Помощ за родилката в първите седмици - съвет

  • 3 262
  • 66
  •   1
Отговори
# 45
  • Варна
  • Мнения: 4 969
Аз родих секцио и на 8-мия ден (т.е. 1 ден следизписването), вече не усещах, че съм раждала  Simple Smile
Свекърва ми остана 1 седмица, но ако сега раждам, баби ще каня след 1-2 месеца, а първите 1-2 седмици, ако таткото може да си вземе отпуск, ще ви е най-лесно и спокойно  Simple Smile
Също! Свеки само ми вдигаше нервите с постоянното си месене и помощ.Та понякога помощниците не помагат ами само пречат Peace

# 46
Благодаря на всички ви за отзивчивостта и окуражаването! Grinning

# 47
  • Мнения: 566
Имах много помощници, но честно казано в началото ми се стори доста лесно и сами с таткото бихме се справили. първият месец бебетата обикновенно спят по много и ще имаш време за всичко. Но си зависи и от детето де. ако плачи и се буди много през нощта определоно след 2-3 седмици ще имаш нужда от смяна

# 48
  • Бургас
  • Мнения: 10 821
Справихме се много добре сами,въпреки че родих секцио.

# 49
  • Мнения: 4 406
най- добре е първо да опитате заедно да се справяте. често допълнителните хора в дома са досадно излишни, вместо да помагат.
когато влезете в ритъм с бебето, всичко ще е по- лесно

# 50
  • Мнения: 9 973
най-добре на себе си разчитай Peace

# 51
  • Мнения: 3 634
При нас таткото не можа да си вземе отпуска и аз си го гледах сама. Бебе бях виждала само по ТВ. Абсолютно всичко съм научила от форума! Каквото не ми е било ясно веднага питах тук.
Първите 2 седмици следвах режима на къпане и хранене от АГ-то докато се ориентирам. После с всеки изминат ден става по-лесно.  Wink А и в началото то доста спи, така че ще имаш време да се адаптираш. Вероятно само първата му нощ вкъщи ще е по-травмираща. Въпреки, че пазарувах месеци наред се оказа, че съм пропуснала дребни, но полезни неща. Ние се прибрахме в събота, в неделя таткото ни напазарува и от понеделник бяхме сами. Аз родих секцио, малко дърпаше раната, но по това време ми бяха порастнали криле.  Mr. Green Държа да се похваля, че и сама си го къпя.  bowuu

# 52
  • Мнения: 123
Когато родих, сестра ми идваше за около 7 дни вкъщи , за по два часа на ден, колкото да измие чиниите или да наготви нещо. Общо взето всичко и аз съм научила от форума. Тя акъли не ми е давала, имах силно натъртени ребра при раждането и не можех да стоя права. Моя мъж след работа переше и простираше. Но наистина , най си е добре да не ти се бърка никой в ръцете , по 24 часа, а разчиташ на себе си. Поне на мен ми беше много добре, а да и на детето Laughing
п.п а и мъжът до теб става по отговорен, научава се , че и той трябва да има отношение към грижите на детето, моя съпруг  къпи синът ни от новородено, ако имаше баби, на дали щеше да е така Laughing

# 53
  • Мнения: 3 718
Хич не се стряскай, ще се оправиш чудесно. За по голямо улеснение можеш да позарежеш домакинстването и да се отдадеш на бебе и почивка до колкото е възможно. Мен лично по скоро би ме изнервил чужд човек в къщи, а да дам бебето си да го пипа някаква гледачка...едва ли. Но ти си знаеш, ако ще търсиш помощ най добре да е в домакинстването. Иначе ти и таткото ще се справите чудесно.

# 54
  • Мнения: 60
Първото ,което трябва да направиш след като родиш е да се успокоиш и да се вслушваш в бебето си,то само ще си покаже какво иска,колкото и трудно да ти се вижда сега това Naughty За помощ ще имаш нужда основно от помощ с домакинството да готви някой,да пере и такива неща,но с бебето сама е най добре да се справяш,връзката става много силна и бебето е по-спокойно с майка си отколкото с друг човек Heart Eyes И най важното да спиш когато то спи,много търпение и късмет ти пожелавам и безпроблемно раждане Praynig  bouquet

# 55
  • Мнения: 1 900
Ние от самото начало си гледаме сами детето с мъжа ми. Не казвам че ми е било лесно, но няма кой да ми се меси и да ми дава акъли. Чувствам се достатъчно сигурна в умението си да се грижа за бебето си. Не бих приела някой да го гледа а аз да се занимавам с домакинство примерно. По скоро бих приела някой друг да се занимава с това, а аз да си гледам детето. В началото мъжа ми стелилизираше шишетата и вареше вода. Сега и това съм си поела аз. Той само мие съдовете в къщи. Много е важно дали твоя ти помага. Ако не мога да се справя бих си извикала чистачка, вместо да идват разни роднини който после само ще ми дават "съвети" как да си гледам детето.  Peace
Най важното което ти е необходимо след раждането е приятна обстановка и хора който те подкрепят

Последна редакция: нд, 13 яну 2008, 14:36 от valeria.k

# 56
  • Мнения: 1 031
От първия ден сме се справяли сами.
Бабите само дотягат със съвети и идеи.
Моята свекърва ме докарваше до лудост с постоянните си натяквания, направо ми идваше да #2gunfire
Така, че според мен най-добре ще се оправите само двамата Peace
Леко раждане и от мен Simple Smile

# 57
  • Мнения: 789
Справяхме се с мъжът ми съвсем сами.Дадоха му отпуск само в денят на изписването и следващият.После (и досега)никой не ни е помагал.С радост бих приела помощ(не знам защо повечето от вас са против помощ от бабите),стига да не дават прекалено много акъл.

# 58
  • Мнения: 129
С радост бих приела помощ(не знам защо повечето от вас са против помощ от бабите),стига да не дават прекалено много акъл.

Според мен, защото ще искат да се въртят основно около бебето. А най-неприятно би било, ако се наложи през това майката да домакинства. Примерно предложат помощ от типа - айде аз ще поседя при него, ти докато готвиш  ooooh!  Иначе, ако някоя по-ненамесваща се баба помага САМО за чистене, готвене, гладене, вместо да се тюхка около бебо, това би било от полза наистина първите дни за МАЙКАТА, докато си нагоди режима и се възстанови. Само че това е идеалистичен вариант, да не кажем невъзможен.

# 59
  • Мнения: 911
С радост бих приела помощ(не знам защо повечето от вас са против помощ от бабите),стига да не дават прекалено много акъл.

Според мен, защото ще искат да се въртят основно около бебето. А най-неприятно би било, ако се наложи през това майката да домакинства. Примерно предложат помощ от типа - айде аз ще поседя при него, ти докато готвиш  ooooh!  Иначе, ако някоя по-ненамесваща се баба помага САМО за чистене, готвене, гладене, вместо да се тюхка около бебо, това би било от полза наистина първите дни за МАЙКАТА, докато си нагоди режима и се възстанови. Само че това е идеалистичен вариант, да не кажем невъзможен.


Аз съм против бабите и тям подобна рода, защото масово ти наливат акъл от преди 30 години КАК се гледа дете.
Против съм и това да ми изчисти или сготви, защото нито едното ще го направи като хората, нито другото. Една такава баба в порив за разтребване ми изхвърли комплектчето за изписване и едно бебешко юрганче. Без да иска го направи жената, ама? И мъжа ми после се рови в контейнера като професионален клошар и само краката му стърчаха, умрях от срам докато го гледах от балкона, добре че ги намери.
Не, мерси!

Общи условия

Активация на акаунт