки ден, голяма радост е за мен!

  • 7 779
  • 320
  •   1
Отговори
# 315
  • София
  • Мнения: 2 470
elku - elena, ronq,  Hug стискам палци всичко да отмине по-бързо. И дано да е за последно. Praynig

Алекси, страшни сладури!  Heart Eyes И моята Калина е много общителна, плаче от възрастни, но като види детенце /особено познато/ веднага иска да го пипа. Laughing Притеснява ме само да не удари някое детенце в стремежа си към близост, много е силна.

13-та заплата ех, мечтииии... Sad Тя май е само за работещите. Затова и се казва заплата. Нашето е обезщетение.

Някой ще пусне ли нова тема, че ще ни заключат? Аз мога да пусна, но ще ми е за пръв път и да не оплескам нещо.

# 316
  • Мнения: 228
Много моля eraser да си освободи малко място в кутията за лични съобщения.

# 317
  • Варна
  • Мнения: 966
Момичета аз знам, че рибата е алерген и се дава след 10-я месец. Внимавайте.

Стискам палци на ronq и elku elena - бързо да се оправят.

# 318
  • Мнения: 72
Ronq, дано всичко скоро остане в миналото и да се приберете скоро здрави в къщи.
за месото давала съм вече пиле, пуйка, заешко и риба. Мисля да дам и телешко утре. Приема ги доста добре, дори и рибата хареса.
водата - пие много малко, около 40 грама на ден и цедя около 60 грама сок та горе долу се ядва.
за отчета - вчера бяхме на консултация и сме 8,800кг и 71 см.
 ЗНАЕТЕ ЛИ, ЧЕ БОЛНИЧНИЯТ И МАЙЧИНСТВОТО ВЕЧЕ НЕ НИ СЕ ВОДЧТ ЗА СТАЖ и ако някоя мама реши да си стои 3 години в къщи и да гледа бебо, после трябва да работи 3 години повече заради точките, които се набират за пенсиониране.

# 319
  • Beyond the Frontiers
  • Мнения: 4 788
Ашли трудов стаж е ето Кодекса на труда
Отпуск за отглеждане на дете до 2-годишна възраст (загл. изм. - дв, бр. 25 от 2001 г., в сила от 31.03.2001 г.)
[Препратки от актове] [Препратки от практика] [Препратки от статии] [5 редакции на елемента]
Чл. 164. (1) След използуване на отпуска поради бременност, раждане или осиновяване, ако детето не е настанено в детско заведение, работничката или служителката има право на допълнителен отпуск за отглеждане на първо, второ и трето дете до навършване на 2-годишната му възраст и 6 месеца за всяко следващо дете.

(2) (Отм. - ДВ, бр. 25 от 2001 г., в сила от 31.03.2001 г.)

(3) (Изм. - ДВ, бр. 25 от 2001 г., в сила от 31.03.2001 г.) Отпускът по ал. 1 със съгласието на майката (осиновителката) се разрешава на бащата (осиновителя) или на един от техните родители, когато работят по трудово правоотношение.

(4) (Изм. - ДВ, бр. 100 от 1992 г.) През време на отпуск по предходните алинеи на майката (осиновителката) или на лицето, което е поело отглеждането на детето, се заплаща парично обезщетение при условия и в размери, определени в отделен закон. Времето, през което се ползува отпускът, се признава за трудов стаж.

(5) (Изм. и доп. - ДВ, бр. 25 от 2001 г., в сила от 31.03.2001 г., изм. - ДВ, бр. 1 от 2002 г., в сила от 01.01.2002 г.) В случаите, когато не се ползува отпуск по ал. 1 или лицето, което ползува такъв отпуск, прекъсне неговото ползуване, на майката (осиновителката), ако работи по трудово правоотношение, се изплаща парично обезщетение от Държавното обществено осигуряване.

# 320
  • Мнения: 1 925
Аз ще пусна нова тема, до сега я правих под съпровода на коледни песни, за да ми е стимул Wink

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт