Диабет и бременност

  • 13 162
  • 21
  •   1
Отговори
Здравейте момичета!Реших да направя отделна тема за проблемите със забременяване при хора с диабет.Аз лично нямам диабет,но приятелят ми от скоро се разболя SadПравим опити да си имаме бебе,но без резултат.Моля ви,ако някоя от вас има същия проблем да сподели. PraynigЗнам за мъже диабетици,които имат деца и това ми дава надежда.Много ще съм благодара,ако споделите подобни проблеми тук. Hug

# 1
  • в сърцето на един мъж...
  • Мнения: 10 674
Здравей, моя мъж е с диабет, който лекува от доста време. Какво точно те интересува? Диабета може да повлияе на самата спермограма, но ако се лекува, освен това не употребява в големи количества алкохол, не пуши - имате реални шансове да станете родители, стига при теб да няма сериозни проблеми. За най-лесно се започва първо със спермограма при него, направена в клиника по стерилитет. След това вече, ако там няма проблеми, се правят изследвания и при теб. От колко време опитвате? Какво сте правили?
П.С. Аз имам син на почти 2 годинки, който няма никакви здравословни проблеми, въпреки че баща му е диабетик. Диабет или някакви проблеми при детето се получават, ако майката е болна, а не бащата.

# 2
Да надявам се и моето дете да е здраво.Знам,4е от майката се предава по-4есто.При нас има проблем с ерекцията и еякулацията,но много трудно ще се навие да отиде на лекар.Затова сега аз съм решила да отида да си направя хидротубация и ако вси4ко е ок ще трябва да отиде и той да си направи изследвания.Аз съм имала преди него 5 годишна връзка и пак не се полу4аваше,а той с бившата си приятелка е правил спермограма и казва 4е вси4ко е било наред даже тя е правила забременявала веднъж.Ние ве4е 5та година сме заедно.Благодаря ти за отговора.Да ви е живо и здраво детенцето Hug

# 3
Забравих да пиша,4е приятелят ми пуши и пие рядко в умерени коли4ества.Доколкото знам цигарите вредят много.Той е на инсулин.

# 4
  • в сърцето на един мъж...
  • Мнения: 10 674
Дори и да е правил спермограма, показателите се влошават, да не говорим, че все пак и заболяването може да даде отражение.
За да си направиш ти хидротубация е желателно преди това да си направиш изследване за хламидия и микробиология. Без тези две неща не пристъпвай към проверка на тръби. Само ако са отрицателни и двете, тогава прави.
Моя съпруг също е на инсулин и пушеше. Когато му откриха заболяването се подложи на диета, лекува се много стриктно и отказа цигарите. След това имаше подобрение. Смея да твърдя, че е хубаво да си направи и твоя приятел изследване, в клиника по стерилитет, с помощта на специалист, който ще разчете след това спермограмата. Ние имаме 5 годишен стерилитет. На 5-тата година забременях докато чаках да се подготвя за инсеминация. Не казвам, че не е възможно да забременееш, но ако не сте се пазили за тези години, това е доста дълъг срок. И естествено, желателно е и двамата да имате желание да имате деца.

# 5
  • Мнения: 7 716
Диабетът е възможно да се предаде на детето, трябва да го знаеш предварително. Sad
Ако съпругът ти има контролиран диабет вероятността да забременееш е голяма.
Това, че той има забременяване не означава нищо. Спермогенезата е динамична, при здрави мъже без видими заболявания също може да има отклонения.
Непременно да си направи спермограма в клиника, Гея ти е обяснила добре.

# 6
Благодаря geia.Правила съм си тест за хламидия и беше отрицателен,също и МБ,но пред 2 години.Доктора,при който ходихме тогава изписа и на приятелят ми хормони.Имахме съмнение за бременност,понеже 2 месеца нямах цикъл,но след като отидох при док,той ме прегледа с ултразвук,понеже нямал видеозон и прокървих.От тогава спряхме да ходим.Но сега отново се реших.И двамата много искаме да имаме дете.

# 7
Lali,знам 4е има риск за детето,но вси4ко е божа работа.Немога да кажа,4е не се притеснявам,но надеждата крепи 4овека. Praynig

# 8
  • в сърцето на един мъж...
  • Мнения: 10 674
Придобит диабет при детето може да се получи само ако майката има такъв! Така че за твое успокоение може и ти да си направиш изследване, обременяване с глюкоза се прави.
Хубаво е да имаш скорошни изследвания, препоръчително е, тъй като хидротубацията е инвазивно изследване и може де се пренесе инфекция по тръбите. Така вместо да напреднете, може да създадете по-големи проблеми.
Щом и двамата искате дете, то тогава най-безболезненото нещо, с което може да започнете е спермограма в клиника по стерилитет.
След това - микробиология, хламидия, хормони, цветна снимка, хидротубация, фоликулометрия. Има тема, в която е обяснено след повече от 1 година опити какво трябва да направи една двойка, за да успее. Ето тук можеш да прочетеш нашия опит, събран в няколко страници!
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=249061.0
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=240642.0

# 9
  • Мнения: 7 716
Какво означава дете, Гея? На 20 години не ти ли е дете, а на 30? И по-малко ли ще те боли, ако се разболее тогава?
Диабетът е наследствено заболяване и може да се наследи както от майката, така и от бащата.
Въпрос на време е кога ще се разболее, ако е писано.
И е добре това да се знае от потенциално застрашените, за да се щади панкреаса максимално от рано.

Разбира се, това не ни отказва от желанието да родим деца от хората, които обичаме.
Това е любовта и аз винаги се прекланям пред нея.

П.П. При мои близки: прабабата е била болна,  дядото - нейният син е болен, неговите двама сина са болни, синът на единия /внук/ е на 8 години и е болен.

# 10
Придобит диабет при детето може да се получи само ако майката има такъв! Така че за твое успокоение може и ти да си направиш изследване, обременяване с глюкоза се прави.
Хубаво е да имаш скорошни изследвания, препоръчително е, тъй като хидротубацията е инвазивно изследване и може де се пренесе инфекция по тръбите. Така вместо да напреднете, може да създадете по-големи проблеми.
Щом и двамата искате дете, то тогава най-безболезненото нещо, с което може да започнете е спермограма в клиника по стерилитет.
След това - микробиология, хламидия, хормони, цветна снимка, хидротубация, фоликулометрия. Има тема, в която е обяснено след повече от 1 година опити какво трябва да направи една двойка, за да успее. Ето тук можеш да прочетеш нашия опит, събран в няколко страници!
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=249061.0
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=240642.0
Geia много си права за всичко.Ще направим вси4ко необходимо Simple SmileИскаш ли да пишем на скайп,ICQ,или v ABV?

# 11
Какво означава дете, Гея? На 20 години не ти ли е дете, а на 30? И по-малко ли ще те боли, ако се разболее тогава?
Диабетът е наследствено заболяване и може да се наследи както от майката, така и от бащата.
Въпрос на време е кога ще се разболее, ако е писано.
И е добре това да се знае от потенциално застрашените, за да се щади панкреаса максимално от рано.

Разбира се, това не ни отказва от желанието да родим деца от хората, които обичаме.
Това е любовта и аз винаги се прекланям пред нея.

П.П. При мои близки: прабабата е била болна,  дядото - нейният син е болен, неговите двама сина са болни, синът на единия /внук/ е на 8 години и е болен.
Скъпа Lali.Мислех,4е сме се събрали в тази тема за да се подкрепяме.Никой не е застрахован от тази болест.Тя се полу4ава и от силен стрес.Всеки има право на щастие.Болните също са хора.Много съм 4ела и съм се интерсувала.Когато оби4аш някого истински,вси4ко останало губи зна4ение.Аз мога също да ти дам пример.Познавам мъж и жена,които са здрави,но детето им на 5 години е полу4ило диабет.Какво ще кажеш?!Ето още един.Мъж-диабетик има 2ма сина,на 25 и 30г. И двамата са здрави.Единият има детенце,което също е здраво Simple Smile

# 12
  • в сърцето на един мъж...
  • Мнения: 10 674
Лали, съгласна съм, че боли когато и да се разболее човек. Просто този път го минах и вървя по него много сериозно от доста време. Правила съм консултации с лекарите тук, така че това, което казвам го говоря от позицията на човек, минал по този път. Навсякъде се твърди, че риска от придобиване на диабет при новородено, при дете и при възрастен е в пъти по-голям ако майката е носител. Когато при бащата е придобит, т.е. втория тип диабет, то това не означава, че при детето ще се появи. Съществува и съответно семейна анамнеза - ако в семейството са предразположени към това заболяване, може да се счита, че детето също ще е предразположено и вероятността да се разболее е по-голяма. Но съществуват доста фактори, които обуславят заболяването.
При нейния случай диабета е придобит, т.е. стресов тип. Ако в семейството на момчето няма други болни или предразположени към това заболяване, то тогава и детето съответно има по-малки шансове да се разболее от диабет.
Murmurka, няма проблем да си пишем - пиши ми на лични на какво искаш и ще ти отговоря къде и как можеш да ме намериш.
А Лали помага Laughing Не се притеснявай, просто имаме различни гледни точки в случая и всеки изхожда от неговата позиция. Мъжа ми се лекува при един от най-добрите специалисти тук. Аз също правих консултация при него. Говоря от опит и прочетено. Но не пречи да си променя мнението, ако намеря доказателства за противното Simple Smile

# 13
  • Мнения: 7 716
Мurmurka, ти как разбираш подкрепата? Да те гладя по гръбчето и да ти казвам зарови главичка в пясъка, нищо няма да ти случи?
Или да се изкажа категорично и ясно по тема, по която имам някакви познания?

Цитат
Мъж-диабетик има 2ма сина,на 25 и 30г
В такива случаи очакваното разболяване по статистика е около 40-45 години, затова е добре да знаят историята на заболяването и да си пазят панкреса, защото когато диабетът се открие панкресът вече е изчерпан на 90%.
Представи  си панкреса като буре с вода, гребеш, гребеш, за да гасиш пожари и в един момент  водата свършва. Ако обаче използваш водата пестеливо и разумно, ще имаш за по-дълго време.
Затова и здрави, необременени хора трябва да щадят организма си, за да имат запаси за дълго време. И за стресови ситуации.
Murmurka, няма нищо лошо в различните мнения, така човек научава повече неща.
С най-добри чувства. Hug
Гея, ме познава. Wink
П.п. Има една потребителка Искрица Надежда, преди време имаше една много хубава мисъл в подписа си. Не знам дали още и стои, но и не искам да ровя да търся, защото се разтройвам  много. Cry

# 14
  • в сърцето на един мъж...
  • Мнения: 10 674
Лали Hug

Общи условия

Активация на акаунт