Препоръчайте ми кола?

  • 22 275
  • 146
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 61
Кой каза, че начинаещ шофьор трябва да кара нова кола. Аз пък казвам, че трябва да кара Жигули за да се научи да кара Grinning Кой каза, че старите коли се чупели (старите западни и японски коли). Аз карам 30 годишна кола и не се чупи (не е западна, нито японска), не се оплаквам, няма да я сменя http://www.snimka.bg/album.php?album_id=95162&photo=18
Ако трябва да съм сериозен - горещо препоръчвам на дамата VW Polo!

# 46
  • Мнения: 351
Нямах търпение да прочета всички препоръки , но ....
начинаещ шофьор от центъра на София - сещам се за кола по-евтина от 4-5 бона /обяснявам - взимаш за 2500 лв една кола стягаш я и и слагаш МЕТАН докато минеш 4 хиляди лева , защотоподръжката на кола от 4-5 хиляди е доста по скъпа , а да не съм лош пророк ама ще ти се налага да я поизчукваш честичко и т.н. ; такава кола ще ти върши работа повече от 3-4 години без да правиш нищо сериозно по нея , а с метана ще се изплати и за по-малко време/
За избора на марка и модел - италианса НЕЕЕЕЕЕЕЕЕ , японска - по-скъпичка подръжка , немска става. Гледам някъде се споменава CORSA , карал съм и маневреността и куца ама като свикнеш с нея ще ти е все едно. Добър избор според мен са рената от този клас /макар че ме обичам френските коли/ , ако пък ти трябва от по-висок клас AUDI е добър вариант.
И най-накрая - както свикнеш с първия си автомобил , никога после няма да се чустваш толкова добре в следващите си /като старите ти удобни маратонки  Laughing/

# 47
  • Мнения: 1 128
Абе какво му хвалят хората на това ПОЛО. Преди да купим предпоследната кола ходихме и го гледахме....стори ми се абсолютно дърво, ма хич даже не ми хареса на мен нито на мъжо.

# 48
  • Kопенхаген
  • Мнения: 663
...никога не е излишно малко по-мощтна,бърза кола,с която може да избегнеш доста неприятни да не казвам опасни ситуации ...и няма такова нещо почва се с по-евтина(бавна)кола спираш се на една- с която трябва да свикнеш,да и знаеш възможностите за да се чувстваш уверена на пътя...
Какви ли са реакциите на млад шофьор  newsm78 Това се изгражда с времето и най вече с постоянното каране. То ако ще е само за събота и неделя дълго време ще и е необходимо за да реагира на опасна ситуация. Не знаеш ли какво да направиш в дадена ситуация на пътя, ако ще и да си със самолет пак някой ще те отнесе. На авторката препоръчвам горещо да си купи една куца калинка /имам предвид малка кола и не толкова мощна/ и да се научи да шофира уверено  Grinning

# 49
  • на пистата
  • Мнения: 5 837
Според мъжа ми-само да не е френска, италианска или американска.
Всъщност-най-добре да е японска.
Моята кола е Тойота Корола. Не искам и да чуя за друга.  Peace
smile3521не мога да разбера защо българина отрича японското което 100 пъти е по-добро от немското,вземи си нисан или тойота Peaceако пък искаш дизел нека е френски

# 50
  • Мнения: 2 401
Щото са скъпи частите, обаче  не допускат хората, че тези коли просто не се развалят  Grinning

# 51
  • Cофия
  • Мнения: 1 212
Аз съм с корса - предния модел 2006 година, взех я чисто нова от София Ауто. За 2 години и навъртях вече 35 000км, нямам никакви опраквания от количката, да чукна на дърво. И аз бях нов шофьор като я взех. Тогава се чудех нова или втора употреба,но при вероятноста да нацеля някоя стара с хиляди повреди, реших нова. Въпреки че всичко е късмет според мен -  колко приятели с чисто нови коли имат повече проблеми отколкото тези със старите. Ти си прецени според паричките с които разполагаш и според това което очакваш от автомобила. Когато я избирах се чудех между С2 и корсата, но от много хора чух, че на ситроените бързо им се разтропвала предницата и за това се отказах. До момента на корсата само масло и филтри съм сменяла и едни накладки, което при автоматик и на 35000км си е в реда на нещата. Желая ти успех в избора и безавариино каране Hug и да ни се похвалиш с придобивката  bouquet

# 52
  • Sofia
  • Мнения: 6 935
И други го писаха, но
не ти препоръчвам нова кола, щом си начинаещ шофьор и ще караш рядко.
Задължително ще я очукаш докато свикнеш. НОва кола, която ще ти гние пред блока и ще караш 4 пъти в годината - излишно хвърляне на пари.
Вземи си кола на 2-3-4 г.  - почти нова и на добра цена .
Една от колите ни  е японска, взехме я нова, вече 3-та година нищо не сме и сменяли, освен един фар заради ПТП (застрахователя го плати).

ако се спреш на нова кола имай пред вид :

- гаранционното поддържане включва ремонт в точно определен сервиз с доста солени цени на частите и консумативите и труда КОИТО ТИ ПЛАЩАШ!!!

- лизинга е до 5 години...

 newsm78
Да, ремонтите са в определен сервиз, но НИЩО не плащам!
Нито части, нито труд.
Само задължителната смяна на масло и др. консумативи през гаранционния период плащам.

# 53
  • Мнения: 674
Мъжо каза Фолксваген Поло но да е над 1000кубика. Били железни коли с хидравлика и много евтина подръжка. За 5000 лв можело да се вземе перфектна и нова някъде 97-98 година
Успех и недей се набутвай с нова кола щом си млад шофьор недай си боже ако я ужулиш да не те е яд....... Grinning Laughing Laughing

# 54
  • София
  • Мнения: 15 219
За 5000 лв можело да се вземе перфектна и нова някъде 97-98 година

Това не е нова кола, а кола на 10 години.  Grinning

# 55
  • Варна
  • Мнения: 535
И аз да кажа Simple Smile С мъжа ми изплащаме 2 нови коли, една японска и една немска. Лизингът ни е през Интерлийз от които сме много доволни, няма скрити такси, няма скрити комисиони. Периодът е 5 г. за едната и толкова за другата. Започнахме с вноски по 15%+допълнителните разходи, което дойде долу горе толкова колкото ти искаш да дадеш за кола втора употреба. Ноооо усещането е несравнимо. Може да не караме супер скъпи и луксозни коли, но са нови и са правени специално за нас по поръчка. Едната я чакахме 9 месеца, а другата 6, но това беше поради причината че бяха абс. нови модели.
Ако те интересуват подробности може да ми пишеш на лични.
Моят съвет е колата да бъде нова....иначе ставаш майстор монтьор още веднага щом я купиш!
А щом си и начинаещ шофьор ти трябва надеждна кола, а не такава която да те оставя на пътя.

# 56
  • Мнения: 2
купувай някаква "лада" и си прави кефа...
частите им се продават на килограм - боли те ханша дори да те ударят...калника щи струва 3 лв чисто нов!

# 57
  • Мнения: 2 323
Жени консултират жена за кола Mr. Green
Не че много разбирам, но ще споделя моя опит. Карам френска кола- Рено - супер здрава е, всеки който кара или е карал френска кола ще потвърди, че приказките, че се чупели много са градски легенди. И вози най-добре от всички коли, в които съм се возила или карала. Мъжа ми кара чисто нова Опел Астра и в сравнение с доста по-старото Рено вози като каруца, нищо, че е нова. Е, Реното дори и малко по-старо е по-вискок клас от Астрата..но все пак...
Ако можеш да си позволиш да изплащаш нова кола според мен е добър вариант, защото ще имаш каско към лизинга и всички очуквания и одирания ще ти ги правят безплатно в сервиз. А на по-стара кола аз не мисля, че е логично да се инвестират толкова пари за каско. Но пък предвид факта, че ще караш рядко дали си струва....
А това за начинаещите шофьори - ти ли се определяш като такъв, или просто скоро си взела книжка. Защото аз карам от няма и две години, но още първия път се качих сама с детето. Не ме е било страх и карам много. Т.е. заради краткия си стаж не мога да се определя като начинаещ, дори и по-в началото.

Моят съвет е колата да бъде нова....иначе ставаш майстор монтьор още веднага щом я купиш!
А щом си и начинаещ шофьор ти трябва надеждна кола, а не такава която да те оставя на пътя.

Е, и това е малко силно казано. Ако ще купуваш стара кола, най-добре е с майстор да я гледаш, а не само по-красота. Не че много си хваля колата, но ако сега трябва да я продам, няма какво да се прави по нея Mr. Green Разбира се, да караш нова кола е несравнимо удоволствие, но цената се различава драстично и всеки преценява дали си струва да плаща за това.

# 58
  • Варна
  • Мнения: 535
Жени консултират жена за кола Mr. Green
Не че много разбирам, но ще споделя моя опит. Карам френска кола- Рено - супер здрава е, всеки който кара или е карал френска кола ще потвърди, че приказките, че се чупели много са градски легенди. И вози най-добре от всички коли, в които съм се возила или карала. Мъжа ми кара чисто нова Опел Астра и в сравнение с доста по-старото Рено вози като каруца, нищо, че е нова. Е, Реното дори и малко по-старо е по-вискок клас от Астрата..но все пак...
Ако можеш да си позволиш да изплащаш нова кола според мен е добър вариант, защото ще имаш каско към лизинга и всички очуквания и одирания ще ти ги правят безплатно в сервиз. А на по-стара кола аз не мисля, че е логично да се инвестират толкова пари за каско. Но пък предвид факта, че ще караш рядко дали си струва....
А това за начинаещите шофьори - ти ли се определяш като такъв, или просто скоро си взела книжка. Защото аз карам от няма и две години, но още първия път се качих сама с детето. Не ме е било страх и карам много. Т.е. заради краткия си стаж не мога да се определя като начинаещ, дори и по-в началото.

Моят съвет е колата да бъде нова....иначе ставаш майстор монтьор още веднага щом я купиш!
А щом си и начинаещ шофьор ти трябва надеждна кола, а не такава която да те оставя на пътя.

Е, и това е малко силно казано. Ако ще купуваш стара кола, най-добре е с майстор да я гледаш, а не само по-красота. Не че много си хваля колата, но ако сега трябва да я продам, няма какво да се прави по нея Mr. Green Разбира се, да караш нова кола е несравнимо удоволствие, но цената се различава драстично и всеки преценява дали си струва да плаща за това.
Точно ренката така може те остави на пътя като и избият тапите  Mr. Green
Моята старата беше такава, хубава кола, но така и не се научи да не прави номера  Laughing
И все по празници си просеше по някое ремнотче.
А по въпроса....изобщо не е силно казано. Още когато вземеш кола 2-ра употреба, първата ти работа е  да и смениш масла, филтри ремъци, накладки, течности+ някой скрит дефект който не сте намерили преди да я купите.

# 59
  • Мнения: 192
...
За избора на марка и модел - италианса НЕЕЕЕЕЕЕЕЕ , японска - по-скъпичка подръжка , немска става. ...

Колега колко италианки са ти минали през ръцете че ги дрънкаш тия клупости? Или само си виждал чувал от познати?


Един съвет от мен: Фиат Пунто МК1 1.1 55 К.с.. това е КОЛАТА!
Широка, комфортна, безкрайно евтина за поддръжка (Имам 120000 на такава кола която преди това съм взел на поне 200000).
Не гние, мотора ако е поддържан няма чупене - това е първия сглобен на автоматична роботизирана линия двигател в света.
Обикновено навън тази кола е карана от някоя дама, което я прави още по привлекателен избор.
Търси версия с хидравлика и климатик. Не се набутвай 5000 за "немска каска" - ще получиш ръбест и тесен автомобил който вози като каруца. Още по лош е варианта с испанската му имитация наречена Сеат.
А който веднъж се качи на италианка става сектант...

Общи условия

Активация на акаунт