Салпингит?

  • 35 756
  • 49
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 63
трябваше да ходя вчера,но гинеколожката имаше някакви ангажименти и ми отмени часа,за другата седмица,каза да продължа да пия калции и герикапс,антибиотика го спрях,защото беше за 5 дни,съответно те минаха.сега чакам следващият час,за да видим какво става.А за теб и лявата,това поне е добре че нищо и няма,дано и другото се оправи

# 16
  • Мнения: 394
Ами трябва Wink Ще се блъскам с антибиотик, докато измрат тези гадинки  Twisted Evil Само ми е чудно кога настъпва ефектът от лечението с антибиотици по принцип?  newsm78

# 17
здравейте момичета наскоро ми откриха същото заболяване
на мен ми предписаха терапия с нагревки ходих на 10 процедури и гинеколожката ми каза, че съм добре, но нямало гаранции дали няма да имам проблеми за забременяване незнам мисля да ходя и при друг лекар на консултация.

# 18
  • Мнения: 394
Ами, ако не мислиш да имаш бебе скоро, няма смисъл да си блъскаш главата с излишни притеснения. Едва когато опитваш да забременееш, но не се получава, тогава може да проверят, примерно, с цветна снимка дали има проблеми с тръбите. Но ти препоръчвам да не се тревожиш излишно Wink
 Късмет от мен Simple Smile

# 19
  • Мнения: 63
късмет и от мен. аз бях на антибиотик,лекарката каза че трябва да се пие 5дни,след което се чистело всичко....но дали е така???същото ми го каза и на мен за забременяването,че може да е проблем,но аз за сега не мисля за бебе,така че както РАЛ каза мисля да не се тормозя и със това

# 20
  • София
  • Мнения: 2 521
Момичета, искам да Ви кажа, че всякакви болки в малкия таз не са нормални и трябва своевременно да се ходи на лекар и търси причината.
В противен случай нещата хронифицират.
И аз сега си влача един хроничен салпингит отляво, който в някои моменти се обостря и пия антибиотици.
Последно миналия март пих азатрил и оттогава не е толкова зле, но знам, че си го имам хронично и в моменти на по-силна настинка или интервенция се обостря. И освен това мисля, че силните болки по време на овулация, които имам се дължат на този хроничен салпингит.
Като ме преглежда лекаря мануално (нали знаете как си напъхват цялата ръка, а с другата натискат отгоре коремната стена) направо усещам през коремната стена това което лекаря усеща - болезнена удебелена лява тръба.

# 21
  • Мнения: 394
И на мен така ми установи лекарят, че имам възпаление на тръбата.. И мен си ме заболя леко, докато ме натиска де. Не знам какво е усещал, за да разбере, че е възпалена, не го и питах..  ooooh!
А твоята тръба ти как я усещаш, че е удебелена  newsm78 Това означава ли, че е запушена?  Rolling Eyes Embarassed Извинявай за гадния въпрос ..
Ами в момента съм, по-точно онзи ден изпих 4 хапченца азатрил, ама той нали действал 10 дена, надявам се да ми се лекува възпаленито  Praynig
Забравих да те питам: а ти от колко време влачиш тази болка в таза, че да хронифицира?

# 22
  • София
  • Мнения: 2 521
А твоята тръба ти как я усещаш, че е удебелена   Това означава ли, че е запушена? 
Ами в момента съм, по-точно онзи ден изпих 4 хапченца азатрил, ама той нали действал 10 дена, надявам се да ми се лекува възпаленито  Praynig
Забравих да те питам: а ти от колко време влачиш тази болка в таза, че да хронифицира?

Мисля, че не означава, че една възпалена тръба е и запушена.
Усещам я удебелена и болезнена при АГ - преглед както написах в предния пост - когато те натиска по корема.
Да, азатрила се пиеше малко по особена схема - не си спомням точно, но опаковката е достатъчна, той имал удължено действие.
При мен този хроничен салпингит е много отдавна - мисля, че преди 10 години за пръв път го чух от една лекарка и от тогава си е така - от време на време се изостря, почва да боли по-силно и ми изписват антибиотик. Веднъж даже и криотерапия правих паралелно с антибиотика - бутилка с лед се търкаля върху корема. Колкото и да е странно, но помага. Криотерапията ми беше предписана от лекар - не съм си го измислила сама.
Така разпознавам и кой лекар е добър и кой не - ако ми напипа удебелената тръба - значи е добър.
Но напоследък си ходя само при един.

# 23
  • Мнения: 394
Ами и аз така...Петък (предният) бях на лекар във Варна, той нищо не опипа и каза, че съм бъкала от здраве, а в понеделник отидох на друг в родния град и се оказа, че много ясно се опипвала тръбата..  ooooh! Така че е бъкано с некадърници!
А твоята тръба, само когато се възпали, ли е удебелена? През останалото време ок ли е? newsm78

# 24
  • София
  • Мнения: 2 521
Ами и аз така...Петък (предният) бях на лекар във Варна, той нищо не опипа и каза, че съм бъкала от здраве, а в понеделник отидох на друг в родния град и се оказа, че много ясно се опипвала тръбата..  ooooh! Така че е бъкано с некадърници!
А твоята тръба, само когато се възпали, ли е удебелена? През останалото време ок ли е? newsm78

При мен си е удебелена/уплътнена винаги, а е болезнена когато се обостри хроничното възпаление.

# 25
здравейте ако има някоя от вас тръбата на яйчника да и се пълни с гной да ми пише моля ви се  Cry защото ходих на много лекари и никои не ми казва какво ми е точно  Sad ако наистина знаете нещо за тази болест пишете  Praynig Rolling Eyes

# 26
  • Мнения: 394
Чакай, чакай! Как така никой не ти казва нищо какво ти е, а ти знаеш, че се пълни с гной  Rolling Eyes Crossing Arms Сигурна ли си? Я по-обстойно обясни какво ти има!

# 27
значи аз преди няколко дена ходих в майчин дом и лекарите ми казаха че тръбата на десния ми яйчник се пълни с гной  Sad а от 20 до 27 декември лежах в пирогов с епикризата че имам остър оофорит и Салпингит и така болките ми продължават толкова време и чак сега вече ми казаха за яйчника  #Cussing out #Cussing out моля ви кажете ми нещо ако знаете за тази болест или нещо поне Rolling Eyes

# 28
  • Мнения: 394
Ами аз вече бах писала одеве, че оофорит е възпаление на яйчника.
Що се отнася до салпингита : Инфекция на маточните (фалопиеви) тръби; известна още и като възпалителна болест на таза.
Маточните тръби се подуват и изпълват с гной, възможно е да се развие хроничен абсцес и тръбата да остане трайно сбръчкана, увредена или дори запушена, предизвиквайки безплодие.
Салпингитът обикновено се причинява от бактерии или други вредни микроорганизми, които достигат до маточната тръба през влагалището. Обичайно се засягат и двете тръби.
Според специалистите голяма част от случаите са свързани с хламидията. Обикновено инфекцията се предава по полов път, но може да възникне при поставяне на спирала. Салпингитът обикновено протича с болка ниско в корема, повишена температура, вагинално течение с неприятна миризма.
Не всички инфекции протичат с болка или температура, като съществуването на салпингит може да се открие по повод на настъпило безплодие.
Това е най-общо за салпингита. Предполагам, че ти вече си се излекувала Wink Късмет!

# 29
мерси много че ми казахте  Hug ами не сам се оправила сега трябва да ми прават операция но ще видим как седат нещата  newsm78

Общи условия

Активация на акаунт