Ето моята любима питка, покажете и вашите

  • 318 729
  • 485
  •   1
Отговори
# 270
  • Мнения: 1 283
Днес реших да разнообразя малко с оформянето на питката и я навих като охлювче.  Втаса много добре/брашното е супер/. Стана пухкава и мека и от самото увиване на фитилчето се получиха "конци"

     

# 271
  • Мнения: 407
pepika, разкошна е!!
лигите ми потекоха.по каква рецепта я прави?

# 272
  • In a surreal moment!
  • Мнения: 2 038
Пепика - какво брашно ползва - нещо не улучвам хубаво напоследък ....

# 273
  • Мнения: 1 283
Това е последната ми питка. Плетох я като козунак и ми стана на конци - супер.

Леле, pepika, извинявам се, ако се повтарям, но кажи моля те по коя рецепта е таз красота. Иде ми да изям монитора...
Благодаря за милите думи bowuu а сега въпросната рецепта:
половин кофичка к. мляко/толкова имах/
200 грама пр.мляко /толкова беше останало/
едно кубче мая
една супена лъжица сол и захар
половин каф. ч. олио или маргарин
4 яйца/единия жълтък за намазване/
брашно към 1.200 /два пъти пресято/
голямо масло -250 гр.
От всички продукти без маслото замесваме тесто, което оставяме да втаса към 40 мин.
От тестото правим три топки от които се  разточват, мажат с разтопеното масло и навиват като руло.Плетат се на плитка като козунак, навива се и си поставя в намазана тава с олио.След като  втаса около един час се намазва с яйцето и печем в умерена фурна.
да ви кажа какъв трик измислих hahaha. В стаята не беше достатъчно топло и аз извиках "неволята " на помощ. Извадих от архивите на свекърва ми едновремешните електрически възглавнички за затопляне и метнах тавата с питката отгоре. Joy Втаса за отрицателно време, къде ША иде Резултата е сниман  Hug
Понеже е доста дълго, затова ти  копирах поста си Blush

# 274
  • Мнения: 11 747
pepika, страхотна питка! Hug

# 275
  • Мнения: 1 283
Пепика - какво брашно ползва - нещо не улучвам хубаво напоследък ....
Това е брашното, което за сега слагам на Първо място newsm10

# 276
  • София
  • Мнения: 114
Днес реших да разнообразя малко с оформянето на питката и я навих като охлювче.  Втаса много добре/брашното е супер/. Стана пухкава и мека и от самото увиване на фитилчето се получиха "конци"

     
Леле каква красота!Ей т'ва е...майстора си е майстор!!!Пепика признавам те! newsm51
Казвай бързо как я оформи!С подробности...!?! smile3501

# 277
  • Мнения: 1 226
Браво Пепика.Знаеш ли, това брашно, май е Ловешко.Или бъркам  newsm78

# 278
  • Мнения: 400
Пепика - какво брашно ползва - нещо не улучвам хубаво напоследък ....
Това е брашното, което за сега слагам на Първо място newsm10



А може ли да напишеш размерите на тавата - височина и диаметър!

# 279
  • Мнения: 186
Пепика много интересна форма се е получила Simple Smile.  Браво на теб   bouquet

# 280
  • Мнения: 1 283
Здравейте момичета, отговарям на всички:
Разделих тестото на три топки, разточих, намазах с масло и една върху друга. От трите кори се режат ленти с разстояние два пръста и се увиват като охлювче,като самата лентичка се изправя вертикално, за да може да стане спиралка във височина newsm78. Ама, че го обясних.
  -  За брашното - пише:с. Ломец - Троян -мелница, а производител Техра - София.
  - Размера на тавата ми е: диаметър- 30 см. и височина към 10-12 см.
По късно ще пусна снимки на друга питка. Peace

# 281
Ето я и моята питка.Отне ми повече време да я приготвя, отколкото да я изядем.Wink
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=238230

Последна редакция: пт, 18 апр 2008, 14:25 от илона

# 282
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
Илона, страхотна е Peace! Браво  bouquet!

# 283
  • София
  • Мнения: 3 789
Ауууууу, какви вкусотии. То сега с този мой бременен мозък всичко ми се прияжда, но питките определено са разкошни, предполагам не само на вид! Изглеждат много вкусни. Ще ме накарате и аз сега да се размеся! Peace

# 284
  • Мнения: 3 927
pepika,
а на опаковката на брашното пише ли какво съдържа, т.е. има ли подобрители? Имам спомени, че техните брашна са "подобрявани" уж  Wink

Общи условия

Активация на акаунт