Наистина ли сушилните харчат много ток?

  • 27 321
  • 55
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 165
Имам представа как изглеждат дрехите извадени от сушилня и съм на същото мнение като Шани и Никол че дрехите съвсем не са намачкани. Преди, когато не бях виждала съм си представяла, че ги вади страшно смачкани, ама откъде да зная че сушилните имат по голям барабан. Друго предимство което забелязвам, е мъхът който се отделя във филтъра.Ми доста си е понякога. Значи  част от праха който се образува в къщи е от дрехите.
Лидия дрехите от снимката изглеждат много добре. Обаче толкова пари не ми се дават.
Всъщност, аз веднага няма да си взимам.Обаче от около половин година само това ми се върти в главата. Мъжът ми  в началото хич не беше ентусиазиран. Тъкмо бяхме взели миялната
Щото аз все за нещо го врънкам. Ама какво да направя като много обичам да си улеснявам работата. Обаче нали си ме обича  Laughing съм сигурна ,че до половин- една година ще склони. А пък може и по скоро.                                          

# 31
  • Мнения: 1 800
Подкрепям менията, че дрехите от сушилня не са намачкани. Трика е дрехите да се сушат на ниска температура, възможно най- скоро след приключване, да се извадят, сгънат или сложат на закачалки. Ние имаме най- обикновена ( дойде с жилището ни) и нямам проблеми. Рядко ми се налага да гладя нещо, освен ризите на мъжа ми за работа.
Другите сушилни, за които говорите не са лоши, но толкова пари Shocked.

ronicat, незнам за коя сушилня точно говориш, че в САЩ е $1800, не съм виждала такива, но LG  се водят номер едно:

http://www.bestbuy.com/site/olspage.jsp?skuId=8415208&type=p … ;id=1181832025342
за кеф, ето и пералнята:
http://www.bestbuy.com/site/olspage.jsp?skuId=8415501&type=p … ;id=1181831574585

Надявам се един ден да са моите Wink

# 32
  • Мнения: 46 515
... Обаче толкова пари не ми се дават ...

Вземи си втора употреба 200-300 лв. са Peace

# 33
  • Мнения: 165
Предпочитам нова.

# 34
  • Мнения: 2 270
... Обаче толкова пари не ми се дават ...

Вземи си втора употреба 200-300 лв. са Peace
аз си купих за 360 лв от втора употреба с транспортен дефект/ отстрани  леко огъната ламарината/иначе е чисто нова.Английска-перфектна.Страхотна покупка и чак се чудя,какво съм чакала до сега

# 35
  • Пловдив
  • Мнения: 23 670
бе ще ме карате да снимам дрехите си след сушилнята. Изобщо не са намачкани.
Макар, ча аз гладя всичко.

Обаче моята има следната функция... След края на цикъла, ми свирва, че е готова... ако до 2-3 мин. не я отворя, тя върти дрехите, като ги обдухва със студен въздух. И това се повтаря, докато не й отвориш вратичката.
Вашите правят ли така?  Flutter
Правят, върти и духа. Дрехите не се мачкат, ама чаршафите са като на хармоника. Моите са 2х2,20 торби и излизат..... Добре, че не ми пука. baby_neutral

# 36
  • Luxemburg
  • Мнения: 1 707
Цената на сушилнята ELECTROLUX EDI-96150W я видях в нета. В щатите я дават около 1800$ а в Англия около 850 лири.
Споделих че при мен чаршафите излизат намачкани. Имала съм Miele, Whirlpool а сега съм с Gorenie и трите вадеха чаршафите намачкани. Но както споменах аз използвам кърпичките на Lenor а след това и специален препарат за гладене и няма проблем за това, въпреки че е отегчително. Мосля че по-големият проблем е свиването на дрехите. След известно време на ползване на сушилня дрехите се свиват и не стават за носене. Има неща като ризи и финни дрехи които изобщо не суша. Имам фланелки които са с 4-5 пръста по-къси (след 6-9 месеца сушенето им в сушилня на програма за пълно изсушаване). Аз използвам предимно функцията пълно изсушаване т.к. я пускам през нощта и мога да ги изгладя едва следобяд или вечерта и може би и това допринася за мачкания ефект. Ако ги пусна на програма за гладене ги вади не толкова намачкани и леко влажни. Но за мен е отличен помощник и след време със сигурност ще си взема такава която да може и "да глади".

# 37
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
това със свиването на дрехите и аз го забелязах.
И то не след 6м. ползване, а само след 1м.
Долното на пижамата ми е вече като бермуди  ooooh!

# 38
  • Пловдив
  • Мнения: 23 670
При мен няма особена свиваемост. Само бодитата на малкия се свиват. Купувам един размер по-големи. И всички чорапи - слвдователно купувам 2-3номера отгоре. Тук вече имам проблем, защото при номер 47 къде да намеря два-три размера по-големи!?
За другите дрехи - ако не се скапят при първото сушене - няма проблеми по нататък. А, само вълнените пуловери нещо ме съмняват......

# 39
  • Мнения: 46 515
Свиват се да, една блуза на мъжа ми, която му беше голяма и не искаше да я носи, сега му става, екстра се сви Mr. Green едно мое яке обаче се прецака, защото се сви без подплата и сега тя се вижда  Crazy и на другите дрехи го усещам като цяло  newsm78 обаче, когато реших да демонстрирам уменията на сушилнята на баща ми, взех, че му сложих един потник, който не знам от каква материя беше, но стана огромен като комбенизон, 30 мин. не спрях да се смея и сега като се сетя, пак започвам Joy Laughing

# 40
  • Мнения: 1 426
мойта сметка за ток се увеличи с 20-25лв, ама сушилнята работи почти всеки ден 2-3 пъти

# 41
  • Пловдив
  • Мнения: 23 670
мойта сметка за ток се увеличи с 20-25лв, ама сушилнята работи почти всеки ден 2-3 пъти
И аз суша по толкова. Изчислила съм, по дадената в книжката консумация, че една нощна сушилня ми е 80ст.

# 42
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
, но стана огромен като комбенизон,


 Joy Joy Joy Joy Joy Joy Joy Joy Joy Joy Joy Joy

# 43
  • Пловдив
  • Мнения: 23 670
А намирате ли си пари, като чистите филтъра? А? Аз по 1-2 лева заработвам винаги Simple Smile
И от пералнята изкарвам парици, много ми е добре. Mr. Green

# 44
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
От сушилнята - нищо.
От пералнята, на няколко години злато.

Общи условия

Активация на акаунт