анти Д гамаглобулин

  • 3 052
  • 52
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 476
Да се образуват антитела при първа бременност е мнооого рядко (да не кажа невъзможно). Щом нямаш антитела, не е необходима инжекцията! А причината някои майки да я заплащат, а други не, е че болниците работят с българския производител, а пък той от своя страна не произвежда достатъчни количества (незнайно защо). Аз си платих моята (160лв на Байер), след като установиха, че синът ми е с +rh. Бг доколкото знам е 20тина лв. Май това е и сумата, която ще ти покрие евентуално болницата, ако си закупиш ваксината и им представиш фактура!  Hug

# 31
  • Мнения: 476
Здравейте! Голяма одисея с тая въксина  ooooh!
Онзи ден бях в Тина Киркова на училище за родители и питах доктора който изнасяше лекцията за ваксината. Отговора му беше, че всички майки знаят, че здравната каса поема ваксината обаче това не било така. ЗК поемала само БГ ваксината която е 10лв. а тя вече не се произвеждала и каза да ходя да си я купя сама  Shocked
Честно да ви кажа ми писна с тия лъжи и разправии. Другата седмица ще се допитам до ЗК да видя истина ли е, че не се произвежда от българската и дали не поемат чуждата в такъв случай. Не може да ни правят на маймуни  #Cussing out

Нямат причина да те лъжат лекарите.  Аз я търсих при доставчици и производители 2 мес преди да родя и наистина е така. Задействах разни връзки и познати, но просто бг я нямаше. Раждах в частна клиника и управителя, дори каза, ако я намеря да им купя и на тях 20-30бр (нали се сещаш, че щом те не могат да я усигурят, имайки договорни отношения с производителите, аз нямам голям шанс  Grinning) Така, че не се ядосвайте напразно - като я няма - няма. Ще си я купите и ще ви я сложат, пък и в този момент едва ли ще се тревожите за пари, нали ще срещнете най-важния човек в живота си!  Hug

# 32
  • Мнения: 1 492
Аз съм с отрицателен резус фактор, а съпругът ми и първото ми дете с положителен - раждах в Майчин дом София и не са ми били анти д, преди 8 години. Сега съм бременна отново - На кой и кога да кажа, за да съм сигурна, че ще се вземат мерки за поставянето на инжекцията? И ако е с отриц. Rh второто ми дете, необходимо ли е, поставянето й?

# 33
  • София
  • Мнения: 1 456
Аз съм с отрицателен резус фактор, а съпругът ми и първото ми дете с положителен - раждах в Майчин дом София и не са ми били анти д, преди 8 години. Сега съм бременна отново - На кой и кога да кажа, за да съм сигурна, че ще се вземат мерки за поставянето на инжекцията? И ако е с отриц. Rh второто ми дете, необходимо ли е, поставянето й?

камелия, кажи това  възможно най-бързо на проследяващият
бременността ти лекар.
Не чакай деня за консултация.!!!Анти Д е задължително  да се сложи в рамките на 72 часа от раждането при положителен фактор на детето. Целтта е да бъдат унищожени всички антитела в организма на майката и да няма проблем при следващата бременност.
С лекаря си обсъдете положението и последствията от това, че не са ти сложили инжекцията при първата бременност. Той ще ти обясни всичко, а ше можеш директно и да го попиташ за всичко, коего възникне като въпроси.
Досега не са ли ти правили изследвания и никой ли не запознат с този факт????

Имайте предвид, че всеки аборт също се брои за бременност и в случай,че майката е - фактор, анти Д-то е добре се слага пак.

Последна редакция: нд, 02 мар 2008, 16:05 от muzka

# 34
  • Мнения: 3 016
Камелия ,ако второто дете е с отр. резус фактор няма нужда да се слага ваксината ,защото не е необходимо .Но защо при полож резус фактор на първото дете не са ти сложили ? Доколкото знам е задължително, макар че и аз съм потърпевша, поради факта ,че когато раждах през 2001 не знаех мн .неща.

# 35
  • Мнения: 1 492
Аз и не бях чувала за тази инжекция преди. Сега ми правят изследвания за антитела и слава богу резултатите са отрицателни. Казах на докторката, че не са ми били първия път, но тя не се трогна, каза, че няма проблем, щом не образувам антитела Rolling Eyes
Надявам се да нямам проблеми с второто си детенце Praynig Cry

# 36
  • София
  • Мнения: 1 456
Камелия, попитай може ли нещо превантивно да се предприеме сега, докато не образуваш антитела?

# 37
  • Мнения: 559
Аз имам един аборт  Sad Тогава изобщо не знаех нищо за тези неща, а и не са ми правили никакви изследвания преди това (не знаех кръвната си група нито резус фактора) Затова сега съм много притеснена за бебето ми. Изследванията за антитела са ОК, дано всичко да е наред  Praynig
Смятам, че много от докторите са безхаберници щом се отнасят така пренебрежително към пациентите си! Четох много мнения на майки, които не са знаели за ваксината и никой нищо не им е казал! Това трябва да е подсъдимо според мен!  #Cussing out

# 38
  • Мнения: 1 032
Момичета щом изследванията ви са ок и не сте образумали антитела не се притеснявайте  bouquet Не че  безхаберието на лекарите, които нито са ви проверили Rh, нито са ви поставили ваксината първия път е оправдано, но сте имали късмет. За цялата бременност трябва да ви се направят три изследвания за антитела, но като гледам и двете сте на финалната права и сигурно вече са ви правени. Просто настоявайте за ваксината след раждането си. Тя се поема от здравната каса и ако я нямат в наличност, после с касовата бележка ще си поискате парите. За себе си съм решила, след като родя живот и здраве да занимая здравната каса с този проблем, защото вече стана нетърпимо. Не може да си плащаш осигуровките и да не получаваш елементарни неща.

# 39
  • София
  • Мнения: 1 456
За съжаление е така!
Повечето от лекарите са се превърнали в спестовни касички.

П време на моята бременност аз ходих паралелно на двама лекари - в майчин дом (рутинно, където се водеше ,че проследяват процеса) и в частна клиника, където ме преглеждаха на 3D, обясняваха ми всичко с подробностите. Дори в частната клиника ми казаха пола на бебчето, много преди лекаря в майчин дом да направи това на въпрос.Може би бях вече в осмия месец , когато лекаря в майчин дом ме попита " Знаеш си пола на бебето, нали? Shocked От къде можех да го знам, като не ми го беше казвал, не знам!
Нямат никакво отношение към бременната и всичко според мен е като на като на конвейер. През всичките месеци си плащах изследвания и видеозон в Майчин Дом и на финалната права , сестрата възкликна " Ама , защо си си плащала всичко. Ние направления не сме ли ти давали?"
Да се чуди човек да плачели да се смее ли....
Междувременно аз съм си искала направления и съвсем конкретно ги питах какво ми се полага от тях и тя беше така любезна да ми каже, че почти нищо и в повечето случай нямали
направления. #2gunfire

Както и да е важното , че всичко мина благополучно и се радвам на прекрасната си дъщеря.

С всичко това исках да ви кажа, не разчитайте изцяло на лекарите и
тяхната съвест и слоухотливост. Четете и се интересувайте относно процесите на бременността и после за дечицата си , че с раждането сагата не приключва. Започват се ваксините, където от моя опит установих, че малко педиатри следят новостите.

Имате достатъчно време и спокойствие. Четете, събирайте знания за това което се случва и това ,което ви предстои.
Така няма да сте неприятно изненадани и ще можете да искате и да питате. Ще сте подготвени с въпросите. Лекарите знаят много , но не знам защо решават, че не е необходимо да те информират без да питаш конкретно. Когато сте осведомени какво се случва с вас и какво ви предстои и ви самите ще сте по-спокойни.
Поне при мен беше и е така. Дано пи повечето от вас нещата са по-различни.
Успешно раждане на бъдещите мами и здрави бебчета!

# 40
  • Пловдив
  • Мнения: 806
Анти Д гамаглоболина се поема от здравната каса.Би трябвало да имат в наличност в болницата,където ще раждаш, но дори да нямат ако представиш фактура,че си я закупила сама трябва после да ти изплатят парите.
Ще ти поставят Анти Д гамаглоболин само ако детенцето,което родиш е с положителен резус фактор,иначе-не.
Друга инжекция освен тази незнам да се поставя.
Това е вярно  Peace. Поставиха ми я веднага след раждането  , не съм платила и стотинка . Аз съм А- ,а детето ми се роди  с А+.

# 41
  • София
  • Мнения: 1 456
Анти Д гамаглоболина се поема от здравната каса.Би трябвало да имат в наличност в болницата,където ще раждаш, но дори да нямат ако представиш фактура,че си я закупила сама трябва после да ти изплатят парите.
Ще ти поставят Анти Д гамаглоболин само ако детенцето,което родиш е с положителен резус фактор,иначе-не.
Друга инжекция освен тази незнам да се поставя.


 Това е вярно  Peace. Поставиха ми я веднага след раждането  , не съм платила и стотинка . Аз съм А- ,а детето ми се роди  с А+.


E, браво на тези лекари и болницата в която си раждала!

Може би ако сте решили в коя болница ще раждате, предварително да попитате как стоят нещата, за да няма изненади след това.

# 42
  • София
  • Мнения: 3 754
Родих на 30.03.2008г. в Тина Киркова. RH- съм. Второ раждане. След първото не ми слагаха ваксина,защото бебето беше взело моята кръвна група. Сега като родих НЕ ме ваксинираха.Всеки ден питах, на всяка визитация....глас в пустиня.....никой нищо.....накрая минаха 72 часа и спрях да питам. Преди изписването само попитах коя кръвна група е бебето ми и ми казаха,че е +.Нямам какво повече да кажа....

# 43
  • Мнения: 1 897
Ох, мъка ми е като си спомня през какво минах, за да ми поставят въпросната 'свещенна' инжекция.
Раждах по празници и на никой не му се занимаваше с мен. Направих грандиозен скандал в родилното отделение, какво ли не ми говориха сестрите, които бяха в момента на смяна...че нямало такова нещо, че съм била луда, че 'ей на миналата седмица една жена така родила и не и сложили-голяма работа'.Аз обаче настоявах и заплаших да отнеса въпроса до завеждащия отделение.Сложиха ми анти Д гамаглобулин-а 10 минути преди да изтекат 72-те часа с намека,че въпросната инжекция струва 180 лв.Отговорих, че съм наясно с цената, но и също така съм наясно, че тази сума се поема от здравната каса.Та така при мен.
Зарекла съм се, че следващия път, живот и здраве,  в държавна клиника няма да раждам.

# 44
  • Мнения: 3
zdraveite i ot men,az rodih na 19.03.08 i sam rh-,predi da rodia mi kazaha 4e v bolnicata imat nali4ni anti D gama da ne si kopuvam....okaza se 4e niama,a detence e s Rh+majo se pobarka da tarsi kade li ne do zdravnata kasa stignahme i pak na kamak iztegleni bili poradi iztekal srok na godnost ot cialata apte4na i skladova mreja-

Общи условия

Активация на акаунт