Бебе на 2 седмици-кожата му се бели?:(((

  • 2 682
  • 36
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 324
Нормално е кожата на новороденото да се бели, но ти хидратирай добре.
Не мога да разбера защо педиатри препоръчват да се маже със зехтин, при положение, че има толкова качествена козметика! Живея в Италия, тук има 20 вида зехтин, но никой не маже и не препоръчва да се маже бебето със зехтин. Но изборът е само твой.
В началото използвах хидратиращата серия на Мустела, но водата тук страшно изсушава кожата и сега сме с козметиката на A-derma. Exomega прави чудеса със сухата кожа.

# 16
  • София
  • Мнения: 3 064
За този проблем ни бяха предписали масло за баня Линола фет. Много помогна!

# 17
  • Мнения: 1 371
От зехтина по-хубаво няма. Алекс не се е белил така, но и да беше, щях да го мажа при всички случаи със зехтин.

# 18
  • Мнения: 728
Моят син е същия, особенно по крачетата - белеше се на парцали.
Всеки път като му сменям памперса го мажа с лосйонче за след къпане да му овлажни кожата и да ти кажа пооправи се доста. Пак се бели на някой места но ставнително по-малко.

# 19
  • София
  • Мнения: 790
Аз ползвах сапун Себа Мед и после един лосион Excipial U Hydrolotion. Доста добре се отрази на Рали, която също беше с много суха кожа.

# 20
  • Мнения: 175
Здравей!
Нормално е, да. Моят син има много чувствителна кожа и го мажа със зехтин вечер и олиото на Бюбхен сутрин. Когато ни изписаха от болницата се лющеше направо, дупето му беше изринато и подсечено, абе изобщо ужас. Тогава педиатърката ни даде рецепта за крем, който ни направиха в аптеката и не съм имала проблеми, особено с подсичането. Отначало кожите им са толкова тънки и нежни /особено на русите и синеоки бебета/  Peace

# 21
  • Мнения: 9 973
ние сме пропуснали беленето,мажа с мас Peace

# 22
  • някъде там
  • Мнения: 1 698
нашто педи каза първия месец дасе мажем само с преварен зехтин и никаква козметика Simple Smile кожата и е супер

# 23
И при нас го имаше този момент, джипито ни даде едно кремче и се оправи. Ще потърся дали му пазя името.

# 24
  • Мнения: 93
 И моя син в началото се белеша така,но беше само по ръчичките и крачетата. Мазах го с Линола Фет на проблемните места.

# 25
  • Мнения: 2 950
Абсолютно нормално е. Йоана се белеше. Близнаците също се белят в момента. Педиатърката и двата пъти ми каза да не ги мажа целите с нищо, защото все пак дишат и с кожата си. Мажа само по гънките и дупетата.  newsm30

# 26
  • София
  • Мнения: 1 456
Би следвало да е нормално. Къпете се само с мек бебешки сапун и задължително мажи след баня с преварен на водна баня зехтин. Всички тези бебшки козметики и масла ги остави за по късен етап.  То почти веднага се вижда разликата.
Ако обаче продължва по-добре се посъветвай с дерматолог.

Аз бях накупила Мустела - за къпане и мазене след баня, но до към 4-я и 5-я месец мажех само със зехтин и съм намала никакви проблеми.
Пък и със зехтина можеш да мажеш навсякъде
без да се притесняваш. Успех!

# 27
  • Мнения: 1 479
От зехтина по-хубаво няма. Алекс не се е белил така, но и да беше, щях да го мажа при всички случаи със зехтин.
Peace

# 28
  • Мнения: 405
И нашата кожа цялата се обели. Grinning Още като се роди беше милата цялата на люспички. И аз се уплаших, че и има нещо, ама в болницата лекаря ни обясни, че малката е преносена и това е съвсем нормално. Каза, че няма нужда с нищо да я мажа. Само вода и любов! Peace И така и направих. Сега сме вече на четири седмици и няма и помен, че сменихме като змийче първата кожа! Laughing
Но тук по принцип препоръчват в началото никаква или възможно най-малко козметика да се използва, за да се избегнат по-късно алергии! Wink
Така че мисля че няма за какво да се притесняваш!
Просто си обичай бебчо и не се притеснявай. Ние са около две седмици и половина се обелихме изцяло! Joy

# 29
  • Габрово
  • Мнения: 1 330
И на мойто така му се белеше- първо на крачетата започна и свекървата се произнесе, че е от чорапките, които му обувам понеже били от изкуствена материя, но после като почнаха да се белят и ръчичките  разбрах, че не е от това- там чорапи не съм слагала Grinning

Общи условия

Активация на акаунт