За поредната бабина деветина

  • 7 191
  • 140
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 2 000
И аз съм го чувала това, но ми се вижда голяма глупост.

# 31
  • София
  • Мнения: 1 603
ooooh!
Акушерки, санитарки, докторки - какво не ходят на работа когато са неразположени - да не се обринат бебетата ли???

Така де.
Хайде стига глупости, разбира се, че ще отидеш.

# 32
  • София
  • Мнения: 3 249
Охххх! Обичам тези теми! Tired

И как по-точно ще навредиш на бебето, когато си неразположена? Да не би това да е някаква страшна и зловеща болест, която струи от теб и заразява наред? Да не ти го пише на челото?

Виж, страшно би било, ако не си измиеш ръцете, преди да пипнеш бебето.

# 33
  • Мнения: 1 546
Моя приятелка също чула за това суеверие и се чудеше дали да идва на питката...Не само, че дойде ,ами си изкарахме супер, бебка слуша много и всичко беше наред  Peace Пък и знам ли още кой е бил в цикъл от гостите ми, няма да им смъквам гащите на вратата,я  Mr. Green

Последна редакция: пн, 21 яну 2008, 11:23 от Ditta

# 34
  • Мнения: 1 367
Пък и знам ли още кой е бил в цикъл от гостите ми, няма да им смъквам гащите на вратата,я  Mr. Green
Хихихи,представих си картинката цветно  Joy  Joy  Joy Идват приятелките на бебе и ти още от вратата нареждаш "сваляйте гащите!"  hahaha  hahaha  hahaha Не се връзвай на такива глупости,но наистина е по-добре да не казваш,че току-виж някоя баба ти стоварила световния гняв на главата,ако случайно на детенце му се появи някоя пъпчица.Да ви е живо и здраво бебенцето!  bouquet

# 35
  • София
  • Мнения: 2 967
Чувала съм го. Мисля, че зависи човек как гледа на тези неща.

# 36
  • Мнения: 1 620
Абе само ние в БГ ли сме  толкова ненормали незнам.  Направо се чудя тези глупости  докога ще се разнасят като поверия. То откакто забременее жената та докато не роди само простотии. То все едно по Аспарухово време с езичниците живеем.  Единствения начин, по който тези бесмислици влияят на майката е да я разстроят ако е по лабилна и се вързва лесно на такива приказки.  А иначе за бебето наистина смятам че трябва по ограничен брой хора да го прегръщат и целуват до  40 ден, но това е чисто по хигиенни причини пък и то мъничето няма още изграден имунитет. Ходи си спокойно, но не им казвай, явно има хора  за които всико това е от жизнено значение #2gunfire

а бебето  по отдалече, че тоя грип в момента хич не е шега.

# 37
  • Sofia
  • Мнения: 907
Да, чувала съм го, но честно казано не съм се съобразявал с тази дивотия. Доколкото знам идеята е, че през този период жената е "нечиста"  newsm78 .

# 38
  • София
  • Мнения: 672
И аз съм го чувала ама едно не мога да разбера-бебето се обрива, защото си нечиста когато си в цикъл ли? #Shocked
То и майката до 40я ден е "лехуса"(най-грозната дума която съм чувала, а я използват за жена току що дала живот) и тя е нечиста и затова трябва да си стои в къщи. Ами бебето ако се обрине от нея???
Не знам как има хора които вярват и то сериозно в такива неща!

# 39
  • UK/София
  • Мнения: 7 681



          CloseЗнам я тази деветина JoyС мои съученички бяхме канени да видим детето на родилата ни приятелка.

  Не искам да се сещам какъв дълъг път изминахме в един адски студен ден.Като отидахме в къщата, моята дружка се показа и попита дали има някоя от нас в цикъл.Аз веднага си признах.Каза ми, че не мога да вляза при бебето, щяло да получи обрив от мръсната ми кръв #Crazy

 Ядосах се много, защото същия въпрос можеше да го зададе по телефона.В крайна сметка стоях като куче сама в една стая, не си тръгнах от уважение към приятелките ми и поради това, че трябваше да пътувам много сама.За мое щастие те се съобразиха с мен и след 20 мин. си тръгнахме.Повече не отидах да видя детето, дори и когато не бях в цикъл - рискувах да нацеля друго суеверие Simple Smile

 За това си мълчи и виж бебето.

# 40
  • Мнения: 7 474
Не вярвам, че в днешно време има още млади хора, които вярват на подобни простотии  Tired

# 41
  • Мнения: 545
Оооооо,чувала съм го и това!Лятото бяхме на гости на свекърите,те живеят в друг град.Зълва ми не е женена,живее с тях.Един ден се прибираме от разходка с мъжа ми и Лора,зълва ми я няма,а се бяхме разбрали да ни чака там.Питам свекито къде е,а тя вика,че била мръсна и нямало да вижда малката около седмица! ShockedАз естествено се шашнах почнах да си мисля,че е болна нещо,разни шарки ми се привидяха и вече ще стягам багажа.........обаче питам все пак какво й има,а свекито разправя,че била в цикъл ooooh!
Веднага се обадих на зълва ми да се прибира и да не се занася такава.Едва я убедих да види Лора.Тя също беше убедена,че ще се изпъпчи детето,което не виждам как ще стане,ако не си играе с превръзката й примерно.
Та това е отговор на въпроса дали има все още млади хора,които вярват в подобни идиотизми.Зълва ми е на 32години,учителка.

# 42
  • Мнения: 8 999
Малей! Още едно суеверие, което поставя жената в унизително положение спрямо мъжа - била мръсна, как ли пък не!

# 43
  • Мнения: 1 335
хахаах това е пълна глупост и аз го знам това суеверие Simple Smile)))))))))) свекърва ми беше в такова положение .... много смешно, притесняваше се да дойде на погачата, въпреки че беше с мен на разходка навън предния ден..., не знам дали "проклятието на месечния цикъл" действа и на открито или само в дома Simple Smile))))

Оххх незнам с тия глупотевини... как може да вярват още разни хора. Мен ме бяха предупредили да кажа на приятелките ми ако са в цикъл да не идват  Joy е казах им ако са - непременно да дойдат за да тестваме Simple Smile)))

# 44
  • Мнения: 257
...............Я върви, това са пълни глупости, а майка му като е неразположена, това какво е?!
Joy Joy Joyточно за това се сетих и аз-нали на вяка родилка й идва след като роди Thinking

Общи условия

Активация на акаунт