Без подарък от Дядо Коледа

  • 6 532
  • 110
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 3 268
Не може да се правиш на "горд",когато детето ти страда.Това не е гордост, а глупост.Милото детенце,не му е лек живота явно. Sad

# 46
  • Мнения: 5 877
Уффф. Ама наистина ми писна от дядо Коледа, още повече от раздуването на сюжета в ДГ.
и какво? снощи госпожицата рева за някаква дребна забележка от рода на "ако продължаваш да си побутваш храната, ще ти се скараме".
Рееев! Ние с баща й абсолютно озадачени. И какво се оказа? В детската й казали, че ако не са всички свръхпослушни, няма подаръъъък. И тя реве, щото не удържала да е послушна.

# 47
  • Мнения: 7 263
Това че явно спекулираме ние като родители с темата не е много хубаво или в случая спекулацията е била на госпожите при твоята щерка. Но пък от друг страна такъв шанс има 1 път в годината  Laughing Laughing Laughing как да го пропусне човек.
Кога ако не сега мога да заплаша палавниците с всевиждащото око и всечуващото око на Дядо Коледа и номерът да мине  smile3508 smile3533 smile3532

Не съм готова да се лиша от това дребно удоволствийце макар и твърде краткотрайно. newsm48

Анда
   bouquet  bouquet  bouquet

# 48
  • Мнения: 5 228
Уффф. Ама наистина ми писна от дядо Коледа, още повече от раздуването на сюжета в ДГ.
и какво? снощи госпожицата рева за някаква дребна забележка от рода на "ако продължаваш да си побутваш храната, ще ти се скараме".
Рееев! Ние с баща й абсолютно озадачени. И какво се оказа? В детската й казали, че ако не са всички свръхпослушни, няма подаръъъък. И тя реве, щото не удържала да е послушна.


Леля ми, която е детска учителка, обясни на дъщеря ми, че по прозорците непрекъснато надничат джуджета, за да  видят дали "слуша" и после докладват на Дядо Коледа. Горкото ми дете с тих ужас започна да оглежда прозорците и да се крие, едва я убедих, че това не е вярно. Жалко е, но дядо Коледа се използва масово за налагане на послушание, от което не само се разваля цялата магия, но и не виждам някакъв особен педадагогически ефект, при положение, че така или иначе всички получават подаръци.

А за детенцето, което не е получило подаръки, вероятно е някакво недоразумение. Може да се купи подарък и за 2 лв., ако става въпрос за финансови затруднения.

# 49
  • Мнения: 1 322
Едвам сдържах сълзите си като прочетох за детенцето. Надявам се това да не му остане травма за цял живот, защото такива ситуации често пъти не се забравят никога.

# 50
  • Мнения: 3 576
Много мъчно ми стана за детенцето Sad
Никога не бих допуснала подобно нещо със собственото си дете - колкото и да нямаш пари, дори и за 1-2лв може да се измисли нещо...
А то горкото да плаче на дядо Коледа, че иска подарък и да няма само за него.... госпожите поне да бяха измислили нещо.... пфу, и аз ревнах Sad

# 51
  • Мнения: 2 005
Ох, просто няма да мога да заспя тази нощ  Cry Cry Cry Как е възможно такова нещо, но такава е за жалост нашата държава - мизерна , която не осигурява работа и достатъчно , нормално заплащане и от това страдат не само родителите , а и най- вече дечицата ни  #Cussing out Представям си какво им е било на тези хора , а най-вече как се е почувствало детенцето в този тъй хубав момент от живота му ,  newsm45 Аз също съм учителка , но никога не бих и не съм допускала такова безобразие  no Милото , как ли се чувства , как го е изживяло , сега и повече подаръци да му дадем , то няма да е същото  newsm78

# 52
  • Мнения: 25 600
Предполагам, че авторката на темата вече е информирана за причините (ако изобщо има такива) едно дете да остане без подарък.
Надявам се, че ще ги сподели с нас.  Hug
А аз обещавам да истерясвам евентуално чак, след като ги чуя.  Peace

# 53
  • София
  • Мнения: 1 230
Искам да поздравя авторката на темата.   bouquet Hug Ужасно мъчно ми стана за момченцето.  Cry Идеята за забравеният подарък ми хрумна веднага, поне няма да се чувства толкова зле, все пак дядо Коледа се е върнал да го вземе и като не го е намерил в ДГ, го е оставил у приятелче.
Чакам с нетърпение развитието.

# 54
  • Му Кинд Оф Плаце
  • Мнения: 4 033
Сигур съм гьон, сигур съм проста, ама историята не ме разстрои и развълнува силно.
По множество причини.
Цялата тая лудница по празниците и масовостта ме хвърлят в нерви. Ще уважа решението на семейството да купи или не купи подарък. Защото, по дяволите, когато няма-няма, а парите стигат за един подарък, който е за деня след Бъдни вечер. И, аман от масова истерия. Не ми допада някак идеята да жертвам бюджета, за да има детето ми подарък на някакво тържество. Не ми допада идеята със списък (списък  #Crazy) до дядо Коледа, нито презадоволяването с подаръци, нито задължителното, повтарям задължителното, купуване на подарък, задължителното имане на същото като останалите и пр.

Ееех, има една прекрасна автобиографична книга на Кестнер и една прекрасна глава за коледните подаръци....
За себе си съм решила да дам максимума от себе си, но да не възпитам разглезен консуматор. Разбирайте ме, както щете.

# 55
  • Мнения: 7 263
Франзела И аз съм на мнение, че цялата история с безкрайните коледни празненства - в училища, градини, в службата на мама\ тати и т.н са една идея в повечко.
Но все пак това се е случило на едно дете. Не би трябвало никой да допусне това да се случва. На първо място не е трябвало да го допуснат родителите - независимо от причините. Не е трябвало да го допуснат госпожите.

lala беше писала тук, че родителите единодушно решили да има еднакви подаръци за децата във вида лакомства. Ето това одобрявам!!! Peace
В занималнята на малкия направиха нещо подобно, събраха пари от нас и се разбрахме всички деца да получат играчка \ еднаква за всички момченца и еднаква за всички момиченца\ и лакомства. Така децата са доволни и няма проблем за родителите, чий подърък е най-хубав, най-скъп и т.н.
Просто в цялата история тук е тъжно че едно дете е останало разплакано и разочаровано на празника.
Едно дете е било с наранено сърчице независимо от причината и това е жалкото и тъжното, а иначе и ти и Анда сте напълно прави че една идея прекаляваме с истерията по Коледните празненства и подаръци и прекалено комерсиализираме собствените си деца.
Може би горната идея трябва да намери повече последователи.

# 56
  • Мнения: 491
Сигур съм гьон, сигур съм проста, ама историята не ме разстрои и развълнува силно.
По множество причини.
Цялата тая лудница по празниците и масовостта ме хвърлят в нерви. Ще уважа решението на семейството да купи или не купи подарък. Защото, по дяволите, когато няма-няма, а парите стигат за един подарък, който е за деня след Бъдни вечер. И, аман от масова истерия. Не ми допада някак идеята да жертвам бюджета, за да има детето ми подарък на някакво тържество. Не ми допада идеята със списък (списък  #Crazy) до дядо Коледа, нито презадоволяването с подаръци, нито задължителното, повтарям задължителното, купуване на подарък, задължителното имане на същото като останалите и пр.

Ееех, има една прекрасна автобиографична книга на Кестнер и една прекрасна глава за коледните подаръци....
За себе си съм решила да дам максимума от себе си, но да не възпитам разглезен консуматор. Разбирайте ме, както щете.


Сега е моментът да кажеш на децата си, че дядо Коледа не съществува и да разпространяват новината !!!  smile3506

# 57
  • В заешката дупка
  • Мнения: 4 929
Добре би било да има програма, танци и децата да си разменят подаръчета или да подарят на родителите си неща, които са правили  в градината ...
В крайна сметка по- важно е децата да се научат да подаряват, а не да очакват подаръци ...

Съгласна. А и така стана в детската на сина ми. Имаше Коледен бал. Родителите бяха поканени следобед на горещ шоколад със сметана и коледни сладки. Децата изпяха песничка. Като си тръгвахме по шкафчетата имаше подаръци  за мама и тати. Картичка и пано картина от техни абстрактно-експресионистични мацаници. Иде реч за деца на по 2,5 - 3 г.

# 58
  • Му Кинд Оф Плаце
  • Мнения: 4 033

Сега е моментът да кажеш на децата си, че дядо Коледа не съществува и да разпространяват новината !!!  smile3506
Хм, не смятам да преекспонирам идеята с дядо Коледа. Няма да му казвам, че не съществува, но и няма да го правя на голяма работа-дядо Коледа това, дядо Коледа онова. Има много начини да се предават добри ценности.
Не мога да се занимавам с чуждите заблуди.

# 59
  • Мнения: 2 438

Сега е моментът да кажеш на децата си, че дядо Коледа не съществува и да разпространяват новината !!!  smile3506
Хм, не смятам да преекспонирам идеята с дядо Коледа. Няма да му казвам, че не съществува, но и няма да го правя на голяма работа-дядо Коледа това, дядо Коледа онова. Има много начини да се предават добри ценности.
Не мога да се занимавам с чуждите заблуди.
От тази година след като официално Дядо Коледа беше разобличен с мъжа ми се чувстваме много добре, все пак 12 години халосване стигат.
Първолачката нещо още се надява, даже снощи като гледа филма по БТВ пак си направи устата, но не стана. Гушнах я и пак й обясних, че същността на празниците, и на този в частност, е в общуването с любимите хора. Тази седмица всеки ден след училище сме по магазините с нея и тя си избира дрехи, книги, пъзели и се чувства голяма. Вчера сме поръчали секция за детската, тя я избира по цветове, аксесоари, аз само дадох капарото. Това е много по-добро от тикването на подарък скришно под елхата. Вчера бяха на коледно парти, днеска пак, обяснила съм че Дядо Коледа е актьор, нает от родителите да забавлява децата.

Общи условия

Активация на акаунт