Ирландия

  • 49 246
  • 285
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 48
mravkata,Благодаря сърдечно  bouquet Simple Smile
Аз ще си ходя през март до България,но благодаря за предложението  все пак Simple Smile

# 61
  • Мнения: 1 379
mravkata като те чета оставам с убеждениято ,че сме на различни острови. Къде го това слънце?
От една седмица не мога сутрин да си размразя колата.А по пътя каква слана е, имаш чувството че сняг валяло, толкова бяло.

Гледам,че ще си ходите до БГ, блазе ви. Мен незнам дали ще ме огрее това щастие.

# 62
  • Изомрудения остров
  • Мнения: 107
 Joy да вярно сутрин всичко е бяло и има слана ,но към 10-11 слънцето я топи а аз съм в Дъндалк и нашите приатели тук и те казват че времето е много хубаво тези дни и че сигурно си мислим че са ни лъгали че все вали Joy
А като гледам на web камерите от Дъблин   http://www.nci.ie/ispy/cam1.yp   и   http://www.allcladdagh.com/webcam.htm  имам чувството че все вали и има мъгла пък еи го къде е Laughing
вчера беше облачно и духаше силен вятър ,но топло и не е валяло откакто съм тук ,а днес е много слънчево няма и облаче на небето.
Или може би съм толкова възхитена ,че и обаците ми изглеждат розови Joy

# 63
Покана

Мартеницата – този вълшебен амулет, наследен от нашите прадеди, е и първият знак на настъпващата пролет! Затова и всички ние носим мартеница на 1 март като символ на вярата ни за весела, успешна и здарва година.

Нека се съберем на този ден заедно с децата си и отпразнуваме 1 март като направим по една мартеница и покажем и напомним на малчуганите тази чудесна българска традиция...и да си пожелаем здраве, щастие и късмет!

Заповядайте на 1 март от 14.00 до 16.00 на мартеница workshop, където всяко дете ще има възможността да измайстори своя собствена мартеница. Родителите могат да помагат (който може!) или просто да се възползват от възможността да се видят с приятели и да си честитят наближаването на Първа пролет.

Конци, прежда и материали ще бъдат предоставени от нас. От вас очакваме да донесете добро настроение, по една малка ножичка и ако желаете да чуете българска музика – собствени дискове или касети.

Място на събитието:
Comhaltas (Centre for Irish Music)
32 Belgrave Square
Monkstown
Co. Dublin
Вход – 5 евро или доброволно дарение

От името на организаторите, Българско посолство в Дъблин и Инициативен комитет, ви желаем успешна седмица и се надяваме да ви видим на 1 март.




# 64
  • Мнения: 316
Всички сме по разходки на слънце  Mr. Green
На мероприятието за мартеници няма как да дойда за съжаление. Но следващата година на всяка цена ще доведа дъщеря си Naughty Пожелавам весело прекарване на всички   bouquet
corkis, къде изчезна?  newsm78 Да не би да си в България?
Мravkata, наслаждавай се пълноценно на слънцето  Hug Аз не бях така ентусиазирана като теб първите дни  Sad За мен ще е любов от втори поглед  Tired Успяхте ли да се поразходите вече?
Slim, вие как прекарвате почивните дни?

# 65
  • Мнения: 1 379
Ние днес решихме да ходим на събирането. Някой друг няма ли да ходи. Цял ден път, но поне ще сме с голямата кола.
Morki ти защо се отказа?

# 66
  • Мнения: 48
Здравейте.Ние бяхме малко болни doctor
Ще си ходим в БГ но след 2 седмици.
Който е ходил на събирането да разкаже...На нас ние малко далеко с двете деца до Дъблин,а и миналата седмица ходихме....в посолството Joy

# 67
  • Мнения: 1 379
Ние бяхме на събирането. Запознах се с Morki, съпруга и и сладкото детенце.
противно на очакванията ми имаше много хора. Децата правиха мартеници, възрастните си говорихме.Хубаво беше.  Heart Eyes
Следващото събиране ще бъде за великден.

corkis дано вече сте добре и следващия път успеете да дойдете. Heart Eyes

# 68
  • Мнения: 316
Честит 3-ти март!
 
Да, организацията беше добра. Децата се забавляваха доста, ние възрастните също  Naughty

Някой има ли информация за днешното събиране? Къде и кога?

# 69
Здравеите,аз чета вашите коментари от БГ,но сме решили юни или юли да идваме в Ирландия.Семеиство сме с дете на 14г.Какво ще ме посъветвате.

# 70
  • Мнения: 316
simkata, в кой район ще сте?За колко време идвате? В началото на темата има вече давани съвети и насоки  Naughty Ако те интересува нещо конкретно, питай - има не/мамчета, които са от повече време тук и дават ценни съвети.

Момичета, къде сте?  newsm78

Сorkis, как е малката чаровница? С коя авиокомпания ще пътувате? Днес разглеждах вариант Лондон-Сф/Бургас на wizzair - изгодно е.

# 71
  • Мнения: 1 379
Аз съм тук. Но от работа не ми остава време. Вчера станах в 5 сутринта да си довърша курсовата работа, след това цял ден бях в Carlow и снощи заспах в 10 часа. Днес пак пътувах, а през уикенда ще пиша друг проджект.
Аз днес гледах какви са цените за Барселона и сега навивам Иво да идем за една седмица края на март.

С wizzair е по ефтино, но два пъти се чекираш и ако единия полет има закъснение, изпускаш другия.
Наскоро гледах на чехите цените, не са никак високи.

# 72
БЛАГОДАРЯ ЧЕ МИ ОТГОВОРИХТЕ.АЗ И МОЯ СЪПРУГ СМЕ РЕШИЛИ ДА ДОИДЕМ В ДЪБЛИН И АКО ДЕТЕТО СВИКНЕ С ОБСТАНОВКАТА ДА ОСТАНЕМ ДА ЖИВЕЕМ ТАМ.МНОГО НИ ХАРЕСВА ТАЗИ СТРАНА.НЕПРЕКЪСНАТО ЧЕТА ВСИЧКО КОЕТО ПИШЕ ЗА НЕЯ В ИНТЕРНЕТ.КАТО ЧЕТА И ВАШИТЕ ПИСМА МИ Е МНОГО ПРИЯТНО.ИМАМЕ ПОЗНАТИ ТАМ.ЩЕ СИ ТЪРСИМ РАБОТА И УЧИЛИЩЕ ЗА ДЕТЕТО.   

# 73
  • Мнения: 48
Здравейте.Аз днес съм се отдала на нет и телефони с малки прекъсвания за хранене  и прибиране от училище. Simple Smileс една дума-мързелувам си.
Ще пътуваме с Чешките аеролинии,не е много скъпо.Но ако беше и от Корк щеше да е супер.
Знам че през Лондон е евтино,но двойното чекиране не е за мен....пътувам сама с 2 деца Rolling Eyes
Малката е добре.Сега спи което е още по добре.  Simple Smile

# 74
  • Мнения: 316
Честит 8 Март Дами! Бъдете много обичани и глезени от мъжете си  Hug

Общи условия

Активация на акаунт