С какво хранете силно алергични деца?

  • 1 584
  • 35
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 268
Моето голямо момченце, като беше на година и нещо, получи силна кожна алергия. Вече имаше и силна астма Cry Лекува го д-р Мустаков-баща. Направи ми списък какви храни да не давам - списъкът беше доста дълъг, на първо място за избягване беше млякото. И една схема, май беше да редувам Кларитин, Клемастин и Калций + плюс всеки ден отделно Задитен май беше и така трябваше да откараме 2 години. Издържах няколко месеца така и го заведох на хомеопат. Хомеопатът освен че ни предписа лечение, каза да си го храня нормално, като не прекалявам с млякото. Кажната алергия постепенно изчезна - първо се оправиха засегнатите от най-отскоро участъци на кожата, накрая засегнатите най-отрано (на дупето). Това стана в рамките на няколко месеца. Астматични пристъпи спря да получава и намаше никакви през следващите 8 години. След това получи 2 през няколко месеца, ама тръгнахме тук на хомеопат и вече година и половина не е получавал. Обаче изобщо не мога да гарантирам че ако ти тръгнеш на хомеопат и на теб така ще ти помогнат. Хомеопатът трябва да е много добър, ако не намериш някой с много добри препоръки, по-добре изобщо не опитвай.

Водих го и при хомеопат. При нас нямаше ефект от лечението. Изринахме се страшно много и от тогава не сме ходили. Ние ходихме във Фитолек. Доктор Мустаков каза, че след време пак може да пробваме с хомеопатия, ако искаме, но като се стабилизира детето.

# 31
  • София
  • Мнения: 2 967

 Вас къде ви тествуваха втория път и колко време преди това не бяхте ползвали антихистамини?

В някаква лаборатория близо до ул. Пиротска и бяхме под влиянието на Кларитин.

# 32
  • Мнения: 268

 Вас къде ви тествуваха втория път и колко време преди това не бяхте ползвали антихистамини?

В някаква лаборатория близо до ул. Пиротска и бяхме под влиянието на Кларитин.
Благодаря ти за отговора. И ние бяхме под влиянието на Кларитин.

# 33
  • Мнения: 268
Ами , като те слушам какви храни си му давала, най-вероятно си попретоварила организма с тях. И когато даваш повечко млечни, в комбинация с малко шоколадче, например, организма реагира. Или комбинираш цитрусови плодове с мляко и ей такива неща. Не знам дали стана ясно...
Идеята ми е, че трябва да се дава от всичко по малко, с мярка и да се избягва натрупването на тези храни в един ден.
След подобна реакция на организма е логично при изследванията да излязат ужасяващи резултати. Та той все още е в шок.

Според мен лекарите много взеха да се презастраховат с тези алергии.
Иначе, да, трябва да има известно време диета, съгласна съм. Наистина трябва да се спрат опасните храни, но за не повече от месец.

И аз съм много ЗА хомеопатията при алергиите. Много добре се повлияват обривите и астматичните пристъпи. С две ръце препоръчвам и хомеопатката, която посетих- Мариана Стоименова. Тя е и педиатър, работи във ВМА, ако не се лъжа.
На нас не можа да ни помогне, но поне ни го каза, а не започна да ни привиква да ни взима парите.

Не съм прекалявала с "опасните" храни. Като разбрахме, че е алергичен, дълго време бяхме на Миломил за алергични дечица. Късно се захранихме. А шоколади, пуканки, кроасани и други подобни неща - дадох доста късно. Единствено му давах сокчета от моркови и картофки доста, понеже не знаех, че има алергия и към тях. Мислех, че е надраснал алергията към млякото, защото спря да се изрива щом яде нещо с мляко. Цитруси, по-точно мандарини не знаех, че е проблем да се дават и миналата година му давах. Тази въобще не съм.
Ядеше по половин кофичка кисело мляко, всяка вечер, понеже много обича.
Сега сме на диета, нищо от забранените храни не давам, но вчера пак се появиха пъпчици. Спазвам всичко, което ми е казал доктора. и не доумявам защо.
 Днес ще ходим пак при неговия педиатър.
 Както писах по горе и аз реших да пробваме с хомеопатия, но нямаше ефект:(

# 34
  • София
  • Мнения: 2 967
Сега сме на диета, нищо от забранените храни не давам, но вчера пак се появиха пъпчици. Спазвам всичко, което ми е казал доктора. и не доумявам защо.
 


Смени докторите или потърси помощ в Клиника Детски болести в Александровска болница.

# 35
  • Мнения: 268
Сега сме на диета, нищо от забранените храни не давам, но вчера пак се появиха пъпчици. Спазвам всичко, което ми е казал доктора. и не доумявам защо.
 


Смени докторите или потърси помощ в Клиника Детски болести в Александровска болница.

Доктор Мустаков каза да пазим диета три месеца, а сега е минало не повече от две седмици. А и нещо май е понастинал. Може би му е отслабнала имунната система и затова. Днес ще го водя на педиатърът му. От него съм страшно доволна, много е добър. Винаги се допитвам и до неговото мнение. Ще пиша какво е казал вечерта

Общи условия

Активация на акаунт