Отговори
# 45
Снежи, какво става с теб, оправи ли се? Сега прочетох всичко това, защото в момента имам сходен проблем и ми е интересно как са се развили нещата. Дано вече си забравила за тези проблеми и извинявай, че ти напомням, но сега на мен ми е важно да знам...

# 46
  • Canada
  • Мнения: 1 773
Снежи, какво става с теб, оправи ли се? Сега прочетох всичко това, защото в момента имам сходен проблем и ми е интересно как са се развили нещата. Дано вече си забравила за тези проблеми и извинявай, че ти напомням, но сега на мен ми е важно да знам...
Не съм се оправила съвсем. Все още си имам 3 увеличени лимфни възела, но този в основата на врата вече не ме боли и оттокът, който имах там - спадна. Врата пак си ме боли (и основно един от лимфните възли), но не толкова силно и не постоянно. Всъщност, единственият линфен възел, който изчезна, е този, за който ходих до спешното през януари. Явно антибиотика беше предписан много на място. Така и до този момент никой лекар не можа да ми каже от какво са, ното пък да ги излекува. За мое голямо съжаление тази година няма да си ходим и до БГ, така че ще стискам зъби до догодина.
Валя, а при теб какъв е случая?

# 47
  • Мнения: 950
Снежи в  крайна сметка каква ти е диагнозата ?

# 48
  • Canada
  • Мнения: 1 773
Снежи в  крайна сметка каква ти е диагнозата ?
Нямам диагноза. Така и от никой лекар не чух какво ми е.

# 49
Валя, а при теб какъв е случая?

Здраей Снежи! Благодаря, че си ми отговорила!
При мен е много объркано. Аз имам болки в рамото, плешката и под мищницата. Тъй като ме боли почти цялата дясна половина, вкл. и дясната гърда, си направих мамография. Тя показа, че имам двустранна фиброкистозна мастопатия. Отидох при хирург онколог и той напипа увеличен лимфен възел под мишницата и уплътнение в гърдата. Направи ми биопсия на това уплътнение и всичко беше ок. Каза ми да отида пак през зимата да види дали лимфният възел е още там и ме изпрати по живо, по здраво. Но болките си продължават. Ходих 2 пъти на различни невролози, и двамата ми поставиха различни диагнози: спондилоза, плексит, междуребрена невралгия и т.н., но без никакви изследвания. Изписаха ми куп лекарства. Отрових се, но никаква полза. Сега си мисля, че всичко е от гърдата и умирам от притеснение. Мисля да отида и на ехограф другия понеделник, защото само тогава почивам.
 Иначе си имам и друти лимфни възли, които са от 5 години и ту се възпаляват и болят, ту са  безболезнени и спокойни, но винаги са си увеличени. Те са под брадичката в ляво. И за тях бях обиколила сума ти доктори в града, но никой не ги излекува. Имам и възел на щитов. жлеза и изобщо съм пълна с такива неща.... Ужас!!! Сега пия ленено масло и се надявам да се излекувам сама, защото нашите лекари за нищо не стават, поне аз не съм попаднала на добри специалисти. Къде е д-р Хаус????????????????? Rolling Eyes

# 50
  • Canada
  • Мнения: 1 773
Съжалявам Валя! И мен в началото ме боляха и рамото и подмишницата към гърдата, освен врата. За късмет мамографията не показа нищо, освен леко увеличени лимфни възли на другата гърда, което се потвърди и от ехографа.
Лененото масло как помага?

# 51
ZDRAVEI SNEJI,NIE SME V ESPAÑA SINA MI 17god. PREDI OKOLO 6 mes. KAZA,4E IMA TOP4E V INGVINALNATA  OBLAST.KOGATO MI GO POKAZA BE6E KOLKOTO BEBE6KO YUMRU4E.TRUGNAXME PO LEKARI.PURVO EKOGRAF,USTANOVIXA 4E E UVELI4EN LIMFEN VUZEL,SLT TOVA NAPRAVIXA PUNKCIQ,KOQTO SE OKAZA LO6A,OT TAM SKENER  I MAGNITNA REZONANSIQ ZA DA SE VIDI DALI IMA NA DRUGO MQSTO V TQLOTO.,SLED TOVA GO OPERIRAXA I MU NAPRAVIXA BIOPSIA.SLAVA BOGU VSI4KO SVUR6I.VIJ FORUMA "bolest ns hodgkin". IZVINQVAI,4E SE NAMESIX.NE SUM LEKAR NO SLED KATO PREMINAX TAZI PUTEKA TE SUVETVAM AKO TI E VUZMOJNO DA SI NAPRAVI6 PONE SKENER I PUNKCIQ.TSELUVKI I USPEX

# 52
Здравейте,
аз също имам подобен проблем и не знам какво да предприема, защото лекарите не разбират какво ми е.
Преди време ми лекуваха зъб с киста, сега от тази страна, ми изтръпва всичко /понякога боли/ от време на време, увеличават ми се лимфния възел. Покачва ми се телесната температура, но до толкова, че да кажа, висока температура. Чувствам се уморена, но и имам много работа и не знам дали това е от работата или от нещо друго.
Лекувам си венците защото кървят, реших, че това е причината, но се оказа, че и това не е.
Единственото, което ми остава да мисля е, че е на нервна основа...Ако е така, какво бих могла да направя?

# 53
Qnakieva, сега е редно да имате скорошна пълна кръвна картина(хемоглобин...), диференциална кръвна картина(моноцити, гранулоцити, еозинофили...), утайка(суе), ретикулоцити и морф. еритр. От биохимията не е излишно: чернодробни ензими. Ако има данни за инфекция в дкк-то, ще се търси с микробиология. Ако няма сериозно повишени данни за инфекция ще се търси имунолог или ендокринолог или стоматолог.

 За да не си говориш празни приказки с имунолог ти трябва "електрофореза серумна протеинограма", така ако има повишени белтъци ще се търси хроничен процес...включително и туберкулоза(манту теста не е надежден, всеки човек трябва да е готов профилактично да се провери и за спин/сифилис).

 За ендокринолог ти трябват хормони и антитела, но това ще си реши специалиста(щитовидни хормони, от тях ако трябва щитовиден автоимунитет).

стоматолога, ще прави панорамна снимка, ще извади превантивно няколко зъба(мъдреци и каквото още мине).

температурата ти случайно да се покачва до 37.4 в одебно/вечерно време

# 54
  • Мнения: 1 199
Здравей Снежи, преди известно вреле забелязахме че целият врат на съшеря ми е с подути лимфни възли. Много се притесних, прочетох в Интернет че или е безобидно състояние вследствие прекарване на инфекция (ама инфекция не бяхме забелязали), или може да е сериозно. Заведох я на лекар, тя и назначи някакви изследвания които вече не помня. Практиката е че ако има нещо лошо по изследванията лекарят те търси, ама в случая не я потърси и нямаше лечение. Мина си от само себе си, при следващия преглед нищо нямаше. Според мен вече са ти направили доста изследвания и са изключили вероятността от усложнения. И както разбирам, са ти назначили няколко антибиотика, без които вероятно си могла да минеш и които не са безобидни. Според мен просто трябва да не мислиш за това за няколко месеца, притеснението повече може да ти навреди. Между другото когато дъщеря ми беше малка винаги имаше подут лимфен възел зад ухото. Говорих с лекари, нищо. С години си беше така и после от само себе си изчезна.

# 55
  • Canada
  • Мнения: 1 773
heureuse, при дъщеря ти проблема е бил различен от моя, щом при нея е минало от самосебе си. Защото по неизвестна причина аз вече ДЕСЕТ МЕСЕЦА съм с подути и болезнени лимфни възли. Няма начин да не забелязваш нещо, което те боли. И не само, че му обръщаш внимание, ами и започва да те нервира. Колкото до антибиотиците, на мен ми помогнаха първия и последния, защото големината на възлите чувствително намаля от тях, което автоматично говори за бактериална инфекция. Както и да е, аз отдавна съм спряла да ходя при личния за този ми проблем, стискам зъби и се моля някак си да изкарам зимата и дочакам лятото, когато ще се прибера в БГ и ще си направя всички възможни изследвания и най-вече ще ме прегледа изпитан с годините лекар.

# 56
  • Мнения: 1 199
Снежи, желая ти успех Hug

Общи условия

Активация на акаунт