Завишени тромбоцити,моля за съвет... :(

  • 187 360
  • 218
  •   3
Отговори
# 45
  • Мнения: 965
Здравейте момичета,извинявам се че не можах да пиша по-рано,но бях в отпуск и нямах достъп до компютър.
Ами какво стана пуснах си пак изследвания и пак старата песен на нов глас,пак са завишени тромбоцитите Cry,другия месец ще пусна още една кръвна картина и ако пак са така отивам на хематолог Sick

# 46
  • Мнения: 73
zdraveite i ot men,slu4aino popadnah v tozi forum,no sam s potvardena diagnoza esencialna trombocitemia. s trombociti 1705- dekemvri mesec, ot togava sam na roferon A, i daje dnes pravih izledvane malko sa se vdignali ot minalia mesec 507 na 580.a 6to se otnasq do strani4nite efekti ujassssss.osven glavobolie,bolki v stavite i kravoizlivi,a i mnogo san po 24 h na denono6tie.taka 4e ceco ne se bavi a vzimai merki,napravo v plovdiv umbal' sveti Georgi"moia lekuva6t lekar e D-R Emil Spasov.deistvai ne se motkai.uspeh

# 47
  • Варна
  • Мнения: 428
Saanita: Моят съпруг е на Роферон А от 2 месеца (3х3 miu седмично), но заради полицитемия вера. При него няма страничните ефекти, които ти описваш, но пък се завишиха показателите на черния дроб. Преди Роферона беше на Пегасис, пегилиран интерферон, който се инжектира само 1 път седмично. Той беше още по-токсичен към черния дроб и за това мина на обикновения интерферон.
За сънливостта и умората - опитай се да спортуваш редовно по малко, ще повиши тонуса ти и ще помогне срещу умората.
Успех!

Цеци: Какво става при теб, дръж ни в течение, моля!

# 48
  • Мнения: 965
Yee здравей мила,днес се прибрах от софия там бях на лекар в Хематологична Клиника Йоан Павел, при д-р Йотов той е началник на отделение,очарована съм от отношението му голямо внимание ми обърна,1вия ден ми пуска кръвна картина всички показатели са добре освен тромбоцитите които са около 600 ,но той каза че това не било нищо опасно,опасно е когато са над 1000.На вторият ден ми правиха едно друго изследване ,което още не е готово,като ми изпрати епикризата ще разбера какъв е резултата,но като цяло то беше много болезнено,защото ми взеха за проба  костен мозък без никакви упойки и ме болеше  Sad , така и не разбрах в крайна сметка за какво е това изследване  newsm78 , аз съм такава че много се притеснявам и може доктора много работи да ми обяснява но нищо не запомням  Embarassed . На твоя мъж правили ли са му подобен вид изследване
Като си получа епикризата ще я занеса при докторката тук в шумен която ме изпрати в София и ще пиша какво пише в нея ,обещавам  Hug

# 49
  • Мнения: 73
yee; az pak imam starni4ni efekti,daje kakto spomenah trombocitite mi sa se vdignali it minaliq mesec;vsi4ko koeto pi6e za strani4ni efekti go minah ot roferon A,daje v drugi dem zaminavam za sofia pti doktor Lisi4kov da razbera za6to nqma napredak ,a to4no obratnoto.radvam 4e nqkoi vse pak tovdigna tozi tema,za6toto qvno mnogo mladi hora stradat ot tova,sa6to kato men! uspeh na vsi4ki i mnogo celuvkii

# 50
  • Мнения: 965
saanita мила моляте пиши  с българските буквички
Ходила ли си в Хематологичната клиника в София до момента,препоръчвам ти да отидеш там,ще останеш очарована от отношението на лекарите  Peace

# 51
  • Варна
  • Мнения: 428
Ceci: Да, правиха му, за да потвърдят диагнозата. Изследва се костния мозък, състоянието му, неговата функция. Без това изследване не може да се постави диагнозата, става за около 2-3 седмици. На моя мъж му го правиха с местна упойка - инжекция малко преди самата биосия. Каза, че не е боляло, но е било много неприятно. После го болеше няколко дена мястото.
Доколкото знам това винаги се прави с местна упойка. Немислимо е без упойка!

Saanita: Интерферонът действа с натрупване, т.е. първоначалната доза обикновено се редуцира с течение на времето, но това става бавно. Да кажем около 1 година. Повишение от 60- 70.000 не е чак толкова много, случва се.  Не си вади кардинални изводи.  Не пишеш на каква доза Роферон  си..
Пиеш ли Аспирин Протект? Той предпазва тромбоцитите от слепване и образуване на тромби. Задължителен е при тези заболявания, ако не е противопоказен.

# 52
  • Мнения: 965
Yee миличка на мен ми изписаха да пия тромбоас,пак е аспирин но с малко по-ниско съдържание до колкото разбрах.
Ами да ти кажа на мен 1во ме боцна с една инжекция и после с другата,но и при двата случая много ме болеше особено при втория щото вакума не станаот първия път,но аз бях мъжко момиче не гъкнах  Peace

# 53
  • Варна
  • Мнения: 428
Ceci: Първата инжекция сигурно е била местната упойка. Може би не са изчакали достатъчно, не знам. Моят мъж каза, че било много гадно като са пробивали костта, с нещо като шило . На американците им слагат освен местна упойка и някакви успокоителни,които заличават за кратко паметта, за да не си спомнят нищо от тази процедура, така пишат във форумите.. Хуманната медицина не е много на почит при нас..
Цеци, 600. не е много наистина, но все пак е над нормата. Дано по-скоро разберат какво е, за да се вземат адекватни мерки! Стискам палци всичко да е наред! И пиши!

# 54
  • Мнения: 73
sajelqvam no nqmam balgarski!! a 6to se otnasia do punkcia i na men mi vzeha kosten mozak no ot gradnata kost,bez upoika,adski boliiii. ceci ami 6te hodia vav vtornik v sofia,toes vdrugi den, koli4estvoto roferon A koeto injiktiran e po 5 na sedmica, a o6te ne6to napalno mi e zabraneno da pia kakvito i da bilo hap4eta , osven Paracitamol.kato se varna ot sofia 6te vi pi6a,kakvo e stanalo! lek i mnogo usmihnat den ot men

# 55
  • Варна
  • Мнения: 428
Saanita, пиши как мина консулта? Моят мъж днес беше на контролна кр. картина, д-ра останал доволен от резултатите. Най-вече от чернодробните, малко са паднали, слава богу! Следваща контрола - септември.
Пишете при вас как е.

# 56
  • Мнения: 965
Аз съм на контролен преглед септември месец,получих си епикризата, но нищо не разбирам ,днес ще я нося на лекарката ,ще видим тя какво ще ми каже
 Hug

# 57
  • Варна
  • Мнения: 428
Цеци, в епикризата трябва да пише диагноза. Не разбирам дали имаш поставена доагноза или не?  newsm78 Понякога неизвестното е по-лошо..  Sad

# 58
  • Мнения: 965
Yee на епикризата пише така:Персистираща тромбоцитоза.Есенциална тромбоцитемия?
Ама точно така е написано ,с въпрос накрая..... newsm78

# 59
  • В тъмната гора.
  • Мнения: 2 343
А пиеш ли достатъчно вода - 1,5-2 литра на денонощие? Аз съм със завишени тромбоцити именно по тази причина. Седмица следи колко вода пиеш и се старай поне 1,5 литра да изпиваш на денонощие и после си пусни нови изследвания.

Общи условия

Активация на акаунт