Как да предпазим децата от болести - психологически подход

  • 19 257
  • 220
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 3 506
Според мен е твърде вероятно детето да преживява нещо и бих направила всичко възможно да разнищя какво е то, защо двете приятелки вече не са и приятелки и т.н. Дали някой не я обидил, какво и е казал? Ако трябва разпитай другите момичета, учителките, изобщо всеки, който може да знае нещо, и, разбира се, самата нея - опитай да измислиш някакъв начин...

# 46
  • Мнения: 4 150
Цитат
Вчера я взимам от училище - боли я главата - отзад и над лявата вежда и слепоочието /лявото само/,

Активен конфликт на фронтален сбльськ с неЩо неприятно.Например "подигравка право в лицето" пред други хора.Някои деца могат да бьдат много агресивни".Например ако й вzимат химикалките,вдигат й полата или я скубят.Много вьzможности има.

 идва си вкъщи и й минава от само себе си... РеШен конфликт.
Днес сутринта преди  Само при мисьлта zа среЩа с драzнителя се качва детето на Шина и конфликта се активира.
 училище - пак главоболие на същите места...И за капак втрисане, темп. и повръщане в училище!
ОЩе в училиШе е реШен конфликта Щом е имала температура и поврьЩане.От това описание мога да преценя сьвсем бегло,че конфликта може да е бил следният
"Срив на самочувствието"..подигравки
"Вzимане на храна,zакуска беz поzволението или желанието на детето" ..напр.бьркане в чантата му или дори само предреждане в магаzина/zакусвалнята/столовата.

Трябва да й обясните zаЩо ги получава теzи симптоми и да наблюдава кога й се zасилват..когато види определена персона или когато само си помисли zа нея или дадена ситуация и тн...
Иzграждане на самочувствието в момента е най важното според мен. Peace

# 47
  • Пловдив
  • Мнения: 5 023
Maria.St, Christian, благодаря много!   bouquet

Като се прибрахме, заспа, току що се събуди и вече нищо й няма! Няма темп., яде, нищо не я боли!
И се опитах да говоря с нея - днес са се скарали с двете нейни приятелки, щото те не са искали да са приятелки с другата й приятелка, и са й поставили условие, Йоана е избрала да е приятелка само с това, игнорираното момиченце от другите две.
Освен това едно момче й е взело насила списанието /ново е, с комикси на Уинкс/, после тя е успяла, все пак, да си го прибере.

Но, това не са ли много "дребни" проблеми, за да й се отразяват така?
Ако за такива неща, реагира така, с какво би реагирала на нещо по- сериозно, примерно?

# 48
  • Мнения: 4 150
Цитат
Но, това не са ли много "дребни" проблеми, за да й се отразяват така?
Ако за такива неща, реагира така, с какво би реагирала на нещо по- сериозно,

Раzбира се,че са дребни и zатова и симптомите са "дребни".
Как би реагирала на неЩо по сериоzно? Както я научите и иzградите. Peace

# 49
  • Мнения: 415
Здравейте, досега не съм писала тук , защото искам да споделя толкова много неща ,  а нямам тооолкова време!
Аз също вярвам вече , че в основата на честото боледуване на децата са емоциите. Но да си призная за мене ми е доста трудно да разпознавам реакциите на малката , а и госпожите в ДГ не ми съдействат.
Тя е вече на 4 години и от септември е на ДГ. Никога не е плакала , не се тръшкала и не е създавала проблеми в ДГ, но ходи два - три дни и се разболява - подути сливици , червено гърло и секрети от носа. Говорим си с нея, разпитвам я - всичко й харесва, но ...  пак си боледува. Започна да си гризе ноктите , да си разранява пръстчетата и това много ме притесни. Имам възможност да я спра от ДГ, но тя иска да ходи в ДГ , но да не спи там. Приехме този вариант. Така след новогодишните празници решихме да опитаме и това. Обаче се оказа , че приятелката й я нямаше цял месец и нашата пикла не се разболя. Та, искам да ви питам възможно ли е тази приятелка да е дразнителят, т.е. съревнованието с нея да я разболява?

# 50
        Вие вече имате план за отглеждането на децата си, но нека да споделя 2-3 неща от опита си. (много важни за мен)
1. Кърмене с майчина кърма до отбиването, а не с изкуствени помии;
2. Много баби- хилаво дете. Много станаха глезльовците.  Не че е за подражание, ама аз на 10г. ('92г) продавах вестници целодневно на Централна гара- ротондата.
Отпреди 6 години (като осъзнах, че фармацевтиката предимно убива) вече съм на МЕД, Билки, 1/2л Жива_Вода дневно (http://smilyanp.com/kalo/jivata_voda.pdf) и разумна храна ест.
        Мисля, че разумния живот е ключ към здравето, а не "най-новите" лекарства и поръчкови изследвания на "учените".

# 51
  • Мнения: 3 376
Страхотна тема!

Катина,това за "мама терапията" много ми допадна. Peace

Моля те, би ли ми казала само дали всичко изброено там трябва да се чете или да се акцентира на определени места,където има проблем?

# 52
  • Мнения: 3 211
Та, искам да ви питам възможно ли е тази приятелка да е дразнителят, т.е. съревнованието с нея да я разболява?
със сигурност
Как би реагирала на неЩо по сериоzно? Както я научите и иzградите. Peace
ето това е въпроса, как?
как да я направя по-уверена в себе си?
как да я науча да се защитава от агресивните деца?
сега, не знам какъв конфликт има, но са й излязли херпеси под долната устна и на езика (може би е афта), какъв ли конфликт е разрешила Thinking също така й беше станало м.ноември, свързвам го на психо-емоционално ниво с наближаването на важен за нея празник (тогава Коледа, а сега рожденния й ден)
п.с.иска ми се да продължим още по темата, да не замира

# 53
  • Мнения: 705
bendji,

Тази година дъщеря ми боледува ужасно много! А досега е боледувала изключително рядко, ...
.......
Не знам вече какво да правя!
..........
Как да помогна на детето си?
..................

Четейки това си мисля, че мама терапията, за която се споменава тук


би помогнала. Особено за случай като вашия, в който не можеш да говориш на воля с детето си за неговите проблеми.

Аз лично се замислям да пробвам мама терапията. Ще дам отчет  Wink

# 54
  • Мнения: 705
Какво обяснявате на децата?

Някой пробвал ли е да обяснява на детето си схемата на разболяване така, както е в ГНМ?

Например "Случило ти се е нещо неочаквано. Това нещо не ти е харесало, но явно си го преодолял, защото сега си с температура и всичко ще мине. Не зная какво те е разтревожило, но ако друг път се изненадаш неприятно от нещо, кажи ми..." Или нещо подобно.

В края на краищата алопатофилите се счупват от обяснения защо се е разболяло детето. Като започнат да обясняват, че от болното дете вчера е прескочил един микроб... Или, че от мръсните ръце... Или от това, че не си пие витамините...  ooooh!

А детето иска обяснения. Иска да знае механизма на разболяване и ще приеме някоя теория. Ако не му дадем ние обяснение, то ще приеме това на леличката от градината или на някоя от бабите.

Аз съм на прага да поговоря с Кирчо в светлината на ГНМ. Само чакам удобен момент да сме само двамата.

# 55
  • Мнения: 3 506
Мая, аз обяснявам такива работи, напр. "ушенцето те боли, защото не е искало да чуе нещо. какво ли е било това нещо?" или "как мислиш, какво иска да ни каже коремчето като те боли", "кашляш, защото си се изплашил от нещо" и т.н. Засега обаче съм без особен успех. А ако се пробвам, докато са в криза (т.е. в самия момент, в който са болни), направо изпадат в истерия. Бабите, учителките и изобщо околните, надделяват. Най-редовно Никола заплашва Ния "Сега ще те заразя" и ходи да киха/кашля в нея. А тя, разбира се, му приглася, и пищи като че ще я заколи Mr. Green Отделно ги чувам да спекулират те как са болни, щото не са яли/настинали са/заразили са се и т.н. И отделно винаги си търсят някакви лекарства, за да им мине. Но продължаваме да опитваме, де Simple Smile

# 56
  • Пловдив
  • Мнения: 5 023
Мая,   bouquet Ще пробвам.  Wink
А при нас с много разговори и търпение нещата се оправиха, до следващия път, когато й се наложи да се справя с подобна ситуация. Аз съм си мислела, че когато преживееш един конфликт и се разболееш, следващия път при същите обстоятелства, ще го преживееш много по-леко...Или аз бъркам някъде? Но при дъщеря ми нещо не се получава точно така, всеки идентичен конфликт /в училище/, като че ли, води до боледуване! Не трябва ли да става все "по -устойчива"?
 
Maria, при боледуване и аз така действам и така се опитвам да говоря с децата: "ушенцето те боли, защото не е искало да чуе нещо. какво ли е било това нещо?" или "как мислиш, какво иска да ни каже коремчето като те боли", преди да съм чувала изобщо за ГНМ, Peace  просто така ми изглеждаше правилно, и май съм познала...   Wink

# 57
  • Мнения: 705
Катина, би ли споделила повече за мама терапията, моля. Разрових се из стари теми и разбрах, че преди няколко месеца си започнала. На едно място споменаваш, че имате напредък.

Знаеш ли и други майки, които практикуват този метод и как се отразява на децата им? Как сте вие?

# 58
  • Мнения: 3 211
и на мен ми е интересно да науча за тази мама терапия, има ли някой, който повече време да я е прилагал.
аз я почнах от около седмица, мъжа ми ме подиграва, че съм й правела магии Laughing
засега сякаш има някакъв ефект върху храненето й, че тя е доста злояда, но още е рано ще видим

# 59
  • Мнения: 455
И мен ме заинтригувахте с тази мама терапия Grinning

Общи условия

Активация на акаунт