Търсите ли си правата и защо?

  • 642
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 7 091
Четох няколко теми в Клюкарника и ми стана интересно как се променят хората с излизането си в чужбина ( ако въобще се променят), ако искате отговорете на въпросите.  Peace

1.По принцип търсите ли си правата, когато с/у вас или ваш близък е извършена несправедливост?

2. Това, че сте( били) в чужбина повлияло ли е в положителна/отрицателна посока на търсенето на правата ви?

3. Търсили  ли сте си правата само заради спорта?

4. Отказвали ли сте се от търсенето на правата си, защото не ви се занимава?

5. Отказвали ли сте се/ търсили ли сте си правата заради географско местоположение( например,  защото в БГ/чужбина  има/няма смисъл да си търсиш правата? Ако да- защо?

6. Колко често ви е навличало неприятности търсенето на правата в чужбина сравнено с БГ?

7. Колко често изхода от ситуацията е бил положителен при търсенето на правата ви в чужбина сравнено с БГ?

Благодаря на всички, които ще се включа, аз самата ще отговоря след малко.

# 1
  • Мнения: 3 804

1.По принцип търсите ли си правата, когато с/у вас или ваш близък е извършена несправедливост?
да
2. Това, че сте( били) в чужбина повлияло ли е в положителна/отрицателна посока на търсенето на правата ви?
да ,когато си в друга страна,малко или много обръщаш пове4е внимание на законите там и следиш какви са ти правата
3. Търсили  ли сте си правата само заради спорта?
не,нещо или те засяга или не

4. Отказвали ли сте се от търсенето на правата си, защото не ви се занимава?

не,но все пак ако е нещо дребно може и да си помисля


5. Отказвали ли сте се/ търсили ли сте си правата заради географско местоположение( например,  защото в БГ/чужбина  има/няма смисъл да си търсиш правата? Ако да- защо?

не не съм се отказвала,може би това 4е завърших право ми се отрази по някакъв на4ин
6. Колко често ви е навличало неприятности търсенето на правата в чужбина сравнено с БГ?

за сега не ми е навли4ало неприятности,освен оби4айните спорове или погледи от рода,от кога 4ужденците запо4наха да разбират пове4е от нас
7. Колко често изхода от ситуацията е бил положителен при търсенето на правата ви в чужбина сравнено с БГ?

за сега винаги,навремето в бг ми направиха голяма пре4ка за нещо,за съжаление бях още 1ва година и не знаех на следващата разбрах 4е съм била права



# 2
  • Мнения: 7 091
Хайде и аз да си отговоря Simple Smile Между другото, не че има кой знае какво значение, но темата ми стана интересна заради случката с децата пили лекарства в детска градина в София.

1.По принцип търсите ли си правата, когато с/у вас или ваш близък е извършена несправедливост?
Да, имало е много малки изключения.

2. Това, че сте( били) в чужбина повлияло ли е в положителна/отрицателна посока на търсенето на правата ви?

Не мисля, винаги съм си била така, но предполагам, че хората около мен могат да преценят по-добре отстрани.
3. Търсили  ли сте си правата само заради спорта?

Не, но познавам такива хора.

4. Отказвали ли сте се от търсенето на правата си, защото не ви се занимава?
Да, няколко пъти и винаги съм съжалявала.

5. Отказвали ли сте се/ търсили ли сте си правата заради географско местоположение( например,  защото в БГ/чужбина  има/няма смисъл да си търсиш правата? Ако да- защо?
Аз лично не, майка ми веднъж в БГ, след като направи първите стъпки просто се оказа, че наистина нямаше смисъл.

6. Колко често ви е навличало неприятности търсенето на правата в чужбина сравнено с БГ?
В чужбина не, в БГ доста пъти( не говоря за лоши погледи и т.н.)

7. Колко често изхода от ситуацията е бил положителен при търсенето на правата ви в чужбина сравнено с БГ?
Почти винаги в чужбина( не казвам винаги, защото може да има и случай, който не си спомням), само 2 пъти в БГ.

# 3
  • Мнения: 1 178
Няма да отговоря поточково т.к. голяма част от въпросите се припокриват (поне zа мен).
Винаги когато става въпрос zа търсене на права преценявам дали това търсене ще ми коства (от емоционална и финансова гледна точка) повече от удовлетворението да ми се присъди правото. В zависимост от преценката предприемам или съответно не предприемам съответните действия.
Затова и не винаги съм търсила правата си. Местонахождението е било беz zначение.
Ако трябва да правя равносметка в България съм имала повече успехи в търсенето на правата ми, но само zащото в чужбина съм имала по_малко такива "битки"  Wink. Поне в Германия правата (като съвкупност) се zачитат и не са провъzгласени само в конституцията, а са zалегнали в самите zакони, уреждащи обществените вzаимоотношения.

# 4
  • Мнения: 7 914

1.По принцип търсите ли си правата, когато с/у вас или ваш близък е извършена несправедливост?
да, но все пак зависи от конкретния случаи

2. Това, че сте( били) в чужбина повлияло ли е в положителна/отрицателна посока на търсенето на правата ви?

да... станала съм още по настоятелна
3. Търсили  ли сте си правата само заради спорта?

не.. особено ако е за дреболии... и ако се изключи периодът около бременността

4. Отказвали ли сте се от търсенето на правата си, защото не ви се занимава?
да подобно на Tandoori

5. Отказвали ли сте се/ търсили ли сте си правата заради географско местоположение( например,  защото в БГ/чужбина  има/няма смисъл да си търсиш правата? Ако да- защо?
да... много често ми се е случвало да се боря с вятърни мелници Rolling Eyes

6. Колко често ви е навличало неприятности търсенето на правата в чужбина сравнено с БГ?
неприятности.. не мога да кажа.. горчилка да

7. Колко често изхода от ситуацията е бил положителен при търсенето на правата ви в чужбина сравнено с БГ?
в Бг клони към нула успеваемостта.... тук се отдалечава от нулата ( ама има и изключения)

# 5
  • Мнения: 2 257
1.По принцип търсите ли си правата, когато с/у вас или ваш близък е извършена несправедливост? - Да

2. Това, че сте( били) в чужбина повлияло ли е в положителна/отрицателна посока на търсенето на правата ви? Да - положителна

3. Търсили  ли сте си правата само заради спорта? - Да

4. Отказвали ли сте се от търсенето на правата си, защото не ви се занимава? - Да

5. Отказвали ли сте се/ търсили ли сте си правата заради географско местоположение( например,  защото в БГ/чужбина  има/няма смисъл да си търсиш правата? Ако да- защо? - Ами горе обясних защо съм преставала да ги търся - понякога почвам силно, после ми писва, нямам време да се занимавам с тях, главно когато проблемът е нищожен. В чужбина това. В БГ вече не помня, но там е кауза пердута, така съм го запомнила.

6. Колко често ви е навличало неприятности търсенето на правата в чужбина сравнено с БГ? - Не ми е навличало неприятности, мисля. Но зависи от случая. И от нюансите.

7. Колко често изхода от ситуацията е бил положителен при търсенето на правата ви в чужбина сравнено с БГ?
Почти винаги, да не кажа винаги. Затова си и търся правата. Laughing

# 6
  • Мнения: X
1.По принцип търсите ли си правата, когато с/у вас или ваш близък е извършена несправедливост? Да, винаги

2. Това, че сте( били) в чужбина повлияло ли е в положителна/отрицателна посока на търсенето на правата ви? - Да, мога да тормозя БГ бюрократите въпреки, че е безсмислено

3. Търсили  ли сте си правата само заради спорта? - не се е случвало досега, ама защо не

4. Отказвали ли сте се от търсенето на правата си, защото не ви се занимава? - след като разбера, че си блъскам главата в стената, да

5. Отказвали ли сте се/ търсили ли сте си правата заради географско местоположение( например,  защото в БГ/чужбина  има/няма смисъл да си търсиш правата? Ако да- защо? НЕ

6. Колко често ви е навличало неприятности търсенето на правата в чужбина сравнено с БГ? никога

7. Колко често изхода от ситуацията е бил положителен при търсенето на правата ви в чужбина сравнено с БГ? - всеки път:нула

един малък пример - изпратиха ми фактура с глоба, че не сме отишли на преглед с детето, а сме имали запазен час, което беше грешка
изпратих само един мейл, до 1 час получих отговор, че всичко е наред и фактурата е унищожена
въпрос - дали бих избрала да си платя в БГ, за да не троша нерви и най-вече време с нЕкои Ентелигенти
друг пример - при контакт с НОИ относно здравните застраховки за период, през който съм била здравно осигурена в чужбина, нагло ми беше обяснено, че при това положение ИМАМ ПАРИ и не ми е проблем да си платя
да, ама на мен не са ми проблем парите, а ПРИНЦИПИТЕ
нещо, което служителката не успя да стопли

специално за БГ бюрократи имам малък номер - винаги моля за името и си го записвам старателно
особено ако срещата не е по телефона - веднага стават с 1грам по-любезни
по телефона също се усеща как се стягат

мда

Общи условия

Активация на акаунт