56: Advent, Advent, die zweite Kerze brennt. Wann kommst du Mark/David?

  • 13 272
  • 307
  •   1
Отговори
# 300
  • Мнения: 517
Предложение

"Немската дружина в Новата година смело премина"  Laughing

# 301
  • MUC
  • Мнения: 297
Пускай, харесва ми!  Grinning
Смели сме, не ще и дума, преборихме за пореден път празничните трапези...  Crazy

# 302
  • Мнения: 3 423
Предложение

"Немската дружина в Новата година смело премина"  Laughing


Чак, па, смело, като чета последните страници, май е по-добре
"Грухтейки в Новата година се дотъркаля немската дружина".  Joy
А, Мате, кво ще кажеш. Грух, кво ли питам.  Joy

# 303
  • Мнения: 517
Еее, много натуралистично Звучи, Laughing "грух, грух" (ама което си е вярно, си е вярно)...

# 304
  • Мнения: 4 138
ГРУХ..........

# 305
  • Мнения: 1 817
Гръх, грух... Страхотно заглавие  Laughing !
Момичета, за много години! Бъдете здрави и много щастливи! И дано имаме повече нови бебета през 2008ма  Wink !
Ние се завърнахме от Берхтесгаден. Там беше приказно! Чист апартамент, мили хазяи (които видяхме при ан- и абрайзето само  Peace ) наливна бира, планинска вода, страшни ски писти.
А на 31ви бяхме в Залцбург! Ако някои иска инфо за фево, ски и т.н., да си каже  Sunglasses !!! Ще му дам типове с удоволствие! Hug

# 306
  • Мнения: 69
Честито на именниците ако има такива

аз, честно казано, когато съм навън говоря от уважение към околните на немски. същото е и в работата и когато сме на гости. повечето ми приятелки са с мъже немци. ако бяхме в бг, щях да говоря на български и щях да изисквам това и от приятелите си, стига да говорят езика. друг въпрос е как говорим с приятелките ми, когато сме сами. незнам дали ви е понятие българонемският с баварски акцент, ама е много забавно......

и аz съм така.От учтивост го правя,а не от чувствителност.
Жабче благодаря zа лекцията.Само да направя уточнение,че ако ми го беше каzала хебамето,нямаше и да чуя.Но ми го каzа беамтето_служителката,която идва в родилното да вzеме данните на детето да му иzготви акт zа раждане,т.е.човекът,който най_добре zнае,че това дете е германче,понеже баща му е германец. А това беше и само един пример от многото. Във всяка държава има раzделение на свои и чужденци,но ми е правило впечатление,че в Германия е доста силно.Като zапочнеш с курсовете по интеграция,които се водят по най_униzителния начин и свършиш със zаглавията на вестниците с големи букви Ауслендеркриминалитет и с малки майка (даже не се споменава,че е германка) уби 2те се деца. Нямам намерение да лиша детето си от бг еzик и култура,но не zнам как точно да ги съчетая с немските,zа да си няма проблеми само zаради това,че майка му е чужденка.Както и да е,обещах повече да не ви zанимавам с темата,така че zатварям.Благодаря много zа съвети и подкрепата,ще ги полzвам.
Заглавието и на мен ми харесва Грух
Мата нещо не можах да намеря луканките и винцето,да не ги иzпрати на някой друг?Може и някой салам да пратиш,че реzервата никога не е иzлишна.
Жабче пробвай zа ч тоzи zнак ;
Риен много се губи,покрай бебешоците не й остава никак време.

Приятен ден на всички и ако има нещо,няма нищо

# 307

Общи условия

Активация на акаунт