Имам въпрос!!!

  • 1 164
  • 12
  •   1
Отговори
  • софия
  • Мнения: 105
Моята история накратко преди въпроса ми
Лапароскопия,ендометриоза 4 степен,после 4 инжекции Диферелин,след това доктора ми препоръча да започна лечение с противозачатъчни да предотвратиме появата на болеста пак.И така вече 6 опаковки съм изпила.Като ги започнах с първия цикъл имах зацапване две седмици и после цикъла си ми беше нормален,но по време на тях образувах фоликулярна киста и то големичка 6 см и нещо.Продължих си противозачатъчните кистата започна да намалява и когато отидох на преглед дек.месец се беше махнала изцяло с последния цикъл,Но  този последен цикъл беше обилен 5 дни и после продължи с зацапване 6 дни. На прегледа док.ми каза,че най-вероятно ще трябва да спирам хапчетата,това ме доведе до мисълта,че те явно не ми действат хубаво,но аз го попитах с какво ще предотвратявам евентуално да не се появи отново болестта и той ми вика "Ти си прецени"е тая реплика ме уби направо е как да преценя каже те ми какво да правя,ако ги спра ме притенява,че пак ще дойде гадната Ендометриоза,или че пак кисти ще почна да правя.то щом образувам киста с хапчетата представете си без тях.Иде врема за новата опаковка и не знам какво да правя да я почвам ли или не.Ако не я започна какво друго бих могла да пия против кисти някакви билки ли незнам SadМного съм объркана.
Моля момичета дайте ми съвет Praynig

# 1
  • Мнения: 945
Здравей,
Нищо не разбирам от ендометриоза, но една моя приятелка я излекува, като от няколко години вече пие противозачатъчни след лапаротомията и не й се появяват кистички. Може би трябва да смениш доктора и да потърсиш и второ мнение. Успех!

# 2
  • Мнения: 4 324
Не знам кой е лекаря, но репликата му е уникална.
Консултирай се с поне още един д-р.
Не преценявай сама!!!!

# 3
  • Мнения: 128
 Задължително потърси и второ мнение, казвам го от личен опит!

# 4
  • Мнения: 7 718
Ади, ендометироза се лекува с бременност. Laughing
Ти правиш ли опити за забременяване не разбрах аз?
Ендометриозата винаги може да рецидивира, но с течение на възрастта вероятността това да се случи намалява. Важното е какво искаш и на колко си години.

# 5
  • софия
  • Мнения: 105
Лали знам,че се лекува най-сигурно с бременност,но в момента,просто не съм готова за бебчо.
Търся работа,нямам такава финансова стабилност и още куп неща.Иначе съм на 24години.
А за доктора-не мисля ,че ми трябва второ мнение,защото той е един от най-добрите,повечето момичета тук той ги е оперирал док .Попов е .Просто той незнаеше явно какво да ми препоръча и аз още не съм рещила дали да почвам друга опаковка,страх ме е да не стане пак като минали път SadОх незнам какво да правя Sad Sad Sad

# 6
  • Мнения: 12
Моята история е почти като твоята, ендометриоза 3-та степен, операция , отстранен ляв яйчник, шест месеца диферелин - 2006г.След това пих противозачатъчни от който ми се получаваше междуменструално кървене и определено не ми понесоха добре.По съвет на лекаря ми ги смених с  линдинет 30 и за сега съм добре. Моят съвет е да смениш лекарствата и може би ще се почустваш по-добре.

# 7
  • Мнения: 142
Ами да защо не смениш противозачатъчните?

# 8
  • Мнения: 1 224
Може би доктора ти е имал предвид именно бременност като ти е казал ти да си прецениш - в смисъл че бременността е най-доброто, но той не може да ти изпише бременност - това си е само твое решение.А иначе и аз се присъединявам към съветите за други противозачатъчни (но и бебчо не го отлагай задълго).

# 9
  • Мнения: 7 718
Ади, ендометриозата е коварна болест. Ако имаш партньор и се обичате, не се колебайте да започнете опитите.  Защото когато си готова, имаш финансова независимост, може да е късно и трудно и да страдаш като някои от нас.
Д-р Попов е добър специалист, обсъди всичко пак с него.

# 10
  • Мнения: 340
Ади, и аз искам да те посъветвам да помислиш за бебче. Диагнозата ти наистина е сериозна. Приеми, че съдбата ти е поставила този въпрос съвсем на място, може би с детенце ще е по-успешен твоя път в живота. Никога не знаеш.

# 11
  • Мнения: 47
Миличка и аз се присъединявам към всички останали. Ако желаеш за твое успокоение смени лекарствата и дано се почувстваш по-добре. Но обмисли и другата възможност, то на сегашните времена ако чакаме да сме с прекрасна работа, финансово стабилни и прочие, повечето от бебчетата нямаше да ги има. Успех Hug

# 12
  • софия
  • Мнения: 105
Здравейте момичета мерси за отговорите Hug,първо не сменям хапчетата,защото веднъж ги смених,първо бях на линдидет 20 не ми се отразиха хич хубаво за това ги замених с Ясмин(като дойде ред на следващата опаковка линдидет си взех вместо нея Ясмин) и сега съм с тях и несмея пак да ги сменям.А за бебчо знам ,че болестта е ужасна ама наистина не му е сега времето.Мерси още един път за съветите,много хубаво,че има такъв форум Hug

Общи условия

Активация на акаунт