Топче в срамната устна

  • 337 954
  • 313
  •   1
Отговори
# 180
  • Мнения: 0
Всичко е ОК... Казах й, тя погледна (не спомена нищо за девственост и т.н.) - каза, че не е бартолинит. Сега си слагам компрес с Риванол, пия 2х1 Клиндамицин и Витамин В комплекс. Първото топче почтиии изчезна, а второто се надявам да изчезне скоро също. Още вендъж ви благодаря, че ми обърнахте внимание, кой да знае, че има толкова готини хора по форумите  Laughing Laughing Laughing  Heart Eyes

# 181
  • Мнения: 871
naama007, кажи Клиндамицина от колко милиграма е Simple Smile

# 182
  • Мнения: 0
600 милиграма

# 183
  • Мнения: 11 338
Радвам се, че проблема се разреши  Hug

# 184
  • Мнения: 59
Здравейте момичета! И аз искам да споделя своя проблем! Родих преди 5 месеца.. до сега нямах никакви проблеми, но от 1 седмица усещам някаква болка точно до лявата срамна устна от вътрешната страна и днес докато се къпех го напипах, топче колкото половин орех, с гноен връх, то дори се пукна само и шурна кръв и гной, преди това не можех да стоя седнала, не можех да вървя, плачеше ми се от болка, промих се със смрадлика и чакам с нетърпение понеделник да ходя на гинеколог, много ме е страх.. надявам се да не е нещо сериозно. До сега никога не съм имала такива проблеми! Уфф много гадно  Sad

# 185
  • Мнения: 11 338
E, няма какво чак толкова да е  Hug
Лошото е, че е досадно и упорито ... и болезнено.
Сложи риванолче на тампон като компрес  Wink

# 186
  • Мнения: 59
E, няма какво чак толкова да е  Hug
Лошото е, че е досадно и упорито ... и болезнено.
Сложи риванолче на тампон като компрес  Wink

Благодаря  Hug Сложих Риванол, доста ми олекна...  Peace

# 187
  • Мнения: 0
момичета ихтиол много помаг за тези топчета дори ако е враснал косам ще го издьрпа

# 188
  • Мнения: 11 338
fanitoo25, какво стана след срещата с лекаря?  Hug

# 189
  • Мнения: 871
момичета ихтиол много помаг за тези топчета дори ако е враснал косам ще го издьрпа
Да, аз си купих Ихтамол на фирма Гален фарма 10%, мазах няколко дни и от топче стана само като уплътнение. Сама се излекувах, както казва и майка ми. Само дето съсипах направление. И здравната каса похарчи грешни пари за микробиология...

# 190
  • Мнения: 0
Здравейте! Не мисля, че това е най-подходящата тема за проблема, с който се сблъсках, но не намерих сходна във форума. И така, по същество: става въпрос за 4-годишната ми сестричка. Като беше по-малка ѝ се появи нещо като гнойна пъпчица точно под клитора. Не обърнахме тогава особено внимание, майка ми я изстиска, намаза я с Гентамицин или Клотримазол (не съм сигурна) и всичко приключи. Сега обаче въпросната "пъпчица", ако изобщо мога да я нарека така, пак се появи. Не изглежда подута и не е като натрупване на смегма, може да се изстиска, но както можете и сами да предположите, е изключително болезнено поради непосредствената близост до клитора. Според майка ми се дължи на някакви жлези около клитора и не е опасна. На мен обаче мира не ми дава.
Не знам дали аз не преувеличавам, но съм наистина притеснена. Можете ли да ме посъветвате какво да предприемем вкъщи или да споделите опит, ако ви се е случвало подобно нещо?
Благодаря предварително!

# 191
  • Мнения: 154
Аз не бих пипала.

# 192
  • Мнения: 4 708
Както се вижда от линийката ми, съм в 9 месец на бременността си, и преди 2 седмици ми откриха киста на бартолиновата жлеза, говорих с лекаря който ще ме изражда каза, че не е проблем за нормално раждане, най-много да се пукнела при раждането  Shocked иначе не боли, няма гной, така каза доктора, и нямало да я маха при раждането евентуално ако почнело да ми пречи един ден можело да поискам и да я махнат. Обаче чета все за случаи, в които това чудо боли и загноясва, изобщо гадна работа, има ли някоя която с такава киста е отишла да ражда нормално, и да каже дали е проблем или да вярвам на въпросния доктор.
feuer-frei а защо не я заведете на лекар, не мисля, че вие сте толкова компетентни, аз също не бих пипала там

# 193
  • Мнения: 0
И аз така смятам, но е трудно да убедя майка си...

# 194
  • Мнения: 11 338
 feuer-frei, не мисля, че проблем който се повтаря при толкова малко дете трябва да се остави така. Защо без да се обяснявате с майка си не поговорите с гинеколог - без да водите сесра си?

mysterious, според мен и при Вас е необходима консултация поне с още един гинеколог. На приятелката ми пък точно обратното и казаха - след като се е възпалила нормалното раждане е невъзможно /и роди със секцио и без проблеми/.

Общи условия

Активация на акаунт