Какво " не можете" - или да си помогнем взаимно.

  • 5 296
  • 92
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 7 723
Не мога да си oскубя веждите така,
че да са ми симетрични....
Не мога да си направя добре френския маникюр
на дясната ръка....
Не мога сама добре да си епилирам
някои части на тялото....
....и гащите през главата не мога да си обуя.... Rolling Eyes

# 61
  • Мнения: 2 414
Косата с обикновени ролки се накъдря. Поне моята става така. Чуплива ми става като я сплета на плитки, но пък не ми харесва как се начупва. Също чуплива става като я навиеш на няколко масура и всеки масур после на  охлювче(кокче) и закрепваш с фиби или щипки. Преди това слагаш малко пяна на леко влажна коса и стоиш с кокчетата докато косата изсъхне. После ги птпускаш и разресваш с пръсти. За крайна фиксация пръскаш малко лак от 30-тина см разстояние първо на права глава, после на наведена надолу.

Хм.... Това с масурите ми звучи интересно, но не мога да си представя ефекта, затова ще пробвам  Peace
Иначе се правя на плитки, но отзад не мога да се сплитам сама и карам майка ми  Confused
Благодаря, P-r-o-l-e-t!   bouquet
А как точно се навива на масури  Embarassed ?

И косата я навиваш доката е още влажна,нали?

# 62
  • Мнения: 364
На мен пък сенките все ми се събират в средата на клепача (как го обясних само - дано да сте ме разбрали). Мини се -  не мине 1 час и вече са се събрали и не личи, че сенки е имало, ами само някакъв жалък опит за грим.  Купувах различни сенки- мислих че проблема е в тях, но уви ... не Rolling Eyes 
Вие какво си слагате, за да не се разтичат така?

# 63
  • Мнения: 3 447
....и гащите през главата не мога да си обуя.... Rolling Eyes
Пробвай с по-изрязан модел  Peace

# 64
  • Sofia
  • Мнения: 6 935
На мен пък сенките все ми се събират в средата на клепача (как го обясних само - дано да сте ме разбрали). Мини се -  не мине 1 час и вече са се събрали и не личи, че сенки е имало, ами само някакъв жалък опит за грим.  Купувах различни сенки- мислих че проблема е в тях, но уви ... не Rolling Eyes 
Вие какво си слагате, за да не се разтичат така?


Да не би да ги нанасяш върху крем или фдт? Или да си с мазна кожа?
Сложи пудра на клепчаите преди сенките и ползвай компактни (сухи).
Има едни течни, които засъхват - не мърдат, само с лосион за разгримиране се махат.
Буржоа имат такива - в малка тубичка .

# 65
  • Мнения: 4 176

Хм.... Това с масурите ми звучи интересно, но не мога да си представя ефекта, затова ще пробвам  Peace
Иначе се правя на плитки, но отзад не мога да се сплитам сама и карам майка ми  Confused
Благодаря, P-r-o-l-e-t!   bouquet

Може да сплиташ по 2-3 плитки от всяка страна, така хем можеш да ги правиш сама, хем като разплетеш става на едри къдрици, после може да сложиш нещо фиксиращо, като я намачкваш и хем си чуплива, хем и обем има. Аз обикновено спя с плитките и така издържа доста време.
Моята коса я сплитам на една плитка. Навеждам се надолу и започвам да сплитам цялата коса. Отгоре от от темето е основата на плитката. Така спя. Сутринта косата е леко начупена. Плитката я сплитам не стегнато, а само колкото да не се разбрида Simple Smile

# 66
  • Мнения: 3 447
Има едни течни, които засъхват - не мърдат, само с лосион за разгримиране се махат.
Буржоа имат такива - в малка тубичка .
Ползвала съм такива на Голдън роуз - наистина не мърдат.

# 67
  • Мнения: 2 631

Хм.... Това с масурите ми звучи интересно, но не мога да си представя ефекта, затова ще пробвам  Peace
Иначе се правя на плитки, но отзад не мога да се сплитам сама и карам майка ми  Confused
Благодаря, P-r-o-l-e-t!   bouquet

Може да сплиташ по 2-3 плитки от всяка страна, така хем можеш да ги правиш сама, хем като разплетеш става на едри къдрици, после може да сложиш нещо фиксиращо, като я намачкваш и хем си чуплива, хем и обем има. Аз обикновено спя с плитките и така издържа доста време.

Може, ама ако ги сплитам само острани, после отзад остава дупка и постоянно се разделя. Затова моята коса все трябва да има плитка отзад (ако се правя на плитки).

milaaa,
хващаш един кичур и започваш да го въртиш само на една страна.... Като се навие целия, но преди да започне да се затяга съвсем и да се гъне, вече е на масур  Crazy
Е б**и обяснението  smile3555 И би трябвало да е на влажна коса, за да може после да придобие чуплива форма... Както е и при ролките и плитките...

# 68
  • София
  • Мнения: 1 481
Никой не ми обясни как точно се слага пяната за коса  Crossing Arms

# 69
  • Мнения: 2 631
Никой не ми обясни как точно се слага пяната за коса  Crossing Arms

На леко влажна коса слагаш пяна по ръцете си, разтъркваш я и започваш да си я втриваш по цялата дължина на косата... И така колкото пъти е необходимо, докато цялата коса стане с 'мокър ефект'...  Peace

# 70
  • София
  • Мнения: 10 858
Аз пък не мога да си сложа сенки, без да ми изпопада прах от тях под очите.
Трика с прахообразната пудра под окото го прилагам, но ако сенките са по-блестящи част от тях остава след изтръскването на пудрата. Как да реша този проблем?

kafe, пробвай да си направиш косата с пяна и дифузер. Моята е дълга, права и по този начин става жестоко Peace

# 71
  • София
  • Мнения: 1 481
Благодаря, kafe   Simple Smile

За сенките, които се събират в гънката на клепача- основа за сенки. И най-скапаните сенки издържат с часове с нея, ето снимка:

# 72
  • Мнения: 2 631
Аз пък не мога да си сложа сенки, без да ми изпопада прах от тях под очите.
Трика с прахообразната пудра под окото го прилагам, но ако сенките са по-блестящи част от тях остава след изтръскването на пудрата. Как да реша този проблем?

kafe, пробвай да си направиш косата с пяна и дифузер. Моята е дълга, права и по този начин става жестоко Peace

Сешоар не съм ползвала от 13 годиниCrazy Не знам дали в къщи вече въобще има Crazy, не знам и откъде се пуска  Joy.
Дифузери, маши и преси съм ползвала само едно време по ревюта и миналата година за една премиера на Панаира (при фризьор, под натиск  Twisted Evil).
Косата ми е тънка и гледам да не я увреждам допълнително с излишни чудеса на техниката....  Peace

Затова и питам за естестерни методи  Crazy

# 73
  • Мнения: 3 830
На мен пък сенките все ми се събират в средата на клепача (как го обясних само - дано да сте ме разбрали). Мини се -  не мине 1 час и вече са се събрали и не личи, че сенки е имало, ами само някакъв жалък опит за грим.  Купувах различни сенки- мислих че проблема е в тях, но уви ... не Rolling Eyes 
Вие какво си слагате, за да не се разтичат така?


Да не би да ги нанасяш върху крем или фдт? Или да си с мазна кожа?
Сложи пудра на клепчаите преди сенките и ползвай компактни (сухи).
Има едни течни, които засъхват - не мърдат, само с лосион за разгримиране се махат.
Буржоа имат такива - в малка тубичка .

Друг вариант е преди да нанесеш сенките да измиеш клепачите с хладка вода и сапун! Peace

# 74
  • Мнения: X
Косата с обикновени ролки се накъдря. Поне моята става така. Чуплива ми става като я сплета на плитки, но пък не ми харесва как се начупва. Също чуплива става като я навиеш на няколко масура и всеки масур после на  охлювче(кокче) и закрепваш с фиби или щипки. Преди това слагаш малко пяна на леко влажна коса и стоиш с кокчетата докато косата изсъхне. После ги птпускаш и разресваш с пръсти. За крайна фиксация пръскаш малко лак от 30-тина см разстояние първо на права глава, после на наведена надолу.
Именно, и аз като бях с дълга коса процедирах по този начин Peace

Общи условия

Активация на акаунт