Дали можем да си помогнем сами? (тема за зеленият чай)

  • 5 577
  • 49
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 1 655
Аз също не пия кафе. По едно време си правех всеки ден зелен чай, но да си призная от месеци не съм си правила може би защото ми свърши кутията. Време е да си купя и да стана отново редовна с пиенето на зелената полезна отвара .

# 31
  • София
  • Мнения: 1 890
от къде в София мога да си купя хубав зелен чай, който не е опакован, а насипен ? Къде по света расте най- хубавия и екологично чист чай ?
  Може би от някой китаски магазин ?

# 32
  • Мнения: 3 241
Аз също пия зелен чай, по-често в пакетчета, но пък поне по една кана дневно. Мисля, че по-скоро ме ободрява и ми вдига кръвното, а не обратното.
А иначе по принцип съм фен на чая, пия и много други видове, пък и кафе обичам Simple Smile

# 33
  • Мнения: 1 012
И аз да се разпиша при вас. Aз без кафе не мога!А чая нещо го недолюбвам,но пия зелен чай заради по- горе споменатите му действия.И аз забелязах,че ми сваля кръвното и то много.Може и да извлича желязото от кръвта, с което си обяснявам анемията си! Верно е,че е по- богат на кофеин от черния,но не се сещам точно дали белият или зеленият чай е с най-високо съдържание. Прибавянето на мляко би трябвало да засили действието на чая,защото се освобождава чист кофеин или такава негова сол по- лесна за усвояване от организма,отколкото кофеиновия танат-такъв спомен имам! Peace

леле, сега като ви чета, осъзнах причината за ниското ми кръвно. И на мен ми го сваля изключително много, сега вече знам причината. Пия само на пакети, а любимия ми е с жасмин!!!Много е полезен, но с тва кръвно трябва да се внимава/кафето и черният чай ме докарват до лудост и не мога да ги пия/

# 34
  • Berlin
  • Мнения: 11 260
а аз като казах, че ми сваля кръвното, ми се смяхте, а ? Stuck Out Tongue по-внимателно с чая значи, не повече от 1 чашка на ден. Peace

# 35
  • по пътя на светлината
  • Мнения: 2 290
Пия зелен чай и ми действа тонизиращо,особено подходящ е при мен по време на диета.

# 36
  • Мнения: 214
Къде се продава насипен?

# 37
  • Мнения: 17 546
Пия много чай и също не обичам кафе(пия, но рядко). Харесвам зеления чай, но не натурален а с плодова добавка - лимон, портокал. Най много харесвам ментов чай с аромат на канела. Подариха ми Lipton мента с канела - е, по-прекрасно нещо не бях пила, но свършва вече Sad харесвам и този зелен чай, който се продава насипен. Един такъв завъртян на топченца, които се разтварят при запарването, но той също е с плодов аромат.

# 38
  • Мнения: 613
Зеления чай, предизвикателство,какво е въздействието му върху нас?Какви са вашите виждания,използвате ли го,харесва ли ви вкусът му?...

През лятото имах нужда да сваля излишни кг и диетата, която ползвах включваше чай. Аз бях чела и слушала доста за зеленият чай и реших, за да ускоря процеса да ползвам него. Това беше и най-трудната част от диетата ми, защото аз съм заклета кафеджийка и ненавиждам чай. По принцип го пия, само когато съм болна. На всичкото отгоре, трябваше да го пия и без никаква захар, а аз самата си наложих да не му слагам и мед.

Свалих достатъчно кг и нямах повече възможност да продължавам с диетата. Реших да продължа само със зеленият чай, по една чаша, сутрин на гладно. Наблюдавам, че въпреки че приемам безобразно калорични храни в момента, теглото ми е регулирано. Не отслабвам, но и не пълнея /аз се страхувах, че ще си възвърна свалените килограми/. Това е едно от нещата, които съм чела за въздействието на з.чай. За съжаление, както написах, вкусът на чай, по принцип ми е изключително неприятен, така че с големи мъки, едва изпивам тази чаша, но явно е достатъчна. Купувам безкофеинов и с вкус на мента. Днес си купих с вкус на праскова, но още не съм го опитала. Някой беше написал за този с вкус на канела. Аз също много го харесвам, но за съжаление е с кофеин.

# 39
  • София
  • Мнения: 10 858
Къде се продава насипен?
от къде в София мога да си купя хубав зелен чай, който не е опакован, а насипен ? Къде по света расте най- хубавия и екологично чист чай ?

Продават в магазините за кафе,
Доколко е екологично расъл и чист - не знам.

По темата - имам насипен зелен чай с парченца лимон, но нещо вкусът му не ми допада. Харесвам зеленият чай на Биле, но пък не съм сигурна доколко е зелен.
Лошото е, че рядко се сещам за чай.

# 40
  • Мнения: 372
Обожавам зелен чай - пия го "чист"  Hug  Много е полезен за стомаха, за кожата, а и съдържа антиоксиданти и др. ценни съставки..
Зеленият и черният чай (има и бял) са от едно и също растение (то се казва чай Grinning), но са сушени по различен начин. Черният съдържа повече кофеин и теин, затова зеленият е по-препоръчителен за ежедневна консумация. А билковите отвари нямат нищо общо с истинския чай... 
Моите предпочитания са за Twinings Java green tea и Twinings с жасмин (в кутия), както и Lipton имат невероятен асортимент от зелени чайове  Hug Heart Eyes

# 41
  • Мнения: 420
мами какви са цените на зеления чай,че ме запалихте и мен,но неискам да си купужам много скъп,някой по ефтиничък newsm78

# 42
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Питам за екологично чист, защото се притеснявам да не го пръскат и обработват с химикали ... сега пием билки, които ние си берем ...

# 43
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
днес пробвах и направих 2-ри чай, след 5мин запарване на 1-я. Получи се доста добре на вкус ...

# 44
  • Боса по асфалта вървя си ...
  • Мнения: 20 833
Аз си купувам от аптеката зелен чай със сена. Мислих да го ползвам за сваляне на малко натрупани килца. Свалих 4 кг, но не знам дали е от чая или от това, че спрях малко тестените изделия. Но сената ми помогна да си оправя запека, който имам от както се помня. Пия по 3 пъти на ден и не съм забелязала да ми сваля кръвното.

Общи условия

Активация на акаунт