Засмяна НОРВЕЖКАТА дружина посрещна Новата година! - Norge 18

  • 15 873
  • 298
  •   1
Отговори
# 45
  • Stavanger,Norway/ Varna
  • Мнения: 1 934
Милва да докладва дали още е две в едно, че наистина я мислим.

Р327 стига се спотайва и ти.

А Деата съвсем зачезна, мистериозно, къде ли е  newsm78

# 46
  • Мнения: 119
Здравей те момичета !  Hug

Mishelle ,относно оцета пробвай мила с чорапки,на главата няма кой да ти даде  Grinning и мойта се дърпа,или пък с боди.Вчера една приятелка ми каза ,че в аптеките
продавали някакви  лепенки за челото ,било нещо като желе мисля,че каза синьо,било много ефикасно,не каза име,каза лепенки за температура,така,че провери !Вики от какво е опериран миличкия ?
 Ами ти знаеш ли ,че те с моето момиче са почти адаши  Grinning тя а Ана-Виктория  Grinning Дано бързо да се оправи сладура ,ама целия прилича на теб,да ти е жив и здрав !
Норче,мила стига с тези болести ! Grinning Малко вино пиеш ! Joy
 Milva ,как си и аз те мисля,Бебинщайн и нея ,как сте момичета ? Grinning
Rkb ,как се казва малкия и колко е голям ?  ylinfant
Redwine,как мина бала,имаше ли много принцове ? Joy
Пратила съм ти снимки на пощата от Н.Г.

# 47
  • Мнения: 977
Аничка, оказа се, че Вики вдига висока температура от гнойни налепи по гърлото. От днес започваме АБ колкото и да не ми се искаше...

Винце, как мина бала? Чакаме да се отчетеш подобаващо със снимки. Wink

# 48
  • България
  • Мнения: 1 090
Привет,

Ани4ка,много се радвам ,че те виждам тук ,в нашите скромни редици Grinning
Как е Айвито?Кога идвате насам,хайде, само говорите май...(няма да ти взема Енрике,нЙ бой сА) Joy Joy Joy

А за болестите....ами спрях виното,нападнаха ме болести,не е работа,аман Wink Joy


Мишел,малкия да се оправя,за какви операции става въпрос,сериозно ли нещо? newsm78

Славче,за понеделника с бална рокля ли мЪ искате?Да знам,да си приготвя.. Wink Grinning

# 49
  • Мнения: 977
kvinne, още ли сте болнички в комплект?

Колкото до операциите на малкия - бяха 3 през 6 месеца откакто се е родил. 2 пъти му източваха гной, а на 3 път направо махнаха лимфният възел, в който се събираше гнойта /дано съм го обяснила правилно/. Надявам се да не ни идват занапред подобни грижи на главата. Малкият прекалено се стресира...

# 50
  • България
  • Мнения: 1 090
kvinne, още ли сте болнички в комплект?

Колкото до операциите на малкия - бяха 3 през 6 месеца откакто се е родил. 2 пъти му източваха гной, а на 3 път направо махнаха лимфният възел, в който се събираше гнойта /дано съм го обяснила правилно/. Надявам се да не ни идват занапред подобни грижи на главата. Малкият прекалено се стресира...

Ох,че неприятно,така да се мъчи детето Sad,ама добре,че са му помогнали,дано да няма усложнения за напред.  bouquet

# 51
  • Мнения: 2 786
Ох, мишел, изтръпнах като четях  Sad
Много ми става гадно като чета за малки дечица, които ги оперират.
Но важното е да не се налага повече.

Норче, пак да питам как си днес Simple Smile

# 52
  • България
  • Мнения: 1 090
Славче,ами не мога да кажа ,че съм много добре,днес едно гърло ме подхвана,ама както казва моя мъж..."То има ли ден ,в който да не ми се оплакваш Mr. Green?" Joy Joy
Ако не съм много зле,като днес например ,идвам със сигурност. Peace

# 53
  • Мнения: 2 786
Твоя мъж ми звучи малко като моята половинка  Joy Embarassed
Гърлото лесно се оправя с чай, чай чай и ... пак чай Simple Smile
Ние ако не изпием поне 4-5 чайника на ден, не става.
И да видиш как му мина гърлото за 3 дни, а моето не се е обаждало след коледния грип.

# 54
  • Мнения: 977
Милички, в мен пак напират много въпроси. За някои от тях е рано ама ако можете да ми отговорите няма да е излишно да съм в час.

Главният въпрос, с който се събудих тази сутрин, е - нужно ли е да чакам мъжа ми да отиде в Норге и след започне работа, и ми изпрати договорът си, да кандидатствам за виза?
Не мога ли, докато още е тук и договоръе в е него да отида в посолството и да пусна молба за кандидатстване по програмата "Събиране на семейства"?


Ето и останалите /повечето са породени от чута, но несигурна информация, затова извинявайте, ако звучат глупаво и наивно/:

Каква е минималната заплата, неподлежаща на данъци?
Имам предвид какъв е необлагаемият минимум?

Имаме ли някакви права като емигранти да не плащаме данъци първите 6 месеца / година?

От какво зависи размера на данъка? От този на заплатата ли? Четах, едно от нещата, от които зависи е дали и двамата родители работят. Какво е съотношението /в %/ когато работи само единият и какво е когато работят и двамата?

Относно детските / майчинските, еднократните помощи и т.н....
Какво се полага на българи, живеещи в Норвегия, родили дете там, но майката не е работила в Норвегия?

Четах някъде, че децата на чужденци ползат предимства при записване в детска градина, но пак се чака много. Колко горе-долу и какви такси се плащат?
/цитирам палачинка в по-стар пост: "не пове4е от 2 300 НОК = около 600лв.  на месец мисля, 4е бе6е + някой взимат 100_200 НОК за храна (ама не вси4ки)/
Това актуално ли е?

Имам и още, ама ще ви ги спестя засега.  Hug

Последна редакция: нд, 13 яну 2008, 14:12 от mishelle

# 55
  • България
  • Мнения: 1 090
Твоя мъж ми звучи малко като моята половинка  Joy Embarassed
Гърлото лесно се оправя с чай, чай чай и ... пак чай Simple Smile
Ние ако не изпием поне 4-5 чайника на ден, не става.
И да видиш как му мина гърлото за 3 дни, а моето не се е обаждало след коледния грип.
Аз не съм много по 4ая,ама май трябва да почна. newsm78 Simple Smile
Ей сега отивам да закусвам и ще си направя,добре ,че ми напомни. Peace

# 56
  • Мнения: 2 786
Нора, голям пропуск.
Аз чаят много го уважавам още от дете Simple Smile
Понеже винаги съм била склонна към настинки и простуди, винаги съм пиела по много чай зимата.
Така си спестявам доста хреми и дращещи гърла.

Мишел, аз не мога да ти помогна по тези въпроси Sad
Мисля, че тук има момичета, които са по-навътре в нещата.

# 57
  • България
  • Мнения: 1 090
Ми6ел,ние които сме омъжени тук никога не сме се сблъсквали с проблемите на емигрантите и аз лично съм гола вода по тези въпроси.Това,което не ми трябва не го и търся като информация.Мисля,трябва да ти отговорят тези,които са в твоето положение. Peace
Нали каза,че имате приятели тук newsm78,те би трябвало да знаят...

Славче,обърнах един чай ей сега bowuu Joy

Приятен ден на всички.  bouquet

# 58
  • Мнения: 977
Норче, имаме познати, мила, но от всякъде получаваме различна инфотмация. затова исках да се допитма и до вас /по-конкретно за бг семейства в Норге/...

# 59
  • България
  • Мнения: 1 090
Норче, имаме познати, мила, но от всякъде получаваме различна инфотмация. затова исках да се допитма и до вас /по-конкретно за бг семейства в Норге/...

Оф,да,това за различната информация,знам как е,аз в редките случаи ,в които  съм питала всеки различно ми е отговарял,затова много доверие нямам ...
Но в на6ата тема има такива бг семейства,те предполагам са наясно. Peace

Аз днес пък кроасани мисля да правя Embarassed Crazy,та заминавам вече от компа.  chef

Общи условия

Активация на акаунт