Попара

  • 92 917
  • 87
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 941
Аз правех
1-2 сухара
сирене - добре обезсолено - колкото кибритена кутийка
масло колкото грахче
чай или вода - да ги покрие
накрая като поизстине - слагах и малко АМ понякога...но задължително не на горещо, че става горчиво...
Без захар поне до годинка в нищо.
Само, че я давах в 10 месец, когато въведох и глутена и сиренето...7м за сирене и глутен, за мен са прекалено рано...
подкрепям напълно

# 16
  • Мнения: 5 940
За пък давам попара и детето я яде с удоволствие. Рецептите вече са ги написали по-горе. Колкото до това дали ако майката не яде нещо автоматично това да означава, че и детето няма дори да го опита не съм съгласна.
Абсолютно си права, но не трябва и като му хареса на детето, все попара да му даваш за закуска.

# 17
  • София
  • Мнения: 44 100
Да питам и аз - какви сухари ползвате? Аз купих на ХИП и от няколко дена се мъча да дам попара, но безуспешно. Сухарите са сладки, не ги харесвам, може би и Яна не ги харесва, защото даже не иска да ги гризе. Мисля да ги сменя, но не знам с какви, не искам да има захар.
А това, че ние не обичаме нещо, не значи че и децата ни няма да го обичат (обратното също е вярно). Не виждам защо да я ограничавам - може да й хареса. Но ако продължава да отказва, няма да я насилвам.

Всички, които съм купувала сладнят...може да си правиш сухари, тогава ще са както ги искаш.

# 18
  • Мнения: 636
И моята госпожица яде с удоволствие попара. Правя я с 2 сухара Голдис, обезсолено сирене колкото кибритена кутийка, масло колкото лешник и вода. Няма никаква нужда от захар. Ако решиш да я правиш с чай, най-добре е да е от шипки или липа.

# 19
  • София
  • Мнения: 276
И моята госпожица яде с удоволствие попара. Правя я с 2 сухара Голдис, обезсолено сирене колкото кибритена кутийка, масло колкото лешник и вода. Няма никаква нужда от захар. Ако решиш да я правиш с чай, най-добре е да е от шипки или липа.

 Party

# 20
  • София, Лагера
  • Мнения: 2 987
Аз я правя с топла вода вместо чай. Сухар не купувам специално, запичам леко филийки хляб. Слагам доста обезсолено сирене и нормално количество масло. Захар не слагам!
За вашата възраст не се препоръчва още глутен, да не говорим за захар...

# 21
  • София, Лагера
  • Мнения: 2 987
Да добавя, че чаят от шипки има запичащ ефект.

# 22
  • Мнения: 911
Момичета, моля ви дайте рецепта за попара на бебето. На 7 месеца е и сега почваме - колко грама трябва да е,
колко сухара, колко сирене, колко захар, колко масло, колко чай и как се приготвя чая и има ли нещо специфично???
Предварително благодаря!

Искаш да кажеш, че твоето седем месечно бебе вече е яло сирене, масло, зърнени храни с глутен???

Преди 20-ина години, примерно, попарата е била масово давана, но не е имало такова разнообразие от бебешки храни каквото има днес. А алергиите, сред които и хранителните, са били изключение.

Но. Схеми и стилове на хранене днес има всякакви. Лично аз ще му дам попара като навърши годинка - не виждам за къде трябва да се бърза.

# 23
  • София
  • Мнения: 4 588


Искаш да кажеш, че твоето седем месечно бебе вече е яло сирене, масло, зърнени храни с глутен???



И какво толкова странно има? Моето също тогава прояде тези неща, а и доста други деца. За мен не е рано. Пък и се иска рецепта за попара, а не кога да се дава. Peace

Попарата я правя с запечена филийка (сухари не съм купувала), обезсолено сирене, малко масло и вода. С чай никога не съм заливала, захар също не слагам.

# 24
  • Мнения: 5 940
Не е толкова рано за глутен, особено, ако бебето е захранено на четири месеца. Има изследвания, които показват, че при нациите, в които се консумира повече хляб и зърнени култури, много по-рядко се наблюдават алергии от глутена. А ние, за съжаление, по отношение на  хапването на хляб сме сред първите.

# 25
  • Мнения: 377
Отново ви благодаря,момичета! Давам му с два сухара, масло, колкото лешник, маааалко захар, обезсолено сирене колкото кибритена кутийка и с чай от шипки! Много му е гот!

# 26
  • Мнения: 46 511
Захар не се слага в нищо.

# 27
  • Мнения: 745
искам да попитам какво количество се дава,когато е за първи път?и трябва ли да е ял сирене и сухарче предварително?защото са 2 нови храни?масло също?

# 28
  • София
  • Мнения: 44 100
трябва да е ял глутен и сирене...маслото може спокойно да въведеш с попарата.....при това условие би мгла да дадеш цялото количество...ако правиш с чай...може да пробваш 1-2 дни да му даваш да пийва чист...
сухарче също малко може да му дадеш да погризка ако нещо те притеснява преди това... а за сирнето си е направо задължително - все пак като кравешки продукт може да създаде проблеми...
а попара на 5 месеца си е абсурд да даваш от всякъде.

# 29
  • Мнения: 745
а кой е казал подобно нещо?просто събирам инфо.така и така се коментира.благодаря за отговора.

Общи условия

Активация на акаунт