Топче в срамната устна

  • 337 945
  • 313
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 11
при мен е същото  Cry Cry всеки ден боли повече и става по голяма и адцки много боли и аз едвам ходя  само да те питам смисъл може да прозвучи гнусно ама  то не е едно такова с бял връх вече не прилича на пъпка като го погледнеш от горе  е някакво  жълтеникаво смисъл се едно смесена вода със кръв и даже ми потече малко кръв изпаднах в паника след тва мисля че потече гной мооооля те кажи ми ако е същото и ми кажи дали това което са ти предписали действа  Cry Cry Cry Cry Cry Cry

# 61
  • Мнения: 563
Хм...аз се чудя дали някой няма ,а не да ли има. Май си е доста разпространено и като гледам на всяка жена се е случвало да има такова нещо. Естествено ,че при всеки е различно ,и аз имам от няколко години,просто се появи и си седи така ,никога не ме е боляло,седи си там и нито расте нито нищо.Аз имам и зад едното ухо,и на двете места се появи като че ли по едно и също време,на размер също са горе-долу еднакви,и си седят така.Не съм се притеснила чак толкова но все си мисля да ида да ги махнат,щото... де да знам,не че ми пречат толкова,ама....  А и ушето маааалко ми клепва заради това. Само че съм забелязала че такова нещо махнеш ли го веднъж,се появава пак и пак,ииииии незнамммм

# 62
  • София
  • Мнения: 360
eny_ye,  явно доста си изчакала, но вече е НАЛОЖИТЕЛНО да отидеш на д-р. В Майчин дом има детски гинеколог. Не видях от къде си, но провери за такъв специалист, мисля, че по-малко ще се притесняваш. Това което описваш ми прилича на възпалена Бертолинова жлеза и трябва да вземеш по-сериозни мерки, НЕ отлагай! Само може да усложниш ситуацията.
Стискам палци и да кажеш как си! newsm10

# 63
  • Мнения: 2 013
На мен ми се появи такова в 3 месец от бременноста.Гинеколога ми каза,че не е опасно и може да се оправи с едно леко цепване.Естествено тогава не го направихме,причините са ясни.
За протокола,все още си седи,не ме дразни,не го усещам и дори бях забравила за него докато не видях темата.

# 64
  • Мнения: 11
Днес сутринта се събудих явно като съм го стиснала е изтекло каквото е имало ... сега е като раничка сутринта имаше коричка но явно е паднала изобщо не ме боли в момента ии изглежда много по добвре от това което беше Grinning .... преди в областа където беше  ме болеше много и се беше зачервило ... незнам мисля да изчакам само още ден искам да видя дали ще се махне ..... истината е че вчера заради тая пъпка икли каквото е  сънувах че ме оперират и умрях GrinningVery Happy:D  ... и като се събудих  се реших че задължително ще отида в скоро време на гинеколог за да види какво е Grinning незнам ще изчакам до утре ако пак  започне да боли отивам ....

# 65
  • Мнения: 6
 Flutterмомичета,благодарна съм,че ви има HugБлагодарение на вашата подкрепа и съвет това мое "чудо" се махна и на всички,  на които се е случило сега ,мога  само да ви кажа:ползвайте лайка постоянно-бързо,лесно и безболезнено с томпонче ,моето се махна , и дано повече не се появи,че и аз щях да полудея-успех на всички и пак Благодаря  Hug

# 66
Хайде и аз с тоя проблем, но явно в по-напреднала фаза.

Преди години започнаха да ми се появяват по едно такова болезнено топче по големите срамни устни. За 2-3 дни ставаше с връх, пукваше се и бързо изчезваше. Тогавашната ми гинеколожка постави диагноза "Херпес"

Сега обаче нещата се влошиха. След края на цикъла имам силен сърбеж и започват да се появяват гадните пъпки. Вече са по 5- 6 топчета с различна големина. Пукват се и преминават. Понякога са болезнени, понякога не достигат до бял връх и остават като подкожно топче, което преминава по-трудно. Това продължава 10- 15 дни вече всеки месец.

Разбира се ходих на лекар. Тя поиска да си направя изследване на кръвна захар. Направих - 5.6 /сутрин на гладно, ама какво гладно като до 2 часа вечерта бях на фъстъци/, а под 5.8 се води в норма. Така и не отидох пак на консултация - къде няма време, къде пари  Confused

Този месец започнах да се мия с един препарат за интимна хигиена с млечна киселина и после да се премивам с Цитросепт разтворен във вода. Сърбежа отшумя много бързо, но пъпките пак се появиха, макар да са безболезнени и само една да стана по-голяма.

В един от предните постове виждам своя случай в лицето на сестрата на пишещата - с диагноза Стрептококова инфекция. Явно трябва да си направя някакви изследвания, но какви?

# 67
аз съм на 16 и тази вечер, докато се бръснех и аз набарах такова "топче" в двете си срамни устни. Снощи ми дойде цикъла. Прочетох цялата тема и си мисля все пак да отида на гинеколог, ако до 2 дни не премине. Върнах се назад във времето и осъзнах, че тези неща ми излизат от сигурно година, но аз не съм ги напипвала => са били доста малки. Когато съм в цикъл усещам някаква болка, ама тя е супер лека, не знам как да я опиша сякаш  устната ми е леко притисната или стисната по-точно. Преди всичко траеше около 2-3 дни и преминаваше. Мисля си , че е от превръзките. Все пак ще отида на доктор, ако не мине. Сигурна съм, обаче, че ще мине, защото явно не ми е за 1ви път. Това, че се сетих, че ми се е случвало и преди, но не съм го напипвала ме успокои прекалено много, за да ми възвърне айляка.
Peace \\// аааай

# 68
  • Мнения: 630
И аз тази сутрин като станах имах едно неприятно усещане като натъртено отдолу и след като се опипах и огледах открих една подутина от вътрешната страна на външните срамни устни. Не ми се вярва да е от косъм, защото там няма окосмение, а и не съм се бръснала скоро. В последните дни на цикъла съм, видях, че доста момичета го свързват с това. Лекаря ми преглежда в четвъртък и ако не мине до тогава, в което се съмнявам, ще отида, а дотогава ще пробвам с тампончета с лайка. Офф, гадни женски истории Sick

# 69
  • Мнения: 152

Само аз ли видях този смислен пост?
Добре, хайде още веднъж си прочетете всички за киста на Бартолиновата жлеза. Чрез нейния секрет се овлажнява влагалището. Не чоплете топчетата, не ги пукайте, не ги режете, не ги пробивайте и други прилежащи дейности. Може да се окаже киста, което е проблем не за  подценяване. Никой не иска сухо влагалище нали?

# 70
  • Мнения: 630
Днес бях на лекар и при мен, за щастие се оказа, че няма общо с Бартолиновата жлеза, а е от косъм

# 71
  • Мнения: 303
И какво стана!? Рязаха ли те?

# 72
  • Мнения: 630
И какво стана!? Рязаха ли те?
Здравей, въпроса ти е вероятно към мен. Не, не са ме рязали, гинеколога ми ми препоръча да отида на кожен лекар, за да ми кажат с какво точно да се мажа, за да мине по- бързо, но аз все още не съм го направила.

# 73
  • Мнения: 303
И какво стана!? Рязаха ли те?
Здравей, въпроса ти е вероятно към мен. Не, не са ме рязали, гинеколога ми ми препоръча да отида на кожен лекар, за да ми кажат с какво точно да се мажа, за да мине по- бързо, но аз все още не съм го направила.
ОК.Кажи после какво ти е казала.

# 74
  • Мнения: 1
Много се радвам че има такава тема във форума. И на мен ми излезе някаква пъпка преди 3-4 дни, точно в последния ден от цикъла. Мислех че е от бръснене, но след като видях че и други дами тук казват че им се е появила след цикъл си мисля че не е толкова безобидна Sad . Пък може да си и от обърнато косъмче, щото преди година някъде ми излезе точно на сгъвката на крака до гениталиите такава пъпка и с компреси с едно гелче( не му помня името в момента, даде ми го аптекарката, тъмно кафяво на цвят, почти черно и много гадно миришеше) за около 2 дни се пукна. Страхувам се да се направя такъв компрес сега защото нястото е по специфично
Сега през почивните дни не мога да отида на гинеколог, но утре ще видя да ида някъде. Проблема е че на всякъде дават часовете с дни напред и ми трябва кабинет където да ида и да ме приемат утре( че почна да расте и да боли вече). Става въпрос за София. Ако някой знае такъв кабинет ще се радвам да сподели Simple Smile


PS:
сетих се за гелчето, Ихтиол се казваше.Компресите с него помогнаха да се пукне и изтече малко гной, но имаше ефект

Последна редакция: нд, 04 окт 2009, 11:59 от diva4e

Общи условия

Активация на акаунт