Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Кърмене и захранване
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

София

Здравейте. Планирам да си сложа спирала Мирена другия месец, знам, че е одобрена за кърмачки. Интересува ме дали някоя от вас си е слагала докато е кърмила и дали спирала е имала някакъв ефект върху кърмата? Благодаря предварително!  Hug

Успешна да е Новата 2008 година за всички!
Цитирай

София, Младост 2

Спиралата действително е одобрена за използване при кърмачки.
Как ще подейства е доста индивидуално - и със спиралата, и с мини-хапчето, което е одобрено за кърмачки, защото също като нея съдържа само прогестини, е възможно да има ефект върху количеството кърма. Предполага се, че при метаболизма на въпросните прогестини се получават естроген-подобни съединения, които може да се отразят на кърмата. Не при всички се получава така, естествено - повечето майки нямат проблеми, но е нещо, което трябва да се обмисли. Принципно препоръките са хормонални противозачатъчни средства да се използват след навършени 6 месеца на бебето, когато то се захранва и вече не разчита изцяло на кърмата за задоволяване на нуждите си - така евентуални проблеми могат да се тушират с увеличен прием на твърди храни, ако има нужда.
Цитирай

София

hedra - Благодаря много!  Hug Много ме е страх да не намалее кърмата, защото искам да кърмя максимално дълго. Май наистина ще изчакам още малко, докато София стане на 6 месеца и започнем захранването. Пък може и малко повече, защото ако съм в малката група на кърмачките, на които намалява кърмата няма да си го простя. 
Цитирай

Sofia

Моята гинеколожка ми изписа Фарматекс 18,9mg противозачатъчни вагинални таблетки. Те са за след раждане, по време на кърмене и др.  Посъветва ме да изчакам със спиралата докато се кърмим и аз чакам  #Crazy
Цитирай

ville de Quebec

Аз бях с Мирена, сложих я когато малкият беше на почти 6 месеца. И аз много се страхувах, че ще ми намалее кърмата и тн, но нищо такова не се случи. Нямаше никакъв ефект върху кърменето, нито по-малко, нито повече кърма, толкова, колкото и преди спиралата. Физически също се чувствах добре и нямах проблеми, но психически нещо не ми понесе, не се чувствах конфортно и я махнах.
Цитирай

Аз имам Мирена, сложих я почти веднага след като родих( 45 дена). При мен не е имало никакъв проблем с количеството на кърмата. Дори, въпреки че ми се наложи известно време да не кърмя и да се изцеждам(близо месец), количеството си остана същото и след този период.
Цитирай

София

Здравей, а защо си избрала Мирена, а не например медна спирала, която не отделя хормони?
Цитирай

София

Благодаря за отговорите и на останалите момичета!   bouquet

Аз имам все повече колебания. Четох, че хормоните могат да преминат и през кърмата и не се знае дали няма да имат някакъв ефект върху кърмачето. Въпреки че са в малки количества и въпреки че от толкова години мини-хапчетата, които съдържат по-голяма количество хормони са разрешени и се предписват на кърмачки, взех да се плаша.  Confused

cat11 - На прегледа след раждането моята гинеколожка ми препоръча Мирена, ако не планирам да раждам скоро. Каза, че е съвместима с кърменето и може да се сложи 6 седмици след раждането. Доколкото си спомням спомена, че другите спирали не са подходящи за кърмачки? Разбира се може и грешно да съм разбрала и недочула, защото още не съм намерила обяснение на това. newsm78 На 10 съм на преглед и смятам пак да разпитам. Ако медните спирали са съвместими с кърменето бих избрала тях пред спирла с хормони.
Цитирай

София, Младост 2

Медната спирала няма никакво отражение върху кърменето (тя е само бариерен метод, който действа локално) и е приблизително 10 пъти по-евтина от Мирена Very Happy
Има други недостатъци обаче - за разлика от Мирена, при нея е възможно менструалното кървене да се засили като обем и продължителност (при Мирена намалява, даже напълно изчезва при някои жени, което пък си има своите предимства и съответни недостатъци). Важат си с пълна сила и общите за спиралите (все едно хормонални или не) странични ефекти.
Цитирай

София, Младост 4

Хайде и аз да се запиша да следя коментарите, защото почвам все по-живо и аз да се интересувам от въпроса.
Цитирай

София

И аз да се включа  Smile Преди половин година се замислих сериозно по въпроса за спирала, обаче поне за мен Мирената не е вариант на избор, точно защото е хормонална. Факт е, че се намират плазмени концентрации на хормона в кръвта. Факт е и че ефекта на хормоните върху организма не се проявява веднага, а далечните последици не могат да бъдат винаги предвидени. За себе си съм решила да не подлагам детето си на риск. Други варианти бол. Поне докато кърмя
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.