А как си къдрите/начупвате косата?

  • 134 794
  • 476
  •   1
Отговори
# 165
  • Мнения: 746
момичета, можете ли да ми кажете как се справяте с корените - в общия случай като я накъдря и след това ми седи слегната в корени и хич не ми харесва  ooooh!

# 166
  • София
  • Мнения: 5 289
момичета, можете ли да ми кажете как се справяте с корените - в общия случай като я накъдря и след това ми седи слегната в корени и хич не ми харесва  ooooh!
Тупирам и пръскам лак. Simple Smile

# 167
  • Мнения: 746
момичета, можете ли да ми кажете как се справяте с корените - в общия случай като я накъдря и след това ми седи слегната в корени и хич не ми харесва  ooooh!
Тупирам и пръскам лак. Simple Smile

оле, а нямаш ли алтернативен метод  Hug

ти като си я тупираш и сложиш лак, на следващия ден как ти е косата? Не трябва ли да я измиеш или?

# 168
  • Мнения: 1 186
Ето топлите ролки......
                                     

# 169
  • Мнения: 413
И аз си е правя с маша, ефекта е около 2 часа Rolling Eyes
Или си е правя на рибена кост, и след няколко часа е ЛЕКО чуплива.
Пяна и Лак за коса не ползвам, може би там е грешката Tired
Но, тези 2 продукта са ужасни за коста ми, става на клечки.

# 170
  • Мнения: 737
Купих си от дебелите маши, успявам да добия желаният вид на къдриците, но съм си правила и с ролки , (тези от рекламата за кафе Нова Бразилия) след като се изкъпя,я изсушавам добре и стоя около 2-3 ч. , но задължително след това ги обработвам на гел-пяна на Сери за мокър ефект, става с добър ефект.

# 171
  • Мнения: 417
аз си навивам косата от 2 години с ролки от Орифлейм, едни светло зелени, огъват се и става много добре с тях.Навивам си косата  след като я измия,но трябва да е напълно суха и пръскам равномерно  всеки кичур с вода ( шише от спрей с помпичка).Спя с тях а първия ден косата ми ужасно къдрава,сресвам леко и пръскам с лак от далеч,но не силно фиксиращ на 2-я, 3-я 4-я ден е все по хубава и по хубава, на 5-я ден я мия отново.

ето как става. Косата ми по принцип е права, но е твърда с дебел косъм, държи ми много с тези ролки слагам снимки

http://snimka.bg/album.php?album_id=343861

ако някой прояви интерес мога да снимам ролките,удобни са за спане

Последна редакция: чт, 19 фев 2009, 16:12 от boboblina

# 172
  • Мнения: 348
bobolina, къдриците са разкошни. А в корените какво слагаш, че са с обем?
*Mimi T* моите топли ролки са същите, но зелени. На майка ми са, ползвах ги като ученичка, после тя, а сега и ги свих пак. Мисля, че ги имаме от над 20 години  Crazy уж се чува, че са пълни, ама не се знае  Laughing Дали продават още този модел някъде? Сега има много по-модерни с кадифено покритие, които се продават 20 в комплекта с различна големина  Peace

Последна редакция: пт, 20 фев 2009, 01:13 от JUPETO

# 173
  • Мнения: 1 186
bobolina, къдриците са разкошни. А в корените какво слагаш, че са с обем?
*Mimi T* моите топли ролки са същите, но зелени. На майка ми са, ползвах ги като ученичка, после тя, а сега и ги свих пак. Мисля, че ги имаме от над 20 години  Crazy уж се чува, че са пълни, ама не се знае  Laughing Дали продават още този модел някъде? Сега има много по-модерни с кадифено покритие, които се продават 20 в комплекта с различна големина  Peace
Хе хе.....ролките наиститна са пълни,,и то с вода Peace.....низнам обаче дали ги има още същите на пазара newsm78....наистина вършат чудесна работа Peace

# 174
  • Мнения: 5 001
Има ги ролките, купих си пред 2-3 месеца от магазин за козметика Peace

# 175
  • Мнения: 38
Вижте това клипче - как да си направим букли с преса за коса. Мен ме направи една приятелка миналата седмица и се получи доста ефектно. Мисля че ще ви се стори доста интересно.  Party

http://vbox7.com/play:859b31de

# 176
  • Мнения: 4 165
Моята е дълга и естествено чуплива, но това се подчерта и със скосеното подстригване, по принцип засилвам ''чупливият'' ефект, докато е още влажна нанасям лека пяна за коса и я намачквам - ефекта много ми харесва, а и изобщо не си личи, че имам на косата си някакъв продукт, много естествено стои. Загледала съм се в едни ''ролки'' - всъщност са едни меки гумени пръчици (не знам точно как се казват). Има ли някой, който ги е ползвал и дали е доволен от тях Peace

# 177
  • Мнения: 417
bobolina, къдриците са разкошни. А в корените какво слагаш, че са с обем?
*Mimi T* моите топли ролки са същите, но зелени. На майка ми са, ползвах ги като ученичка, после тя, а сега и ги свих пак. Мисля, че ги имаме от над 20 години  Crazy уж се чува, че са пълни, ама не се знае  Laughing Дали продават още този модел някъде? Сега има много по-модерни с кадифено покритие, които се продават 20 в комплекта с различна големина  Peace


В корените слагам за обем още когато косата ми е влажна на Avon -Спрей за обем в основата на косата.(5-я продукт на картинката най в дясно)

http://www.avon.bg/PRSuite/buying/showcase.jsp?subCatID=18770

А за ролките които се затоплят, които ги имате над 20год.мисля, че са пълни с течен парафин, затова задържат топлината, но на мен много бързо ми падат къдриците с тях, защото косата ми е гъста и твърда.

# 178
  • Мнения: 2 474
И аз имам такива ролки, но засега никога не съм се правила с тях. Пяната преди или след като ги свалите я слагате?  newsm78 И може ли да се използва алтернативно нещо друго вместо пяна?
Възнамерявам да си я начупвам редовно вече - няма нищо по - скучно от дълга и равна права коса Confused

# 179
  • Мнения: 3
И аз си е правя с маша, ефекта е около 2 часа Rolling Eyes
Или си е правя на рибена кост, и след няколко часа е ЛЕКО чуплива.
Пяна и Лак за коса не ползвам, може би там е грешката Tired
Но, тези 2 продукта са ужасни за коста ми, става на клечки.


Пробвай с ролки,когато косата ти изсъхне в определена форма е доста по трайна прическата в повечето случаи.Машата може да не издържа ако косата е жива или трудна за обработка. Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт