Примерна схема за захранване 4

  • 47 565
  • 583
  •   1
Отговори
# 165
  • Мнения: 521
Никога до сега не съм слагала в пюре кърма или Ам. Ако е домашно му слагам лъжичка, две от водата над която е вряло и става много леко.

# 166
  • Варна
  • Мнения: 3 907
svetli , какво е това Bonduelle, марка някаква за обикновени зеленчуци или за подходящи за бебета, от къде се купуват, какви видове имат, също не съм чувала и за бейбиморкови  Rolling Eyes
Ако не те затруднява да разкажеш, защото и аз предпочитам да не давам само купешки.
Това са френски замразени зеленчуци. Не са специално за бебета. Просто били с много добро качество. Има ги в Пикадили. Бейби-моркови са тези малки морковчета, ето такива:

# 167
  • Мнения: 5 605
като стана дума за мазнините-виждали ли сте рапично олио на пазара?преди време имаше в Метро,даже беше по-евтино от слънчогледовото,сега изчезна. Rolling Eyes

# 168
  • Мнения: 195
аз просто попитах да слагам ли мазнина при първо даване на картофено пюре на бебо, но няма конкретен отговор иначе съм прочела статията за мазнините, но не е много ясно това.

Бебо е на 6 месеца да му капнали 2-3 капки зехтин или да го отложим за по на там?

# 169
  • Мнения: 19 339
Може ли на картофено пюре което ще се даде за първи път да се слага масло?

Ако не кога може да се добави масло и кърма или ад мляко ?

Благодаря ви предварително
за краве масло ли говориш?аз още не съм слагала,а още повече в началото на захранването е никакъв случай.
друга мазнина като царевично и рапично олио също не съм слагала в началото,защото ядеше по 60г пюре и през останалото време сучеше.ако искаш може да слагаш по няколко капки царевично или рапично олио,но други не са подходящи за в началото.

по -горе са дали инфо за зехтин след 8мия месец.

# 170
  • под дъгата
  • Мнения: 630
Аз бях доста предпазлива в началото, заради предразположеност към алергии, затова в правено от мен пюре сложих зехтин 8ми месец, а масло 10ти.

# 171
  • Мнения: 1 449
не мен не ми е ясно нещо  newsm78 зехтинът и маслото ги дават най-рано 8ми месец, а от друга страна  - от половин до 1 чаена лъжичка от 6-12 месеца  newsm78 от 6-8 месеца слага ли се мазнина или не?
и друго да питам. последният път като купувах зехтин се чудих, чудих,  то голямо изобилие. накрая този, който взех беше отратителен, миришеше на химия  Sick какъв точно ползвате - и марката, ако може  Praynig

Варианти за мазнина 6-8 месец:

Краве масло
- въвежда се краве продукт
- първоначално е добре да се обработва на водна баня (маха се пяната след загряване) - рискът от реакция към белтъка на кравето мляко е по-нисък
- иначе съдържа мастноразтворимите витамини А, D и Е в голямо количество

Зехтин
- нерафинирана мазнина: тежка за храносмилането, вкл. за възрастни с по-чувствителен стомах (затова от 8 месец нататък)
- но пък се усвоява напълно (сходен е по състав с липидите в човешкото тяло)

Царевично олио
- ако не е от готово пюре, трябва да е качествено и без примеси (това важи и за рапичното олио)
- доста по-ниска усвояемост от органиазма в сравнение с останалите мазнини (около 36%)
- не се нагрява, дори при ниска температура (лесно се окислява)


Вид зехтин
Студенопресованият или 'първа преса' зехтин (virgin) е сам по себе си натурален продукт т.е. олио, получено само от механичното пресоване на маслини, без химическа обработка.
'Екстра' означава, че киселиността му е 0-1%, това е основният критерий за избор. Най-добре киселиността да е под 0.5%.

Предлага се и био-зехтин.

Освен това:
- зехтинът се съхранява далеч от топлина, влага и най-вече светлина (окислява се)
- използва се до 3-4 месеца след отваряне (после губи част от качествата си)
- не се смесва с други мазнини
- не се загрява

# 172
  • Мнения: 1 531
pls отговор и за мен: мисля да правя вече домашната каша от кафяв ориз (от бял се запече,а от кафяв не би трябвало  Praynig) и се чудя кафявият да го въвеждам ли като нова храна или се счита за въведен с белия, т.е. направо си почвам големи дозички?!

# 173
  • Мнения: 19 339
според мен се счита за въведен.

моля ви кажете онзи сайт,на който качвахте вашите схеми на захранване,че забравих на коя страница остана.

# 174
  • Мнения: 2 652
b_u_b_i, на първа страница има линк.

# 175
  • Мнения: 1 449

Да добавя за хемоглобина, имаше обсъждане няколко страници назад:

В много страни хемоглобин не се проверява до 2-годишна възраст, дори по-късно.
Достатъчно е да се спазват препоръките за балансирано и здравословно хранене на бебето и подрастващото дете. Няма практиката да се 'лекува' хемоглобин с масиран прием на жълтък, месо, да не говорим за лекарства.
Отделен е въпросът, че по-ниският хемоглобин не означава автоматично дефицит на серумно желязо.

За деца между 6 месеца и 9 години нормата е 110-130 или 105-140 според много източници.

# 176
  • Мнения: 6 443
Да попитам за готовите супи на Маги?На какво възраст може да се дават?Много мами около мен ги дават,но на мен все ми се струва,че не са подходящи.

# 177
  • Мнения: 1 251
Косе Босе, благодарим за инфото за хемоглобина, а и за всичко останало!   bouquet
 А карфиол от готово пюре кога въведохте?

# 178
  • Мнения: 6 443
А карфиол от готово пюре кога въведохте?
6 месец  Peace,но ние 5 си въведохме зеленчуковите.

# 179
  • Мнения: 455
Да попитам за готовите супи на Маги?На какво възраст може да се дават?Много мами около мен ги дават,но на мен все ми се струва,че не са подходящи.

Според мен са меко казано неподходящи Shocked

Общи условия

Активация на акаунт