Топче в срамната устна

  • 337 990
  • 313
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 36
Е,тва вече е гадно!Като гледах по разни форуми лечението  за БАРТОЛИНИТ  единственото успешно е премахване на жлезата.С операция.Еми ще видим кво ще става.Дано да отида по-скоро на гинеколог,че да се маха вече това.

# 46
  • Мнения: 51
здр
да се включа и аз и на мен ми се появи преди 2-3 дни такова  топче,болезнено при допир.Вчера вечер ми се видя че има нещо беличко и го стиснах излезе нещо.....не видях точно защото бях в банята под водата,..и след това изчезна.не го напипвах...като се събудих пак се беше надуло малко и аз пак го истисках....сега на мястото усещам лека болка
някой пробвал ли е да го маха?и мажете ли се с нещо?Ужас нямам търпение ако до утре боли ще хода на гинеколог Rolling Eyes

# 47
  • Мнения: 36
ами аз мойто реших да не го пипам,защото обикновено като пипам винаги нещо се обърква.но реших да го оставя така и да си увелича малко хигиената.също така ще отида на гинеколог,когато ми свърши цикъла.дано да не е нещо сериозно,защото точно сега нямам време за операции-концерти,изпити,даскало...точно в такива моменти ли трябва да идват проблемите?!

# 48
  • Мнения: 36
asq79 ходи ли на гинеколог? Rolling Eyes

# 49
  • Мнения: 12
здравейте:) искам и аз да ви споделя за моя проблем...И на мен така ми излезе топче и понеже си мислих, че е подкожен  косъм не отидах на лекар. От време на време го изтисквах но не излизаше косъм. Дойде един период, в които не можах да спа, защото се беше подуло адски много. (намираше се отгоре на големите срамни устни). Отидах при хирург и ме цепнаха, и много болеше, защото беше във възпалено състояние т.е. се на дува на периоди. Слагаха ми дренаж няколко пъти и готово. Но за мой късмет пак напипах топче на същото място. Казаха ми, че е киста - капсула и с местна упойка я махнаха - разминах се с няколко шева. ooooh! Повтарям, ЗА МОЯ ЛОШ КЪСМЕТ се появи още едно от другата страна ooooh! Другата седмица пак ще ходя като се успокои...

# 50
Възпаление на потни и мастни жлези,но все пак се ходи на лекар и изписва антибиотик плюс гентамицин и шампоан за интимните части. Болезнено е много и аз сега го лекувам, дано да мине скоро че е гаднооооо

# 51
  • Мнения: 36
 момичета мойто се махна с помоща на компреси с  отвара от лайка.Дано не се появи отново,но с моя късмет нищо чудно до седмици отново да цъфне...

# 52
zdraveite! nqma da kazvam 4e imam su6tiq problem za6toto e qsno 6tom pi6a tuk! mojete li da mi kajete kakvi sa tezi kompresi ot laika i minava li? mene me posavetvaxa da se maja s pasta za zabi i sno6ti go napravix i 6te vidim kakuv e efekta! strax me e da se maja s mazila za6toto vse pak e mnogo osobenno mqsto! blagodarq predvaritelno

# 53
  • Мнения: 36
ами аз помолих майка ми да ми свари лайка и поставих едно памуче напоено с отварата на мястото.слагах си го преди да легна и така цяла вечер.направих го няколко пъти подред и вече го няма,да се надяваме,че няма д се появи пак Simple Smile

# 54
  • Мнения: 6
здравейте мили дами,пиша Ви защото съм  много уплашена Cry аз също се натъкнах на този проблем днес и незнам какво да правя.Имам малко топче,напипах го днес (ден след месечния  ми цикъл) и просто изпаднах в истерия.Моля Ви,посъветвайте ме какво да правя,защото просто ще полудея от страх PraynigВиждам,че не само на мене ми се е случило,за това Ви мола за съветІблагодаря

# 55
  • На планетата Земя
  • Мнения: 6 321
mseferova, успокой се, няма нищо фатално.
Боли ли те топчето или не? Наблюдавай го дали ще изчезва следващите дни или ще расте.

На мен ми се е появявало подобно нещо, което след няколко дни показа и леко бяло връхче. След внимателно изстискване (разбира се, спазвайки всички хигиенни т.н.) изчезна и не се появи отново.

Ако искаш, отиди на гинеколог да те види, и да те посъветва какво да правиш.

# 56
  • Мнения: 6
Благодаря,че се включихте  EmbarassedМисля да изчакам поне през почивните дни как ще се развият нещата и тогава да потърся лекар (дано да се размина с него),защото чета,че повечето проблеми са протекли без намесата на гинеколог.Някой ще ме посъветва ли да ползвам ли "Клотримазол"крем или само лайка

# 57
  • Мнения: 657
Аз също съм имала.Появява се само и изчезва няколко пъти.Страх ме е да го пипам.Правила съм компрес с лайка.Дали се е повлияло от нея обаче незнам.А от Клотримазол няма нужда ако няма гъбична инфекция.

# 58
  • Мнения: 11
Такаммм много ви моля за помощ пиша тук защото имам  същият проблем  , тоест аз незнам дали е същият но от  2 дена вече  ми излезна някаква пъпчица и искам да подчертая че мисля че преди да излезе ме болеше точно на това място при лек натиск и на другият ден ми излезна  на 13 съм   и моооже да се каже че съм мнооогo срамежлива че дори на майка ми половин час я чаках да изброява  докато не каже цикъл ли е ? защото не знаех как да и кажа Joy прочетох и тук и в други такива темички че при махане на космите по какъвто и да е начин  незнам  обаче 4 дена някъде преди тва почна да ме боли точно след като се обръснах незнам може да съм се порязала  щото ме заболя малко по едно време но не видях нищо  Blush ма пъпка да се получи ... абе незнам мнооог ви моля за помощ  страх ме е и съм ужастно притеснена  Cry Cry Cry Cry Cry

# 59
Здравейте.Не мога да повярвам,че открих такава тема.От 2 години ми излизат такива пъпки,които порастват с всеки изминал ден и накрая толкова болят,че не мога да ходя нормално.Първо мислех,че е обратен косъм и чаках сами да се спукат.Спрях да се бръсна.И на другия месец пак ми излезе.Искам да ви кажа,че съм била при двама различни гинеколози - единият беше много жесток(със спринцовка....).Другият ми предписа антибиотици,които не  помогнаха и каза,че може да е от триенето на белъото с кожата.Днес бях на кожен диспансер.Биха ми местна упойка и много болеше.Предписаха ми един мехлем и изплаквания със смрадлика(вид билка) Simple Smile)) Сега се надявам никога повече да не ми се появява,макар че не ми се вярва.

Общи условия

Активация на акаунт