Практикуващи педагогическо захранване-да се преброим - част 3

  • 15 131
  • 302
  •   1
Отговори
# 300
  • Мнения: 1 947
   Не ви трябва никаква паста, докато детето не се научи да я плюе, когато си мие зъбите.
А безфлуорна има на Weleda, Nenedent и други, които не знам. Парче твърда ябълка и морков
вършат работата на четка за зъби при наличие на няколко зъбчета. Иначе добре е навикът да
се създава от първото зъбче. Wink Ние се закучихме малко в момента - не ще четката, а преди
тъй хубаво си отваряше устата и аз търках след като тя я е нагризала... Но на М. много късно
и тръгнаха зъбките, сега има едва шест.

# 301
  • Мнения: 2 652
christina, малката не е правила така, но пък прави друго - като налапа някое парченце и си го върти в устата като центрофуга до побъркване Simple Smile

ivalex, малко са, наистина, пастите без флуор, да не кажа единци. За малката ползвам Ненедент без флуор, за нас - хомеопатична Билка дент без флуор, мента и още нещо, мързи ме сега да ида до банята да видя какво беше. Приятна е, има с вкус на лимон и грейпфрут, въпреки, че аз обичам "силни" пасти, ама това е положението. За това дали е редно, аз смятам, че е задължително. Също внимавам и каква вода пия, за детето само на Хип или Милупа, нямат грам флуор, не че тя пие много много, да не кажа изобщо.

А за домашната паста за зъби - имам някъде рецепта, но нещо ме притеснява содата в нея. Или пък тя се стопява и не драска емайла, знам ли  newsm78 Не съм я правила досега, защото трайността й е кратка и не ми се занимава всяка седмица.

Анна, аз търкам с онези силиконовите накрайници, но колкото, за да създавам навик. Дори паста не слагам всеки път.

# 302
  • Мнения: 129
Станало е време за нова тема .

Общи условия

Активация на акаунт