Примерна схема на захранване 3

  • 60 214
  • 589
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 2 728
И аз питах педиатърката за доматите,можело щом са в пюре,все пак са преминали през термична обработка

# 31
Привт и от нас! Аз вече започнах да давам зеленчуковото пюре преди кьрмене, защото иначе не ще  и да го погледне. Е не  че имам голям успех и сега ама пак е нещо изяжда по 50гр с кърма де иначе  хич няма да го ще, и после суче(еи без тва сучене не може Laughing)Друго ново няма!Темичката е страхотна да ни е честита! Hug

# 32
  • Мнения: 2 652
Брей, аз докато се усетя и сте напълнили 2 страници. Запис и след малко ще пиша, да сложа диваненцето да поспи.

# 33
Снежна тя и кашата се дава с по 1-2-3 лъжички като пюретата. Ти можеш да направиш по-голямо количество но ще дадеш само 2-3- лъжички.
Денито 2 ако кашата е безмлечна се прави с АМ-а на детето или кърма, а не с прясно мляко купено от магазина с което си правиш ти кафетоSimple Smile И по тази тема има доста изписано ама кои да чете!!!

# 34
  • Мнения: 2 728
Изчела съм цялата предишна тема,може и да е имало подобно питане,но не си спомням.
Ако само четем няма да има форум

# 35
  • Пловдив
  • Мнения: 972
да се запиша и аз  Peace

# 36
  • Мнения: 545
Ми, Дени, напиши Лорка на колко е, че дори и да си споделила съм пропуснала  Embarassed
Абе,май писах,ама знам ли?Като не съм си сложила лентичка така ще е  Mr. GreenЛора е родена на 01.06.07.т.е. е на шест месеца и малко!

# 37
  • всъщност в Габрово, а в сърцето си в Берлин
  • Мнения: 2 975
Ми, Дени, напиши Лорка на колко е, че дори и да си споделила съм пропуснала  Embarassed
Абе,май писах,ама знам ли?Като не съм си сложила лентичка така ще е  Mr. GreenЛора е родена на 01.06.07.т.е. е на шест месеца и малко!
Аз започнах по мъничко каша с плод след 6-ти месец- захраних със зеленчук на 5. Ако искаш може да пробваш следобед по мъничко.

А за лентичката- ако искаш да ти кажа как  Embarassed

# 38
  • Пловдив
  • Мнения: 1 029
искам да питам давали ли сте млечна каша бисквитена на МИлупа?защото взех такава,няма още да я давам ,след две три седмици ще му я дам?защото се чудех каква глутенова каша да взема и тази ми хареса.
първо ще го захраня с бишкоти на Плазмон,и после кашата.
Прави ми впечатление,че глутеновите каши са все с доста видове зърнени.не са ли много претрупани така?
искам да ви питам и нещо друго-за кравето сирене,имам домашно и ще го почвам скоро,но знаете ли колко време трябва да мине от направата му до ползването му,т.е нали трябва да узрява ли незнам как се казва,майки ми го направи преди месец?

# 39
  • Мнения: 545
Давай смело,адашке,казвай!
Мисля от понеделник да се пробвам с каша,взела съм оризовата на Хип,но се чудя дали става само с вода или ще се цедя-много го мразя това упражнение Sick

# 40
  • Мнения: 115
Здравейте мамчета,
Все се каня да изчета вече трите теми, но с малкта повярвайте ми това е невъзможно. Положението е следното: Захранваме се от 6 навършени месеца, до тогава само на кърма(бях допуснала малка грешчица и 2 -3 пъти дадох сок във 3-ти месецПО ПРЕПОРЪКА НА ПЕДИ, но бързо се светнах за което Ви благодаря, пък и то милото само си ми каза чрез силните колики.)Хемоглобин на 6 мес.112 JoyВече съм въвела доста зеленчуци и плодове и освен тях оризова и бананова каша на милупа.На обяд давам зеленчуково пюренсе а към 18 часа каша или плод, но в повечето случаи каша.Задължително първо кърмя.През ноща хиляди пъти.Изяла е само 2 месни пюрета за сега.Въпросчетата са ми:
Какво да започна да давам за закуска - сутрин плод и към 18 часа каша или обратното.Плода по добре се усвоява сутринта, но по правилото"Закуската изяж сам, обяда ....." и т.н. по добре сутрин да е каша????????????Да въвеждам ли жъобще още закуска?До годинка неискам да замествам хранене.
Таткото ни е взел оризова каша, но млечна с АМ, да я оставя ли за по касно и да си и взема безмлечна?
Ще рискувам ли ако и приготвям месно пюре с пиленце от магазина?
А от кога лук и подправки?
Спирам-стана доста дългичко за което се извинявам. Hug Hug Hug

# 41
  • Мнения: 173
Записче Peace

# 42
  • Мнения: 71
Ето ме и мен в новата темичка.Ние вчера отказахме оризовата каша,а два дена я бях спряла,че се запече нещо.Уж я яде с тиква вътре и пак.Днес изяде половин бурканче тиква с картоф.Ще го давам до петък.Чудя се след това какво да дам newsm78Тиквички с картоф?Морков с картоф?А мога ли сега да въведа плод,например круша за разхлабване и после пак да си продължа още известно време на зеленчуци,докато заместя обедното хранене?И как да си сложа лентичка?

# 43
Ta и аз да попитам какво може да се дава за закуска?Захранени на 6мес, на обяд давам зел. пюре, следобед плод. Н о доста ми намаля кърмата(може би защото малкия спря да се буди нощем да суче) и искам да замествам хранене вече. На 7м и 16 дни сме!

# 44
  • Бургас
  • Мнения: 2 350
Айде да се пробвам да отговоря на някой от вас, щото пак сте писали изписали  Grinning

Ей тия дени-та ме объркаха Joy мислех, че нещо не съм в час  #Crazy

herelina аз не съм давала лъжичка с такава цел, за каквато ти говориш.... само че Пеш като бебе пиеше вода с лъжичка, и някак си май беше свикнал с нея.... та после нямах проблем. Освен това идеята в късното захранване /наедно с неразвитото стомахче/ е детето само да прояви интерес към нашата храна, така мисля проявява интерес и към лъжичката.
svetli не мога да опиша как изглежда алергична реакция, но най-добре спри източника, за който се съмняваш за няколко дни.
fl0 вие сте големички вече, защо не опиташ сутрин да даваш някаква друга закуска /попара например/, а вечер да даваш каша, така ми се струва най-добре.
vavka зеленчуци - броколи, карфиол, пащърнак, цвекло. Грах и царевица - само ако са много внимателно обелени от люспите, но с тях може и да изчакаш. Домат и спанак към десетия месец. Плодове - сини сливи и праскови, но на пюре, то сега и без това няма сезонни плодове.
zwetellina броколи към 7 месец
elid агнешко мисля след годинката.
Buba_Mara риба Пеш яде за първи път на 10 месеца и половина и то от кухнята. Та щом там я дават чак тогава, сигурно има причина.....
dorrra ох, за вас какво да кажа. Мънички сте. Моето педи също говореше за сокове от 40-ия ден.... #Crazy, но нямаше кой да я слуша. Кърми си бебето и не се тревожи, наддавате чудесно, а и незнам дали знаеш, че от пюретата няма да качите повече. Ранно захранване с пюрета се препоръчва единствено и само тогава /не че го намирам за правилно де/, когато детето е с наднормено тегло още в първите си месеци. Та не виждам как ще напълнеете от пюретата. Аз бих те посъветвала да изчакаш. Кърми още месец, месец и половина, а защо не и два и тогава почни и то с кашичка....
Снежна Не намирам логика да захранваш рано, защото се притесняваш от анемия. Не разбирам за каква анемия говориш. Ако е желязодефицитна, то това ще разбереш на шестия месец, когато са ви профилактичните изследвания, а дотогава кърмата е най-доброто за бебо и желязото се усвоява на макс от нея. И все пак ако наистина детето има нисък хемоглобин тогава /6 м/ може да захраниш с една желязо-обогатена каша и да решиш проблема. Аз съм с нисък хемоглобин и също имах такива притеснения, само че не виждам с какво ранното захранване ще предотврати анемията. Все пак всеки сам решава за себе си.
А на въпроса за кашата, ако е млечна я приготвяй с вода. Не намирам смисъл млечна каша да се прави с кърма. Аз на Пеш и до сега му приготвям кашата с кърма /купувам обаче безмлечна/, дори към закуската  и следобедното хранене прибявям кърма.
deni-k кашата я давай вечер към 18
denito2 приготвяй кашата с АМ /кърма/, а не с пълномаслено мляко. Твърде малки сте за това.

Общи условия

Активация на акаунт