Как да заобичам готвенето?

  • 4 777
  • 94
  •   1
Отговори
  • Мнения: 145
Здравейте,

Доста дълго се чудих преди да се реша да пусна такава тема. Но само тук май може да ми помогнете..

Ето моя случай:
Мразя да готвя. /Уфф, като го написах като че ли изчерпа случая.../ Laughing
Не, не е само това.
Та мразя да готвя, струва ми се супер загуба на време, не ми интересно и пр. и пр. мога да продължа в същия дух.
Недейте да ме критикувате. Не затова пускам темата.

Имам син на 1,7 год. И заради него, и заради останалите от семейството ми разбирам много добре, че домашната храна е нещо неотменимо и полезно.

По тази причина искам да готвя често, разнообразно и това да не ме дразни и да не ми влие зле. Искам да правя супи, второ и десерти с лекота и удоволствие...
Чета тук размяна на рецепти, не ми се струват сложни, но настане ли време да си го приготвя в мойта кухня... никакъв ентусиазъм.

Та кажете ми някакви дребни или не толкова дребни неща, които ви карат да обичате готвенето, да го улесняват и пр.
Аз мисля, че хубава тенджера, тенджера под налягане, прилична печка много биха помогнали, кухнята ми е част от хола - имам телевизия за разнообразие на процеса...

Сещате ли се и вие за нещо?

# 1
  • In a surreal moment!
  • Мнения: 2 038
такаааааааа...
не сме от една кръвна група , но те разбирам ....
аз не обичам др. аспекти на домакинството , които може би пък ти харесваш....
много е хубаво , че заради детето искаш да го преодолееш , но не се тормози , като не става , не става - доста неща се продават готвени , така че има алтернатива
дРъта готвачка съм , но и аз имам моменти на големи спадове и нежелание - възбуждам се с ново уредче или съдинка , или нещо подобно.
и аз си имам тв , че и легло да си прилягвам в кухнята - всички екстри - тя ми е убежището Simple Smile
Същинкото готвене е вдъхновение и творчество , само когато има кой да свърши мръсната работа по белене , миене , кълцане , разбиване , месене - така че вземи си робот , миксер на стойка , машина за месене и подобни благинки . аз така превърнах прането в удоволствие - взех си отлична пералня - голяяяма...да можеше и да простира ....
Действай , машинизирай се и докато те работят ти ще имаш време да твориш - щипка от това , стиска от онова и воала - гозбичка , питка и т.н.
Успех !
Ако ти трябват изпитани и улеснени рецепти - питай , насреща съм !

# 2
  • Мнения: 11 747
Аз обичам да готвя, но понякога ме домързява... Tired  Обикновено стимулиращо ми действат фотографии с манджи! Peace Красиви, различни, интересни - много обичам да гледам такива снимки, а из нета е пълно. Много ми е приятно и тука във форума като се слагат снимки, гледам и се вдъхновявам, чак търпение не ми остава някога! Crazy

Иначе, чесно казано, като не ти се готви, ама хич пък не ти се готви - ми не готви! Hug Толкова много неща се продават готови и по магазини и от ресторанти се правят доставки и т.н. Сега, всеки не се е родил готвач! Peace

Аз сега готвя, ама в един момент ако ми се отготви, ми няма да готвя! Crossing Arms

# 3
  • Мнения: 1 184
Ако ти трябват изпитани и улеснени рецепти - питай , насреща съм !
Това ще е много хубаво ако може да споделите подобни идеи - ястия от рода на "От нищо - нещо" или "улеснени рецепти". Това много би помогнало на млади майки и жени, които не чувстват готвенето да е в кръвта им /като Дени и мен  Mr. Green/.
Благодаря предварително.

# 4
  • Мнения: 818
Аз обичам да готвя, но понякога ме домързява... Tired  Обикновено стимулиращо ми действат фотографии с манджи! Peace Красиви, различни, интересни - много обичам да гледам такива снимки, а из нета е пълно. Много ми е приятно и тука във форума като се слагат снимки, гледам и се вдъхновявам, чак търпение не ми остава някога! Crazy



Взе ми го от клавиатурата ,Пина Laughing
Понякога завиждам на хората,които не ги влече  правенето на сладкиши-ходят си тьнки и стройни-а аз мерак да го направя,после мерак да го изям  Laughing

# 5
  • София
  • Мнения: 4 730
И аз не обичам да готвя  Tired Изключително изнервящо ми действа, все нещо ме хващат бесовете като се захвана!
Обаче от месец-два се старая и съм си поставила за цел да стана пИрфектната готвачка!
Та..това ме стимулира! Такъв тип човек съм, че преследвам набелязаните цели и не се давам лесно. Проблемът е не толкова, че не ми се получават манджичките, а че не ми се захваща с това.
Добре ми действа като разглеждам тук, момичетата слагат снимки и си казвам "що пък и аз да не пробвам да го направя това?" и така  Crazy
Успокоявам се и че съм още млада-зелена, едва на 20 Flutter та, има време.
Много Нестимулиращо ми действа обаче критиката! Mr. Green Склоонна съм при някое тъпичко изказване да хвана всичко и директно в боклука.  bowuu

# 6
  • Мнения: 25 400
Хм, а обичаш ли да ядеш?
Хора, които уважават вкусната храна обикновено нямат проблем с готвенето, стига да не става въпрос за мързел.  Mr. Green
За мен готвенето е единствената домакинска дейност, която ми доставя удоволствие, защото само в нея може да се вложи творчество. Когато започнеш да гледаш на готвенето не като задължение, а като възможност да твориш, предполагам, че ще се събуди интересът ти към него.  Laughing

# 7
  • In a surreal moment!
  • Мнения: 2 038
Да пообобщя нещата -
За да се наканиш да готвиш трябва да си зверски гладен ! - аз сита не мога да готвя
Добре е да се нахъсваш с личен пример - гледане на живо , гледане на снимки , видео и т.н. в този дух(така се научих да коля).
Тефтер - записвай , дори и най-обикновени рецепти - подробно - така се избягва паниката и в-си от рода "ами сега ?"
Питай - разговаряй за това какво мислиш да сготвиш с приятелки , с комшийки , с баби - интересувай се те кое как правят - набирай теоретичен опит .
Говори (пак с тях) ти как приготвяш - ако допускаш грешки те ще те коригират - не е срамно , никой не се е родил научен !
Добре е да знаеш , че повечето супи и ястия от БГ кухня следват определена схема и ред на действия и процеса търпи улеснение - например запържване на лук и подобни в микровелето , печене във фурната в по-дълбока тавичка , за да остане сос , но не дебнеш на котлона и т.н.


Ако се сетя още ще пиша !

Елип , мила , как са Рая и Тито ?!?
Не си ни навестявала отдавна в арабската .
За жалост от нищо - нещо , не винаги се получава , но имаш ли нещо конкретно в предвид - питай , заедно ще го сготвим - не се съмнявай ! Heart Eyes Hug

# 8
  • Мнения: 1 679
Когато започнеш да гледаш на готвенето не като задължение, а като възможност да твориш, предполагам, че ще се събуди интересът ти към него.  Laughing

Подкрепям. Когато се научих да готвя, разбрах, че това ще е едно от най-приятните ми занимания.

# 9
  • Мнения: 1 679
Ако ти трябват изпитани и улеснени рецепти - питай , насреща съм !
Това ще е много хубаво ако може да споделите подобни идеи - ястия от рода на "От нищо - нещо" или "улеснени рецепти". Това много би помогнало на млади майки и жени, които не чувстват готвенето да е в кръвта им /като Дени и мен  Mr. Green/.
Благодаря предварително.

Elip, преди година бях пуснала такава тема - за ястия "От нищо - нещо". Потърси я.

# 10
  • Мнения: 1 184
Elip, преди година бях пуснала такава тема - за ястия "От нищо - нещо". Потърси я.
Мерси Smiley  Hug. Непременно ще потърся темичката. И в подфорума Любими рецепти има интересни и лесни неща /с твоите започнах Mr. Green/, но рецептите са много и е трудничко да се отсеят  Tired.

Хм, а обичаш ли да ядеш?
Хора, които уважават вкусната храна обикновено нямат проблем с готвенето, стига да не става въпрос за мързел.  Mr. Green
Предполагам си права. За мен яденето винаги е било нещо, което трябва да се свърши, а не удоволствие.

ДругарчеHug. Мерси за отзивчивостта. Ще ти пиша като се сетя нещо /кога ли ще ми дойде музата за готвене обаче Crazy/.

# 11
  • Мнения: 1 184
Smiley*, успях да ти намеря темичката. Мерси отново.

# 12
  • Мнения: 494
 
Хм, а обичаш ли да ядеш?
Хора, които уважават вкусната храна обикновено нямат проблем с готвенето, стига да не става въпрос за мързел.  Mr. Green
За мен готвенето е единствената домакинска дейност, която ми доставя удоволствие, защото само в нея може да се вложи творчество. Когато започнеш да гледаш на готвенето не като задължение, а като възможност да твориш, предполагам, че ще се събуди интересът ти към него.  Laughing
Хм-м-м-м...то хубаво творчество, как'Сийке, ама на новак в готвенето не е много полезно да се дава свобода в това отношение...Аз, право да си кажа, много зор съм видяла докато стигна етап "творчество", че и да го оценя тоя етап!!! Е, сега е най-голямото ми удоволствие, но в началото...творчеството само ми вредеше, а и не само на мен Laughing Laughing Laughing
  Все едно, моят съвет е друг. Ако искаш да заобичаш готвенето, намери рецепта на нещо лесно, но вкусно, сготви го внимателно,после се постарай да го поднесеш в красив вид на любимите си хора, после се наслади на реакциите и похвалите им, почуствай удоволствието от това, че нещо, направено от теб, им е харесало...и току-виж ентусиазмът ти следващият път, когато влезеш в кухнята, нараснал многократно... Peace
  Това проработи при мен и сега съм маниак-може да не съм  гладна, може да не ям определена храна или нещо подобно, но това не ми пречи да готвя с невероятно удоволствие...Успех! Simple Smile

# 13
  • България
  • Мнения: 1 090
Дени,аз отдавна мисля да пусна такава тема,ама от срам си трая.
И аз съм така,пък обичам да ям,не мога да разбера как стават тези работи. Laughing
Имам всякакви  удобства и джаджи в кухнята,ма не ме влече и това е ,пък заради детето няма как,стискам зъби и готвя,ама май повече я караме на замразени храни.
Не съм сама значи,имало и други,ей сега в този момент моите отиват на пицария,понеже ме знаят. Mr. Green

# 14
  • Мнения: 3 447
Готвенето е терапевтично! Просто вместо лук, картоф или каквото там сложиш на дъската за рязане, си представи физиономията на този, който те е ядосал днес  Mr. Green
Иначе сериозно - аз обичах повече готвенето, когато не бях длъжна да го правя. И вдъхновение имаше, и творчество. Сега просто всеки ден трябва да има нещо за ядене, това е. Но все пак... любима музика, докато готвиш, помага. И танци също. И чаша вино  Simple Smile А, и включи детето да помага в готвенето, забавно е  Simple Smile

# 15
  • Мнения: 25 400
Абе не знам, ама всички добри готвачи и готвачки, които познавам, са все чревоугодници.  Laughing
Просто няма начин да обичаш вкусно ядене и да се задоволяваш с полуфабрикати или готови неща. Ако обикнеш храната, ще обикнеш и готвенето. Иначе просто няма как да стане.  Mr. Green

# 16
  • България
  • Мнения: 1 090
Как Сийке ,имаш право! Crazy
Аз наистина много не си угаждам през годината,то и килограмите ми са доста скромни,де,обаче като отида на гости на майка ми лятото ,веднага ставам "лакома"и напълнявам. У нас като няма кой да го наготви ,не ми се отваря апетит,пък аз съм зодия Телец,капризна съм,инат  и чревоугодник и хем ми се яде хубава храна,хем не ми се готви . Crossing ArmsНе ям кво да е иначе ,ама и не готвя! Mr. Green Виждаш ли "дълбоката" драма и противоречие тук?  Joy
Ама поне мъжа ми готви,та не съм се затрила хептен.. Laughing
"Записвам" се май в тази тема. newsm78

# 17
  • София
  • Мнения: 4 730
Абе не знам, ама всички добри готвачи и готвачки, които познавам, са все чревоугодници.  Laughing
Просто няма начин да обичаш вкусно ядене и да се задоволяваш с полуфабрикати или готови неща. Ако обикнеш храната, ще обикнеш и готвенето. Иначе просто няма как да стане.  Mr. Green
Е, явно в това ми е проблема  Thinking Яденето е необходимото зло за мен, от малка съм злояда.

# 18
  • Мнения: 385
Опитай да направиш еклерите на Иви. Много лесна за приготвяне рецепта - става за нула време, а няма цапане, месене, точене, втасване. За по-лесно вземи готов крем, например "Оле" на д-р Йоткер, вместо да правиш. Става за начинаещи и определено ще впечатлиш близките си с резултата. А реакцията им определено ще ти бъде стимул да продължиш да опитваш Wink, поне при мен това действа Hug.

Последна редакция: нд, 06 яну 2008, 23:00 от kalynka

# 19
  • Мнения: 145
Здравейте,

Значи записвам си следната рецепта за улесняване и о-приятняване процеса на готвене:

* Запис на рецепти на ястия, които са ми харесали от мами, баби, комшийки, махленки, форумки и пр.
* Хубава кухненска техника - печки, роботи, таймери и пр.
* Добро настроение, подкрепено от музика/филмче/друго забавление
* Лесна рецепта за приготвяне (поне в началото, после може и по-сложни)
* Предварително надъхване с красиво изглеждащи ястия (тук е момента да кажа: pina, снимките на приготвените от теб ястия ми събраха очите, евала!)
* Задължително чаша вино или друго питие за отпийване ( и за овкусяване  Wink)
* По възможност в компания, че е по-весело.

norah, със сигурност не си сама, не сме и само двете. Аз се сещам за още доста хора, на които тези съвети биха помогнали.

Момичета, много ви благодаря за подкрепата. Сбирам всички сили и се взимам в ръце и махам негативното отношение на пипане на сурово месо, миене на ориз, рязане на магданоз, дебнене на тенджерата и пр. от сорта. Просто гледайте следващия път като се пусне тема "Коя е любимата Ви глазура" как ще съм в топ 5 на отговорилите...  Mr. Green Тук вече се шегувам.
Настина БЛАГОДАРЯ! и ще се възползвам от лесни рецепти, които са публикувани тук.   bouquet  bouquet  bouquet

# 20
  • Мнения: 2 208
* По възможност в компания, че е по-весело.

За мен като че ли това е най-същественото условие, че иначе скуката е пълна....
Иначе готвя всеки ден, ама от немай къде - по задължение и без никакво желание!
Понятие като "да се храним красиво" и разни подобни, за съжаление, не присъстват в ежедневието ми.

Следя темата с огромен интерес!

# 21
  • Мнения: 99
На мен също готвенето ми е терапевтично и успокояващо! Също ми харесва, че така правиш от нищо нещо - много е интересно, и като ми се получи яденето и ми го харесат съм много щастлива! Рязането на хубави, добре измити зеленчуци ми харесва, разбъркването на печката, мириса на доматено пюре в тигана... абе супер си е! Докато готвя само и почти съм се наяла - пробвам от всичко по няколко пъти!!! Гледах вчера едно предаване по Евроком май за един мъж, който готвеше на едни строителни работници, ама така, джаста-праста и с голям мерак...Oliver's Twist се казваше. Е, и аз така готвя!!!
Идеята, че правиш нещо, което доставя радост по същността си, просто с това, че го има, е много готина - това ме вдъхновява. Преди да започна да живея сама, което стана на 22 години някъде, не можех да готвя грам, после опитах и много ми хареса. А бабите ми от малка ми предричаха, че нямало никой мъж да ме вземе, защото не съм била домакиня... ooooh! Laughing

# 22
  • Torino,IT
  • Мнения: 1 833
Знам , че на прощъпулника ми съм хванала лъжицата  Joy
Преди си мислех , че означава че само ще ям, но сега като се замисля и имайки предвид колко ми е приятно готвенето, май съм улучила в целта.
Аз не се притеснявам от критики, даже ми дават повече стимул следващия път да е по- добро изпълнението, отначало всички имат спадове, но никой не се е родил научен, наистина е важно нещо да ти харесва за да го правиш добре, но пък готвенето не трябва да се приема като задължение, храната носи радост.
Чети по често форума, има страхотни рецепти, придружени от картинки, коментари, опити, ще видиш че накрая ще се учудиш от себе си..Успех!!!

Последна редакция: пн, 07 яну 2008, 14:09 от Lindita

# 23
  • Мнения: 3 830
Харесва ми да готвя. Другата ми любима домакинска дейност е да мия и търкам нещо си.

Още повече заобичах готвенето, когато започнах да експериментирам.
Сега никога не изпълнявам точно дадената рецепта за някое ястие, а си добавям или махам разни неща, понякога променям самото приготвяне.

Пробвай да импровизираш и се надявам и при теб да подейства. Успех! Peace

# 24
  • Мнения: 1 505
До преди 1 година аз също не можех да готвя ама грам,понеже нямаше за кого.Сега вече когато се намерихме с мойта половинка сам изчела почти всички рецепти от тук и всеки ден приготвям нещо различно,и най-важното,че заради него го правя с огромно желание.И сега като се замисля,че преди не съм можела да готвя,се питам как не съм се научила преди това.Просто вече ми доставя удоволстие като е  за човек,който ще го оцени.

# 25
  • София
  • Мнения: 18 679
Ще бъда гадна - според мен, не ти иде отвътре, няма начин да го заобичаш. Цял живот ще го правиш по задължение, това е! Ами поне се обзаведи с механизирани помщници, та да ти отнема по-малко време. Боже, мене нищо друго не ме успокоява така, както правенето на тортички hahaha Виж, ютията като видя и ми призлява Sick

# 26
  • Мнения: 274
При  мен мощен стимул при готвенето е...ядът. Да, точно. Когато съм ядосана, майсторя най-вкусните неща, излизали някога изпод пръстите ми. Вдигнат ли ми кръвното - запрятам ръкави и влитам в кухнята. Точно снощи направих уникална торта......
Иначе ми помага да се настроя вкусната....упс, хубавата музика, обикновено нещо, което става и за танцуване. Кой знае каква гледка съм с черпак или бъркалка в ръка, поклащайки съблазнително бедра из кухнята..... Laughing

# 27
  • Мнения: 2 556
Аз готвя без проблем, като знам, че е за децата. И ми е кеф. Без деца ли сме, рядко готвя. Просто децата са ми единствения стимул за тая работа. Знам, че трябва да хапват хубава храна и ми е добре да я приготвям аз. И при баба си хапват само хубави неща, въобще в това отношение съм спокойна.

Обаче аз пък никога няма да харесам домакинската работа - чистенето най-вече. Върша си я ежедневно, няма как, но я ненавиждам. Живея в очакване на деня, в който ще връча това задължение на някоя подходяща жена и ще си отдъхна. Този ден наближава и това ме крепи. Simple Smile

# 28
  • Мнения: 884
Ох, малко граничи с мазохизма, ама ето и моя опит-години наред майка ми ме обиждаше-как за нищо не ставам, щото стаята ми разхвърляна, шкафовете ми , както казваше-котка да се окоти, няма да си намери котенцата, щяла свекърва ми да ме върне, като ме видела как съм с "две леви", а аз бях на 20, и ме интересуваше какво казва огледалото , преди да изляза...
 Омъжих се, толкова бях слушала за скучния семеен живот, за еднообразието на домакинята-нищо такова....Кухнята се оказа изключително приятно място, така, докато се опитвах да се докажа, че не съм вързана от никъде и за нищо, постепенно се научих да правя толкова много неща. Сега уча и майка си на някой от тях newsm48. Та думата ми е -намери си някой на който много държиш, и го накарай хубаво да те нахока колко си лоша, щом не можеш да готвиш. Crazy
 Или, мила, просто си гледай живота. Това наистина не е важно-готвенето  трябва да ти е за удоволствие, за да ти се получи добре. Ако не ти харесва-голяма работа, свиркай си и да не ти пука!

# 29
  • Мнения: 5 877
Не готви, като не ти е кеф.
Насила да се накараш да обичаш нещо - не можеш.
Ето, майка ми обича да извади съдържанието на бюрото или шкафа и да подрежда, да подрежда, а на мен ми се струва пълна загуба на време, обидно безсмислено.
За нея пък идеята да направя торта-замък (нещо, за което се вълнувам седмици по-рано и правя с огромно удоволствие) предизвиква само реакцията "да бе, ще се чанчиш". Изобщо готвенето й се струва досада.
Има различни хора, няма нужда да огъваме природата си.

# 30
  • София
  • Мнения: 312
"обичам да готвя, гладя, мия ..." ми звучи като "обичам да ям бой, да ми е гадно, да съм нещастна" . С две думи ОКСИМОРОН. Най обичам Dolce Farniente, но мъжете без храна и секс (и двете качествени) просто не могат да съществуват. Та, примирявай се, мила! Готвенето е едно от нещата, които изискват сравнително малко време. Аз например от опит съм установила, че любимите вкъщи манджи отнемат минимум време. Като: кисело зеле със стар фасул запечено на фурна, мусака, телешко с грах, телешко варено....Най-голяма грижа ми е да измисля какво точно да е менюто. Е, това ми бърка в мозъка. Хем да не се повтарят често яденетата, хем да е балансирано, и на първо място бързо приготвяне. Освен основното ястие и десертче ако може, а и нещо тестеничко, соленки например... А дали си червоугодник, та оттам и да обичаш да готвиш: слаб аргумент. Ако се водех по вкуса си щях само торти да правя.

# 31
  • Мнения: 5 877
ако въпросът е "защо обичам да готвя" - амиииииии защото обичам да ми ръкопляскат, като стане хубаво, всеки път ми е интересно какво точно ще стане, защото експериментирам доста, пробвам разни нови неща, въобще намирам някакъв творчески елемент в цялата работа.
Отделно уютно ми е да ми замирише на подправки, обичам детето да се върти около мен и да ми помага, да месим, да правим сладки или да бъркаме някакви изненади.
Но пък когато не ми се готви, не ми се готви и толкова. Понякога откарвам месец ей така, само проформа. Или някъде навън, или нещо суперпросто, или мъжът ми готви. Или пък си мажем филийки.

# 32
  • Мнения: 3 461
Ако ти трябват изпитани и улеснени рецепти - питай , насреща съм !
Това ще е много хубаво ако може да споделите подобни идеи - ястия от рода на "От нищо - нещо" или "улеснени рецепти". Това много би помогнало на млади майки и жени, които не чувстват готвенето да е в кръвта им /като Дени и мен  Mr. Green/.
Благодаря предварително.

Най-голямата ми мечта е да внедря един готвач у нас, на първо време да ми готви здравословно и да ми брои калориите. Laughing Аз съм като Катрин Зита Джоунс, минавам през кухнята, за да стигна до другата стая. Joy

По темата, чак да го заобичаш, не е нужно. Опитай с модерно кухненско обзавеждане, някакви глезотийки, които да ти спестят труда максимално. Grinning

# 33
  • Мнения: 1 008
Мразя да готвя, мразя да мирише на манджи и запръжки. Опитвах, ли опитвах, но не мога да заобичам готвенето. Когато го правя се мъча. Парадокса е,че съм много лакома и страшно обичам да ям.

# 34
  • Мнения: 473
Мразя да готвя, мразя да чистя, мразя всичката домакинска работа на света. Не съм мързелива, в офиса мога да работя денонощно, но домакинската работа е отвратителна. Всичко върша по задължение като изобщо не се опитвам да заобичвам едно или друго домакинско действие. Готвя отделно на детенце, за да яде здравословни храни, отделно на мъжа ми, но върша всичко без да мисля обичам ли го или не. Щом не обичаш няма как да заобичаш, ако ще да ти е златна кухнята.

# 35
  • Мнения: 46 403
Не обичам да готвя и не готвя. У нас готвачът е мъжа ми, на него му е хоби, иначе щяхме да купуваме от топлите щандове готови манжи  Peace

За детето готвех, но нейните манджи се изчерпваха с това да сваря нещо или да го метна във фурната, на голям човек не би му било по вкуса, но пък за дете са идеални - безсолни, с 1-2 продукта, супер здравословни  Mr. Green

Хм, а обичаш ли да ядеш? ...

Аз честно казано готвено не обичам, ям точно 5 неща и те спадат към бързи закуски  Tired

Не всеки е роден да прави всичко, по-добре намери вариант, който те устройва  Peace

# 36
  • Мнения: 2 000
Според мен, няма нещо което да те накара да заобичаш готвенето. Щом до сега никога не си имала желание за това, едва ли някога ще се появи. А за хубавата манджа най-важно е да е направена с мерак.
Аз пък винаги съм обичала да готвя и го правя с голямо удоволствие. Но то си ми идва отвътре, не е имало нещо специално, което да ме накара да заобичам готвенето.

# 37
  • Мнения: 476
Не обичам да готвя и шанс да заобичам няма. Почти съм се предала, само ината ме крепи засега и продължавам да правя някакви опити. При мен има и една друга особеност. Много обичам готвена храна, но приготвена от мен не ми е вкусна, независимо, че понякога имам много добри резултати. Просто не мога да го ям. И гладът не помага. Като живеех сама можех, както се казва по корем да се влача от глад, но нямаше да си сготвя.
Виж, мъжът ми е невероятен в кухнята. Някак си от вътре му идва и за него е голямо удоволствие готвенето. Няма провал в кухнята, движи го само фантазията и каквото и да сътвори все е вкусно.

# 38
  • Мнения: 315
и аз не обичам да готвя.Понякога ми е готино да експериментирам.Изключително се възхищавам на майка си,която е майстор готвач,но за съжаление аз съм малка трагедия.........

# 39
  • Мнения: 13 512
Абе да ти кажа... не знам дали има начин. Аз го намразих отпреди ч5-на години и от ч0-на насам я съм сготвила нещо 20-на пъти, я не.
Майка ми е страхотен естет и кулинар. Готви с удоволствие всеки Божи ден! Е, не съм се метнала на нея...

# 40
  • Мнения: 17 546
Не обичам да готвя, не - МРАЗЯ да готвя! Нищичко не може да предизвика у мен любов към готвенето! Но това разбира се не означава, че не готвя. Готвя, та ми плющят ушите... иначе как се изхранват четирима мъже!? Сега правим ремонт и сменяваме обзавеждане. Мъж ми, с желание да ме провокира поне малко да заобичам да готвя, се опитва да ми купи нова печка и разни екстри към кухнята. За мен това са излишно похарчени пари и няма да се възползвам от предложението му.  Crossing Arms С удоволствие си купих нова пералня и прахосмукачка, но печка - не! Искам нов хладилник Mr. Green

Последна редакция: вт, 08 яну 2008, 12:56 от Балу

# 41
  • Мнения: 3 034
аз заобичах готвенето след едно пътешествие из Южна Европа - Средиземноморието. първо заобичах местата, които видях, а с тях започнах да свързвам и прекрасната кухня  Hug готвенето според мен започва с миризмата на пресните зеленчуци на пазара, с цветовете, с аромата на пресни подправки в градината или в сандъчето на прозореца - като палитра за рисуване, на която можеш да смесваш цветове и да изразиш себе си  Peace докато пътешествах там си записах много рецепти и когато се прибрах така ми се ядяха същите тези неща, че нищо не беше в състояние да ме спре да се пробвам  Laughing не се получи от първия път, но с времето взеха да замирисват, както си спомнях че трябва да миришат и тогава се отприщих  hahaha

има един прекрасен филм с Пенелопе Крус, в който тя е латиноамериканка, кулинарка и замина за Щатите, където си направи свое собствено кулинарно предаване - гледайте го ако искате, заслужава си като цяло филма (много по-друг му е смисълът от готвенето), но и представя един наистина вдъхновяващ поглед към готвенето и храната  Peace казва се Woman On Top

# 42
  • Мнения: 4 380
Почти всички тинейджърки се пробват в украсяване на тортички. Първо, тортички всички обичат от малки, второ, украсяването на торта е верояно едно от най-творческите части в кулинарията и сладкарството, а и най-възнаграждаващо естетически. Когато собственоръчно създадеш красота, от която всички останат със зяпнала уста, а в очите на съпруга видиш боготворене, желанието това да се повтори, ще дойде от самосебе си. Mr. Green

За да има любов към готвенето, тярбва да имаш добра кухня и много добре заредени с продукти шкафове и хладилник. Когато трябваше да измислям "от нищо нещо", и аз мразех ужасно готвенето. Laughing Освен това до ден днешен мразя да готвя банални ястия които се готвят от всички. Всяко нещо което правя, трябва да ми възбужда творческите наклонности и природно любопитство на какво има вкус, точно като онези тинейджърски тортички. Wink

# 43
  • Мнения: 98
Освен това до ден днешен мразя да готвя банални ястия които се готвят от всички. Всяко нещо което правя, трябва да ми възбужда творческите наклонности и природно любопитство на какво има вкус, точно като онези тинейджърски тортички. Wink


 Peace Hug


аз обичам да готвя, но само защото МНОГО обичам да ям.......но трябва да е нещо по така и ако може сама да си го изям най - добре  chef.
 Hug

# 44
  • Мнения: 6 990
Аз не мога да готвя. Правя отчаяни опити. Точно манджите от нищо нещо при мен се получават много добре, ама ако трябва да направя нещо истинско, свят ми се завива като си помисля колко висене ще отиде в кухнята...
Иначе хем искам, хем не искам толкова да се науча...Знам, че трябва, ама не ми иде отвътре...
А тортички никога не съм украсявала. Ама като не мога да правя торта, от къде да взема торта за украсяване Laughing

# 45
  • Мнения: 145
....ама ако трябва да направя нещо истинско, свят ми се завива като си помисля колко висене ще отиде в кухнята...

А, точно! И аз така се чуствам.

А тортички хич не ми се украсяват... Аз от тези манджи, дето са полезни и е желателно да ги готвя имам проблем и си мисля колко по-интересни неща бих могла да направя вместо да дебна печката, пък какво остава доброволно да утрепя два часа в украса на торта, при положение, че в сладкарницата се продават вкусни и украсени... 

# 46
  • Мнения: 337
Божеееее и аз МРАЗЯ да готвя. Направо се побърквам при мисълта, дори се шегувах, че аз в жилището си мога и без кухня, просто ми се струва ненужно пространство. МАААЛИИИИ май съм много шашава, та такаааа, наскора видях уред за готвене на пара и сериозно се замислям, ако има някой такъв да пише моля. Как става - сипваш вода, подреждаш продуктите и готовооо, моята работа приключи. Crossing Arms
Така ли? Wink

# 47
  • Мнения: 24 467
Ми то не е необходимо да го заобичваш, щом като си нямаш влечение към него /като мен, напр./ просто гледаш на него като на едно от задълженията си. Не е толкова страшно, нито аморално.

# 48
  • Мнения: 17 546
.........наскора видях уред за готвене на пара и сериозно се замислям, ако има някой такъв да пише моля. Как става - сипваш вода, подреждаш продуктите и готовооо, моята работа приключи. Crossing Arms
Така ли? Wink
Да, да! Надявай се Joy

# 49
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
Има магазини в които продават готвено, заведения. Защо ти е нужно да се тормозиш newsm78

# 50
  • Мнения: 5 877
Покажи на мъжа си пасажа от Исабел Алиенде, в който се обяснява защо е толкова възбуждащо мъж да готви.
Възклицавай подобаващо на всеки негов готварски успех, като не забравяш да подчертаеш вътрешния му нюх и усет. Пусни и реплика в стил "не случайно най-великите готвачи са мъже". вярно-невярно, въпросът е да се запали.

# 51
  • Мнения: 347
Ох, и аз имам такъв проблем, хич не обичам да готвя, правя го с голямо нежелание и след няколкочасово канене. Crossing ArmsНаправо се чудя на моите познати, как им се занимава да се приберат от работа и да се хванат за тенджерите.А иначе си падам чревоугодница де, хапвам си и много обичам домашно приготвено, но дори и това в повечето случаи не може да ме накара да сготвя.Да не говорим за десерти, такива не съм правила от десетгодишна сигурно, когато помагах на баба ми.Общо взето готвя само в почивните си дни и по изключение след работа, ако наистина ми се дояло нещо, ама много.Всичките ми баби и майка ми са добри готвачки, готвят много добре и общо взето в това отношение съм издънката на семейството Confused.Най-приятно и интересно ми е, когато ще готвя нещо за първи път и когато, както беше споменал някой по-нагоре, видя хубава снимка на някое ястие в Интернет.Нооо като цяло не се чувствам виновна затова, че не обичам да готвя.Общо взето съм и улеснена все още, защото го правя само за един човек, който е свикнал с мисълта, че трябва да ми дойде музата, за да се хвана.За което съм му много благодарна
 hug !

# 52
  • Мнения: 227
И аз не обичам да готвя.Но никой не ме и пита-налага се и толкова.Готвя по задължение и с мъка.Механично го правя...с времето се свиква Tired
Сага покрай форума се запалих по едни коледни курабийки-направих ги с такова желание,чак се учудих на мене си Mr. GreenИ те взеха,че станаха пък.Така че,чети форума-може и ти да се заразиш. Wink

# 53
  • Мнения: 5 462
ако въпросът е "защо обичам да готвя" - амиииииии защото обичам да ми ръкопляскат, като стане хубаво, всеки път ми е интересно какво точно ще стане, защото експериментирам доста, пробвам разни нови неща, въобще намирам някакъв творчески елемент в цялата работа.
Отделно уютно ми е да ми замирише на подправки, обичам детето да се върти около мен и да ми помага, да месим, да правим сладки или да бъркаме някакви изненади.
Но пък когато не ми се готви, не ми се готви и толкова. Понякога откарвам месец ей така, само проформа. Или някъде навън, или нещо суперпросто, или мъжът ми готви. Или пък си мажем филийки.
Същото важи и за мен , но бих добавила и защото обичам да си хапвам въпреки че изобщо не ми личи.Готвя си манджите по мой вкус .По ресторантите обикновено ястията , салатите и т.н. не са овкусени по мой вкус ..Сто пъти предпочитам приготвеното от мен или мъжа ми . Heart Eyes

# 54
  • Мнения: 588
Спокойно- аз също мразя да готвя и то как мразя Confused като ми се наложи да го правя направо пощурявам Twisted Evil хващат ме едни нерви, в резултат, на което започвам да нервнича  Twisted Evil и манджите ми стават с ужасен вкус. Така беше преди да забременея, имам проблеми и ми се наложи да стоя в къщи и сега от скука се занимавам през деня да готвя, за да ми минава по-бързо деня. Не казвам, че ми е любимото занимание и сега, но някак си ми убива времето Rolling Eyes Мисля, че след като се роди бебчо пак ще спра да готвя, за огромен ужас на мъжа ми Mr. Green
А и не, че искам да те отчайвам ама смятам, че щом не харесваш да готвиш едва ли, някога ще ти хареса Confused това си е като природен талант - или го има или не  Rolling Eyes

# 55
  • Мнения: 179
и аз не обичам,ама...свиква се... Tired

# 56
  • Мнения: 6 167
Миялната машина, робота, микровълновата, фурната и каквото се сетиш улесняващи неща ги имам.
Не обичам да 'готвя' всеки ден. Правя нещо за 20 мин за самото хранене.
Рядко запрятам ръкави да готвя, да смесвам съставки и пр. Мъжът ми не е капризен, ако не ми се занимава излизаме.
Но наличието на миялна много ми помогна, определено. Не ме е страх толкова, че ще вися в кухнята сто часа.

# 57
  • In a surreal moment!
  • Мнения: 2 038
 Joy Joy Joy Joy Joy Joy
Ах , а колко градивна беше темата докато присъстваше в Готварския ....
Прехвърли я Морена тук и утрепахте готвачките .... хахаха
Поантата на молбата е как да се помогне  на другарче в нужда ,
 а не как да отхвърли или игнорира нуждата  Mr. Green hahaha

Благодаря ви , че не можете и не искате да готвите ,
 поради тази причина има такива хубави места , където може да се хапне вкусно ,
а и да блеснат такива като мен  Mr. Green Laughing Wink Hug и парички да се изкарат  Blush

Сладурки  Heart Eyes

# 58
  • Мнения: 46 403
Другарче, само не разбрах кое е смешното  newsm78

# 59
  • Мнения: 4 380
Другарче, само не разбрах кое е смешното  newsm78

Как да не е смешно бе Никол? Аз за главата се хванах какво количество жени не обича и не умее да готви. ooooh! Обаче да искат от мъжете си да бъдат перфектни могат. Laughing
Толкова бях шокирана, че някои "перли" зачетох на мъжа ми. Той също зяпна. Каза "българките са ужасно мързеливи, но аз си намерих единственото изключение". bowuu bowuu

Не сериозно, нечии съпрузи направо съжалих. Sick Взели си кукличка в къщи да не дават пари за улични. Laughing

# 60
  • Мнения: 24 467
Мързелът и липсата на любов към готвенето нямат нищо общо. Аз не обичам да готвя, но го правя, въпреки недолюбването на тази дейност. Та и аз мога да се посмея, но  на друго, като например подобна квалификация.  Laughing Grinning Joy

# 61
  • Мнения: 337
 [/quote]
Как да не е смешно бе Никол? Аз за главата се хванах какво количество жени не обича и не умее да готви. ooooh! Обаче да искат от мъжете си да бъдат перфектни могат. Laughing
Толкова бях шокирана, че някои "перли" зачетох на мъжа ми. Той също зяпна. Каза "българките са ужасно мързеливи, но аз си намерих единственото изключение". bowuu bowuu

Не сериозно, нечии съпрузи направо съжалих. Sick Взели си кукличка в къщи да не дават пари за улични. Laughing
[/quote]

Не обичам да влизам в спорове и не това е целта ми, но не мислиш ли, че между съпруга и готвачка има разлика. Или някой мъже си взимат жени за да заместят мама зад печката. Пази Боже, моят не е от тия. Думата жена не се изчерпва само с готвене и слугуване, който иска прислужница, моля да си наеме такава. Все още се справяме и без висене в кухнята с часове.
Да допълня, че умея да върша чисто мъжки работи и с удоволствие помагам, когато се наложи, но неща който не ми се отдават и не ме влечат не мисля, че трябва да върша.  Naughty
Радвам се, че имам МЪЖКА подкрепа в това отношение и съжалявам ако някои мъже са дресирали жените си по описания начин. Много жалко за жените тогава. Sick

# 62
  • Мнения: 46 403
xenia, кой е казал, че жената трябва да готви  Crazy това закон ли е някакъв?

Домашните задължения са си домашни задължения, делят се на броя на ползващите домакинството и всеки си гледа работата.

Явно мъжът ти го устройва да живее като на хотел, щом и на теб ти харесва, не виждам защо надничате в паницата на другите Sunglasses 

# 63
  • Мнения: 4 380
Цитат
Не обичам да влизам в спорове и не това е целта ми, но не мислиш ли, че между съпруга и готвачка има разлика.

Мисля, че между готвачка и добра домакиня има разлика. Първото е професия, второто- непреходна ценност за всяка съпруга. Идеалната жена за всеки мъж е добрата домакиня, идеалната любовница, добрия приятел и перфектната майка. Едно хубаво руско стихче на тази тема:

Ищу жену, способную создать
Уют в хлеву, в конюшне благодать,
Способную ничем не омрачать,
Способную при случае смолчать,
Способную понять меня, когда
Я не в себе, то есть всегда.
Способную бессмыслиц не плести,
Невиноватой говорить "Прости",
Способную и через год увлечь,
Шить и вязать, варить, тушить и печь,
Способную построить так бюджет,
Чтоб деньги были, даже если нет,
Способную читать мои стихи,
Способную прощать мои грехи,
Способную, короче говоря,
Жить с тем, чем столько лет являюсь я..........

# 64
  • Мнения: 24 467
Ама че интересни идеалистични представи. Моята представа за идеално дете, например, е: здраво, не плаче, няма претенции, играе си само, когато се налага, учи и напредва по- добре от връстниците си, не се кара с никого, държи се прилично винаги във всякакви ситуации и ... /има и още, много/.
Това, че моите, примерно, не са такива, определено не ги прави нито лоши деца, нито мързеливи такива.
То поетът затова си е поет, има право и може да мечтае за идеални и недостижими висоти, като, за разлика от нас, по- обикновените хора, може да се изрази и по съответния начин.  Laughing
Ами какво пречи пък в някои семейства мъжът да готви, ако това му харесва, а жената да печели повечко или да се грижи за семейния автомобил? Дали пък само поради нелюбовта си към готвенето тя може да се заклейми като мързелана?

# 65
  • Мнения: 2 908
Темата ти ме развесели.просто защото аз също толкова мразя да готвя,все едно  ме караш да чистя комини... Mr. GreenОбичам да гладя,да чистя,да мия,да пазарувам(нямам миална или каквито и да било улесняващи уреди)....не ми тежи,ама да готвя-това е най-омразното нещо на този свят-ама не се опитвам да започна да го харесвам-ами не става и не става...не е болка за умиране. Crossing Armsготвя,и да ти кажа-стават винаги вкусни работи-не съм се проваляла до сега,но готвя рядко и с огромна омраза Mr. Green(ако това е рецепта...)

# 66
  • Мнения: 17 546
Вие пък! Явно не познавате xenia! Тя за мен е "перлата" на форума! Съвършената жена - домакиня в кухнята, перфектната майка, уличница в леглото и дама в обществото! Мечтай си! bouquet Тъкмо си мислех, че покрай новия аватар е спряла да прави бомбастични обобщения и заключения и надеждите ми просто рухнаха... Tired

# 67
  • Мнения: 337
 [/quote]
Идеалната жена за всеки мъж е добрата домакиня, идеалната любовница, добрия приятел и перфектната майка.
[/quote]

Ами ние не Идеалните за къде сме тогава, голям резил ooooh!
 Joy Joy Joy

# 68
  • Мнения: 46 403
xenia, идеални хора няма, колкото повече се опитваш да си идеален във всичко, толкова повече ще се издъниш накрая.

Иначе за легендите за домакинята и т.н., мда, възможно е, ако жената е избрала това за професия- супер, но ако се прибира вечер в 19-20 ч. и има време само да хапне и за 1 душ, тогава е време да се сети в кой век живее.

# 69
  • Мнения: 6 167
Според мен ксения не е много права ( сефте  Twisted Evil)
Хубаво е една жена да е добра домакиня, наистина, но светът доста се е променил от времето на Есенин.
Аз в момента съм си 'вкъщи' , но ролята на домакиня ми е крайно чужда и още по-важно -  нежелана. 
Няколко часа на ден чета обяви за работа, уча, излизам и нямам много време да броя прашинките в/у телевизора.
Чистя с външна помощ, готвя прости неща, които да не ми отнемат много време. Наистина, обичам масата да е хубава и да е подредено, не мога да ям в хаос, но това дори не отнема време, просто се случва за някакви 3-4 мин. преди хранене.
Аз съм от жените, които един боб да сготвят няма да е напльоскан с черпака, а ще е хубаво и приятно.
Което не значи, че понякога просто избутваме багажа, за да отворим място на масата  Blush
Понякога като ме обхване специално насторение мога да се постарая за специална вечеря например.
Не си представям да правя 'специални' неща ежедневно, какво специално би имало в това. 

# 70
  • Мнения: 5 877
Описаната в руското стихотворение жена живее за чуждо удобство.
Не, мерси. Да бе, и "невиноватой говорить "Прости!"
Това не е самото съвършенство, това е изтривалка. Сори.

# 71
  • България
  • Мнения: 1 090
Другарче, само не разбрах кое е смешното  newsm78

Не сериозно, нечии съпрузи направо съжалих. Sick Взели си кукличка в къщи да не дават пари за улични. Laughing
Ами някой си вземат "куклички" за жени,други..хм, слугинчета,въпрос на вкус и естетика. Laughing
(Явно според теб има само два варианта в живота Wink)
А освен това темата не е "Мързи ме да готвя", а малко по друга.


# 72
  • Мнения: 1 263
И аз съм от тези,които не обичат да готвят.  Rolling Eyes
Тенджерата под налягане,печката с много функции за печене на ястия и нарязаните в големи количества подправки съхранени за дълго време в фризера улесниха значително готвенето и времето,което отделям за него.
От малка имам някакъв страх,че ако започна да се занимавам прекалено сериозно с него ще напълнея.
От 2 години готвя почити всеки ден,но не може да се каже,че съм станала по-голям ентусиаст в тази сфера.
Към авторката:Ти желаеш да заобичаш готвенето или да го улесниш(защото според мен това са две съвсем различни неща)?

Последна редакция: ср, 09 яну 2008, 15:06 от mummy

# 73
  • Мнения: 337
Амбицирах се и се насочвам към готварските теми на форума, че да спретна и аз нещо Laughing
Дано мамите, които това им е хоби не са се престарали и да са поместили нещичко лесно и за такива като мен.  Thinking

# 74
  • Мнения: 145
Към авторката:Ти желаеш да заобичаш готвенето или да го улесниш(защото според мен това са две съвсем различни неща)?

Ох, незнам дали са различни неща за мен.. В смисъл "заобичам" може би е твърде силно понятие при положение, че в момента не го "обичам", "не понасям" и пр. глаголи (не знам кой пасва най-подходящо). Целта е да не се дразня, че ми се налага да готвя, да готвя по-разнообразно, а това си мисля, че е свързано с улесненията, които някои от момичетата тук препоръчаха, вкл. и твоите са доста на място.

Междудругото настина докато беше в готварския, темата се развиваше по- надъхващо, защото дамите, които обичат готвенето даваха доста позитивни съвети. Докато тук се изброяваме кои не обичаме готвенето и влиянието е: "яяя, не съм само аз, нещо нормално е, що пък да си давам зор..."
"НЕВОЛЬОООО, невольооо"  Laughing Simple Smile шегувам се  Simple Smile

cotton4e, стига да търсиш, в "Готварския" има всичко. Успех! Скоро ме чакай и мен там, първо да си сбера оборудването  Wink (Пак се шегувам  Simple Smile )

# 75
  • Мнения: 5 877
Всъщност, ето ти един съвет - гледай "Рататуй" Simple Smile

# 76
  • Мнения: 145
Всъщност, ето ти един съвет - гледай "Рататуй" Simple Smile

Добре. Намерих го. Ще видя с кво ще е полезен, ако не на мен, поне на сина ми.  smile3521

# 77
  • Мнения: X
Първо според мен трябва да се научиш да готвиш. Дори и на сила. Под научиш да готвиш имам предвид да сготвиш нещо, което след това ти самата ще изядеш с удоволствие. И след като след няколко поредни насилствени но хубави манджи видиш удобрението в очите на мъжа си, и видиш кефа с който детенцето изяжда цялата купичка, повярвай ми еднтусиазъм ще ти дойде и още как.

# 78
  • Мнения: 46 403
KATI_Z, научаването няма нищо общо с обичането, правила съм леща, от която всички си облизват пръстите, детето ми пък е всеядно, омита паницата като прахосмукачка и чака за още, всичко това обаче ми е безразлично, все едно да ми кажат, браво, много хубаво си забърсала шкафа за прах  Rolling Eyes а от самата мисъл, че това, което ми е в паницата съм го видяла в суров вид, ми засяда една буца в гърлото и не мога да ям  Sick мисля, че трябва да ида да се прегледам  Joy

# 79
  • Мнения: 3 371
никакъв ентусиазъм на никого/как поглъща всичко наготвено/ не може да ме плени в полза на готвенето. ненавиждам готвенето и ми е адски неприятно. както и чистенето. и изобщо не ме интересува дали мъжът ми ме е "взел " за  кукличка. готвя съвсем по принуда, просто защото все пак трябва да се яде, но съм свела притогвянето на храната до екзистенц минимума време и 3-4 рецепти. толкова. ако някой иска повече, има ресторанти.
пс. обожавам обаче  ястията на мама. готви прекрасно.  Heart Eyes . от петък мама ще ми готви пак. страхотно. Heart Eyes Heart Eyes

# 80
  • Мнения: 17 546
Първо според мен трябва да се научиш да готвиш. Дори и на сила. Под научиш да готвиш имам предвид да сготвиш нещо, което след това ти самата ще изядеш с удоволствие. И след като след няколко поредни насилствени но хубави манджи видиш удобрението в очите на мъжа си, и видиш кефа с който детенцето изяжда цялата купичка, повярвай ми еднтусиазъм ще ти дойде и още как.
ТЦ! Ние, необичащите да готвим, сме надарени с всеядни семейства! Mr. Green Аз не обичам, но не означава, че не мога да готвя. Всичко, което сготвя е вкусно и това го признават не само мойте всеядни деца и мъж (за да не кажеш, че щом са всеядни ще ядат и буламач), но и приятели, които съм хранила, а някои от тях са истински чревоугодници! И както казах преди мъж ми се опита да ме подкупи с нова, модерна и удобна кухня, за която аз прецених, че е излишна да се дават пари! Нищо не може да провокира у мен любов към приготвянето на храната!

# 81
  • София
  • Мнения: 3 626
Надали ще го "заобичам" готвенето-просто понякога ме прихващат,т.е. идва ми музата и....само в кухнята мога да стоя....
Мога да готвя- научила съм се още от малка,ама да се кажа, че обичам да го права- май ще се окаже лъжа....
Но почти всичко ,което имам желанието,времето и успеха да направя,според всички се оказва страхотно за хапване.Много ми помага готварския форум,стимулират ме снимките,както някой по-горе бе написал и ...тогава решавам да направя нещо-бързо,лесно,вкусно....
Но изобщо не се чувствам по- малко жена от това,че не готвя по 5-6 манджи,десерти,салати и предястия на ден,не сервирам в/у идеално подредена и аранжирана маса,на използвам сребърни прибори и фин порцелан ::
Напротив- АЗ съм ДОБРА майка,ОБИЧАНА и УВАЖАВАНА съпруга,СТРАХОТНА любовница  и...наскоро вече СЪВЕСТНА работничка  Hug
п.с В подписа си имам доста сполучливи неща,въпреки че не долюбвам готвенето
Това лично мен /и моето семейство/ напълно ме удовлетворява- другите неща хич не ме интересуват ::

# 82
  • Мнения: 17 546
  bouquet

Последна редакция: ср, 09 яну 2008, 18:50 от Балу

# 83
  • Мнения: 1 263
.........наскора видях уред за готвене на пара и сериозно се замислям, ако има някой такъв да пише моля. Как става - сипваш вода, подреждаш продуктите и готовооо, моята работа приключи. Crossing Arms
С тенджерата под налягане,която си взехме готвя точно по описания начин. Peace тя има и допълнителни приставки за готвене на пара.Ако ястието е зеленчуково трябва да се върна да спра котлона след 10-15 мин.,а ако е месно след 20.

Последна редакция: чт, 10 яну 2008, 08:17 от mummy

# 84
  • Мнения: 1 817
Купи си готина готварска книга. Прибери се, затвори се в кухнята, пусни си музика, налей си чаша вино и си избери някаква рецепта. Кажи на всички да не те притесняват и се отпусни за 2 часа докато готвиш. Ако трябва да чакаш по-дълго, се обади на приятелка и си поговори с нея или си вземи да четеш нещо-я списание, я книжка. Аз така правя и след това се чувствам все едно излизам от сауната. Милото знае, че ако ми трябва помощ, ще го викна и така ме е оставил на мира! Laughing

# 85
  • Мнения: 24 467
Предпочитам да импровизирам, по книга готвя за празници.

# 86
  • Мнения: X
 #Shocked

Е, това което съм написала и смятах че ще помогне, при мен подейства, защото аз неможех и нямах желание да се науча да готвя, а само благородно завиждах на добрите домакини и кулинарни майсторки. Сега  вече с кеф каня всякакви видове гости ( и капризни и не толкова Joy Joy Joy) и всеки път получавам мноооого хвалби, което ме мотивира още повечче Twisted Evil
 Нараво съм шокирана какви случай на искрена омраза към храната има сред вас:))) Всъщност се оказа, че проблема при мен е бил по-скоро страха че няма нищо да се получи , че ще разочаровам хората за които се старая всичко да е наред и т.н.....Престраших се и сега ако имах повече време и възможност бих готвила по цял ден:)

# 87
  • Мнения: 1 849
Хайде и аз в отбора. Мразя да готвя, защото го смятам за загубено време. Само при мисълта, че мога да си играя с децата или да уча нещо и не ми се започва...е всичко това си има първопричина... В студентските години живеех с един мохиканин, чийто мото беше "Ако не се грижиш за мен, значи не ме обичаш" (Кой знае може да се оженил за Ксения  Wink ). А си сядаше момчето и си залягаше над учебниците, а аз около тенджерите, пране на ръка, перфектно изчистена стая на две момчета и като приключа съм като бито куче, човека си е научил и казва "А вече ще излизаме с приятели...", и аз как да го оставя сам хуквам с него...Накрая, той отличника на випуска, а аз мъкна тройките...И ме заряза, щото не съм била достатъчно Хинтилигентна (пет години му трябваха да разбере..).
Та сега имам невероятен съпруг, който казва, че не ме е взел за домашна прислужница, много често си маже филиите ако не съм сготвила. Той се справя перфектно в кухнята (даже има няколко негови рецепти в Готварския форум  Flutter ). Но тази мисъл, че си губя времето около тенджерите не съм в състояние да я изгоня. Готвя хубаво, ако реша... И май единствения стимул за мен е, че ще зарадвам съпруга си, който толкова много се грижи за нас.
Другия ми огромен проблем е, че не мога да измисля какво да сготвя, с часове ровя форума да крадна някоя идея, накрая става 18 часа обажда се съпруга и започват дълги коментари какво да се сготви и докато се прибере съм го спретнала...
А моят съпруг се е научил да готви, като е започнал да живее сам и огладнял...  Joy
Много ми е помогнал форума, ентусиазма на момичетата, красивите снимки...
Към авторката - мисля, че проблема при повечето от нас е психологически, ако разбереш от къде идва омразата към готвенето, може би ще намериш начин да се справиш, но при всеки човек е различно.

# 88
  • Мнения: 5 877
сега остава да пусна тема "как да заобичам чистенето и подреждането". Ама ме е срам  Mr. Green

# 89
  • Мнения: 24 467
сега остава да пусна тема "как да заобичам чистенето и подреждането". Ама ме е срам  Mr. Green

Не срам, страх следва да изпитваш. Ще те издирят и ще те освидетелстват за такова нещо!

# 90
  • България
  • Мнения: 1 090
сега остава да пусна тема "как да заобичам чистенето и подреждането". Ама ме е срам  Mr. Green

Не срам, страх следва да изпитваш. Ще те издирят и ще те освидетелстват за такова нещо!
Peace Joy Joy Joy

# 91
  • Мнения: 11 747
сега остава да пусна тема "как да заобичам чистенето и подреждането". Ама ме е срам  Mr. Green

а, там съм и аз! Хич не ме е срам!

# 92
  • Мнения: X
Абе не знам, ама всички добри готвачи и готвачки, които познавам, са все чревоугодници.  Laughing
Просто няма начин да обичаш вкусно ядене и да се задоволяваш с полуфабрикати или готови неща. Ако обикнеш храната, ще обикнеш и готвенето. Иначе просто няма как да стане.  Mr. Green
Това си мислех и аз. Ако самата теб яденето не те кефи,няма какд а заобичаш да готвиш. Аз също не обичах до скоро,но винаги съм била ценителка на добрата кухня,и ето че започнах да готвя,нищо че милото най-много обича сандвичи,пак готвя,напук Flutter

# 93
  • Мнения: 515
Аз пък съм съм точно обратното, понякога си мисля че съм патологичен случай, Всяка вечер готвя..или по скоро готвех, напоследък се страя да готвя 1 ястие и да стига за 2-3 дена. Готвенето за мен е нещо като терапия след натоварения ден. Та си окрасявам, правя си различни гарнитурки , салатки,имам ужасно много подправки, даже като се местих да живея с мъжа ми майка ми се пошегува и ми вика" А подправките няма ли да си вземеш, цял шкаф са" Обожавам готвенето на нови неща.. незнам някак си ми е забавно . Интересното е че мога да наготвя много неща и след това да не хапна въобще... просто кефа ми идва от готвенето не от толкова от самото ядене..

# 94
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 625
Обичам да ям, но мразя да готвя. А мога да гоправя отлично и го правя всеки ден. Което не ми пречи да го мразя...

Общи условия

Активация на акаунт