Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 289
Аз досега се мажех с Мама Дона, а сега с бебешкия гел на Джонсън и от време на време с крем на Кокона и майка и за сега съм доволна, ама ще видим на края какъв ще е резултата Simple Smile  Laughing
Но да ви кажа относно усещане на кожата най-нхидратирана и овлажнена я чувствам с Мама Дона, олиото ми е много мазно, но поне мирише хубаво, за разлика от това на Икаров и си го ползвам често, а това на Икаров даже се принудих да го изхвърля, защото ми беше толкова неприятна миризмата му, че даже като не го ползвах пак имах чувстовот че мирише в стаята, абе луда работа Simple SmileSimple Smile

# 46
  • Мнения: 116
Ясмина,ами каза ми,че нейната практика така показва.По принцип когато е имало изтичане на води и загуба на плода около 5-6 месец,при следваща бременност най-често се ражда 33-34 г.с..Има и изключения разбира се и дано аз съм от тях. Praynig

Аз изказах мнение,че няма да е лошо поне до махането на конците в 37 г.с.да иззкарам,ама тя каза,че надали ще устискам дотогава.      Да се надявам,да съм изключение,това ми остава.

 SLADKA MAMA, ето тук  http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=249440.0   ще намериш една информация, която ще те успокои. Това е линк "....на книга за това как протича бременността ден по ден"... На страница 191 има информация за серклажът....  Успех и намери и други мнения по въпроса....

# 47
  • Мнения: 56
Сладка мама с първата ми бременност ми направиха серклаж в 22 седмица...вси4ки доктори бяха категори4ни 4е няма да искарам до 34 седмица....ама не познаха !Дъщеря ми се роди  10 дни преди термина и то ми предизвикаха раждането.Мен ме е страх сега защото този път не ми направиха серклаж...но се опитвам да мисля позитивно...вси4ко ще баде наред ще видиш  bouquet

# 48
  • Варна
  • Мнения: 939
Здравейте, мамички. Първо благодаря на Ясмина, че ме покани при вас. Аз съм определена за началото на април и ми е втора бременност. При нас всичко е наред, като махнем високо кръвно, което ме вкара в болница още в началото на бременността, но сега с лекарствата, да се надяваме, че ще сме все така добре и здравички. Видях че сте писали и за страхотните стрии - ако искате се мажете, но който си ги има си ги има, моите са още от пубертета, така че... И внимавайте с обривите - ако искате ползвайте зехтин, преварен на водна баня - една приятелка ми го даде като вариант, който ползвах дори да мажа дъщеря си докато беше бебе - страхотно действа. А как сте с киселините, тормозят ме още от края на ноември - а как ще я карам за напред. На всичкото отгоре продължава адски да ми се гади от почти всяка храна - не ям почти нищо съществено - и пак киселини.  Cry Дайте ми съвет.

# 49
  • Мнения: 17
Здравейте мили бъдещи априлски мами!Искам да ви споделя, че живот и здраве и аз ще стана една от вас. Определена съм за 16 април /първа бременност/. Притеснява ме единствено факта дали тук в Дания раждането е платено. Ако някоя от вас има информация нека ми пише. Благодаря предварително

# 50
  • Варна
  • Мнения: 3 245
Добро утро,

Добре дошли на новите априлки - didnik, berlinetta, etaniel, zoriger и valantine newsm51 smile3525  Чудесно е, че броят ни продължава да расте!


didnik, etaniel, zoriger и valantine - бихте ли казали кога ви е определен терминът, за да мога да ви запиша на първа страница. Освен това ако имате желание може да споделите пола на бебето, ако е известен, град, възраст и кое поред бебенце чакате.


# 51
  • Варна
  • Мнения: 3 245
Уф, за тези стрии -май всичко зависи от кожата. Досега от двете предишни бременности получих стрии единствено около пъпа. Като се свие корема след раждане гледката е поносима. Сега се мажа отскоро с крем против стрии на Саносан, но ми се струва малко сухичък, май ще мина на друга марка.

# 52
  • Мнения: 319
охххх.....добро утро Rolling Eyes с много мъка..........

Момичета помогнете ми........кажете ми как да си върна здравословния сън?За мен сън е от 10 до 12 часа,но не и от седмица насам TiredСнощи заспах в 02:30 и тази сутрин се ококорих в 08:00 не може така.......всяка вечер преди да си легна си вземам душ ,но за мен приказката "Ще спиш като къпан" не важи!!!Някоя от вас "страда" ли от същото и как се оправя с това?????

добре дошли на нивите мамчета-колко са много GrinningЛеко бременеене на всички ви  bouquet

# 53
  • Мнения: 794
Hrisi-pisiHug

Относно хремата - аз не мога да спя със запушен нос, започвам да се задушавам, а и сутрин се събуждам с пресъхнали и напукани устни. Затова си взимам капки Afrin, за които знам, че са безвредни. Слагам си само вечер по 1 капка. На мен Старимар грам не ми действат.

Относно заспиването вечер - забелязала съм, че не мога да заспя, когато ми е топло, затова се охлаждам, свалям някоя дреха, и заспивам веднага.

На новите мами - ДОБРЕ ДОШЛИ!

# 54
  • Мнения: 508
А как сте с киселините, тормозят ме още от края на ноември - а как ще я карам за напред. На всичкото отгоре продължава адски да ми се гади от почти всяка храна - не ям почти нищо съществено - и пак киселини.  Cry Дайте ми съвет.

И а3 съм много 3ле с киселините Sad
Моят Док ми ка3а, че мога да си купя, бе3 3начение, кое лекарство от аптеката и да пия. Само, че не смея да в3емам лекарства Confused
Най_ лошото е след вечеря и когато си легна. Първо ям повечко, 3ащото имам голяяяям апетит. Гледам да не се вечеря по_късно от 18 часа, ама също не помага. После в3емам достатъчно много въ3главници, 3а да ми е главата на високо, също не помага Sad
Давайте моля ви, съвети. Единственото друго, което не съм пробвала, е честото хранене.

# 55
  • София
  • Мнения: 289
И аз имах проблем с хремата около месец и половина, но се оправих с тампончета в ушите. Иначе и при мен беше същия ад, неможех да спя, напукваше ми се устата ми изсхваше гърлото и ме болеше ....абе кошмар.

За безсънието аз съм същата, в повечето случай си лягам доста късно, а сутринта най-късното ми ставане е 8,00. Днес се ококорих в 6,30!!!!!!!!!!!! Може ли такова нещо, Неделя е все пак, направо щях да се пръсна от яд и се натисках да спя, ама то не става и само се изнервих и заятова реших да стана.

# 56
  • в илюзия
  • Мнения: 1 306
Добро утро  bouquet
Добре дошли на новите мами.
И аз не спя вече както преди , будя се сравнително рано 9 часа , при положене , че ми се спи , но не мога да заспя повече. Пък и беба си е създала един режим да ме рита сутрин рано , много често тя ме събужда. Crazy

# 57
  • Мнения: 4 306
Спането ми е голяма мъка. Не знам защо както цял ден съм добре, в момента в който легна и се запушва носа. Нито мога да го почистя или издухам, нито пък капки или стеримар да сложа - кърви. Снощи реших да си сложа от ампулата витамин С, ами още в банята докато си миех лицето и ми се разкървави Sad. Мятам се като риба на сухо всяка нощ и се чудя как да се оправя. За напуканите устни - почнах да си слагам вазелина на Нивеа, преди лягане   Tired
Иначе сутрин като стана  и след половин час - няма хрема, няма нищо  ooooh!
Мислих си, че ако се клепотя с олиото по два пъти на ден, това означава почти целия ден да се разкарвам гола Mr. Green, че то докато попие...
SLADKA MAMA, всичко ще  е наред! Повтаряй си тази мантра, дори и да не си съвсем уверена. Praynig Praynig Praynig

# 58
  • Стара Загора
  • Мнения: 99
Здравейте мами!
Преди седмица и аз бях мн зле с хремата. При мен помогнаха Стеримар, ампули вит. С и едни капки Пиносол, всички заедно. Капките са само от етерични масла и не мисля, че могат да доведат да проблем. Аз не се реших да си взема други. Успех в лекуването, че наистина е много неприятно, но пък ако не се третира, хремата може да се задълбочи, което е по-лош вариант.
Приятен снежен уикенд Heart Eyes

# 59
  • Мнения: 479
Здравейте, момичета!
Благодаря на ася20 и на asja, които ми бяха отговорили на въпроса в предишната тема!

Аз да споделя опит с мазилата. При предишната си бременност се мажех с крем на "Виши" и след като родих, нямах никакви стрии, макар че бях качила над 20 кг  Embarassed .   Сега съм си взела "Мама Дона" и маслото на Икаров. Редувам ги - с едното мажа вечер, с другото сутрин.  Но на мен все ми се струва, че е въпрос на кожа - ако тя е по-мазна и еластична, няма да се образуват стрии така лесно, както ако кожата е по-суха. Освен това и най-обикновено тоалетно мляко за тяло да се ползва, пак ще е добре за кожата.

А за спането - аз също страдам от безсъние. Но при мен се изразява в следното - будя се примерно в 4-5 часа и после до 6-7 не мога да зъспя; не мога да се наместя в леглото. Понякога си помагам с четене. Но понякога се чувствам толкова изморена и заспала, че и това не мога да правя, а само си се връткам наляво-надясно в кревата  #Crazy

За дрехите за бременни  - аз все още нося едни дънки с много ниска талия. Но ми се искаше да си взема някакъв панталон (за коледното ни парти). Но във всички магазини, които посетих, се предлагаха все едни и същи неща - грозни платове, недобре скроени модели ... а за блузите и ризите да не говорим  ooooh!
Но онзи ден, докато търсех подаръци, влязох в магазин "Блага Благоева" и си купих прекрасна рокля - не е за бременни, но е разтеглива и много красива. И най-важното - единствената дреха, в която не мязам на бъчва   Grinning

Май прекалих с писането   Stop

Хайде хубав слънчев ден!

Общи условия

Активация на акаунт