Машина за хляб - 7 част

  • 34 720
  • 615
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 11 607
Бре, те много европейски са реагирали! Да не повярваш!

Забравих....искаха ми и адреса и когато имат кола към Благоевград - ще ми компенсират количествата некачествено брашно + малък подарък от тяхна страна за компенсация, и да върна останалите ми количества лошо пълнозърнесто брашно.....

# 46
  • Мнения: 11 747
Брее, dimitrina73, бравос! Hug
Аз мислех, че никой няма да се хване с тази баница, на всички им се стори много трудно... Всъщност не изисква повече усилие от другите неща, с тези питки тука не точим ли, не дърпаме ли, скъсваме се...  Макар, че и мене ме домързява и много рядко правя дърпана баница.

Сега пак съм замесила една питка, да видим как ще стане тоя път? Grinning

# 47
  • София
  • Мнения: 360
Момичета, бъдете здрави! Честита и успешна Нова година на всички!

Гелева, мисля, че съм виждала яйчено брашно в магазина за диетични и екологични храни на бул. Гоце Делчев. Не съм сигурна, но ако не е спешно като тръгнат децата на училище ще ходя до там и мога да проверя. Поне ще събера информация

Лебедуна, поздравления  bouquet с твоята пита обрах овациите по празниците. Благодаря!

# 48
  • Пловдив
  • Мнения: 1 158
 Grinning deata ГОЛЯМО БЛАГОДАРЯ  за съвета - спести ми мъкненето до сервиза , а как правиш козунаци?????? като от захарта става така  Sad

# 49
  • София/Осло
  • Мнения: 4 541
мама галя- в по-малки дози забъркваш и само тестото ми меси машинката, печенето е във фурната и веднага накисваш в гореща вода за да не стегне и да не се захароса .
тя и пина се беше оплакала от захаросване на бъркалките на машинката  Wink

# 50
  • Мнения: 3 423
Мацки, нормално е да ме мислите!
Обещах ли ви хляб от третия път!
Обещах ви. Изпълних ли го. Да!
Хайде, потупвайте ме по рамото.
Да живее мързелът!!!

# 51
  • Мнения: 1 797
Честита да е Новата 2008 година. Здраве ви желая на всички  Heart Eyes

Дотук с пожеланията. Почвам с оплакванията. Болярската ми пита за Нова година стана пълна трагедия   newsm11 Ето доказателството

А сега някой да ми обясни защо стана така. Вижте каква е ужасна изпечената пита.  "Спити" се е точната дума. Никаква пухкавост, никакъв релеф, с една дума - срам. Моите съмнения са, че тестото беше прекалено меко, но пък скоро правих пита с доста меко тесто и си стана ОК. Второто - дали маята не беше малко. Помагайте, момичета, защото ми иде да не пипна повече тесто  Naughty
На вкус я биваше, ама направо не ми се искаше да я гледам на новогодишната трапеза.

Последна редакция: ср, 02 яну 2008, 21:13 от curly sue

# 52
  • Мнения: 6 029
Ъъъ, запис.
Мъжът ми е купил панинско брашно, ще го пробвам утре.

# 53
  • Мнения: 438
Здравейте момичета!ЧЕСТИТА НОВА ГОДИНА НА ВСИЧКИ ПИШЕЩИ В ТАЗИ ПРЕКРАСНА ТЕМА!
Толкова ме заинтригувахте,че си поръчах машинка за хляб за новогодишен подарък. Желанието ми се изпълни и вече си имам Мулинекс с две бъркалки. Благодаря ви ,че ви има и с удоволствие ще изпробвам вашите рецепти.

# 54
  • Мнения: 5 278
Честита Новата година,момичета Simple Smile
Да ви кажа,възхищавам ви се на уменията,кога ли ще ви настигна,ако изобщо някога се случи Simple Smile И да ви питам - всеки хвали рецептите на Лебедуна,на Биляна и а още други,но аз не ги намирам в рецепти за машина за хляб или не търся както трябва? И да ви се оплача - днес се опитах да направя по-голям хляб в Динамик- а по една рецепта,която някой беше постнал и беше пълен провал. Тестото толкова се надигна,че излезе от тавичката и полепна по реотана,замириса на изгоряло,изобщо ужас. Извадих го и го доомесих с брашно,а после го опекох във фурната на питки,но не се получи много. Не знам какво не беше както трябва,но според мен брашното е било малко в рецептата -675 гр. за 1 кг. или аз не съм го измерила както трябва.
Някой може ли да ми каже 1 пакетче суха мая на колко жива се равнява? Но ако може не в грама,а колко от кубче колкото локум . И още един лаишки въпрос - като фурната ми е на четири степени и никъде не пише градусите как да разбера на колко да я пусна ,за да загрее до 220? Предполагам вече всички разбрахте колко съм зле и че от мен скоро майстор няма да излезе Simple Smile

# 55
  • Мнения: X
Честита ви Нова година,  хлебарки!
Да сте живи и здрави да си ползвате машинките!

Кати, идея си нямам защо мислиш, че не ти се е получила питката.Поне на снимката изглежда добре.
Лиске, ти  си  нашата гордост!Наминавай по-често в темата, за да се амбицираш. Wink
Цоци, браво на теб!А и на г-н Василев!Така се работи!Аз никога не съм имала проблеми с тяхно брашно.Даже, преди да си купим брашно от една мелница, ползвах само на Панино и бях най-доволна от  него в сравнение с другите марки, които съм пробвала.Идеята на г-н Василев си я бива, мда.

Последна редакция: ср, 02 яну 2008, 22:58 от Анонимен

# 56
  • София
  • Мнения: 2 113
Честита да е Новата 2008 година. Здраве ви желая на всички  Heart Eyes

Дотук с пожеланията. Почвам с оплакванията. Болярската ми пита за Нова година стана пълна трагедия   newsm11 Ето доказателството

А сега някой да ми обясни защо стана така. Вижте каква е ужасна изпечената пита.  "Спити" се е точната дума. Никаква пухкавост, никакъв релеф, с една дума - срам. Моите съмнения са, че тестото беше прекалено меко, но пък скоро правих пита с доста меко тесто и си стана ОК. Второто - дали маята не беше малко. Помагайте, момичета, защото ми иде да не пипна повече тесто  Naughty
На вкус я биваше, ама направо не ми се искаше да я гледам на новогодишната трапеза.

Аз нямам много опит с питите, ама се замислих над твоята и реших, така и така я мисля, да взема и да го напиша, поне от съпричастност:) Да не би да е превтасала преди печенето или в началото му, или пък да и е дошъл широк съдът и да се е разляла...Макар, че ти сигурно си имаш отработени Т за печене и тави за определени количества...Ползвала ли си това брашно като марка и партида и преди?
Понякога, когато човек очаква да се справи и много иска - нещо се обърква (това като последно обяснение ми хрумва)

# 57
  • Мнения: 11 607
Кати, за питката...Аз съм имала провали от: превтасало тесто(най-често) или голямо количество тесто в малка тавичка и няма как да бухне и как да се опече. Иначе и аз смятам като Кампари,че на снимки питката ти изглежда много добре.

Djina напиши на търсачка - питки и виж какво ще ти излезе. Търси също - за любителките на питки(болярската), коледна питка Роза(тази е на Лебедунка). А за 220 на фурната.. - това е степен 4 ако не се лъжа.

Лиске, ние няма да те потупаме по рамото.....
Кажи мерси и на нас дето те мислихме
и с мислите си спомогнахме за хубав хляб!

# 58
  • Мнения: 11 747
Djina, какво мислиш да печеш на 220 градуса?? #Crazy Ако е питка недей, моля те! ooooh!

Кати, аз по тази снимка не виждам друго, освен че не ти е надута питката много. И аз си мисля, че може просто да ти е била голяма тавата за това количество тесто.Ако ли не, малко на превтасало ми прилича.

Според мен за неудачите си по-добре да не обвиняваме брашното (говоря само за изделия от бяло брашно тип 500).Аз като ученичка като не скопосам нещо и все брашното ми беше виновно.Веднъж дори диагноза 'картофена болест' поставих на едно брашно  ooooh! Tired  едва ли някой е пуснал в магазинната мрежа, чак толкова болно брашно! Просто на некадърния космонавт космоса му пречи или както там беше вица...
И себе си слагам в това число, някой да не реши, че само за другите говоря. Peace

Просто колкото пъти съм казвала, че брашното не е хубаво и след време съм си намирала грешката в мен, ама в началото най-лесно е брашното да го отнесе! Mr. Green

# 59
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 687
Снощи опекох първият си хляб и стана супер. Спазвах си всичко по рецептата в книжката и стана като за изложба  Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт