За и против ранното връщане на работа

  • 5 252
  • 114
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 873
бих се върнала на работа,само ЗА пари Peaceпреди да родя мъжът ми ме наричаше "гадна кариеристка",ама сега елате ме вижте-веселото майче Laughing

# 31
  • Мнения: 4 451
Всеки сам решава за себе си. Аз също смятам да си гледам детето до 2г. и няма по-красиви мигове от тези, прекарани с него. Това са неповторими емоции и сега е моментът да ги изживея.

# 32
  • Мнения: 2 829
бих се върнала на работа,само ЗА пари Peaceпреди да родя мъжът ми ме наричаше "гадна кариеристка",ама сега елате ме вижте-веселото майче Laughing
Имало и други като мен, значи Grinning

# 33
  • София
  • Мнения: 44 137
Това си е ваша преценка. Аз лично смятам, че първите 2-3 години присъствието на майката до детето е много важно....но аз съм си домушар, не кариерист, всичко е въпрос на приоритети....ако и толкова ще ви липсва финансово заплатата й....абе не знам, а и тези бавачки...поне някоя баба нямате ли? Аз вяра на чужди нямам...ама аз и 2 години не смеех да го оставя детето и на баба му дори за 2 часа....но аз съм много в крайност де...
Имах една позната, тя се върна на втория месец след раждането на работа и дадоха детето на седмична ясла...само събота и неделя си го взимат....е та това не го разбирам по никой начин....

# 34
  • Мнения: 4 555
Никога не съм разбирала какво кара хората, които не желаят да отглеждат сами децата си, да създават такива  newsm78
Въобще какъв е зорът да се раждат деца, които ще се засилиш да тръснеш някой друг да ти ги гледа, защото ти не можеш да ги търпиш и имаш хиляди много по-важни неща за вършене.
Признавам си, тази  логика много силно ми убягва. След като друг човек ще го гледа това дете, какъв е смисълът да е твое?
Все пак майчинството не свършва с раждането. Всъщност точно тогава започва  Peace
Вземете си куче. Или по-добре тамагочи - може би има копче за изключване, така няма да ви се натрапва, когато спре да ви е интересна новата играчка.

# 35
  • Мнения: 1 440
Разбира се,вие най-добре може да прецените как да отгледате детето си!
Аз лично,никога не бих го дала на гледачка или който и да било друг!!!Вкъщи съм си от март,2005 година.Преди това изкарвах сравнително добра заплата,но за нищо на света не бих се върнала на работа,преди малката ми дъщеря да навърши поне 2 години!

# 36
  • някъде
  • Мнения: 4 956
Все пак майчинството не свършва с раждането. Всъщност точно тогава започва  Peace
Вземете си куче. Или по-добре тамагочи - може би има копче за изключване, така няма да ви се натрапва, когато спре да ви е интересна новата играчка.
Joy Peace

# 37
  • София
  • Мнения: 7 097
Против съм.
Когато се върнах на работа, дребната беше на 2, 4 г. и дори тогава ми се видя рано  Wink

# 38
  • Мнения: 865
аз мисля януари да се връщам на работа,но колкото повече наближава,толкова повече си удължавам времето.но имам възможността да се върна за няколко месеца и пак да си бременея,ако искам Peace.иначе съм за ходенето на работа,но на половин работен ден,за да има време и за детето и за мен,но това не винаги е възможно

# 39
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 917
Като ти знам човека, май няма да се чувства комфорно, ако си остане у дома 2 или 3 години. Има ли вариант за компромисно решение след първите месеци - например, половин работен ден, останалото време у дома с бебето? Да речем - сутрин у дома, следобед, когато бебокът предимно спи - на работа, докъм 5 часа? Има начини да се кърми бебето и да се ходи на работа едновременно, ако работата го позволява. При половин работен ден, ще й се налага да изцежда кърма за едно от следобедните хранения, останалите ще си ги поема.

# 40
  • София
  • Мнения: 7 050
Оставих детето си на 2,5 месеца, просто трябваше да се върна на работа. Мъчно ми беше за детето, но нямаше начин.

# 41
  • Мнения: 3 695
Аз лично не виждам никакви ЗА в това да родиш детето и веднага да хукнеш на работа.
Какво като имаш пари да плащаш на детегледачка, ако не можеш спокойно да се порадваш на детенцето си, да го обградиш с много обич, да го гушках, кърмиш, обгрижваш, да видиш първата усмивка и да чуеш първите му думички, да му показваш разни неща и то да ги повтаря, да чувства любовта и присъствието ти винаги, когато има нужда. Всеки ден да виждаш нещо ново и различно в него... тези неща са безценни. И трябва наистина човек да е принуден да работи, за да ги пропусне доброволно.

# 42
  • Мнения: 568
Различно за различните хора.Но наистина след раждането на бебо плановете се променят обикновено.
Важно е майката да се чувства възможно най-спокойна и щастлива, ако това включва ходене на работа ок.
Това, че майката е щастлива прави и бебето такова.
Но пък жени, които са склонни да се отдават на нещо - да речем кариера - понякагя сменят приоритетите и се отдават на майчинството със същата страст.

# 43
  • Мнения: 656
Всеки най-добре преценява сам за себе си.За и против има много.
Ако можех да върна времето назад,не бих изпратила детето си на ясла на 1 г. и 9 м.Щях да си го гледам поне до три години.Работа после цял живот.Но тогава друго съм мислела.

# 44
  • Мнения: 8 242
Всеки има своите ЗА и ПРОТИВ по темата и знае за себе си кои от тях са с по-голяма тежест..
Аз съм твърдо против.. Решила съм, че ще си гледам детето поне до 3г. Мъжът ми не взима голяма заплата и определено сме си стегнали коланите, но не искам да си хвърля детето в някоя ясла където да боледува през седмица-две и постоянно да се тревожа за него.. Гледачката изобщо не ми е вариант - още по-малко бих го оставила на чужд човек само вкъщи.. Баби нямам.
Това е положението при нас..
Всеки решава според ситуацията, възможностите и разбиранията си..

Общи условия

Активация на акаунт