Топче в срамната устна

  • 337 979
  • 313
  •   1
Отговори
# 270
  • Мнения: 2
Здравейте имам един проблем не знаех къде да пиша и за това ще напиша тука мисля,че е свързано с тази тема. И аз имам топченце Sad живея в чужбина, ходих на гинеколог каза,че имам брадавица Sad ,но нищо не ми изписа защото може би била " безобидна "и да си мине сама. Спомена за някакъв крем ако се появят други даже ми го изписа но каза да изчакам. Въпросът ми е ако не се лекува едната няма ли да се появят други ? Вяра на лекари нямам гледат по какъв начин да измъкнат пари

Брадавица на половите органи не е безобиден проблем и не съм чула някоя сама да си мине  ooooh! На кое точно излезе - на сгъвката или от вътрешната страна на срамните устни?
от външния край е

# 271
  • Мнения: 332
Здравейте и аз имам подобен проблем имам някакво образование като топче-пъпка може би е подкожен косъм. Ровичках го дълго време и нищо не намерих, боли ме, гноясва махам гнойта почва да кърви и след седмица пак.. мазах го с какво ли не и мисля че е време да го цепна. Някой може ли да ми каже къде мога да отида да ми го цепнат в Пловдив и колко струва?

# 272
  • Мнения: 79
Здравейте! И аз тази сутрин открих малко топченце, по - малко от оризово зрънце. Много се притеснявам, защото на цвят е черно. Sad Може и да е подкожен косъм и просто да се вижда, но се притесних от прочетеното в една статия за злокачествени образувания на срамните устни, в която пишеше, че се появяваи сърбеж, а аз имам сърбеж от десетина дни, но мислех, че са просто гъбички или някаква бактериална инфекция и се самолекувам с глобули, тъй като гинеколога ми е в София и не ми се пътуваше. Разбира се,  веднага си записах час, за да се установи точноза какво става въпрос, но съм силно притеснена. Sad Някоя от вас имала ли е подобно черно топче?

# 273
  • Мнения: 20
Здравейте ...на мен също ми се появи едно топче преди 2-3 дена.От началото беше малко и болеше съвсем лекичко,но сега се е увеличило и боли дори когато ходя.Намира се в горната част на срамната устна ....Какво може да е ?Много съм притеснена и мисля да отида на лекар, но ако може да споделите какво мислите че е ?

# 274
  • Мнения: 11 339
И на двете последни момичета - не се страхувайте и не мислете такива страхотии. Най-вероятно е врасъл косъм или гъбична инфекция. Отидете на лекар.  Peace

# 275
  • Мнения: 20
Добре благодаря, но можете ли да ми кажете с какво мога да намаля болката докато отида на лекар?

# 276
  • Мнения: 11 339
Добре благодаря, но можете ли да ми кажете с какво мога да намаля болката докато отида на лекар?

Мажи с ихтиол. Ако кажат, че е враснъл косъм ще ти кажа как може да го издърпаш без операция, но ще трябват поне 3 нощи  Peace

# 277
  • Мнения: 20
Благодаря ...но на мястото където ме боли няма зачервяване (нищо просто усещам топчето и много ме боли )

# 278
  • Мнения: 11 339
Благодаря ...но на мястото където ме боли няма зачервяване (нищо просто усещам топчето и много ме боли )

Предполагам, че е надълбоко. Мажи с ихтиол и да видим дали няма да избие.

# 279
  • Мнения: 1 317
Миналата година ми се появи топче - точно където минава бельото, няколко месеца след раждането. Сцепване, 6 шева, много неприятно. Сега пак ми се поду - същото място - почти върху белега от първия път. Довечера ще ходя, май пак ще действат така.  Tired

# 280
  • Мнения: 11 339
eleonora1983, искаш ли да пробваш за 2 нощи с питката на Ванга за изсмукване на гнойта? Говорим за сгъвката / свивката, нали?

# 281
  • Мнения: 1 317
the Дорис - вече го "оперираха" Simple Smile Но ще ти бъда благодарна да ми кажеш за тази питка, ако следващ път ми се случи (според АГ-то и хирурга, които извършиха манипулацията, се превръща в хронично). Точно на сгъвката, да, където минава бельото.

# 282
  • Мнения: 11 339
Питката е лесна и аз така се оттървах от операция  Peace 1 пресен жълтък се смесва с мед, колкото е голям самия жълтък. Добавя се брашно докато стане твърдо тесто. Откъсваш топе, сплескваш и слагаш върху мястото, оставащото тесто завиваш в домакинско стречфолио и слагаш в хладилника. Отгоре  на възпаленото слагаш откъснатата питка, марля и домакинско стречфолио, за да не цапа. Залепяш с лепенки. На сутринта мястото е някак меко и малко - по спокойно. През целия ден мажеш с ихтиол /има и такъв с клеева тинктура/. Вечерта пак слагаш от питката. До третата сутрин като махнеш питката и на нея ще е гнойта с враслия косъм. Поисти раничката и мажи още ден два с ихтиол.

# 283
  • Мнения: 1 317
Благодаря ти, записах си и следващият път (е, дано няма), първо ще пробвам това!   bouquet

# 284
  • Мнения: 11
Здравейте,
имам топче на малките срамни устни, което е адски болезнено, дори когато съм в покой. За 1-ви път ми се появи, когато бях на 17г и не помня каква точно диагноза ми казаха, но гинеколога ми го цепна без упойка и не искам да си помисля за онзи кошмар... От време на време се появява отново, но не съм сигурна дали е на същото място, след което за няколко дни отминава. Поради тази причина не искам да ходя на лекар засега.
Ще съм благодарна на съвети как да се справя с болката.

Общи условия

Активация на акаунт