Тема за едни мисти4ни местенца

  • 8 296
  • 71
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 794
Не съм била на въпросната Мишкова нива, но определено като се поеме към и около Малко Търново всичко е някак си магнетично.. И спокойно... Очевидно факта, че дълги години е била зона със строг пропусквателен режим, си е казал думата... Природата и селцата са си запазени...


Сега по темата за мистичните места - колеги от бившата ми фирма лятото ходиха до една местност в  Родопите, където в скалите имало изсечени фигури с идеални форми... Някой да знае кое  е това место  newsm78

И мисля в една книга за Ванга беше описано место пак в Родопите, където вечер от скалите излизала тайнствена светлина  Mr. Green

 Simple Smile  Simple Smile

# 16
  • София
  • Мнения: 10 825
Не малка ли ти се струвам?Непременно 6те попитам мама и тате как е било преди 10-ти. Simple Smile
Инфото в линка е  oт 2006 оба4е.

Между другото покрай онзи фараон се сетих,4е някаква Капка Георгиева(май жена се пада на Волен Сидеров и не знам каква е по професия) е писала ,4е Орфей,който си е бил жрец,а не мисти4на ли4ност, се е спускал по някакви подземни коридори и е стигал 4ак до Египет.Оттам пък правя връзка с пирамидите,които не са строени слу4айно,а са ориентирани по небесните светила.Ето тук не6то интересно за тракийските могили:
http://www.spiralata.net/kratko/articles.php?lng=bg&pg=121



Щом става въпрос за 2006 г. - информацията не отговаря на истината. Гарантирам, по това време нямаше засилено военно присъствие в района  Wink

А пък абсурдите за коридори от Родопите до Египет просто не смятам, че заслужават коментар  Laughing

# 17
  • Мнения: 2 761
"Освен това, позовавайки се на Любомир Левчев, тя е уверена, че в Родопите има и друга пещера, в която митичният певец по подземен път отишъл до Египет. Там Орфей станал съученик с Мойсей и Хермес Трисмегист. Някъде из пирамидите тайни жреци ги обучавали на египетски мистерии, а накрая Бог лично им връчил поне три кивота. Възможно е обаче пък Орфей и Хермес Трисмегист да са едно и също лице, без да е ясно колко са кивотите, но със сигурност един от тях е закопан на територията на Република България. (Всъщност още през XVII век богословите и най-вече женевският филолог Исак Казобон доказват, че “Corpus Hermeticum” е компилиран фалшификат от III век след Христа и принадлежи на една гностичните секти. Същото показаха и намерените преди половин век в Наг Хаммади апокрифни евангелия".

Книгата е тази:
http://www.book.store.bg/c/p-p/m-474/id-3826/ubijstvoto-na-orfej … ka-georgieva.html

Цитат
колеги от бившата ми фирма лятото ходиха до една местност в  Родопите, където в скалите имало изсечени фигури с идеални форми..

Не знам къде то4но са ходили,но край Къррджали се намира "Вкаменената сватба",до едно друго селце(пътя върви през една отбивка преди Татул) се намира Вкаменената гора.Една от при4ините да се запазят тези райони предполагам е липсата на табели и това,4е за да се стигне до някои места трябва да пита6 местните.Което не е 4ак токова ло6о,няма нужда всеки да ходи там. Simple Smile



Последна редакция: ср, 06 фев 2008, 00:57 от Тинтири-Минтири

# 18
  • Мнения: 4 916
Авторитетът на Капка Георгиева в научните среди напълно липсва. Но това не й пречи да пише книги, разбира се.

# 19
  • Мнения: 11 747
Омега, не те критикувам, развеселяваш ме искрено! Peace
Да, вярно е, че не чета такава литература, не мисля и да започвам! За мен всички твърдения, които излагаш тук са повече от смели, да не казвам фантасмагорични и нелепи! То не беше Индия, не беше Людмила Живкова, Ванга, Моисей, Светия граал, извънземните, Орфей, рудници и бетонови възли!Кивоти, фараони, летни бури и войската!
Разбира се, уважавам правото ти на мнение и разсъждения, но някак не съм дорасла до твоето ниво - не ги вярвам всички тези неща. Нещо повече - не искам и да ги вярвам!
Но пиши - забавно е! Thinking

# 20
  • Мнения: 11 747
Аз съм ходила в Ягодинската, но не помня да са казали, че по нея се стига до Гърция! Може и да не съм разбрала, но мислих че сме я извървели цялата - нали се влиза от една дупка, върви се по тунел и се излиза от друга дупка?
Няма да е невероятно да се стига от пещера в Родопите до Гърция, тя може да е няколко километра и готово! Виж за тунел от Родопите до Египет - не го вярвам!А и Орфей или който и да е друг човек, би трябвало да върви с месеци по този тунел, за да излезе там!
И защо пък да е бил съученик с Моисей?? Откъде накъде, по каква линия? Какво са изучавали?

Дявоското гърло е било мистично преди много години, когато нещата там са потъвали и никой не ги е виждал повече, но след като се е видяло накъде продължава реката и че ги изхвърля там по коритото си - не виждам нищо мистично.

# 21
  • Мнения: 2 761
Ягодинската е на 3 етажа и абсурд да си я видяла цялата.Извървяла си само благоустроената 4аст,която е най-добре проу4ена.за единия от етажите трябва предварително записване и се влиза със специaлно облекло и вода4и.Об6то взето другите 2 етажа не са добре изу4ени.
За Дяволското не съм 4увала да излиза не6то все о6те,но като казва6 може и да са разбрали какво става.

# 22
  • София
  • Мнения: 10 825
Ягодинската пещера е малко повече от 10 км.До колкото знам цялата е проучена. Не съм сигурна, че цялата е достъпна за туристи, но това са две различни неща.
Pina вече е казала и за Дяволското гърло - всичко, което влезе - излиза  Wink - на около 150 метра надолу по реката.

# 23
  • Мнения: 11 747
Явно не съм слушала внимателно за Ягодинската! Tired Сега вече знам. Не съм чак такъв върл фен на пещерите, но се разхождам, ей така да видя нещо ново и различно.

Моисей и Орфей са живели горе-долу по едно и също време, но може би имат около 100г разминаване. Все пак дори не е сигурно дали са исторически личности или легендарни образи!По никакъв начин не може да се докаже, че са се познавали! За събития отпреди толкова много хилядолетия, може само да се гадае и всеки да си прави свободни съчинения!

# 24
  • Мнения: 1 243
Не съм съгласна че само едни и същи хора са тук.Аз чета но не пиша.тъй-като немогада се произнеса с някаква конкретна информация по въпроса!Но ми е интересно и ако  ти знаеш нещо редно е да го споделиш.Още повечече ти си започнала сама темата и предполагам не насила.Разкаваййй!!!

# 25
  • Мнения: 11 747
Дали Моисей и Орфей са се познавали - сал един господ знае! Опасявам се, че и той не знае, щото са служили на различни богове - предполагам и двамата всемогъщи.
Това са легенди.
Дори не може да бъде доказано, че историческите личности - прототипи на легендарните са живели по едно и също време, гадае се само за епохата.
В моисеевеите книги не се споменава Орфей! Доколко са писани от Моисей, не знам, но това поне е официално прието, като теория.
Всичко са само теории, някои подплатени с доказателства, макар и не 100%-тови, други с никакви - само фантазия!

# 26
  • Мнения: 6 167
мерси за разказа
почувствах се , като в лятна вечер, около лагерния огън.

# 27
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
жалко, че хубавата тема стигна до тук  ooooh!

мисля, че има и по-подходящи начини някой да изрази несъгласието си с определени теории от непремерено остроумие  Confused

аз също се интересувам от тракийската култура и бих се радвала, ако темата се беше развила в друга посока.

за да не съм напълно оффтопик:  купих си преди време книгата "Български хроники" и вътре имаше интересни тези относно траките.

не съм ходила към граничната зона, само на Перперикон и Белинташ съм била, както и на скалата на Орфей над Гела (там наблизо също има поделение).
всяко едно от тези места си има енергия. обичам да ходя там, действа ми добре.
жалко, че съм далече  Sad
сега трябва да се задоволявам с келтите и тяхното наследство  Rolling Eyes

# 28
  • Мнения: 572
жалко, че темата наистина стигна до тук, а започна обещаващо.
и аз съм на мнение, че който не му е интересна темата- не пише, или ако има друго мнението върпоса го изказва, а не се заяжда!

колкото по темата - интересн би ми било ako Omega спомене и откъде може да се почерпи повече информация за мистиката около Людмила Живкова, ако знае разбира се.

# 29
  • E-CLM & CH-VD
  • Мнения: 3 045
Интересно наистина. Омега, разкажи още.

Какво значи всъщност "сериозна научна литература", както някой по-напред беше писал? Не-българска?  newsm78

Всичко, на което все още не е намерено обяснение, поражда слухове, догадки и шеги понякога.

Всяка теория е базирана на някакво доказателство, и после всеки може да я потвърди или обори, пак с доказателства.

Най-дългата открита до момента подводна пещера е в Мексико и е 153 км (не е Средиземно море), за най-дългата на суша, не знам коя е.


И мястото на спама наистина не е тук. Има други теми за остроумничене.


Между другото, кратка справка за Н.Овчаров -
Николай Димитров Овчаров е доктор на историческите науки, старши научен сътрудник в Археологически институт с музей към Българска академия на науките, професор в Международния славянски университет - Москва. Член на Изследователския борд на Американския биографичен институт. Притежава сертификат за "Общественопризнат експерт", издаден от Националния конвент на експертите. Почетен гражданин на Кърджали. Член на Консултативния съвет към Министерството на културата и туризма за дългосрочна стратегия на българската културна идентичност.

Това вече прави ли го сериозен учен? newsm78 (въпросът ми е риторичен)

Общи условия

Активация на акаунт