Kak захранихте със каша

  • 2 629
  • 37
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 408
Здравейте мами!Сега ни предстои да захраня с каша!Как да стане?Както с пюретата ли?Първо една лъжичка после 2 и т.н.?Мисля да започна с инстантна безглутенова млечна каша! newsm78Вие с каква започнахте?

# 1
  • Мнения: 4 447
Да, захранва се като пюретата, но по-смело (не започвай с по една лъжичка, а с половин доза например). Веми си беглутенова каша. Твой избор е дали да е безмлечна или не.  Peace

# 2
  • София
  • Мнения: 15 219
Започнах с инстантна безглутенова млечна на Фризокрем.

Захраних бавно, както с пюретата-с по 1-2 лъжички, и всеки ден увеличавах дозата.

Захранването не е бърза работа. С всяко ново нещо съм захранвала постепенно и внимателно.

# 3
  • Мнения: 195
аз започнах много смело с кашата. парвият път и дадох цялата доза, но досега сме нямали проблем със стомаха.

# 4
  • Варна
  • Мнения: 1 522
Захранва се както с пюретата. Внимателно с по 1-2 лъжички. Аз започнах с безглутенова, безмлечна на ХИП. Прибавях АМ, което пиеше тогава.

# 5
  • Мнения: 46
  С 1-2 лъжички,но при нас това беше първата различна от АМ храна.Кашата беше от кафяв ориз,следователно безмлечна и безглутенова.  Peace
Но според мен можеш и по смело да дадеш,например 5-6 лъжички,за да се усети вкусът.

# 6
  • Мнения: 27 524
Започнах с оризова по една лъжичка в млякото.

# 7
  • Бургас
  • Мнения: 10 821
Както с всяка нова храна-бавно и с изчакване за реакция.

# 8
  • Мнения: 5 940
Правих цяла доза оризова каша, давах първо по една-две лъжички, останалото аз го хапвах, после четири, шест лъжички и така до пълна доза. Правих целите дози, защото в началото се вманиачавах всичко да е според указанията.

# 9
  • София
  • Мнения: 5 720
Взех млечната-бананова на Милупа и педи ми каза като за първи ден 50 гр,после 100 и вече според детето....аз  замествам хранене с 120 гр

# 10
  • Мнения: 1 193
Аз захраних с млечна оризово- царевична на Милупа. Направих половин доза и малката си я хапна с удоволствие. Дадох млечна, понеже сме без алергии пу-пу ( да не чува дявола).

# 11
  • София
  • Мнения: 4 588
С  2-3 лъжички и постепенно увеличавах докато заместя хранене.
Първата каша, която дадох, беше безмлчена и безглутенова на Фризокрем.

# 12
  • Мнения: 701
То едно захранване бешееееее....цял ужас.Като дойде време за каша и все едно на бойното поле отивах.Ама сега си ги хапва с голямо удоволствие.Започнах с оризова,минах през царевична,плодова.

# 13
  • Мнения: 887
Аз започнах с оризова каша на Хип. Дадох цяла доза, тъй като беше ял преди това пюре на Хип ябълки с ориз.

# 14
  • Мнения: 408
Днес взех млечно-бананова на милупа.Мисля с нея да почна !Надявам се да няма проблем!БЛАГОДАРЯ ЗА ОТГОВОРИТЕ  bouquet

# 15
  • София
  • Мнения: 5 720
Аз днес дадох повечко от млено-банановата каша обаче до като уселя дозата..... ooooh!
Премерих 5 супени лъжици от кашата и не излязоха 45 гр а по малко  :roll:7 с връх бяха точно толкова и дадох 7 лъжици и вода на око дали  е много  Thinking

# 16
  • морето и сините вълни :)
  • Мнения: 1 404
Според мен с банановата каша трябва да се изчака за след  6-ти месец или 7-мия..поне лично мое мнение че е малко по тежичка за първоначално захранване

вземи си оризова  безмлечна абсолютно неутрална Peace

# 17
  • София
  • Мнения: 5 720
Тя не запича ли?

# 18
  • Мнения: 9 973
а наш калпазан не ще каша Sad

# 19
  • София
  • Мнения: 15 219
а наш калпазан не ще каша Sad

Не е единственият.  Peace
И други майки са споделяли същото.
Иво се мръщеше на чистата каша, но с добавени плодове (пасирани или плодово пюре) я ядеше с желание.

# 20
  • морето и сините вълни :)
  • Мнения: 1 404
Цитат
Тя не запича ли?
Ами моя син Грам не се е запекъл Peace
Абсолютно същото му е акото.Пием мляко Нутрилон 1
вчера яде 100 каша  днеска 150 каша му направих.Колкот си пие мляко
Правя я с неговото си  мляко
днеска купих   "ориз и царевица на Фризокрем"Като изядем първата ще   дам от тази Peace
ако се запече детето ще  я спре..аз така мисли да направя Peace

# 21
  • Мнения: 2 019
започнах с няколко лъжички,докато не заместих цяло хранене за около 10 дни

# 22
  • Мнения: 757
не съм захранва с кашата по лъжички,детето много я хареса и я давах в началото по малко а после цялото количество прие я много добре.

# 23
  • София
  • Мнения: 574
не съм захранва с кашата по лъжички,детето много я хареса и я давах в началото по малко а после цялото количество прие я много добре.
И аз така направих.

# 24
  • Мнения: 521
Моят сладур е доста капризен по съвет на педито мислех да започна с полувин доза обаче на малкия му хареса и след полувината доза не искаше да си пие млякото и направо му дадох цялата доза , първата му каша беше Милупа млечна с абълки и моркови Simple Smile

# 25
  • София
  • Мнения: 672
Аз сега се пробвам да захраня с оризова безмлечна каша на Милупа, но май нещо не я харесва. Мисля, че още не може да се справи с яденето от лъжица. Хапва по 2-3 лъжички, но проблема при нас е, че е свикнал да заспива като пие млякото и е много сърдит преди ядене!

# 26
  • Мнения: 1 467
Захраних с оризова каша, като рецептата е следната:

Правиш бульон от картоф и морков, в около 150 гр- бульон разтваряш кашата.
След седмица прибавяш и по лъжичка зехтин отгоре.

След това, всяка седмица добавяш към бульона още един зеленчук.
Когато детето започне да приема достатъчно количество от кашата, тогава от всеки зеленчук от бульона прибавяш по малко. Например първата седмица намачкваш моркова, после картофа, после тиквичката и така, когато прибавяш нов зеленчук, първо прибавяш в бульона и чак тогава даваш намачкан.
После постепенно правиш различни комбинации от зеленчуците.

После можеш със същите зеленчуци да ползваш и други каши. Месо също можеш да прибавяш, сирене също, но максимум по 30 гр. Това е в общи линии.

# 27
  • Мнения: 508
Да, захранва се като пюретата, но по-смело (не започвай с по една лъжичка, а с половин доза например). Веми си беглутенова каша. Твой избор е дали да е безмлечна или не.  Peace
точно така,аз за три дни достигнах цялото количество и готово Hug

# 28
  • София
  • Мнения: 5 720
Вчера педиатърката ми каза да е задължително безглутенова но ако е безмлечна да слагам АМ newsm78

# 29
  • морето и сините вълни :)
  • Мнения: 1 404
Цитат
Вчера педиатърката ми каза да е задължително безглутенова но ако е безмлечна да слагам АМ
да слага се   адапте
по добре че да не пропуска млечно ядене. Peace Peace
Аз слагам  Peace

# 30
  • София
  • Мнения: 5 720
Да, тя каза да имаме 3 АМ на ден и една каша bowuu  bouquet

# 31
  • морето и сините вълни :)
  • Мнения: 1 404
Цитат
Вмъкни Цитат
Да, тя каза да имаме 3 АМ на ден и една каша
какво ще рече това 3 АМ на ден и едн акаша..три пъти адапте и кашата без мляко ли да е newsm78 само с вода newsm78 newsm78
ми то и да вземеш обикновенна каша те са си млечни  Peace
аз сега взех  на Фризо-ориз и царевица тя е безмлечна мисля  после  да взем апак на Фризо  -Елда  .Тя вече е млечна Peace

# 32
  • София
  • Мнения: 5 720
И кашата с мляко и да са 4  :peace:3 ам с 1 млечна каша да! Peace
 

# 33
  • морето и сините вълни :)
  • Мнения: 1 404
разбрахй те (докато загреят тез реотани Blush Mr. Green Mr. Green Laughing)
Ами то остава на обяд  зеленчуково пюре и слетобед плодово нали newsm78
Поне аз така мисля схемата Peace

# 34
  • София
  • Мнения: 5 720
Да,само дето аз давам плодовото 2 пъти около 180 гр разделени на 2  Peace
Малко оспамихме темата,,,,сории! Rolling Eyes

# 35
  • Мнения: 724
Първия път с 1/4 и след това до няколко дни заместих цяло хранене.

# 36
  • Мнения: 514
захранех я с каша 20 дни след плодовот пюре!Започнах с бананова и я давах на следобедното ядене преди пюрето -първоночално с едни лъжичка и така до 4-5 и после заместих  храненето !Моята лична каза 2 дни пюре 1 ден каша /защото от кашата много наддавали /Успех и се надявам да съм била полезна Peace Peace

# 37
  • София
  • Мнения: 3 099
Инстантна, оризова на Нестле беше моя избор.

Общи условия

Активация на акаунт