по-къс цикъл

  • 976
  • 5
  •   1
Отговори
  • Варна
  • Мнения: 917
Момичета, шашнала съм се ,защото ми дойде със седем дни по-рано, а по принцип ми е точен цикъла....дайте, моля идеи какви може да са причините....мисля и на гинеколг да отида като ми свърши. Последно ходих август, лекувах някакви остатъци на кандида, ПАП 2 ....нямах оплаквания и изведнъж- изненада, дойде ми на 21 ден

# 1
  • Мнения: 111
Не мога да кажа каква е причината от медицинска гледна точка, но на мен това ми се случва поне 2-3 пъти годишно,ходила съм на прегледи и винаги са ми казвали че е нормално .Обикновенно го обясняват с хормонални промени. Не се притеснявай, просто поговори с гинеколог, той ще ти обясни защо се получава.  bouquet 

# 2
  • Мнения: 556
И на мен ми се е случвало поне 2-3 пъти до сега. И на мен така ми отговарят. Лекарят ми каза тогава, че ако при следващите 2 цикъла така се случело, тогава се налага изследване на хормони и евентуално лечение. Но след това всичко си беше ок.
Но за собствено успокоение иди на лекар. Не се шашкай предварително. Най-вероятно не е нищо особено!

# 3
  • Варна
  • Мнения: 917
благодаря ви много! Ще пише какво са казали на мен

# 4
  • Мнения: 3 453
Обезателно отиди на гинеколог!
Преди това, можеш да си пуснеш хормонални изследвания в лаборатория. Даваш кръв венозно и искаш да ти изследват Estradiol, LH, FSH, Prolactin. Времето, през което можеш да ги изследваш, е между 3 - 5 ден на цикъла / за първи ден броиш деня на чисто менструално кървене, не зацапване/.
За изследване на Пролактин-а има специални изисквания:
- да не си правила секс предната вечер, както и сутринта
- да се даде кръв на гладно
- да си лежала /седяла в краен случай/ около половин час, преди изследването.

Причините може да са много, повишения пролактин е една от тях. Съветвам те да не отлагаш прегледа и изследванията!
Успех! Peace

# 5
Ха-ха-ха.
И на мен дълги години ми разправяха, че е нормално, пък после ми казаха че е нормално при кистата, която имам.... Mr. Green
Отиди на лекар, но искай преглед с ехограф, евентуално изследване на хормони и т.н.
А тъй като хормоналните изследвания са на определени дни за да не пропуснеш този месец иди още сега като кървиш, не пречи на ехографския преглед.
(Щото и мен си ме опипваха в продължение на поне 2 години и твърдяха че нищо ми няма)

Общи условия

Активация на акаунт